Cesta smrti

• Česko Cesta smrti (viac)
všetky plagáty

Agent Interpolu Samuel Axel je vyslán do východní Evropy, aby odhalil obchod se zbraněmi a získal informace o různých mafiánských organizacích. Přímo během akce je však jeho tým napaden a jeden z členů umírá Samuelovi před očima. Navzdory všem příkazům se s tím nehodlá smířit a vydá se na vlastní cestu za odplatou! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Marsik

Dalšího Seagala jsem v krátké době zčíhnul a opět se jednalo o velké překvapení. Mělo to spád, slušnou akci a i ten hlavní Rus byl dobrej. Hodně u mě stoupnul rating, když se ke konci Rus a Seagal spojili, to se mi líbilo :) 70% ()

Martin741

Cestny predseda Miestneho Spolku Katastrofalnych Hercov /riadnym predsedom podla poslednych dostupnych informacii bol zvoleny Ben Affleck/ Steven Sumo Seagal sa zas po vydarenej Machete rozhodol vratit do podpriemeru. Respektive do poriadnej zumpy. Dokazom nech je film Born to Raise Hell. Preco je tu zas scenaristicky vyplach, spatna rezia a strih? Suboje boli ako - tak na pofidernej urovni , prestrelky su uplne dementne, ale je tu 1 explozia. 20 % ()

bourec

No,úplně zlý to nebylo.Samozřejmě zase točený ve východní evropě,zase spoustu trapnejch rváčů,ale zdá se ,že i v tomhle filmu produkční tým dokázal docela dobře vyřešit to snímání Seagala ve rvačkách.Už snad v druhym filmu po sobě odhodil ten děsnej hubertus,a zmizeli ty děsný záběry na jeho záda,navís je akce solidně krvavá.Jo,jasně,už se nám nikdy nevrátí ten Steven z prvních filmů,ale tohle je zase docela dobrej počin.50%. ()

otík

Další výplod Seagalovy scénáristické vášně nese totální stupidní podtext souboje mafie, do kterého se (už po kolikáté v Seagalově podobě) zaplete policie, aby v tmavé Bukurešti za častých zpomalovaček či zrychlovaček ukázala, že nemá na to, aby chránila jak zlé, tak i dobré lidi. Navíc si zde Seagal dovolil nevídanou věc, když opustí těžce zraněného parťáka a nechá ho umřít, přestože ví, že za měsíc má být taťkou. A to je jen jedna z hodně věcí, které jsou na tomto filmu špatně. Pominu-li zcela amatérskou, snad až dokumentární režii a kameru, jednotvárnou hudbu, hloupé přestřelky a nic moc extra natočené akční souboje, nezbude mi nic jiného než Seagalova erotická scéna, která už poněkolikáté doprovází starého tlustého Seagala. No aspoň že tentokrát mu ji nezabili. Born to Raise Hell je přesně oním propastným krokem zpět do zapomnění a opětovný pád na dno akčních sraček. Zatímco v mládí by Seagal se všemi záporáky zatočil neviděným způsobem a ani náhodou by s nikým nesmlouval, zde se klidně domlouvá s mafiánem, který má na svědomí spoustu vražd, aby si s ním na závěr zahrál šachy jako s největším kamarádem. Film je příšernost, kterou jsme v Seagalově produkci neviděli od Síly úderu (2006), přičemž trapnost Poslední noc z roku 2009 nepočítám, to je kapitola sama pro sebe. Jedním slovem HROZNÉ a nečekané utrpení pro každého Stevenova fanouška. Hudba: Michael Neilson ()

Beky

O proti minulému filmu, krok zpět!!! V soubojích je Steven, ale jejich málo!! Mě souboje nevadili, ale prostředí, kde se celý film odehrává je katastrofálně nudný, celá zápletka nikoho nezajímá!! Tenhle film je kompletně totální sračka,ale díky za to, že Seagal se pořád ohánět umí a vypadá prostě dobře!! Já mu přeji aby se stal televizní hvězdou a sem tam si střihnul malou roli ve filmu, který možná bude něco znamenat!! Tohle prostě může točit do smrti a bude to stejná nuda!! ()

ywo666

Dovolím si rozsiahlejší komentár. V prvom rade je to už groteska. Kto to berie vážne prichádza o veľa. Ja sa na Seagalovi bavím a prináša mi to radosť. Takže k filmu. Je to furt to isté. Chyby. Seagal je starý, tučný a aj na kopp do rozkroku potrebuje dabléra. Kamera otrasná. Celkový look sa posunul z lacného na ultra lacný. Písať k filmu krajinu pôvodu USA je scestné. Toho Rumunska je tam priveľa. Herci sú otrasný a lacný snáď s vínimkou Shahlaviho. Ale to macher na bojové umenia a nie herec. Vo filme asi za dve sekundy skope dvoch típkov a potom si doslova nechá narezať od Seagala. Pritom keby sa bijú naozaj tak by som na neho vsadil aj posledné gate. Príbeh Seagaloviek je furt o tom istom. Seagal je hustý borec a zlikviduje nepriatelov. Treba tam vždy vtlačiť závan ruských špeciálnych jednotiek a čestného mafiána. Navyše Stevenovi už straší vo veži s tými mladými babami. Tá posledná by mola byť jeho vnučkou. Nezaškodilo by keby má za manželku/milenku nejakú peknú zachovalú 45 ročnú herečku. Takže poď k pozitívam filmu. Akcie je dosť. A Steven predvádza ako tak obstojné bojové umenie. Hlavné plus sú samozrejme hlášky. Seagal nimi šetrí asi ako strelami z brokovnice. Niektoré sú fakt mega. Keď to zhrniem tak je tipická Seagalova sračka. Moja rada? Nech radšej spraví jeden trochu kvalitnejší film ako stále točiť dookola to isté. A nech si vezme béčkových kolegov ako Gary Daniels, Lateef Crowder, Nathan Jones, Dolph Lundgren, Eric Roberts a pod. Nech tam predvedú aj slušnú choreografiu a bude to stáť za to. Takto už pozerám na jeho filmy len aby som sa posmieval aký tučný, trápny a v akých shitoch hrá. Film tak za jednun hviezdu. Dve prihadzujem za nechcenú vtipnosť. PS: Mám pocit, že popis filmu nesedí. Už len meno hrdinu sa nezhoduje. Aj keď obsah asi majú jeden a stále ho používajú dookola na všetky seagalovky. PPS: Tí, čo tvrdia, že Seagal je spať asi videli iný film alebo ho pozerali pod vplyvom silných omamných látok. ()

lennyd

Ten Steven Seagal si nedá pokoj. Zase nový film, a opět v nové zemi. Tentokráte v Rumunsku. Začínám mít pocit, že z každého státu, kde Steven Seagal natočí nějaký film, tak jej vzápětí vyhostí a už jej znovu do něj znovu nepustí, natož by ho nechali natáčet nějaký film. Nebo najdete v Seagalově filmografii dva filmy z jedné země? Každopádně Cesta smrti je na jedno brdo stejně jako spousta předchozích (a spousta budoucích) Seagalových filmů. Jeho agent, největší dobrák pod sluncem (pár desítek kil přes váhu, přesto se ocumlává s nejhezčí kočkou z castingu) sám proti všem (tentokrát ne úplně sám, protože dokáže vytušit dobráka v ruské mafii, a spojit se s ním proti rumunské mafii). Takže pokud jste milovníky Stevena Seagala, a nebo jste žádný jeho film doposud neviděli, tak vám film doporučím, ale ostatním radím ruce (a oči) pryč.. ()

JohnSmith

Nic jsem od toho nečekal a celkem mě to mile překvapilo. Seagal se hýbe a to je už co říct. Akce je dost,ale kamera a střih je tragédie. A o těch ho.... co všichni vypouštěj z pusy ani nemluvím. ()

m.a.t.o.

Po dlhšej dobe som sa opäť rozhodol trochu vytrestať a pozrel som si jednu z tých novodobých Seagaloviek. Stevenovo kožené sako drží zapnuté len tak-tak, normálne som čakal, že keď sa nadýchne, tak gombíky z neho vystrelia kameramanovi rovno do oka. Ale to som trochu odbočil. Seagal si v Rumunsku založil celkom slušný biznis, keď ročne natočí tak dva filmy, ktoré sú vždy o tom istom (dokonca si k ním sám píše scenáre...no píše...skôr ich kopíruje), takže ťažko ich od seba nejak aj odlíšiť a hľadať na nich pozitíva. Ale skúsim. Prvé pozitívum bolo, že za kamerou nestál Keoni Waxman. Nie že by bol Chartrand lepší režisér, ale na Waxmana mám už alergiu. Druhé pozitívum bolo, že Steven použil tento raz hádam menej dablérov, než je uňho zvykom a v niektorých scénach sa dokonca bil (resp. snažil sa aby to vyzeralo ako bitka) on sám. Stavím sa, že v tej erotickej (!!!) scéne, tiež nepoužil dvojníka. No a to je tak všetko priatelia. Vlastne ešte jedno pozitívum: dopozeral som to do konca, aj keď napriek 90-minútovej stopáži sa mi to zdalo byť ukrutne dlhé. ()

ssfan

Jediný film s hlavní rolí Stevena Seagala z roku 2010 - Born To Raise Hell. Je poměrně těžké zhodnotit tento film. Co se týká akčních scén - myslím tím tři přetřelky, 4 souboje a nějaké výbuchy, jsou poměrně dost pěkně udělané. Přestřelky mají některé skutečně "cool" momenty, v soubojích má Steven sice dubléra, ale hodně toho dělá sám a moc mě mrzí, že kamera je zase často příliš blízko a střih je někdy opravdu zbytečný. Kvalita soubojů sice nedosahuje na ty ze Smrtící zbraně, či filmů z let 1988 až 2002, ale je zase lepší než u většiny seagalovek z posledních let (Na úrovni Ruslana a A Dangerous Man). Dalším pozitivním překvapením je kamera na rumunských exteriérech - dělá z Bukurešti skutečně velmi zajímavou lokaci. Nevypadá to vizuálně tedy často tak špatně, jak jsem čekal. I herci v záporných rolích Darren Shahlavi a Dan Badarau se snaží. ALE Vadilo mi předabováni Seagala v momentech, kdy není zepředu zabírán. Celkově film působí strašně béčkově - zejména kvůli špatnému ději, scénaři a chybějící atmosféře. Hudba také nic moc. ...Sice se jednoznačně jedná o jeden z nejlepších akčňáků natočených ve východní Evropě, ale víc než 50% si to tady fakt asi nezaslouží. Hodnotím to jako podprůměr v rámci Seagalovy filmografie. Po solidních filmech z tří minulých let je tento snímek asi třetí nejslabší. Pro za 4 hvězdy, což značí u Stevenových filmů nespokojenost. ZÁVĚR: SNAD UŽ SE STEVEN DO VÝCHODNÍ EVROPY NIKDY NATÁČET NEVYDÁ. JINAK NA TO STÁLE MÁ. TEĎ PO MACHETE UŽ SNAD NĚJAKÝ FILM S VYŠŠÍM ROZPOČTEM VYJDE. ()

HomeAlone

To , ze Seagal toci becka je jedna vec , no na jeho sa mi aspon dobre pozera . Nie su to vynimocne filmy , ale cas pri nich pekne ubieha a splnaju vsetko co akcne filmy splnat maju . No a ani tento Seagalov film nie je vynimkou . Bavilo ma to ()

LuciusWlk

Starý dobrý Steven Seagal býval dokonalý. On tedy nebyl nikdy bůh ví jaký herec, ale vše jsme mu rádi odpouštěly za skvělé bojové umění, drsnost raných snímků, nekompromisnost. Tady je tlouštík, který by rád nezůstal v zapomnění, ale vše je špatně. Seagala jsem měl rád a jeho ranné filmy pořád rád zkouknu. A možná, že toho měl nechat na vrcholu, protože jeden film za druhým, které na nás chrlí jen snižují jeho, již tak pošramocenou hodnotu. Stále doufám, že přijde něco extra, že mu dá ještě někdo šanci. I když chápu, že tak legendární bijec už z něj nebude. Toto je snad, až na pár "facek", neuvěřitelná blbost. Ach Stevene Stevene, tohle si tví fanoušci nezaslouží!!! ()

Šakalík

Na Seagalovy poměry ještě celkem slušné. Přesto ani zde nehledejme nic objevného, je to prostě klasické akční béčko s obtloustlým policajtem v hlavní roli (i když mi přece jen přijde, že Steven už není tak napuchlý jako dřív). Zápletka je úměrně tomu jednoduchá, máme prvotřídního záporáka zkaženého do morku kosti, pak ruského mafiána, který je přece jen trošku na úrovni, no a Seagal sem tam někomu poláme ruce ve snaze dopátrat se toho zlobivého magora. Filmu dost výrazně škodí pitomá režie, která tu a tam pracuje se zpomalenými záběry, ale úplně nekoncepčně, takže to akorát tak kazí dojem. Ostatně i po akční stránce tomu čouhá sláma z bot, takže vlastně není o co stát. Nicméně s trochou snahy se na to koukat dá a házet to do odpadu jenom proto, že to je Seagal, by mi přišlo laciné. Ty dvě hvězdy si to zaslouží. ()