Sirotek, jenž své dětství prožil v drsných ulicích Clevelandu, Ir Danny Greene (Ray Stevenson), se dokázal vypracovat z přístavního dělníka v odborového předáka a spojence mafie. Když ho agenti FBI z odborů vytlačili, Danny začíná novou kariéru vymahače dluhů pro lichváře Shondora Birnse (Christopher Walken) a navíc pořád spolupracuje s mafiánským bossem Johnem Nardim (Vincent D’Onofrio). Danny, kterému je v patách detektiv Joe Manditski (Val Kilmer), rychle získává vlastní moc a dostává se do sporu s Italy, kteří brzy pochopí, že zabít ho nebude vůbec snadné. Jejich vzájemná nevraživost vyvolává v clevelandských ulicích krvavou válku a město získává nelichotivou přezdívku “Bomb City”. Film Sejmout zabijáka, který vznikl podle skutečných událostí, přináší příběh muže, jenž mentalitu irského válečníka propojil se směsí pýchy, brutality, ctižádosti a zásadovosti. V 70. letech minulého století se stal ústřední postavou války podsvětí, která jednou provždy změnila organizovaný zločin v Americe. (oficiálny text distribútora)

patushik

Průměrná gangsterka, u které za další den zapomenete o čem vlastně byla. Zaujme snad jen Rayem Stevensonem v hl. roli a spoustou výbuchů a mrtvých. 60% ()

Kingjiri

Po technické stránce velmi pěkný snímek, kterému však chyběla jedna podstatná věc - lepší příběh. Dalo se na to koukat, ale vzhledem ke zvolené tématice bych řekl, že by se toho dalo do příběhu dát mnohem více. Možná, že se tvůrci snažili to udělat co nejreálnější, ale přece jen jsem se na to spíše koukal proto, abych se pobavil. Kdybych chtěl informace o tom, jak to vážně bylo, tak si pustim nějaký dokument. Takhle mě to tedy docela nudilo a já si několikrát během projekce řikal, kdy už bude konec. Celou dobu jsem byl přesvědčenej o dvou hvězdách, ale samotný závěr mě nakonec přesvědčil dát o jednu hvězdu více. ()

umbjaz

jakožto milovník mafiánek mě tenhle kousek chytil za srdce. filmek plnej výbuchů, irského štěstí a hlavně podle pravdy. paráda! ()

sarfian

Pohodová zábava, pri ktorej budete sedieť ako prikovaný aj keď je dej trošku predvídavý. Nadpriemerný mafiánsky film s celkom slušným obsadením a hlavne dobre zahrané úlohy.Ray Stevenson to zahral skvelo a ani neviem kam ho zaradiť, či bol vlastne dobrý alebo zlý, ale to je jedno hlavne ide o zábavu a tej sa mi dostalo v nečakanej miere. VIDENÉ 1x ()

drStanek

Hlavní hrdina je sice zlej, ale k srdci přirostl a na konci jsem doufal, že se vyhne nejhoršímu. Jinak to nebylo ani dobrý ani nijak extra špatný. Teda kromě soundtracku, kterej je přesně moje krevní skupina! ... PS: Nikdy si nedovolujte na chlápka s knírem ;-) ()

netWoor

Netvrdím, že je co vytknout, ale já prostě ty šedesátý a sedmdesátý léta, kde má každej kotlety a sako, moc nemusim. Mafianskej příběh není úplně špatnej, ale kdo mlsal Kmotra, toho už cokoli jiného bavit nebude. A to je i můj případ ... ()

Oonika

Nevěřila bych, jak jedna věta dokáže rozseknout celý film... a to když se velkej zabiják zeptá: "Nemáš limču?" :-D Průměrný film, vcelku působivý konec, příjemná irská hudba, ale naprosto nesympatičtí herci, všichni do jedno. ()

kwaicheng

Skvělí herci - Stevenson, Walken, Vinnie Jones skvěle hrajou a je z toho skvělá podívaná. Tlustej Tony a jeho kompaniéro Tlustej Joe byla taky podařená dvojka, možná ještě pár hambáčů a mohli k sobě přibrat Tlustýho Vala Kilmera. Přestože to byl padouch, pevnost jeho zásad mu může závidět většina prasat z parlamentu. Dobrej Ir, dobrej film. Jinak mám trochu bordel v tom, jak se to vlastně jmenovalo...Sejměta zabijáka? Kill the Irishman? Bulletproof gangster? ()

Petulka88

Titus Pullo si nechal narůst knír a dal se k mafii. Sejmout zabijáka je vcelku lehce stravitelná gangsterka, která na mě sice nijak zvlášť nezapůsobila, ale těch 106 minut jsem se docela obstojně bavil. ()

Rawar

Titus Pulo, v tomto filmu Danny Green, je kus pěkně ostrého, irského zmrda. 100 kilo poctivé váhy, rozevlátá, nazrzlá kštice, v portmonce zelený čtyřlístek, v žilách krev věčného rebela a nad hlavou tancující Leprikon, který mu hlídá kejhák. Z ničím se dvakrát moc nemaže, pěsti má hbité a tvrdé a dokonce má i něco v hlavě. Ideální člověk do byznysu. Do byznysu po italsku, jestli mi rozumíte. Spolupráce s převážně sicilskými podnikateli mu vynese nemalé bohatství a zařídí lepší podmínky, než by se dali na člověka který maká v docích čekat. Jak je to ale v takových filmech (a v životě dvojnásob) zvykem, nic není v životě zadarmo...navíc když se začne bouřit Irská krev, obchodní partneři by se měli mít na pozoru. Špičková gangsterka, i když z hlediska věrohodnosti můžu spekulovat, jak dlouho by se skutečně podařilo přežít někomu, kdo by se zapletl se sicilskými klany, z hlediska zábavy a účelnosti nemám výtek :-) Umisťuji mezi svůj top 50 ()

Amonasr

Poměrně svižná gangsterka, kde hlavním hrdinou je jeden z vůdců znepřátelených klanů. I přes spoustu krve na svých rukou je samozřejmě zobrazen jako v podstatě kladný hrdina, aby mu divák fandil, což samo o sobě je poněkud pochybný záměr. Nicméně je snímek zajímavý tím, že se zřejmě inspiroval skutečnými událostmi, tedy až na tu zjevnou idealizaci „sympatického“ zločince. Filmařsky jde ovšem o dobře a poutavě zvládnuté řemeslo – jen těch krásných amerik, obětovaných v působivě zničujících detonacích… ()

gemi

Klasická gangsterka based on true story, která má slušné tempo od samého začátku až do konce. Irčan byl chytrý, ale ne dost na to, aby věděl, kdy má dost. Kdyby to dokázal poznat, mohl prožít spokojený život. Jenže v životě gangstera platí "everything comes with a price". A tady se platí cena ultimátní. Stylizace do 60. a 70. let výborná, CGI o dost méně. Naštěstí ho tady moc není (výbuchy) a film stojí na něčem úplně jiném. (Druhé zhlédnutí, první 26. 5. 2013) ()

Nix

Taková zbytečně natahovaná gangsterka, která celkem nudí na svou stopáž. Čekal jsem právě větší jízdu i k hereckému zastoupení. Každopádně Ray je sympaťák, ale bohužel. ()

raiN[ratm]

Kill The Irishman má štýl a retro look ako sa patrí. Chýba mu však napätie a pestrosť. Sledovať polovicu filmu kde komu vybuchne auto, to si môžem radšej zahrať GTA. ()

yaromir

Od Kill The Irishman jsem nic moc neočekával a sliboval si pouze příjemné "zabití" nudného odpoledne. Film krásně plynul a já jsem dokonce s hlavním hrdinou začal i sympatizovat! Jenže pak přišla ujetá část s bombovými útoky, kdy snad během dvou minut vymlátí celou Irovu bandu a můj slibný dojem byl ten-tam. K tomu se ještě nakupil nemastný a neslaný závěr a mé výsledné hodnocení šlo střemhlav dolů. ()

TommyDiamond

Mám rád filmy natáčené podle skutečných událostí. A myslím,že tenhle se fakt vydařil. Herec Ray Stevenson mi zrovna dvakrát sympatický nebyl, ale to,že je to ir každým coulem se popřít nedá. Děj nás tentokrát zavádí do Clevelandu kde se Ray z obyčejného dělníka dotáhne až na spolupracovníka mafie. Je zajímavé kolik už bylo natočených podobných filmů o mafiánech z různých měst ameriky. Určitě nás do budoucna čeká ještě plno takovýchto snímků, vždyť amerika je přece velká. Celkově 80% ()