Umbrella Academy - Série 3

(séria)

Tým je zpátky v akademii a čelí nové partě sourozenců Hargreevesových. Ve městě začíná rozsévat chaos tajemná síla. (Netflix)

Drirr

Celkem nadějný seriál se rozpadl do podivného blivajzu, ve kterém prakticky všechny postavy jenom přešlapují na místě, neustále dokola řeší daddy issues a nebo své vzájemné animozity, aniž by to celé bylo sevřené nějakým poutavým vyprávěním. Zachraňování světa je statické, téměř nedůležité a člověku je vlastně skoro jedno, jak dopadne (protože i postavám je to většinou jedno). Kvůli tomu se to všechno stává postupně více a více otravným a jedinými snesitelnými postavami zůstávají Pětka a Klaus, i když ani oni už nejsou co bývali. Další řadu už nepotřebuju. ()

gumbo

Bohužel to špatné co provázelo první dvě série tu je a je toho víc. Opakování stále stejných nebo podobných zápletek a už téměř naprostá obsence elementární logiky v příběhu. Vizuál už tolik neomráčí, ale pořád je to nadstandard a má to svůj styl. A nejvíce to drží charaktery, které jsou už od první série skvěle vykreslené a pevně ukotvené. 4. sérii ž prosím ne, už teď jsem měl problém to dokoukat. 50 % ()

NiaWolf

O fous lepší než druhá série, ale tu by překonal i hodinový dokument o reznoucí kýblu s barvou. V téhle sérii se bude řešit kopa hovadin a klišé, které se objeví vždy, když dojdou nápady (smrt, svatba, dítě). Jde zoufale vidět, jak se režisér snažil navázat na úspěch jedničky a ani se přitom nestyděl opakovat stejné scény (tancování, posmrtný život..), jenže ono to jaksi není ono, když se to vidí podruhé. Nejsilnější momenty jsou těch pár okamžiků z dětství některých postav a zbytek je jen vatáž, zpomalené záběry, nudné dlouhé taneční scény, aby to celé zakončil sračkopád posledního dílu, který se ani netají tím, že divákům naplive do obličeje a čeká, že těch pár dementů s hlavou v mrazáku mu za to ještě poděkuje. A doprčcic chci tak moc, když po 30 dílech chci vidět, jak Klaus konečně použije svoje schopnosti na vyvolání duchů na plno? Ne jen, aby si přivolal kámoše na pokec. URGH! ()

ER

Už mně začalo unavovat to neustálé hašteření, které trochu zakrývá kreativitu, vynaloženou na story o záchraně světa č.3. I tak jde o podívanou s řadou zajímavých scén, ta závěrečná byla ale úplně nejlepší. ()

panPatejl

Jako by nestačilo, že z toho udělali trapnou prvoplánovou agitku, ale scénárista k tomu ještě navíc nejspíš podstoupil lobotomii. Deštníková školka pro postižené degeny sice nikdy neoplývala nějakou překvapivou logickou hloubkou. To co je k vidění v této (pro mě určitě poslední) sérii přeskočilo hranici absurdního nepochopitelného debilismu o několik délek. To však ještě pořád není to nejhorší. Naprostou fatalitou tohoto zbytečného počinu se stala neuvěřitelná NUDÁÁÁ! Shrnuto v kostce: Parta hloupých hňupů felí v hotelu, nic se neděje.  Příště radši budu koukat z okna jak roste tráva. ()

The_soloist

Bohužel přišel veliký šesup kvality. Celá řada je zbytečně táhlá a předvídatelná. Celých 10 epizod divák očekává WTF momenty, ale nic moc nepřišlo. Snad se tvůrci u závěrečné řady poučí. Co se týká Elliota Page, jeho proměna samotný děj nikterak výrazně neovlivnila, což se cení. ()

VashCZ

Tato třetí řada mě spíš překvapila. Možná to bude tím, že pokles kvality z 1. do 2. série se z 2. do 3. nekoná. Sice už neobjevujeme moc nových mindblowing umbrella world explanations, ale tvůrci bez větších servítek jedou skeče, znají feeling seriálu, tak akorát hrají na emoce. Nejhorší - vysvětlování/nevysvětlení transformace Vaniy na Jacka nebo jak se jmenuje, prostě Elen Page tam udělala trochu bordel. Pokud jste dali 2. sérii, tak třetí vás nezklame. pozn. Ano, feťák a teleporťák to zase táhnou. Ostatní ze sebe dělají blbce a Page je zase nevýrazná. ()

markinho83

Tak za tu změnu pohlaví zabili celej seriál, ta si to, snad vydupala, jinak tam hrát nebude, to ji klidně mohli zmorfovat taky do nějaký kostky či co ()

Sopholojong

Ak ma v komiksovom seriali, od ktoreho po minulej dynamickej a hyperakcnej serii cakam, ze ma minimalne rovnako unesie, bavi jedine romantika medzi Lutherom a tou jeho "vysoko-rozmnozovania-hodnou" blondinkou, ci flashbacky typu skveleho "Grandfather Paradox", tak je nieco sakramentsky zle. Do poslednej chvile som stale koketoval so slabymi styrmi hviezdickami, lenze odrazu nastupilo finale s dimenzionalnymi samurajmi ako od Asylumu (i CW by ho urobilo lepsie) a ten WTF epilog v zahrade to "baaac" zaradili spiatockou do slabych troch dazdnikov. Najnatahovanejsia serialova zuvacka roka! ()

Film2 odpad!

3 séria je celkovo slabšia oproti skvelým predošlým dvom sériam, príbeh celkom nuda. Hlavne to ako zmenili ženskú postavu Vanyu na chlapa Viktora je grc a u mňa seriál dosť klesol ()

tein

Zatim nejhorsi serie ale porad je to docela dobra (prumerna) zabava. Celkove zde i sve schopnosti skoro vsichni pouzivaji mnohem min nez by se na takovy super-hrdinsky serial hodilo, a nekteri z party jsou zde spis jen do poctu. Zmena Vanyi na Viktora je v souvislostech totalni hovadina a stejne tak jak to kazdej vubec neresi, vsichni jsou s tim hned OK, protoze to je hrozne cool, a mrknutim oka prepnou Vanyu do Viktora a muzskyho rodu. Jeste horsi je v tomto cesky dabing kde dokonce asi i mavnutim kouzelneho proutku vymeni daberku za dabera. ()

jirikzaboj

Rozhodně je to jiné, než předchozí dvě řady a to především na poli akce, která výrazně ubrala. Nemyslím si, že to byl úplně záměr od tvůrců, jako spíše boj s koronavirovou situací a důkazem může být i výrazná část třetí řady v jednotných interiérech, kde sledujeme skoro sitcom, ve kterém by mohly hrát dva ústřední páry této řady a jejich trhlá rodinka. Samozřejmě je opět třeba se vypořádat s apokalypsou, jako tenkrát i tenkrát. Ovšem všichni jsou z této látky už unavení, jen fanoušci si myslím, že to pořád žerou a respekt tvůrcům, že jedna šablona funguje na 3 série a mají tu tvůrčí rozmanitost to udělat pokaždé trochu jinak a lákavě. Díky této sérii jsem se výrazně sblížil se všemi postavami a to díky dlouhých dialozích, které skoro nikdy neměly chybu, i když si leckdo může stěžovat. Pár postav jsem si mnohem víc zamiloval, pár jsem si jich mnohem víc znepřátelil a cítím, že this is the way! Zároveň doufám, že tohle je opravdu build up na finální sérii, protože začínám mít pocit, že se tady utváří Umbrella Academy paradox a je načase tuto smyčku utnout a možná restarovat vesmír. Je docela škoda a mrzí mě, že se víc nevytěžilo ze Sparrow Academy a celkově působila tahle skupinka jako výplň, i když byla hlavním cliffhangerem na konci předchozí série. Nejvíc mě bavil Luther, Sloane, Diego a Lila. Klaus mírně ztratil na síle charakteru, ale doufám ve velký comeback! ()

pupidup

opět ohraný konec světa... a přidali transgender.. což mě fakt naštvalo, neboť Vanya mi byla nejvíc sympatická a nic z ní nezbylo :( Ale zamilovala jsem se do Klause... to je fakt... ta jeho postava je fakt dobře napsaná... z buřiče a alkoholika je úžasnej nesmretlnej citlivka...tenhle seriál se mi líbí proto, že postavy jsou tak úžasně vykresleny. Není to laciný scénář... některé by mohly být ještě o něco lépe... ale i tak je to top! ()