Dva vykutálení pánové Burke a Hare se chtějí dát na vysoce výdělečný byznys, který spočívá v poskytování mrtvol lékařské škole v Edinburghu, tehdejšího centra lékařského výzkumu. Jediné, co jim chybí, jsou těla. Film je inspirován skutečnými událostmi. (JayZak)

Campbell

Naprosto famozní komedie, u který jsem dost přemýšlel že dám 5*. Duo Pegg a Serkis dokonale sedly a jejich postavy jsem vyloženě žral. ostatní herci byly též dobře a hlavně Curry který tu hraje sice dohromady tak 8 minut ale má strašný hlášky. Příběh je dobrý a tvůrci si utahují opravdu ze všeho co jde. Jen škoda toho že čím dál jde film ke konci tím víc postrádá vtipu. Ale i tak hodně silné 4* si zaslouží. ()

iamek

Parádní černá komedie se skvělým Simonem Peggem v hlavní roli. Už od začátku mě zaujalo prostředí a doba ve kterém se film odehrával a hlavně námět je sakra originální což u dnešních filmů dost schází. Chvilkama jsem se bavil a o pár minut později mi bylo docela nevolno. Třeba scéna kdy dávají tělo do sudu je zároveň vtipná, ale taky dost brutální. ()

Pítrs85

Jedním slovem- spokojenost. Burke a Hare je přesně tím typem filmu, od kterého dostanete to, co jste očekávali, nic víc nic míň. I když skvělá výprava a kostýmy byly na celkem nenápadný snímek vskutku líbivé, to samé hudba, odpíchnuté irské/skotské tóny vás chytly za ruku a odtáhly do té nesmlouvavé doby 19.století. A pak tu jsou samozřejmě herci- britská smetánka se Simonem Peggem a Andy "Glumem" Serkisem v titulních rolích v čele. Pokud máte chuť na černočernou komedii a nevadí vám pohled na rozpitvaná těla, směle do toho. ()

Thomick

Ježiiiš, dyť to šlo zpracovat asi tak třikrát zábavnějc! :( A jsem z toho fakt moc moc smutnej, protože ta herecká plejáda mi sedla jako málokterá jiná, ale prostě - když máte ty top vtipy natlačený do poslední desetiminutovky, to je pak utrpení na ně celou dobu čekat. (Mimochodem Islička se očividně narodila do špatný doby). ()

Necrotongue

Je škoda,že se Simon Pegg nepodílel i na scénáři,jsem si jistý,že by notně přibylo černého humoru a cynismu,myslím,že by si to film zasloužil a že by to potřeboval,protože mi přišel trošku jalový a lehce jsem se u něj nudil.Přitom námět vychází ze skutečných událostí,kdy oba pánové odpravili pěkných pár lidí,takže mi přijde,že tvůrci nedokázali téma dostatečně vytěžit. ()

oLí

Moc povedená černá komedie z výtečného prostředí se skvělými herci, která zaručeně zvedne náladu. Jen ať Landis točí dále, prosím. 7.5/10 ()

Genero

Prodej vlastnoručně vyrobených mrtvol je ve starém Edinburghu velice výhodná živnost, zvlášť proto, že vás nebude paní Kostohryzová z Obchodní inspekce pranýřovat v médiích kvůli nadměrnému množství vody v panu Donaldovi, na společenském žebříčku se rázem vyšvihnete těsně nad žebráky, socky, hochštaplery a cikány, nejedna šlapka vám jde na ruku a když sáhnete hluboko do měšce, možná i těsně před vaší popravou ukáže kozy. Film balancuje na hraně mezi černočernou komedií a dementní píčovinou, pan Pegg si po celou dobu drží svůj neochvějný výraz retarda z irské knajpy a Glum si dokonce kvůli roli nechal narůst vlasy. Zbytek ansáblu občas pobaví, občas vyloudí nakyslý výraz a jistě vás příjemně překvapí, že je Ray Harryhausen stále naživu. Já osobně půl hodiny po projekci bez většího zájmu tápu, o čem to vlastně bylo a jestli jsem se zasmál jednou nebo dokonce dvakrát. ()

6thSun

Zdejší info uvádí, že jde o thriller/komedii. Takže na komedii to je zoufale málo vtipné a na thriller? Tento žánr absentuje zcela. Slabých 60% ()

bouncer

Mohlo to být lepší, to nepopírám, ale celkově jde o nadprůměrnou podívanou - svěží britský humor v podaní skvělých herců. ()

Johny_fork

Vynikající atmosféra starého Edinburghu v kombinaci s britským černočerným humorem a zábavným ústředním duem, způsobí, že se této kombinaci zejména v první polovině snímku budete muset smát, navzdory veškeré bizarnosti tohoto dílka. V druhé půlce jsem bohužel jaksi vychladl:). ()

Terva

Tento příběh se zakládá na pravdě. Až na ty části, které pravdivé nejsou. Anglický humor hned od samého začátku. CITÁT - Představení začíná roku 1828 ve skotském hlavním městě Edinburgh. Burkeho a Hareho potkáváme v momentě, kdy poptávka po jistém zboží převýší nabídku a oba podnikatelé se ujímají své životní šance - založit prosperující podnik. CITÁT - Je to párek podvodníků......... Podnikat v pohřebnictví a prodávat mrtvoly doktorům - Starým McDonaldem to začalo. To by nebyl britský snímek, aby se to obešlo bez Coleridgeho nebo Shakespeara - ale to jen tak okrajově. Příběh je to o mrtvolách a umění. Černého humoru habakuk, dobře se to sleduje a každý čeká, jak to dopadne. CITÁT - Neb nikdy tu nebyl příběh takové strasti, jako ten Ginny a Romea. Co by člověk neudělal pro lásku................ ()

tibenskym

Čistá oddychovka, ktorá síce nerozosmeje, ale určite zdvihne náladu. Príbeh tejto dvojice sa raz dúfam dočká aj vážneho spracovania, čím by mohol vzniknúť veľmi zaujímavý film. ()

zlabus

A já se tak těšil. Ani Thriller ani komedie, jen nuda a křeč. Je smutné, když nejvtipnějším atributem filmu jsou úvodní titulky a hláška, že se jedná o pravdivý příběh, až na ty části, které se nestaly. 40% ()

SaNcHeZ_cz

V zábavném a obrazově líbivém podání volně adaptovaný příběh vražd ve West Portu. Účast známých tváří doplněná o uvolněný černý humor a trefné gagy v záplavě odkazů a narážek je jen jedno z mnoha pozitiv. Slušná černá komedie, která během hodiny a půl nestihne nudit a přitom dokáže místy dobře pobavit i přes poměrnou vážnost. ()

Korbitch

Nemůžu si pomoct, ale jsem drobně zklamán. Gagy byly nedotažený, prakticky jediný, kdo tu hází frky je Bill Bailey, a příběh je víceméně pitomej jak štoudef. Nezachrání to ani The Proclaimers a jejich I´am gonna be 500 miles v závěrečných titulcích. Navíc Simon Pegg je bez Nicka Frosta poloviční, protože Andy Serkis je nicka, která nemá šmrnc a táhne film ke dnu. A co si budeme povídat, John Landis už není co býval. Suma sumárum 60% čistých. ()

Tirion

Dokonalá oddechovka, která pobaví a myslím, že ani neurazí, přestože morbidního humoru si užijete do sytosti. Semtam pokulhávající režii zachraňuje výborná souhra Pegga a Serkise. ()