Manowar: The Absolute Power

(koncert)
Hudobný / Dokumentárny
USA, 2005

Eric Adams

Toto dvd je rozděleno na dvě části: první nosič obsahuje celkem 22 velmi pečlivě vybraných skladeb, mezi jinými např. titulní Manowar, Kings of Metal, Sign of the Hammer, Hail and Kill, Battle Hymn a další. Druhý bonusový nosič je téměř čtyřhodinový dokument obsahující zajímavé informace o kapele a jejich fanoušcích, ale také záznamy náročných příprav na koncerty této "nejhlasitější" skupiny. Nutno dodat, že při tomto koncertním show hraném v Německu a vydaném v HD kvalitě pracovalo neuvěřitelných 27 kamer. (Danulinda)

Rockerman

Tohle píšu v době, kdy mi schází do odjezdu na koncert "Kings of metal MMXIV" asi devadesát minut. Včera jsem si dopřál toto deset let staré vystoupení a proto se ještě více na dnešní večer těším. Jen doufám, že si Joey Demaio odpustí tu přemíru keců a bude se věnovat hlavně hudbě. Metalu zdar! (13.1.2015) Patnáct hodin poté! Manowar přesvědčil, že stále patří do první ligy světového heavy metalu! Včerejší koncert v ostravské ČEZ Aréně byl velmi zdařilý. Zvuk výborný, výkony muzikantů profesionální a nad nimi vyčníval Eric Adams, který ač už není nejmladší, což dokládaly detailní záběry na velkoplošných obrazovkách, nešetřil svůj hlas a dokázal vyzpívat i ty nejvyšší tóny. Zkrátka srdce téměř dvanácti tisíc metalových fanoušků byla zahřátá na nejvyšší míru. A protože Joey Demaio si zase neodpustil svůj projev, aspoň nám v něm prozradil, že přesně za rok 14.1.2016 se do Ostravy vrátí ( ještě budou hrát v Brně a dvakrát v Praze), takže není vyloučeno, že se s nima opět shledám! ()

ilemas

Ikdyž skupinu Manowar nějak moc nemusím, tak musím uznat že tohle byl velkolepý koncert. Pro fanoušky opravdová lahůdka. Absolutní síla!!! ()

lioncel

Manowar - The Day The Earth Shook - The Absolute Power .. /s aktivní českou účastí! = symfonický orchestr + sbor/ ..... minimálně po zvukové stránce se jedná o absolutní hudební skvost - především v závěru koncertu při ´Battle Hymn´ a ´The Crown and the Ring´ i super lahůdku .. ostatně, jak také jinak, když se z pódia valí ohromující nádherný zvuk, který vydávají troje naprosto úžasné bicí soupravy, tři skvělé elektrické kytary a jedna super baskytara .. wow (!!!) .. to už opravdu stojí za poslech a podívání … ()

Luk Skywalker

To nejlepší od Manowar navíc, když jsou jako hosté bývalí členové této kapely. Bonusové dvd už taková bomba není, ale pro fanouška je tam mnoho zajímavého. ()

helrohir

Prvotriedny hudobno-vizuálny zážitok. Kapela je vo výbornej forme, fanúšikovia spievajú a skandujú o dušu, čím vzniká naozaj úžasná atmosféra, ktorá mi permanentne navodzovala husiu kožu. Takým "malým" bonusom je aj účasť bývalých členov. Skoro tak dobré ako Rock in Rio od IM. 100%. ()

savatage

Manowar miluji už od svých 13 let, viděl jsem je 4x živě a mám s nimi DVD záznamy a tento patří mezi ty nejlepší kousky. Jak hlásá titulek, z celého záznamu sálá absolutní síla, originalita, kvalita, zvuk na jedničku, skvělé kamery - jak mezi skandujícími fanoušky, tak mezi hudebníky. Pro fanoušky Manowar povinnost, pro nezasvěcené, přicházíte o hodně. Učte se od těch nejlepších! Přichází nejhlasitější skupina světa, MANOWAR!!! ()

Danulinda

Americká heavy metalová legenda nám před třemi lety nabídla zajímavou podívanou v podobě dvou nosičů dvd. Druhý z nich obsahuje dokument ze života skupiny, avšak ten první nám nabízí výtečně podaný koncert, který trvá celé dvě a půl hodiny. Téměř třicet kamer umístěných všude, kde je to jen možné, poskytují mimořádně atraktivní obraz na všechny členy skupiny, a to navíc v kvalitě plného rozlišení obrazu. Taktéž zvuk je na vrcholu současných možností, tedy v 5.1 . Je úžasné sledovat, jak si muzikanti svou práci opravdu upřímně užívají a jak se maximálně snaží udržovat kontakt s publikem, což se jim daří vskutku jedinečně. Aby také ne, když jejich výkon je vskutku strhující a vtáhne vás okamžitě do děje koncertu, jako kdybyste byli jeho součástí a stáli přímo na místě v kotli. ()

PamelaJJK

K Manowar patří show a atmosféra (krom jiného). A obojího se zde divákům (nejen fanouškům) dostává plnými hrstmi ve 100%ní kvalitě!!!! Metalový nářez pro fajnšmekry. Set list je super a nálada dokonalá. Manowar to do Vás perou pod tlakem a nemáte si čas vydechnout. Úžasný koncert, který zaujme i nefanoušky... Paráda ()