Dva vykutálení pánové Burke a Hare se chtějí dát na vysoce výdělečný byznys, který spočívá v poskytování mrtvol lékařské škole v Edinburghu, tehdejšího centra lékařského výzkumu. Jediné, co jim chybí, jsou těla. Film je inspirován skutečnými událostmi. (JayZak)

Kingjiri

Komedie to neni špatná, ale přece jenom jsem od ní očekával vzhledem k angažmá Simona Pegga mnohem víc. Byla to právě jeho osoba v hereckém obsazení, díky čemu jsem se na tuhle komedii dost těšil. Ne, že by on za něco mohl - scénář nepsal a herecký výkon podal standartní (takže velmi dobrý), jen jsem u něj zvyklý na lepší a větší srandu. Kdyby psal scénář on a jeho parťákem ve filmu nebyl Andy Serkis, ale Nick Frost, jsem si jist, že bych dal lepší hodnocení. Jsem tedy trochu zklamán, protože i samotný potenciál zvoleného tématu mi přišel na Britské poměry hodně nevyužitý. Černého humoru tu mohlo být mnohem více, když ho Britové tak skvěle umějí podat, to je velká škoda. No, aspoň jsem tu objevil roztomilou Islu Fisher, kvůli který se na to nejspíš ještě někdy v budoucnu znovu podivám:) ()

Yancl

Velice příjemná a kontroverzní komedie, která je místy sice kapánek morbidní, ale i tak je zabávná. Sílu celého filmu ovlivňuje hlavní dvojice (Pegg-Serkis), které to parádně šlape a funguje. Atmosféra je velmi nápaditá a v podobě historie náramně podtrhuje libivý humor. 'Burke a Hare' je pro změnu jiný typ komedie, kterých je v poslední době méně. [73%] ()

Shakaar

Velice milé překvapení, označení Triller tomu rozhodně nepřísluší a když se do toho přimotá Simon Pegg tak už vůbec ne. Příběh dvou "podnikatelů", kteří si živnost vybudovali na dodávání mrtvol pro vědecký výzkum místní školy a fakt že mrtvoli vyhledávali zvláštním byť ne zas tak překvapivím způsobem. Spíše než samotný příběh mě zaujalo prostředí Anglie, respektive Skotska kteří autoři vykreslil velmi povedeně...ostatně kdo by mohl vědět víc o své zemi než samotní autoři. Nadruhou stranu mě zklamala délka, když pominu fakt že se jednalo o TV film, bych čekal spíše dvojdíl jak jsem v poslední době v britské tvorbě zvyklí. Právě až příliž rychlý spád ač povedený by v podobě dvou dílu zvýšil i hodnocení filmu samotného. ()

Oonika

Příjemný film s nevšedním humorem :) Ale je pravda, že pokud by byl tento příběh pojat vážněji, mohl by vzniknout lepší film! ()

goodnic

Jo, tak tohle bylo těžké. Taky už jste někdy měli pocit, jako když si dáváte nějaké moc dobré jídlo, ale během jezení vás neustále pálí žáha? Podobné pocity jsem měl u tohohle dílka. Pravda, není to moc dlouhé, herci hrají moc dobře a docela to i odsýpá, ale... prostě jsem u toho dost trpěl. ()

Lavinia

Typicky britské zpracování mrtvolné atmosféry s typicky nechutnými scénami a atmosférou. Kupodivu ale směska funkční, i když ujetá. ()

GameboyNES

Glum a Šimon + Fišla, zajímavé obsazení v pohodové komedii. Nenudil jsem se ani minutu, nicméně k dokonalosti tomu něco chybí, dávám pěkné 4. ()

Jara_II

Ale jo, místy dobrej černej humor k pousmání, ale fakt je, že od bristskýho humoru, stejně tak jako od Simona Pegga čekám mnohem víc.. ()

mikhail

Námet výborný, bohužiaľ jeho prevedenie na filmové plátno začína približne od polovice filmu trochu pokrivkávať. Nezachráni to ani dvojica hlavných hrdinov (inak veľmi sympatických). Na tomto mieste spomeniem obe ženské hlavné postavy Islu Fischer a Jessicu Hynes, ktoré hrali naozaj výborne. Nesmiem zabudnúť na výbornú "škotsku" angličtinu, ktorou je tento film prešpykovaný. Napriek týmto chválam však musím povedať, že v druhej polivici film dosť stagnuje, štráca švih a najmä svoju vtipnú stránku. Takže u mňa za 3*. ()

Swayne

"Začnime podnikať!" "Okej, začnime predávať mŕtvoly na anatomický ústav!" - presne takto znel podnikateľský duch správnych írov v 18.-19.-tom storočí ... Proste anglický humor na n-tú. Film o ničom, ale zároveň o všetkom, veľmi príjemná hodinka a pol kedy netreba naozaj nič viac, iba vypnúť hlavu a zabávať sa na celom tom čiernom humore a irónii. ()

konysua

Film těží z komika Simona Pegga, jehož potenciál není využit ani z poloviny. Příběh podle skutečné události dává snímku šmrnc, ale nic co by jsme v dnešní době už neměli. Humor se úplně vytratil a jen málo kdy vám povyskočí koutek. Nicméně krásné dobové prostředí, kostými a známí herci, dávají filmu punc "dobré večerní pokoukání". 6/10 ()

Levak.Bob

Simon Pegg, Andy Serkins, Bill Bailey... už to mi stačí k tomu abych film shlédl. Je to vpravdě morbidně komické dílko zasazené do mé oblíbené doby. Tematika kde se vydělává na živobytí sháněním mrtvol jakýmikoliv možnými způsoby je tady pojata dle mého více než skvostně. Morální odstup dvojice Burke and Hare dodává filmu na šťavnatosti. Tedy čtyři hvězdy, a to jen proto že tam nebyl nikdo s afrem :-) ()

jafuska

Trapné, hloupé, režisér si snad myslel, že na točený dobrou komedii, ale nakonec z toho vyšel paskvil na který se nedá dívat, nemorální až k zvednutí žaludku na různé momenty z filmu, rychle na tento nepovedený film zapomenout ()

anyonecek

Netradiční komedie s lehce hororovými prvky a trochu zvrhlým smyslem pro humor. Velice mě potěšila účast Billa Baileyho, ten má vždy originální role a jinak dvojice Pegg s Serkisem to bylo vynikající. Moc vtipů tu nebylo, režisér na to šel zlehka a bohužel se to nezlepšovalo ani s odstupem času. Takže můžu bohužel pochválit jen za slušný příběh, který byl velice poutavý a slušné herecké výkony. No a samožrejmě originální písnička na závěr "I would walk 500 miles", která opravdu "vkusně" zapadla do závěr tohoto filmu. ()

Zodiak

Scena kdy dva vytecnici vylekali k smrti tlustocha me opravdu uprimne pobavila. Tech momentu nebylo moc ale kdyz uz, tak epesni. Mohlo to byt kazdopadne lepsi, mit lepsiho scenaristu........... ()

ChandlerBing

Celkem povedená černá komedie s originálním námětem (je poptávka po mrtvolách, no tak začneme zabíjet). Ale v tvorbě Simona Pegga najdeme mnohem lepší kousky. ()

CrazymanM

Povedená černá komedie,taková,řekl bych,klasicky britská,výborně herecky obsazená(jen Nick Frost asi neměl čas),na nějaké vyšší hodnocení to sice nemá,ale pobaví! ()