Umbrella Academy - Série 1

(séria)
USA, 2019, 9 h 9 min (Minutáž: 45–60 min)

Predloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Hudba:

Jeff Russo

Aidan Gallagher, Tom Hopper, Robert Sheehan, Elliot Page, Adam Godley, Colm Feore, T.J. McGibbon, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Sheila McCarthy (viac)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znovu setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

Krnac

8,2/10 prvá séria mi neskutočne sadla. Výborné hry so scénami, dialógami, hudbou a tak ďalej. Mám pár problémov a to napríklad že napriek tomu že má ísť o skupinu super hrdinov väčšina súbojov pôsobí vlastne dosť normálne a dokonca prehrajú súboj s ľuďmi bez schopností. Nerobí to akčné sekvencia nudnými ale je to ako keby jediný kto pôsobí kreatívne v boji je číslo 5 a aj ten ako keby zabudol väčšinu fígľov s prvého boja. ()

JozefM.

misfits na steroidoch. dokonca so sheehanom hrajúcim to isté. vyšperkovanejšie dejovo, lepšie natočené, ale zbytočne dlhšie časti, ktoré už tak nezdvihnú zo stoličky. niektoré veci veľmi dobre, iné wtf - akože len zmeniť zreničky a to je všetko?! po tých všetkých efektoch? ale no tááák... začnem aj druhú sériu, čo ak sa tam nájde tá piata hviezdička. ()

GabrielG

Komiksovú predlohu som čítal dosť dávno ale pamätal som si že ma to bavilo. Tak som sa pustil do seriálu. A prvé tri diely boli skvelé či už hereckým obsadením, hudbou a réžiou ale svojim zvláštnym spôsobom ma prestal baviť. Pri ďalšom diely som strácal tak nejak koncentráciu. Dal som si pauzu a keď som sa k tomu vrátil tak to malo sakra grády. Skukol som zbytok série za asi dva dni. Po čase som si asi uvedomil kde je problém. Tempo. Na jednu stranu tu máme naliehavosť konca sveta a následne tu máme množstvo liniek ktoré celé tempo zhadzujú. Ďalší problém môžu byť niektoré akčné scény ktoré sú vo väčšine dieloch v druhej polovici dosť čudne spracované. Aj záverečná potička je dosť slabá. V prvých dieloch je ale akcia skvelá vo väčšine prípadov. K väčšine postáv som si vytvoril až v druhej polovici. Celkovo mám problém s prvou polovicou ktorá je podľa mňa dosť slabá či už postavami alebo tempom. Druhá je ale skvelá. Celkovo som teda zvedavý na druhú a tretiu sériu. Pokiaľ ale ostane v už zabehnutých cestičkách druhej polovice tak som spokojný. ()