Vzácny papagáj Blu žije v malom meste so svojou paničkou Lindou, s ktorou tvorí nerozlučnú dvojicu. Linda ho pred rokmi zachránila pred pašerákmi, ktorí ho ešte ako mláďa ulovili uprostred brazílskeho pralesa a odviezli do zasneženej Minnesoty. Blu sa kvôli tomu nikdy nenaučil lietať, no v bezpečí a pohodlí Lindinho domova sa natoľko zabýval, že preňho nie je problém uvariť kávu, spraviť raňajky, vyčistiť si zuby alebo poslúžiť Linde ako osobný budík. Keď jedného dňa Blu zistí, že ani zďaleka nie je posledným papagájom svojho druhu tak, ako si doteraz myslel, neváha a spolu s Lindou sa vydá na cestu do exotickej Brazílie za papagájicou Perlou, ktorá žije v samotnom srdci mesta Rio de Janeiro. Krátko po tom, ako sa stretnú, ich unesie skupinka obchodníkov so zvieratami. S pomocou šikovnej a životom na ulici ostrieľanej Perly a partičky ukecaných vtákov sa im podarí škodcom uniknúť, no vyhrané ešte nemajú. Dokáže Blu s pomocou nových priateľov nájsť odvahu, aby sa naučil lietať, zmaril plány únoscom, ktorí sú im stále v pätách a vrátil sa späť ku svojej milovanej paničke Linde? (TV JOJ)

gilmore_girl

Prijemne a roztomile, jak to mam rada. Zacatek je skvely, ale od navratu do Ria jsem cekala trochu vic nez karnevalove hopsani, opice a buldoka. Ale ustredni papousci dvojice Blu/Jewel a jejich lidske protejsky Tulio/Linda me bavili po celou dobu. ()

IQ Tiqe

Milý animák. Jak stojí v žánru - rodinná zábava s trochou romantiky. Scénář tuctovitý, ale co byste od rodinného filmu chtěli. Oba hlavní papouchy si zamilujete, na těch dvou prakticky stojí celý film. Navíc jim Anne a Jesse propůjčili "trefné" hlasy. Na škodu bylo z mého pohledu jen pár písní a samba, které byly celkem nedějové a jen natahovaly děj, obzvlášť pak ty, které v mých uších zněly americky otravným "nigga, nigga" stylem. Ale i tak si myslím, že to je dobrý animák, a to nejen pro děti. 70% ()

Anderton

Tvorcovia (štyria scenáristi + režisér, uf...) už na začiatku rezignovali na akúkoľvek originalitu a povedali si, že zasadenie prevareného príbehu do Ria všetko utiahne. K tomu sa vymyslelo zopár slušných fórikov a prečo sa potom zaoberať niečím viac, že. No ono to svojim spôsobom takto aj funguje, ak sa necháte iba unášať prostredím, pohybom a farbami. Pre Pixarom namlsaných fanúšikov, čiže takmer pre každého, ale musí ísť nutne o minimálne mierne sklamanie. A piesne Lionela Richieho do animákov nepatria, prosím, prestaňte s tým... ()

Frajer42 odpad!

Neprosto bez debat byl Rio jeden z nejhorších animáků, jaké jsem za svůj život viděl. Průser začíná už u nesnesitelně otravně napsaného ptáka v hlavní roli. Cesta stezkou hoven pokračuje napříč neuvěřitelně šablonovitým a neskutečně nudným příběhem. Humor je směřován zřejmě jen k dětem předškolního věku. Opravdu obrovská ztráta času, kde za něco stojí snad pouze Samba. Opravdu velké utrpení, kdy se nepřestáváte modlit, aby co nejrychleji skončilo. Neuvěřitelný průser na všech frontách, kdy by se měli tvůrci vážně zamyslet, zda si vybrali vhodnou profesi. ()

teutates

Jedno ptáče z výšky skáče, pfff... Rio, příběh ukecaného papouška, který nejspíš neumí létat, no umí udělat kafe, či dokonce slouží jako budíček, plyšáček. Kde jsou ty pohádky mého mládi, kdy Jura Jánošík bohatým bral a chudým dával s hláškou "stoj tisíc peťsto hrmených", kde? Nevím, pohádka o rasové nesnášenlivosti, lidské zkaženosti, zachování druhu, sexuální pritažlivosti... pohádka? Já jsem na to nejspíš moc starý, no mladší publikum, nevím ehm... hezká omalovánka v "3D" akčním provedení, tak se to dneska točí. Tady toto je tak na epileptický záchvat s full servisem. 3/10 za hlavního božího hrdinu, který se na své cestě za potomstvem v rámci zachránění svého druhu a s nádechem nadrženosti tolik toho naučil. ()

swamp

Příliš dětinská zábava, která sklouzává k pouhému pobíhání a padání barevných zvířátek na scéně. Jediná dobrá scéna (zkouška létání ze skály) byla v traileru, takže nic nového. Angry birds jsou zajímavější.. :) ()

sarkas21

Celkem fajne.Ale zas až tak to s aimakem nemá moc společného animák má mít wětší šmrc a wíííííce wtipu.Ale nadruhou stranu je dobré že wybrali jiné zwíře než býwá zwykem.A role mloka je je w animáku nowinka takže si myslím že se to bude líbit ()

predators

Překvapilo mě zpracování Ria. Bylo vidět, že autoři se tam jen neopalovali. Slabší rozjezd graduje ve velké finále, které není zbytečně natahováno a stejně jako Rio, hýří všemi barvami, hudbou a tancem. Jo, soundtrack stojí za to. Ikdyž není Rio nikterak zábavné a mnohá zvířátka by si zasloužila více charakteru, získal si mě svou rozmanitostí a celkovým free přístupem k ptákům. 70% ()

Slartibarkfast

Je mi to líto, ale tohle byl jeden z nejslabších animovaných filmů, které jsem za poslední dobu viděl, a proto dávám slabší hodnocení. Skutečně krásné animace a propracované postavičky nedokázaly zachránit děravý scénář. Ornitolog byl pako, pes byl odporný, záporáci byly spíš k smíchu a asi nejhorší chvilky jsem prožíval, když se zpívalo. Lehčí nadprůměr, ale mohu s čistým svědomím říct, že je to pohádka na jedno zhlédnutí. Víckrát není třeba. 65% ()

Zodd

Tolik názorů jak přes kopírák... No, animáky si asi moc na tomto webu skutečně nevedou u většiny z 100 či 200 známých tváří, pokud nejde o Pixar nebo (většinou) Dreamworks. Nechci se nad nikoho povyšovat, ale mám pocit, že jsem viděl něco jiného. Film je prosáklý infantilním homorem, ale z vysokého procenta hodně překvapivě o dospělých věcech (místy až lehce perverzních). Narozdíl od tehdejšího Ranga, který s tím možná zašel trochu daleko (ale cameo velkého Clinta bylo hodně velké překvapení), jde jen o víceméně skryté inuendo a narozdíl od chameleona na zvířecím divokém západě se podle mě děti pobaví bez problémů. Animace je na samé špici studia, prostředí brazilského Ria vypadá tak lahodně, tak proč se tím neopít? Mix samby a hip-hopu? Netrhá to uši a je to dost chytlavý, proč ne? Filmové odkazy stokrát použité, ale jsou fajn, bondovský na konci (Dnes neumírej s Brosnanem) je však k dlouhým záchvatům smíchu a následující nejdojemnější scénou z filmu. Příběh není příliš komplexní, ale má v sobě dost humoru a emocí bez zbytečné rodinné sentimentality. Klidně jim to sežeru s navijákem a nestydím se za to. Pro mě daleko lepší než pozdější Ice Age 4 s disneychannelovským humorem a prasárnami jako z Murphyho Zamilovaných profesorů. Existuje mnoho infantilnějších animáků i rodinných filmů. Do pár let chci trojku. P.S. Ale k čertu s tím, dám tomuto druhořadému animáku tu poslední hvězdu, protože takovou severoamericky laděnou cairipinhu jsem už nikdy potom nepil. ()

nash.

Průměrný animák, určený spíše těm mladším, které ještě může pobavit. Přes všechno to křepčení, křiklavé barvy a honičky mi film bohužel nenabídl nic, co by mě zaujalo. Až na kulisy Ria a sambu tu nebylo nic nového ani a to tradiční nedokázal nikdo okořenit ničím svěžím nebo zábavným natolik, abych si film zapamatoval. Za pár dnů už budu nejspíš vědět jen to, že to bylo o nějakém modrém papouchovi. ()

Pedestrian

Nejvtipnější na celém tom konceptu vlastně je, že Jesse Eisenberg (Blu) hraje Marka Zuckerberga. Společensky nepoužitelný, ale pálí mu to. ()

SeBig

Skvělý, rodinný animák ale velký mínus tohoto filmu je to že se tam zpívá :( tenhle styl já nemusím jinak by bylo plné hodnocení protože příběh a postavy rozhodně bez chybné :) ()

Lenny.M

Kde jsou ty časy kvalitním animáků, jako je Hledá se Nemo...Rio je pěkná pohádka, dobře zpracovaná ale prostě to zase není ono! Ale podotýkám, že postava Blu-a byla úžasně propracovaná, jeho gesta a hlavně dabing! To bylo snad poprvé, co jsem pod hlasem neviděla samotného animovaného hrdinu ale jeho dabéra - tleskám Jessi! ()

korbitch22

Docela zklamání.Na animák o papoušcích sem se moc těšil, jelikož jsou to úžasný zvířata a divim se, že neudělal někdo takovej animák už dřív, jelikož je to opravdu vděčný zvíře pro film ( např. hraný Papoušek Paulie je úžasný ).Začátek vypadal nadějně, Blue byl roztomilý a začátek byl moc dojemný, jenže potom se to začně příšerně vléct, žádný pořádný příběh a řídký děj nastavovaný neúnosnou dávkou nesnesitelných písniček.Všechny postavy byly mizerně naanimované, jedině pár papoušků vypadalo dobře a celkově prostředí Ria bylo fajn.Jenže sem se u toho strašně nudil a i když se pár opravdu vtipných scén našlo, jejich moc málo na to, aby vytáhli tuhle nudu s otravnýma písničkama aspoň k průměru.Prostě mizérie, navíc s příšerným dabingem.Nevim k čemu dělali druhej díl.40%. ()

rikitiki

Klasický iniciační příběh, tentokrát v hlavní roli s papouškem, který se musí z mazlíka hýčkaného v kleci přerodit do dospělce, co se umí porvat s osudem. A doslova se naučit létat. Animace peří je opravdu nádherná, ale v příběhu není nic podvratného nebo mimořádného, aby se snímek vyčlenil z řady jemu podobných. ()

Roman.Ticka

K animákům s převahou zvířecích hrdinů přistupuji obvykle rezervovaně, jelikož mi nemají moc co nabídnout, když jsou určeny převážně dětskému publiku. Z povinnosti nevystoupit z akce maratón - vidět co nejvíce animáků v krátkém čase - jsem viděla, vydržela, zhodnotila. Ušlo to, mno. ()

honajz

Když točíte pro děti, nemůžete kresleným postavičkám vkládat do huby nebo zobáku sáhodlouhé špalky textu a dialogů, které děti unudí k smrti. K čemu je pak celá animace - ačkoliv se nijak úspěšně snaží vykrádat Madagaskar, včetně některých postaviček -, když se na plátně minuty nic neděje, nikdo nikoho nehoní, nikde žádná sranda, jen kreslené postavičky diskutují u auta. Děti to unudí k smrti, a protože jde o blbé kecy, tak i dospělé. ()

HellFire

Těnhle animák to má trochu popletené. Většinu času je příliš dětinský, ale příběhem se prolínají dvě romantické linie, které děti samozřejmě nepochopí.Do toho nevýrazné postavičky (ptačí biolog je příšerný) a absence humoru. ()

ARI50

Ještě tet mi běží mraz po zádech užasna pohádka o papouškovy který neumí lítat a láska mu dá křídla, náramně jsem jsi to užil kopec srandy plno zábavy co víc dodat. A krásna píseň v podaní papoušku dokonalost sama. ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky