Odpudivo neodolateľný vreckár Willie (Billy Bob Thornton) je stále alkoholik, sukničkár a znova na dne. O tom, ako prepiť a premrhať život, by mohol vyučovať na univerzite. Jedného dňa Willieho vyhľadá jeho bývalý parťák Markus (Tony Cox), ktorého predčasne prepustili z väzenia. Fakt, že sa vzrastom malý gauner Markus kedysi pokúsil Willieho zabiť, dokáže inak veľmi zásadový Willie prehliadnuť. Motiváciou je Marcusova ponuka na “prácičku“, ktorá vynesie 2 milióny dolárov. A tak sa osvedčená zlodejská dvojica vydáva na svoju veľkú akciu do Chicaga. Ale nič nie je také jednoduché, ako sa zdá. V Chicagu stretne Willie svoju kučeravú, zlatovlasú nočnú moru v podobe buclatého a stále veselého Thurmana Mermana (Brett Kelly). Aby pohrôm nebolo dosť, na scéne sa objavuje Willieho matka Sunny (Kathy Batesová), ktorú Willie už 15 rokov nevidel. A pretože jablko nikdy nepadá ďaleko od stromu, aj Sunny vykazuje silné kriminálne sklony a zlodejský talent. A tak sa zrodí nový štvorčlenný gang s jasným plánom - obliecť si Santovské obleky a na Štedrý deň vybrať nabitý sejf chicagskej charity. Lenže riaditeľkou tejto charity je očarujúca a hanblivá Diane (Christina Hendricksová), ktorá vo Williem prebudí nielen jeho romantickú dušu, ale aj žiadostivé libido. (TV JOJ)

Filmyx

Film prvnímu dílu ostudu neudela, opet se nadává a pícha a mile překvapí Willieho matka. Dějové to sice je vykastrovana jednička, ovšem nikdo nemohl cekat nejake psychologické drama :) Sranda to byla, nekorektní taky, takze za me 4*. Jen do trojky bych se uz nepoustela :p ()

Kuba98

Po velmi zdařilé jedničce, jsem se na dvojku celkem těšil . Bohužel, příběh podobně jednoduchý jako v jedničce, ale tam to fungovalo. Dvojka už je víc trapná než vtipná, sprostých slov výrazně přibylo na úkor vtipných hlášek. Po letech to byla velká zbytečnost. 40% ()

peter.m odpad!

"Takže žádnej vánoční zázrak asi opravdu neexistuje." Nie neexistuje a ako hovorí Willie Soke: "Svět je žumpa plná hoven." A tam patria aj všetky takéto silené pokračovania pre mňa vynikajúcich filmov ako Bad Santa, Dědictví a pod. PS: názor mojej pani: "Neoriginálne, vulgárne a odporné!" ()

LEFTFLANK

Jednotka rozhodne mala viac do seba asi preto, že sa na tom podieľali Coenovci, aj napriek roztrieštenosti snímku a podľa mňa blbému záveru je to v celku príjemný úlet, to sa ale od dvojke povedať nedá. 2 som však videl v origináli a ten stojí za to! Myslím si, že dabing by tomu filmu asi skôr ublížil, takto som sa fajne bavil aj keď fekálny humor nie je zrovna môj obľúbený, ono si to tu totiž hlavná banda hňupov hádže vo veľkom štýle -potetovaná grgajúca matka, škaredý čierny liliput a BB Thorton je proste Willie - ani jeden na sebe a ostatných nenechá nitku suchú. Takže za 2 hviezdy lebo som sa asi na ten debilný humor po jedničke dokázal nastaviť inak to nechcem vidieť už v živote hlavne nie v tv :D ()

trotlicek odpad!

Kvalitově stejný, herecky rovněž. Fóry se z levelu ostravské hadry posunuly na level pražské hadry. BíBíTorntn strhuje pozornost na sebe a nechává vyniknout prakticky jen svoje funkční koule a péro. Celej film je BullShit. ()

Senpai

Puberťácká vánoční komedie těžící z úspěšného prvního dílu a kvalitního hereckého obsazení v čele s charismatickým Billy Bob Thorntonem. Podívaná, která zvlášť nenadchne, ale ani neurazí. ()

Beau

Počet kladných postav - 0, počet dobrosrdečných prosťáčků s mentálním postižením - 1, počet oplzlých nechutných kreatur - 3, počet pipin, který na tyhle typy letí - 2. Ochota ještě někdy tohle dílko zhlédnout - limitně se blíží nule. P. S. - Billy Bob Thornton sice pořád vypadá dobře, ale tady se v tom bahně vyválel pořádně. ()

Nellaron

Čím som starší, tým sa mi tento film páči stále viac. Vrchol filmových Vianoc prestáva byť Sám doma alebo Pelíšky. Bad Santa sa každým rokom derie na moje predné vianočné priečky. Viem, je to humus. Humusárská zmeska plná rasistických rečí, hlášok a nadávok, pri ktorých idem do kolien. Všetko zabalené do vianočného obalu. Bad Santa je oddych, malá pauzička od roztomilých rozprávok so sladkým koncom. Pre viacerých to bude silná káva. Český dabing sa mimochodom podaril na jednotku. Je mi síce trochu divné najskôr počuť nadávajúceho a oplzlo hláškujúceho Santu a potom rovnaký hlas počuť od distingvovaného Dr. Shepherda z Chirurgov, ale inak OK. ()

Unkuhulu

Fajn krimi komedie. Kdo by to byl řekl, že takřka oscarový Billy Bob Thornton zabředne i do tohoto žánru, určenému čistě k oddychu. Předpokádal jsem spíše jeho herecké pokračování v čistých dramatech s "oscarovými ambicemi". ()