Neznámy Shakespeare

Scenár:

John Orloff

Kamera:

Anna Foerster

Vanessa Redgrave, Rhys Ifans, Joely Richardson, David Thewlis, Paula Schramm, Robert Emms, Edward Hogg, Rafe Spall, Jamie Campbell Bower, Xavier Samuel (viac)

Príbeh je zasadený do búrlivých udalostí doby plnej politických škandálov, intríg a zakázaných milostných pletiek na kráľovskom dvore, ale aj zákerných plánov hamižných šľachticov túžiacich po anglickom tróne. Jedna teória hovorí, že to bol šľachtic Edward De Vere, gróf z Oxfordu, ktorý bol skutočným autorom skvelých divadelných hier, ktoré si privlastnil pologramotný a nevzdelaný divadelník Will Shakespeare (Rafe Spall). Edward De Vere musel celý život bojovať proti tabu, ktoré šľachticom zakazovalo písať literárne diela, proti manželke, ktorá bola nespokojná, že z toho nie sú žiadne peniaze, a tiež proti kráľovniným poradcom. (TV Markíza)

Antonymi

Jedna hvězdička za Rhyse Ifanse. Druhá za výpravu a kostýmy. Jinak ale na filmu neshledávám nic, co by z něj dělalo dobrý zážitek - příběh nudný a rozvleklý a rozpadá se vlivem skoků mezi časovými rovinami, postavy působily ve většině případů jako šedé karikatury sama sebe a řemeslně film nepřináší nic, co by divák už stokrát neviděl jinde. ()

Tomulka

Když jsem na konci viděl jméno režiséra byl jsem překvapen, že Emmerich dokázal natočit takový slušný film (vzhledem k jeho posledním filmům). Řekl bych, že hereckým výkonům se nedá vitknout nic, avšak měl jsem pocit zbytečně dlouhé stopáže. Finální rozzuzlení je velmi nápadité. ()

ardeas

Výborný film, jeden z mála, čo právom nosí označenie "historický", nakoľko študujem históriu, intrigy na panovníckych dvoroch neboli tak dobre vykreslené v žiadnom filme (o ktorom viem). Mnohí kritizujú réžiu a miestami divoký strih, časové skoky, ktoré mne osobne nevadia, skôr dodávajú filmu dynamiku, no osobitná poklona odo mňa patrí scenáru, ktorý sa veľmi dobre držal údajnej legendy o osobe Shakespeara, v ktorej je veľa, ak nie celá, pravdy. ()

KreeDmaN

Skoro 70% na CSFD? Tady se asi hodně lidí zbláznilo. Po 45 minutách jsem to vypnul a ten čas mi už nikdo nevrátí. Nemohl jsem uvěřit tomu, že to natočil Emmerich. Katastrofa. ()

Gabrisha

Být či nebýt? V našem případě spíše napsal nebo nenapsal? Toť otázka, kterou se zabývají historici či literární teoretici již několik let. Nyní přichází režisér Roland Emmerich s odpovědí, jak to tedy před těmi pěti sty lety bylo. Angličané mají nejspíš obavu, zda německý režisér, který má na svém kontě velkofilmy jako je Godzilla, Den poté či 2012, zvládne zpracovat historický příběh, díky němuž změní mnohým lidem názor. Děj je vyprávěn svižně. Napomáhá tomu přeskakování mezi časovými rovinami, které nechává diváka neustále ve střehu. Díky skvěle propracovaným kostýmům a kulisám se divák lehce přenese do představované doby. Po zhlédnutí tohoto filmu bude na každém divákovi, zda bude tento příběh považovat za pravdivý či fiktivní. Ovšem i když bude nadále věřit, že Shakespeare všechna díla napsal sám, nijak to kvalitu filmu nesníží. Myslím, že není důležité vědět, kdo všechna ta díla napsal, stejně už se ani nemůžeme dozvědět pravdu. A i kdyby byla teorie, kterou nám předkládá daný film, byla pravdivá, na oblíbenosti Shakespearových děl se zajisté nic nezmění. Proto tedy se nebraňme zhlédnutí Anonyma, a vychutnejme si báječný historický film bez jakýchkoliv předsudků. Je to jeden z mála filmů, který poslední dobou vyčnívá mezi ostatními filmy, které jsou uváděny v našich kinech. ()

raru

Celkom zaujímavý príbeh na pozadí historických udalostí,remeselne zručne natočený s fajn kamerou,výpravou a priemernými hercami. ()

Pythonator

Jako historické drama to není špatné, ale jako Emmerich to stojí za prd. Člověk pořád čeká, až ten Shakespeare projde nějakou hvězdnou branou do roku 2012 nebo až přiletí emzáci a všechno to rozstřílejí, no a ono pořád nic. Ani ta Godzilla ten Londýn ne a ne podupat. A do historického filmu od Emmericha pochopitelně patří Mel Gibson s tomahawkem sekající kosti zlým a zákeřným Angličanům. Tady to však moc Angličanů neschytalo. Škoda, třeba příště. Emmerichu, Emmerichu, radši se drž akce a výbuchů, v tom jsi jednička - tady bohužel působíš jako tuctový nezajímavý režisér. ()

Kodousek

Po trochu rozpačitém začátku a zmatcích druhá polovina filmu nabízí podívanou na tehdejší intriky u dvora ve starém dobrém Albionu. Musím říct, asi jeden z nejlepších historických filmů. Navíc bonus v podobě velmi humorné staré královny Vanessy Redgrave, dáma mne velmi pobavila jak se těšila na svého starého milence :-) ()

Gravediggger

Nepopírám, že jsem se na film musela podívat dvakrát, abych věděla, kdo je kdo a kdo s kým a proč, ale proto přesně mám ráda třeba takovou Hru o Trůny nebo Tudorovce, takže to podle mně není vada. Líbí se mi to téma, nápad, herci, prostředí, zamotanost... Nechápu, že má Amadeus tolik procent, a tohle tak málo ()

Nataraja

Krome zmateneho zacatku, kdy jsem nejdrive nestihal prolinani jednotlivych obdobi, jsem byl u vytrzeni jak napadity scenar dostal Roland do rukou a co z neho dokazal vykresat. Vaneessa Redgrave je proste bozi, ale jeste vetsi prekvapko je jeji mladsi ja Joely Richardson, ktera z Plasticke chirurgie ubehla kus cesty. Proste vyborny pribeh a Emmerichuv jeden z nejlepsich filmu. ()

Two.Swallow

Po dlouhém čekání, po velkém očekávání a po dvou hodinách v kině mě tak akorát bolela prdel a nic moc úchvatného mi to nepřineslo. Je fakt, že přehlídka Twilight a Harry Potter obličejů byla nevšední a klucí vypadali všichni dobře, Vanessa Redgrave si vedla nadstandartně dobře a to, jak všichni brečeli při citování jednoho verše tomu dodalo nějakou životnost. Zkrátka nebylo to něco, na co jsem zvyklá, takže to absolutně neodsuzuji, ale můj divný dojem to taky nezmrší.. ()

madline24

Dlouho jsem váhala mezi dvěma nebo třemi hvězdičkami, nakonec jsou to tři za herce, výpravu a tak trochu za potenciál, který film měl a bohužel moc nevyužil. Největší slabiny filmu jsou hrozná nepřehlednost, zmatenost a vůbec podivně poskládaný scénář.Některé scény jsem si pustila dvakrát a stejně jsem moc nechápala, co tím vlastně básník chtěl říct, přitom stačilo málo a film mohl být velmi dobrý. Škoda. ()

danihelka

jedna z nejpravděpodobnějších verzí Shakespearovského záblesku geniality. sice se mi zdálo jakoby to chtělo o půl hodiny delší formát, ale zaujalo mě to. To je pro mě podstatný víc než možná moc rozsekaný časový linie. U mě prostě dobrý!! ()

bedsore

Asi došlo někde na trase k výpadkům pochopení nebo jen možná nejsem tématem dostatečně interesován, ale zájem či pobavení tento film ve mě téměr nevyvolal. Ba přímo dokonce v leckterých částech nudil. ()

Montmorency

Zajímavý pohled na Shakespeara a ''jak to vlastně bylo''.....R.Ifans mi docela zul boty, protože svoji roli (snad první vážnou) zvládl výborně.....Na Emmericha docela povedný snímek :-) ()

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Emmerich zničí Bílý dům... zase

Emmerich zničí Bílý dům... zase

04.04.2012

Studio Sony/Columbia minulý týden utratilo 3 milióny dolarů za scénář akčního thrilleru White House Down od Jamese Vanderbilta (Zodiac, Amazing Spider-Man). Je to nejvyšší suma, jaká byla letos v… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky