Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

Imune

Pořád se střídaly světlejší momenty s těmi tmavšími, ale co si budeme povídat. Těch tmavších bylo víc, o hodně víc. Jako taková pohádka se silnějším příběhem by to fungovalo jen pokud bych si odmyslel slabší klišovitý scény, kterých tam bylo požehnaně. Ve finále to jako celek nakonec působilo, na mě moc předvidatelně, někdy až mi bylo trapně. Plus má u mě Danny Elfman, ale ve výsledku sou to slabší 3. 50% ()

Vodou odpad!

Je to celé vedené jako film pro "děti a mládež ". Ale ve své podstatě je to velmi nebezpečný film. Děti na to neberte. ()

Maik22

Snímek určený nejspíše pro mládež trávicí svůj veškerý život na facebooku a nebo před zrcadlem. Filmy tohoto typu jsou pro mne naprosto kompletní zkázou americké kinematografie. Děj předem předvídatelný, napětí žádné, tragické výkony hlavních představitelů a další oblbující americké romance. 10% za nápad natočit robotí zápasy...nebo spíše "zkopírovat a oplechovat" Rockyho ??? ()

VanTom

Zdařilý rodinný akční/sportovní snímek. Zápasy robotů jsou trikově bezchybné a propracované, svět pár let vzdálené budoucnosti příjemně realistický. Občas sice film působí trochu zdlouhavě, ale možná i díky tomu jsou postavy a vztahy mezi nimi dobře vykreslené. Nakonec mi přišly emoce opravdovější a závěrečný "rockyovský" souboj uvěřitelnější, než třeba v tolik vychvalovaném Warriorovi. ()

VasaX

No neřekl bych že mě boxující plechovky dokáží tak zaujmout, a to na dvě hodiny. Sice je to říznuté solidním melodramatem o marnotratném otci a jeho setkání a budování pouta s opuštěným synem, ale boxující roboti to tak nějak pořád drželi pohromadě. A takový rozumný nepřepálený happyend na konci, to je fér. čekal jsem větší a zákeřnější slzoždímačku. Real steel je taková pohodová oddychovka, která dokáže dobře ukrátit dvě hodinky, neurazit a možná i nadchnout. Což je hodně dobrý základ. ()

lykan9

Ne každý film si musí hrát na umělecké dílo a Ocelová pěst je typickým příkladem. Film je zábavný, dojemný a přesto, že se opírá o téma stokrát viděné, tak i napínavý. Dakota Goyo je velký sympaťák a Hugh Jackman je pro role drsňáků zrozený. Musím zdůraznit skvělou práci počítačových expertů, protože zpracování robotů je úžasné. ()

Sany33

Najsilnejšou stránkou filmu je scenár Johna Gatinsa. Pri americkom rodinnom filme sa zrejme nedá vyhnúť určitému sentimentu, pátosu, šťastnému koncu, či prvoplánovým dramatickým zvratom, ale v Real Steel je to všetko udržané v únosnej miere. Herci majú v rukách dostatočný materiál na to, aby sme ich postavám uverili. Malý Dakota Goyo to síce občas hrá až príliš silno a strúha rôzne detské ksichtíky útočiace na city, ale inak sú herecké výkony viac (aj ten jeho) ako dobré. Hugh Jackman zvládol premenu nezodpovedného otca s veľkou ľahkosťou a ostatní tejto ústrednej dvojici zdarne sekundovali. Režisér Shaw Levy doteraz nakrúcal nie veľmi vydarené komédie (napr. Noc v múzeu), ale pri tejto snímke ukázal, že ak dostane do rúk kvalitný materiál, vie s ním zaobchádzať patričným spôsobom. Real Steel síce neprináša nič nové, ani mimoriadne, ale na poli rodinnej hollywoodskej zábavy jednoznačný víťaz roka. 91% ()

ghatos odpad!

Rocky + Over the Top + Transformers? Znásilnění kinematografie, výsměch divákovi a v neposlední řadě celková tupost...a ty dialogy - to byla mňamka. Komu je sympatický ten malý parchant, tak je zvrácený stejně jako celý tento film. Snímek o robotech bez robotů - bordel na hřišti i v hledišti. -45%. Pepinec a Riddick77 mají parádní komentáře :) . ()

Roseinka

Něco mezi Rockym a Do útoku. Velmi příjemná a dojemnná podívaná. Až na pár detailů opravdu výborný film. Akorát mě mrzí, že jsem to viděla s dabingem, protože hlas toho malýho kluka byl fakt hrozný. Každopádně přestože Jackmana moc nemusim, s každým novým filmem si mě trochu získává... takže i bod pro něj. :) ... A navíc, vážim si filmů, které mě samovolně rozpláčou... ()

blackJag

Kdyby záleželo na mně, Shawn Levy už by si neškrtl. Cokoliv, co udělá, je tak bezpohlavně průměrné, že to nikoho jiného než školou povinné děti nemůže bavit. OCELOVÁ PĚST není výjimkou. Jediné, v čem má Levy štěstí, je obsazení a dobré technické zázemí. Film je i přes svůj faktický literární původ z roku 1956 (povídka STEEL Richarda Mathesona už jednou jako inspirační zdroj posloužila – v druhé epizodě páté série původního seriálu THE TWILIGHT ZONE) pořád jen bezzubou variací na ROCKYho (s příměsí dalšího Stallonova filmu DO ÚTOKU a libovolné roboťárny), ať už si hlavní dětský hrdina dokáže získat kolik sympatií chce. K dalším atrakcím: Jackman je celkem schopný i v neschopné roli a Evangeline Lilly zase (když už nic) účelně poslouží coby roztomilý přívěšek. Těsně (hodně těsně) na hraně. Kdybych film viděl s dabingem, od propasti podprůměrných by jej nic nezachránilo. 50% ()

Lukyn007

Mně film kazilo opět takovéto americké rodinné klišé. Spolu s ním přespříliš inteligentní americké dítě. Ale jinak super. 70% ()

Jacob23

Je to detsky film a jde to videt.Od doby kdy se 4 hlavni postavy objevi na platne(mrzoutsky tatik,jeho krasna kamoska,2m robot ze srotaku a decko s IQ 170 a prorizlou hubou)presne vime jak to skonci.Roboti jsou udelani pekne ale jinak vubec nejde videt ze by byl rok 2050+ jiste rozpocet asi nebyl velky.Kladne hodnotim Jackmana ktery to vzal s nadhledem ale umi se do toho i obout,kladne hodnotim i vykon te bohate majitelky dalsiho robota.)..kdo by nechtel v 11ti mit sveho vlastniho zabijackeho robota ze?pro kluky v danem veku to muze byt velky zazitek...pro me uz bohuzel ne ()

MencaCZ

Podle upoutávek na film, by mě toto dílko absolutně neoslovilo. Když jsem pak viděl celkem dobré hodnocení od zdejších "kritiků" řekl jsem si, že tomu přeci jenom dám šanci. A film byl celkem takový jaký jsem předpokládal. Stupidní zápletka (boxery v ringu nahradili roboti) Prostě již to mi přijde tak uhozené, že netřeba pokračovat. Lidi na box chodí kvůli akci svalů a úderů do těl z masa a kostí. Obrovské plechovky je zcela určitě nikdy nenahradí. Ale tak co, s nějakým nápadem film přijít musel. Tak se tedy na toto povznesu ale i tak film žádná sláva není. Je tam pár dobrých momentů ale zábava to moc nebyla, dávám 50% PS: letošního "warriora" z kterého jsem tedy také nebyl až tak nadšený to v žádném případě neohrozí. ()

Zagi20

Neznámý a podceňovaný boxer dostane šanci bojovat proti světovému šampionu. Nic vám to nepřipomíná ??? Je to jako kdybych se díval na jedničku Rockyho s lehkým nádechem Rockyho 3 a 4, jen asi tak o padesát let později, kdy už prostě boxerské zápasy nejsou pro lidi ale pro roboty. Technika hold pokročila ve všech směrech, i v tom sportovním. Je jasné že se autoři chtěli svést na vlně Bayových transformátorů, ale proč ne. Musím přiznat, že se jim film povedl, Hugh je prostě boží v každém záběru, nakonec sem si zvykl i na jeho syna, který mi byl na začátku hodně nesympatický. Po stránce trikové i akční je všechno na jedničku. Kvalitní zábava pro celou rodinu. ()

svobik

Nejklišovitější, nejvíce kýčovitý a především ... suverénně nejuřvanější film roku (to možná všech dob). Snad v životě jsem neslyšel protagonisty během dvou hodin stopáže tolikrát zařvat mocné "Yeaaaaaaah!" jako v Reel Steel. Jackman v pohodě, děcko místy taky, tanec nesnesitelný, Evangeline Lilly uřvaná kráva, emoce nulové. Je to vcelku zábavné, na umření mi nebylo, ale technická stránka není všechno. Obzvlášť v kontrastu s některými šílenými větami, které Jackman sotva procedí přes ústa, jakou trapností zavánějí. 5/10 ()

Kurikmoon

Moc som RS pred jeho vzhliadnutím neveril. Ale milo ma prekvapil. Na začiatku som mal troška problémov stráviť hromadu klišé a hlavne moc nepríjemného Charlieho, kde som si jeho zmenu v lepšieho nevedel predstaviť. Ale dej a sympatické postavy s ním sa pekne vyvíjali. Nečakal som, že tu nájdem émocie, ktoré ma dostanú. A boli tu. Vzhliadanie syna k otcovi a emócie Bailey (hlavne na konci). Ja som bol s hercami veľmi spokojný a miesto rozčarovania z ďalšieho plochého, bezduchého blockbusteru si odnášam príjemný pocit, z rodinného filmíku. Zaujímavý koment.: POMO ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky