Miláčik

• Česko Miláček (viac)

Paříž druhé poloviny 19. století, Francií zmítají politické i hospodářské machinace. Spekulující bankéři a makléři mohou lehce nabýt velkého jmění. Do tohoto prostředí se z vojenské služby v severní Africe vrací pohledný mladík Georges Duroy (Robert Pattinson). Na něj zde ale čeká jen chudá existence na pařížském předměstí. Tento osud jej nikterak neuspokojuje, proto s pomocí přátel a známých a s využitím vlastní obratnosti i bezohlednosti hledá cestu vzhůru po společenském žebříčku. Kariéru zahajuje jako pomocník v Pařížských novinách. Brzy se mu však naskytne obrovská příležitost, kdy mu jeho starý známý nabídne práci politického redaktora pro významný pařížský politický plátek. Díky tomu se Duroy, kterému později žádná z pařížských dam neřekne jinak než Miláček, dostává na výsluní pařížské smetánky. Brzy se kolem něj začnou točit tři vlivné ženy. Clotilde de Marelle (Christina Ricci), která se stane jeho oddanou milenkou, ho uvede do vyšší společnosti. To ovšem Miláčkovi nestačí a naváže milenecký vztah s Madeleine Forestier (Uma Thurman), která z počátku nepříliš talentovanému Duroyovi pomáhá i s psaním prvních článků do novin. Do spleti jeho intrik se postupem času zamotá i postarší manželka jeho ředitele (Kristin Scott Thomas). (oficiálny text distribútora)

Nemain1987

řekla bych, že vcelku podařený snímek znázorňuící, kam až je chlap schopný zajít při honbě za společenským postavením. Co se hereckých výkonů týče, myslím, že tu Patinson celkem napravil svojí reputaci poškozenou strašlivým výkonem v sérii Twilight. Ale pořád to není ono, umí to i líp. A samotřejmě tradičně výborná Uma Thurman a Christina Ricci (že ale ušla kus cesty od role Wednesday Adamsové :-) )Po formální stránce: vcelku dobře zpracovaný scénář, povětšinu času promyšlené dialogy, docela důvěryhodný průběh který dokáže strhnout. ()

baterka.27

Za svůj herecký výkon se Pattinson v Miláčkovi rozhodně stydět nemusí. Film mě vtáhl do děje, avšak místo aby mě ohromil nebo potěšil, spíše mě lehce znechutil. Příběh o vojákovi, který se prosouloží až mezi politickou elitu Francie, všechny ty nevěrné manželky, intriky, touha po penězích, korupce a vlivné styky, to vše je zajímavé sledovat, avšak chyběl mi tam nějaký hlubší smysl, nějaký význam, nějaké poselství. Čekala jsem, kdy si hlavní hrdina konečně uvědomí, že peníze nejsou všechno, a že bez lásky ten život stejně nebude šťastný, nebo nějaké podobné moudro, ale nestalo se tak. Je to sice do jisté míry originální odchýlit se od podobných klišé, ale když film skončí, zůstane po něm akorát hořká pachuť. ()

h.madlenka

2,5 | Je mi líto, ale nevěřila jsem Robertovi ani pozdrav. A to mi v jiných filmech vůbec nepřišel špatný. Prostě mu tahle role absolutně nesedla a ostatní herci to vůbec nedokázali zachránit. Příběh vyznívá naprázdno. Tahle adaptace se nepovedla. ()

Alchemilla

Zkratkovitý scénář, který se místy těžkopádně posunoval dopředu, krásná hudba, výborné kostýmy. Trojlístek žen byl naprosto úchvatný. Slabinou celého filmu byl čtvrtý do party - Robert Pattinson. Pattinson mne ještě pořád úplně nepřesvědčil, že umí hrát. Dost často se mi stává, že mu nevěřím, a i když se mi tady dost líbil, pořád to nebylo ono. Jako chladnokrevný společenský lezec byl výborný, ale jako svůdník ne. Z Duroye mělo stříkat charisma přes plátno a každá žena v sále měla odcházet s tím, že je to sice mizera, ale za hřích by stál. Otázka zní, jestli je víc na vině Pattinson (který okouzlující být umí) anebo režiséři, kteří měli být hybnou silou a měli dát filmu výsledný tvar. Je škoda, že si nepohlídali, aby jim z hlavního svůdce nezůstalo jen umaštěné torzo. ()

Sevprince

Upřímně nechápu, proč každý ve svém komentáři štěká na Pattisona. Asi je holt stále v módě odsuzovat Stmívání. Jenže tohle Stmívání není a mně naopak Robert velice mile překvapil. Jeho arogantní, slizký a bezohledný Duroy mi přišel naprosto skvělý, takže už Remeber me začínající pocit, že přeci jen hrát umí, Miláčkem nabral zcela reálné obrysy. Pro mě Pattison největším kladem filmu, hned za ním Christina Ricci a skvělá hudba. Thomas nebyla také vůbec zlá, zato Uma Thurman kolegům nestačila. 75% ()

Lucy0011

Nechápu některé lidi, kteří vedou k filmu takový odpor jen kvůli tomu, že tam hraje Robert Pattinson. Nechápu lidi, kteří jsou takový strašní odpůrci celé Twilight sagy, když neviděli všechny, doposud zveřejněné, díly. Ale i tak tito lidé, odsuzují tento film. Herecké obsazení je na jedničku, i příběh není zas tak špatný. Robert podal skvělí výkon. Jedinou výtku mám ohledně toho konce, připadne mi takový neuzavřený, ale jinak skvělá podívaná. ()

NSN

Přitroublej Pattinsonův výraz a děj o ničem zachraňuje pouze slušnej hudební doprovod ve zdařilý dobový atmosféře. ()

sakynko

Pattinson ... ako sa ten chlap mohol stať hercom to nepochopím. Celý film strieda dve grimasy - znechutený a potom silený falošný úsmev. Snímok stiahol o dve triedy nižšie už len tým, že si ho kamera vyberie do záberu. Byť na jeho mieste niekto kto aj vie zahrať žijúcu ľudskú bytosť, film by dostal úplne iné hodnotenie. ()

lapatata

Svět se točí kolem peněz a sexu. Za každého režimu a v každém století. Kdysi krátce po revoluci dávali v noci erotické příběhy z růžové nebo červené knihovny. Tento film mi to hodně připomněl. Ale tam byly aspoň ty erotické scény. ()

medveed

Nenáročný film o promiskuitních vztazích v Paříži 19. století. Politická dějová linie příběhu moc nefunguje, ale popravdě není ani tak důležitá. Hlavní jsou zde vztahy hlavního "hrdiny" a jejich vývoj. 55% ()

flouny8 odpad!

Pattinson je prostě strašnej, ať vleze kamkoliv. Má jeden univerzální výraz (vyplašený buzerant, kterýho načapali s holkou) na všechny role. Hlavně má asi skvělý čuch na mimořádný píčoviny, protože se mu daří v nich hrát. ()

Peabody

Asi jsem viděl nějakou jinoui verzi se setjnými herci, herecké umění opravdu nevnímám jako po 90 % filmu tupý výraz, tenhle hoch hraje asi jako kdysi Val Kilmer blahé pameti, to je děs. Prostě klasický další důkaz toho (Mušketýři, .Můj táta milenec a mnoho dalších), že americké publikum požaduje něco hodně jiného a páni fabrikanti (nelze považovat za tvůrce) z velkých studí mu to umějí dát, správě předžvýkané, upravené, vždy s nejnovějšími mediálně vytvořenými "hereckým esy", ve skutečnoisti efemérními celebritkami. ()

josefina

Miláček mi narozdíl od jiných přesně sedl. Má atmosféru, krásnou hudbu a přesah. Pattinson mi přestal vadit ve chvíli, kdy jsem pochopila, že není jedna a tatáž osoba s Kutcherem. Jeho výkon je skvělý - vůbec celá režie je dost silná. Navíc téměř všechny postavy ve filmu jsou propracovány a vzbuzují skutečné emoce. ()

annevelyn

Ačkoli se jedná o literární předlohu plnou potenciálu a spousty možností zpracování, nemohu se zbavit dojmu, že tvůrci zvolili jednu z těch horších možností. Děj působí zkratkovitým dojmem, který postrádá spojitou linii a staví na nepříliš zajímavých pasážích knihy. Obsazení se nedá vzhledem k předloze nedá mnoho vytknout, poměrně věrně kopíruje vzhled jednotlivých postav, který je často doplněn i dobrým hereckým výkonem (hlavně na ženské straně osazenstva). To se ovšem nedá říci o hlavním hrdinovi. Snad je to jen důsledek nepříliš duchaplného scénáře či záměru režiséra, ale rozhodně bych od něj očekávala více než pár přitroublých úsměvů ve stylu kolouška Bambiho a rádoby naštvaných výrazů, které celkově stahují hlavní postavu na úroveň epizodní role, která se filmem jen párkrát mihne. ()

dodanek

Řemeslně výborně zpracované. Že Patinnson není takový dřevák jsem zjistil už u Remember Me, v Miláčkovi zapadá minimálně do první poloviny snímku naprosto perfektně. Mladej hajzlík, kterej opíchal půl Paříže, mu vyloženě jde. Uma Thurman tradičně vysoce nad průměrem, Christina Ricci k sežrání. Přítelkyni hodně vadila angličtina s francouzským přízvukem, film by měl asi lepší atmosféru, pokud by byl francouzsky mluvený, nicméně to by musel být přeobsazen, že. ()

3mejdlo3

Z kina jsem odcházela v celku nadšená. Tenhle film jsem chtěla hodně vidět, protože mě zajímal jiný pohled na Pattisona než jako na upíra a myslím, že mu to docela šlo. Neřekla bych, že je nejlépe placeným ochotníkem. Hrát umí. Film Voda pro slony to podle mého jen potvrzuje. Thurman a Ricci jsou dvě herečky, které film zdobily nejen svými hereckými výkony ale i svým půvabem. Rozhodně se nedají opomenout kostýmy. Celkový dojem z filmu 80% ( myslím, že si přečtu knížku :-) ()

gombikdrobna

Pokus dobrý, držal sa deju v knihe i keď na niektorých miestach nie úplne do detailov. Vnútorný život postáv a motívy neboli badať skoro vôbec. Sexuálnych scén je tu požehnane a ešte horšie sú chvíle, keď sú snímané 3 minútové zábery na Pattinsona, kde by mal vyzerať naštvato, smutne alebo šibalsky a pritom stále vyzerá len že je hladný. V každom prípade ako náhradu za čítanie Maupassanta do školy to neodporúčam nakoľko sa nedajú pochopiť už spomínané vnútorné životy postáv. Ale ako zrkadlo spoločnosti 19. storočia ( a často krát aj dnešnej) je to trefné. ()

Booman

Můj rozmilý Patkinson si to u mě zabil, už když se prvně objevil v Soumraku současné mladé generace, takže s mým názorem na něj nemusí každý souhlasit, nicméně ten kluk by měl svou uměleckou kariéru zasvětit dabování animovanejch filmů nebo možná úplně změnit styl a dát se na malování. Slyšel jsem, že třeba taková žlutá krásně rozjasní pokoj. No k filmu samotnému. Film o plebejském obšoustovi, který ke štěstí přišel, respektive se prošukal na vrchol. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

10.11.2009

Minulý týden se shodou okolností vynořily zprávy o dvou projektech, v nichž si veterán Anthony Hopkins a žhavá hvězda současnosti Robert Pattinson zahrají slavné spisovatele. Začněme tím, který naše… (viac)