Adam je obyčejný kluk žijící v neobyčejné realitě. Vede skromný život a stále myslí na dívku, kterou kdysi potkal. Eva však pochází ze zcela jiného světa, ze světa naruby, který je přímo nad tím Adamovým, ale mimo jeho dosah. Jednoho dne zahlédne Adam dospělou Evu v televizi a už ho nic nezastaví, aby ji získal zpět. Zákon ani věda! (oficiálny text distribútora)

Palisander

Sci-fi rozhodne nie. Domyslené tu nie je vôbec nič. Aj keď zoberiem úvodné reči ako fakt, ani tak to nesedí. Takže čo zostáva? Zle zostrihaná telenovela. Melodramatická bublina s dejom na štyri riadky. Síce farebné, ale prázdne. A pre istotu aj bez pointy - tú sa pravdepodobne nepodarilo vymyslieť :-). Ešteže tam bola aspoň Kirsten o čosi normálnejšia ako v Melanchólii ... Najväčšia záhada je však jednoznačne táto: kedy "to" stihli. A či sa to hodí do filmu pre osemročné deti ;-). ()

Diskomuz

Příjemná romantika, která se probíjí přes fyzikální a sociální zákony. Hrozně mě udivuje, kolik lidí tady naráží na "nelogičnost"...je to jen film a kdyby všechny filmy byly realisticky logické, tak se budeme dívat jen na drama :D Já se bavil a to je hlavní... ()

TinoArts

Svojim spôsobom dobrý film. Výborný nápad, ktorý z toho trochu odstránil to romantické klišé (aj keď, stále tam je). Navyše, vyzerá to krásne, je to napínavé a zábavné. Paradoxne, úvodný monológ by som skrátil asi na 30 sekúnd, aby tam zostalo iba nejaké základné rozprávanie o tom, "vo co go", pretože veta "What if love is stronger than gravity?" v úvodnom monológu mi totálne pokazila prvú polovicu filmu, a nedokázal som ho dlhú dobu brať vážne. Nelogických chýb tam bolo eštie viac ako vo filmoch o cestovaní časom, čo je škoda. Každopádne, nadpriemer. 60% ()

BoldGuy

Dobrá romanťárna ve sci-fi kabátku. Nápad dvou světů s vlastními gravitacemi vskutku zajímavý. Škoda toho proslovu na začátku. Nicméně dobře zvolené herecké obsazení v hlavní roli. Scénka na záchodech tomu přidá další hvězdu. 80%. ()

megajalec

Na jednej strane stojí dobrý nápad. Lenže, nápad je jedna vec a prevedenie vec druhá. Priveľa človek pri tom rozmýšľa, čo je dobré, čo má byť takto, čo je logický lapsus. Napríklad vynález tej veci, ktorú Adam ukázal svojmu bývalému kolegovi som príliš nepochopil. Chcem tým povedať, že divák počas celého filmu uvažuje nad základnými premisami príbehu, ktoré boli povedané na začiatku a hľadá len chyby. Navyše, scenár je dosť slabý, s plno dierami a záver úplne odfláknutý a zráža film do slabšieho priemeru. ()

klichem

Rozplývať sa nad vizuálnosťou tohto filmu by som sa mohla kľudne aj ja (tak ako mnoho ľudí predo mnou), ale čo z toho, keď zvyšok stál za hovno. A tak som sa naň tešila... Je to ako keď nájdete zlaté vajce, ale vo vnútri je aj tak smradľavé a hnilé. Aj venezuelské telenovely sú menej sentimentálne. Záver pri ktorom som mala chuť vyškriabať si oči aby ma nenapadlo pozrieť si to ešte niekedy znovu. Najväčšie mínus deprimujúca a neuprimná hlavná postava v podaní Kirsten Dunst. Jedinú hviezdu - skutočne len z ľútosti nad očarujúcim no premárneným prostredím paralelnych svetov, ktoré ponúkali veľa a dostalo sa im "tohto" ?! WTF ()

fimler

Hezký romantický film ze začátku docela nepochopitelný, ale později si všechno zařadíte kam to patřit má a hezky se v tom vyznáte.Někdy jsem se úplně ztrácel v tom jaký svět je jaký a další spojené věci s jejich podivnou gravitací a planetami.Jim Sturgess byl přímo otřesný a docela mi vadil.Kirsten Dunst byla krásná jinak taky nic moc.Normální film a vyhupuje ho nad průměr celkové zpracování. ()

wallax

Film s obrovským potenciálom, nápadom a sutočne brilantným vizuálom. Jednoduchý romantický príbeh na krásnom vizuále s nápadom dvoch susediacich svetov, pričom každý ma vlastnú gravitáciu. Film som si zrejme užil naplno a tak neviem posúdiť či všetky (v iných komentároch spomínané) fyzikálne zákony boli dodržané počas celej stopáže...ale ani mi to v tomto prípade neprekážalo. ()

Karlos8

Ačkoliv se jedná o dost plochý scénář, tak se mi to v rámci mezí líbilo a jako nikterak složité sci-fi to u mě obstálo. Před samotným začátkem se ujistěte, že jste se dobře najedli, jelikož v průběhu filmu se několikrát budete motat mezi horním a spodním světem. Oceňuji především myšlenku, provedení přeci jen trochu pokulhává. Každopádně láska je silnější než smrt, což platí snad všude ve vesmíru a proto vše dopadne se šťastným koncem. ()

Domas88

Obrovsky zklamán, opět další film, který nevyužil svůj potenciál.. Záplatka hodná sobotnímu filmu ve 14 na TV Nova.. Navíc mi K.Dunst poslední dobou vůbec nesedí a její herecký kolega propadla na plné čáře... a ja tohle dodíval do konce, který "slibuje" druhý díl.... PROSÍM NE!!! ()

Dawisko

Nápad výborný, vizuálna stránka super, scenár bieda. Mal som pocit, že sa práve pozerám na už videné iné donekonečna omielané romantické filmy avšak s veľmi nudným podaním. 40% ()

CrazymanM

Začátek byl děsnej,skoro jsem to vypnul,nakonec se sice s troškou sebezapření dalo na film dívat až do konce,ale je to přiblblá pohádka pro děcka,nic víc,dobré efekty to rozhodně nevylepší!!! ()

Fenri

Hvězda za originální nápad, druhá za vizuál, ale víc ani ťuk. Příběh ničím nepřekvapil a logické nedotaženosti pravidel dvougravitace bijí do očí. ()

hany83

Čtvrtá hvězdička je kvůli mé slabosti pro Jima a také nádherné vizuální stránce filmu, horší je to s logičností scénáře. Přesto ale zamhouřím oči a ty čtyři hvězdičky dám. ()

rigby

Neotřelá myšlenka, zajímavé zpracování a konečně důkaz, že ve sci-fi se nutně nemusí střílet (skoro). Navrch velmi sympatické herecké obsazení. Zkrátka film utekl jako nic a už byl konec. Díval bych se ještě chvíli. Bohužel celkový zážitek kazí několik nedotažených detailů, ale o to víc ruší a nutí diváka klást si otázku Proč. Pominu i zázračné přežití pádu, ale ten rychlý konec jsem nějak nemohl vstřebat. Škoda, kdyby se ještě pár měsíců zapracovalo, mohl být výsledek pětihvězdičkový. ()

(=LIFTY=)

Když už film začíná třemi pravidly, které mají dále určovat funkčnost paralelních světů, tak by to tak mělo fungovat i v průběhu filmu. Nefunguje a když v jedné části filmu začne kov z druhého světa hrdinovy propalovat kůži kvůli delšímu pobytu v opačném světě během krátké doby a na další cestě stihne hrdina přejet půlku města a ještě se dobře napít v kavárně, než se mu začnou zapalovat lýtka, tak vám to naruší zážitek z celého toho úžasného vizuálu. Mrzí mě to, ten film měl obrovský potenciál k tomu stát se neotřelým romantickým filmem. Takto je z něj jen krásně vypadající slátanina. ()

meatball

Téměř okamžitě se mi vybavilo City of Ember, kterému zároveň Solanasův film nesahá ani po kotníky. Sám nevím proč. Možná mám omezenou představivost a ústřední myšlenka filmu je na mě už trochu moc. Nebo nemám rád pohádky, co se berou vážně. ()