Všetci sa pripravujú na najhoršie. Beta sa blíži so svojou armádou zombíkov ku komunite ľudí a obkľúči Daryla, Gabriela, Lydiu, Carol a Kelly, ktorí sa s ďalšími spojencami skrývajú v starej nemocnici. Niektorí chcú využiť zvuky z reproduktorov, aby rozdelili a odlákali hordu nemŕtvych. Preto sa rozdelia - časť ľudí bude chrániť svoj úkryt a Darylova skupina prenikne cez hordu zombie, aby pomohla ostatným spojencom s reproduktormi. V horde sú však ukrytí aj stúpenci Bety, ktorí chcú Darylovu skupinu vyvraždiť. Niektorým Šepkárom sa už podarilo úkryt ľudí v nemocnici infiltrovať. Medzitým sa Eugenova skupina snaží dostať z mesta späť k svojej komunite, aby ju vo vojne so Šepkármi podporila. Eugene však havaruje a stráca vieru, že sa im podarí doraziť včas. (TV JOJ)

Ukážka z filmu 2

Trevor

Môžem iba súhlasiť s BrooksW.Here, toto sa vyrovnalo najlepším epizódam tých najlepších seriálov a nakoľko komentár pridávam po ďalších štyroch zhliadnutých epizódach iba môžem potvrdiť že takto mohlo celé TWD skončiť...vôbec šepkári a Alfa aj Beta patria k tým najviac sympatickým záporným postavám v seriálovom svete. ()

MoreAdam

Za mě velice průměrný díl, šance, že by se plán Daryla vydařil by byla malá kdyby Živí Mrtví dávali smysl, že:D? Emotivní scény s Lydii mě nikdy vůbec nebavily, prostě holka která si na vše stěžuje a je furt ublížená, i když má takový zasraný štěstí, že se připojila k Kingtopu. Jediná "dokonalá" postava teď, je Negan... Daddy Daryl samozřejmě ns druhým místě... URPAVENO: Zapomněl sem dodat, že osvícení v tomto díle bylo taky o hovně:D ()

AllShallFall

Musím říct, že závěr této série byl vskutku unikátní. Konec Šeptačů a Bety. Z Negana se nakonec vyklubal dobrák. Tím bych dodal, že jsem mu v minulých dílech, respektive k jeho 8. sérii, dost křivdil. Dost jsem si ho v posledních dílech oblíbil. A otevřený konec. Ale popravdě, něco podobného jsem čekal. A vsadím boty, že nás to zavede k Rickovi. Necháme se překvapit. ()

Davidkkk

Po půlroční pauze zapříčiněné koronavirem se seriál vrací na televizní obrazovky s 16. epizodou desáté sezóny, která protentokrát není závěrečná. Můj názor je tedy částečně ovlivněn a tuto epizodu považuji za další řadový díl, ne za finále. Čekal jsem však mnohem svižnější tempo. Celá konfrontace přeživších komunit se Šeptači mi přišla šíleně táhlá a vlastně absolutně ničím nenápaditá. Navíc se seriál rozloučil pouze s jednou ústřední postavou a podobně jako u bitvy na Winterfellu v Game of Thrones zemřelo opravdu šíleně málo charakterů, přestože se v obou případech počítalo s gigantickými ztrátami. CGI závěrem haprovalo, na druhou stranu velice chválím hudbu a několik goosebump momentů. Linka Eugena a jeho grupy strašlivě unavující, přičemž závěrečná konfrontace mě samozřejmě zainteresovala, akorát kostýmy vojáků působily jak z hračkářství. Odhalení přežití Connie všichni očekávali. Díky jejímu propojení s kreténem Virgilem, který doufám chcípne, co nedjřív, se obávám, že budu nucen sledovat spoustu dalších scén s touto dvojicí. Neskutečným způsobem mě irituje postava Carol, se kterou pravděpodobně tvůrci netuší, jak naložit a její odhodlání k sebevraždě jsem fakt nežral. Co mě dostalo, byl návrat Maggie doprovozené maskovaným neznámým. Její shledání s Judith emocemi mávalo ostošest. Nejdůležitější postavou epizody byl novodobý vůdce záporáků Beta, jehož psycho fáze mě zaujaly a uvnitř sebe je mi celkem líto, že se nedočkal širšího příběhového oblouku. Smrt zkrátka udeřila zničehonic mrknutím oka. Což z dvoumetrového a nejméně 120kilového obra udělalo poměrně lehký cíl. ()

Najt

Tenhle seriál se neskutečně změnil. Polemizovat jestli to je dobrý nebo ne nemá cenu. Prostě 7 sérii pro mě skončil. Pak začala nová etapa. Drsná, hutná postapo atmosféra se vytratila. Vystřídala jí akce a příběh. Už to není o přežití, ale o budování nové civilizace. Je to pochopitelné. Už to není takové, ale stále je to výborný seriál. Tenhle díl bych ohodnotili opět pouhým průměrem, ale odlákání a pohled na padající hniloby do propasti s vyvoláním trocha emocí jako za stara tento díl zachránil. Konec pak solidní i když já měl pocit, že sleduji starwars. ()

• Při odlákání chodců hraje píseň „Burning Down The House“ od Talking Heads. (Duoscop)
  • Plánované finále 10. sezóny se mělo vysílat 12. dubna 2020, ale postprodukce byla odložena kvůli pandemii covidu-19. Místo toho byla epizoda odvysílána 4. října 2020 a do 10. série bylo přidáno dalších šest epizod, které byly vysílány od 28. února do 4. dubna 2021. (willy1)