Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (Cinemart SK)

Kingjiri

Klasická popcornovka s poctivě využitym rozpočtem (vizuál a výprava), sympatickym castingem a vesměs funkčníma pokusama o budování novýho universa. Pořád se něco děje a tempo vyprávění je poměrně svižný, takže nuda nehrozí i přesto, že příběh moc kreativní momentů nenabízí, žádná scéna neni vyloženě TOP na to, aby zůstala v paměti dýl než pár dnů po projekci a ničemu by vůbec neuškodilo víc gagů nebo vtípků. Čtvrtá slabá hvězda za motiv Jekyll And Hyde, akci, hororově laděnou atmosféru a nehollywoodskej závěr, kterej je přípravou pro eventuální další díl, za kterej bych se vůbec nezlobil. ()

Torgal

Preferujem síce Múmiu v štýle dobrodružného filmu, toto nové spracovanie ale mohlo mať tiež niečo do seba. Úvod je veľmi fajn (hoci doslovná historická vysvetľovačka hneď na začiatku zabíja všetko tajomno), po páde lietadla to Cruise začne preháňať s halucináciami a film stratí ťah na bránu. Príbeh síce ponúka zopár osviežujúcich prvkov, ale kupodivu celok pôsobí nemastným-neslaným dojmom bez highlightov, ktoré by ostali v pamäti (hoci akcia je inak veľmi v pohode). Škoda, že budovanie "Dark Universe" začalo takýmto nevýrazným gulášom. 6-/10 ()

DAPDO

Nikdy jsem nežral filmy o mumiích a tahle nejnovější to nezměnila. Ve filmu byly pro mě tři světlý okamžiky - nalezení a vytáhnutí sarkofáku, pád letadla a efekty. Jinak bych film přirovnal spíš k pokračování trochu Hellraiseru a hlavně k Noci oživlých mrtvol. Dám dvě hvězdy, hlavně za ty efekty, ale jsou to horší dvě, film mě nebavil. ()

KafuR

Lehce zábavná a lehce ujetá bejkovina, která více či méně zdařile balancuje na hraně několika žánrů. Cruise si lehce narcistického zloděje střihl s gustem jemu vlastním, do toho pár lehkých pomrknutí do temnějších/hororových vod a kolem toho všeho mumifikovaná princezna, které krásy po pár tisících let zrovna moc nezůstalo, což ovšem neznamená, že ztratila chuť si hrát. Nečekat nic osudového ani geniálního, ale pouze natvrdlou hollywoodskou zábavu a člověk bude spokojený. Víceméně. ()

Plechpetr

Ani Tom Cruise nedokáže zachránit něco, co podle mě nemělo dostat ani šanci. Dark Universe tím pádem začal dost špatně a těžko říct, zda se dočkáme dalších, mnohem atraktivnějších filmů, které se v tomto universu měli odehrávat. Mumie přestala výt mumií a troufnu si napsat, že dost slušně hledala inspiravi v The Walking Dead. Zlatá stará Mumie s velkým M! ()

Jakubik

Akční jednohubka s Tomíkem v hlavní roli. Jinak by po tom neštknul ani pes. Film, který je určen k propadu do hlubiny a zapomnění i když závěrem jsme nabil dojmu, že snad chtějí pokračování… ()

helraiser

Tak tohle se tedy vůbec nepovedlo, něco tak špatného kolem mumií jsem hodně dlouho neviděl. Tak s hororem to společného nemá absolutně nic, hlavní záporák nestojí za nic. Pro mne naprostá ztráta času a velké zklamání. ()

Hpatrik

V podstatě souhlas POMOem. Za mě naprosto zbytečný film, nevím jestli to měl být restart původní trilogie Mumie nebo ne, ale tohle tomu nesahá ani po kotníky. Nevýrazné obsazení, směšný scénář, nudný soundtrack a režii radši ponechám bez komentáře. ()

geek.ondra

Nasrat haterům! Mumie je výborná blockbusterová jízda se skvělou akcí, super herci v čele s Tomem Cruisem v poloze ve které ho mám nejraději a hromadou nápadů včetně fungujících hororových vsuvek ale taky pohodového humoru. Jediné co filmu nehraje úplně do karet je občas až příliš zmatený scénář... ale jinak velká spokojenost a Dark Umiverse s Cruisem, Deppem, Angelinou a Crowem by bylo naprosto boží! 7/10 ()

tranquill

"Ale není to exaktní věda.. A co to je, tedy? .. Je to Zlo!" Myslel jsem, že půjde o remake, naštěstí o něj nešlo. Ale jinak, Tomíku, jen průměr. ()

DarthFailord

Čekal jsem mnohem víc. I proto jsem trošku rozčarovaný. Na druhou stranu je řemeslně dobře odvedená práce s mnoha super momenty. Vznikající Dark Universe by fungovat mohlo a sám jsem zvědavý do jakých všech monster a hrdinů studio půjde. Sofie Boutella je jako mumie rozhodně o 1000% lepší než plešoun ze staré Mumie a Tom Cruise je taky lepší než Brandon, který byl spíš za ňoumu. Naopak slečna Jenny slabší a Rachel Weisz ji v tomto ohledu zastínila. Akce skvěle natočená a bylo tu opravdu pár skvělých nápadů. Pana Hyda jsem čekal ještě o něco většího, ale i tak byl celkem fajn. V hlavně mi utkvěla taky kniha života z původní mumie. Humor byl místy fakt vtipný - hlavně Cruisovo posednutí Mumií často nahrávalo a tvořilo hodně vtipné situace. Bohužel film nevyždímal maximum a hodně věcí zůstalo nevyužito. Co mě osobně vadilo nejvíc tak některé nelogické věci. Například jak Cruise na začátku odstřelí řetěz co drží sargofág. Tohle je opravdu fuck the logic. Ve všech dochovalých materiálech, nebo knihách, nebo filmech jsou hrobky velmi dobře zabezpečené a je zde plno pastí. Tady to dokonce není hrobka, ale vězení a světe div se - pasti žádné!! Ani jedna!! Tak trouba Nick odstřelí řetěz, vytáhne sargofág, zelený hlavy ho naloží do letadla a letí se....no to se mnou šili všichni čerti....pár podobných momentů tam ještě bylo, ale žádný takového formátu. Jako rozjezd pro budoucí filmy z Dark Universe to obstálo obstojně a uvidíme co přijde dál. 70% ()

AloisNeuman

Ale jo dá se. Krásná jednohubka. V kině v 3D s českým dabingem to uteklo hodně rychle. A super easter egg na Mumie z roku 1999 a Mumie se vrací 2001. ()

Karp

Tom hraje o patnáct let mladšího chlápka i proto, že je to ve filmu s kočkou starou čtyři tisíce let prostě potřeba. Ale bez něj by to byla jen pouhá zoufalost. Egypt je coby domovská adresa Mumie lehce profláklý, ale nahradit jej Londýnem? To už Mumii možná mohli natočit v Brně na Špilasu. Tajemství starých vykopávek, nalezišť a egyptských bohů je pryč a nahradili je chudáci křižáci. Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, není rybníček Brčálník, ale jakási londýnská stoka v níž Tom dělá, co může, abyste neměli pocit, že vstupné byl omyl... Škoda. Vidět Mumii lze, ale nenapadá mě důvod, proč ji vidět podruhé. Ve srovnání s předchozími reinkarnacemi s B. Fraserem prohrává. A snad jen dovětek - já vylézt po pár tisíci letech ze sarkofágu, asi se nestačím divit, v čem tady žijeme, a jestli mí bohové náhodou nepřesídlili na zem. Tak třeba příště někdo jako volné pokračování natočí rodinnou komedii Mumie ze školky nebo Mumie v zoo, kde slečně Boutelle bude pomoženo na úřadech a se začleněním do společenského života. 55% ()

waska

Až tak špatný mi to nepřišlo, místy zábavné, akce je tam hned od začátku, příběh taky celkem ujde. Možná v některých pasážích lehce nepřehledné, nesympatická hlavní hrdinka a trochu zbytečný Russel. Na to, že to bude Jekyll, bych čekal za prvé trochu více prostoru a za druhé trochu výraznější postavu. Uvidíme co s touto sérií udělají do budoucna. ()

kukkik odpad!

Neskutečná slátanina. Vykradeno kousek z původní Mumie a zbytek na záchodcích podniků nevalné pověsti okolo Universal studios. Ten děj nedává naprosto smysl, jedna nelogičnost střídá druhou: křižáky prostě nenapadne ten šutr prostě rozbít..; mumie ponořená v olovu má mechanismus na vytažení ven (...); mumie umí očividně víc jak celé MCU dohromady, jelikož mimo ovládání písku umí také rozbíjet věci telepatií, ovládat mysl, bojová umění,...; vážně má někdo prostě přijmout to, že tu obrovskou vnitřní sílu k tomu aby porazil prastarého boha smrti a jeho kletbu získá Nick jednoduše z toho, že se jednou vyspí s neznámou ženskou, kterou ale posléze stejně okamžitě opustí? (...). Tenhle film je prostá připomínka toho, že jen známé ksichty film nezachrání, když scénář psal internista na koleni v MHD cestou z flámu do práce. odpad! ()

Demonic189

Na dnes už klasickú Múmiu s B.Frasierom sa to nechytá, ale Cruise si hanbu opäť neurobil. Paradoxne je ale prvá (dobrodružná) polovica o dosť lepšie, než to, čo nasleduje po nej. Záver ma takisto mierne sklamal, naopak potešili hororové vsuvky, ktoré ma neraz vedeli poriadne vydesiť. Ubrať na vtipoch, viac času pre Russella a bude dobre! PS: pád lietadla super! ()

Franc1s

Tak se nám tady vyrojil první film, který je začátek universa monster, které znáte nebo teprve poznáte.. A za mě teda tohle nic moc.. Mám rád Cruise a jeho filmy, ale tady šel asi jen kvůli prachům... Hned od začátku, takový debilní jakože vtípky a hlášky a nevím co ještě, to už jsem trošku zneklidnil a ono to pokračovalo ještě s větší náloží... (Jako pokus o Marvel a jeho filmy?)nevyšel... Ale rád jsem viděl zase Russella Crowea, aspoň něco... Za mě nic extra a jsem hodně zvědav, s čím studio příště... 6/10 ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)