Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

Aresko123

Pomóc! Tak tupého a debilného hlavného hrdinu som ešte nevidel! Je úplne šokujúce a neuveriteľné ako tento debil mohol prežiť v tom svete až do svojej 40 tky. Že ho nikto za celý ten čas nezabil len tak pre radosť a pre to aby bol svet lepší. A toľko amerického klišé o tom ako sa všetci uvedomíme a zmeníme, grc! Film ma zmysel vidieť bez zvuku len so zameraním na efekty robotov. Dve hviezdičky za robotov. ()

plsek45

Ten příběh zná asi každý jen se vždy mění kdo , kde ,kdy a v jakém sportu jinak jde vždy o to samé. Naprostý aucaidr se propracuje na vrchol a snaží se vybojovat titul mistra světa v tomhle případě v robotím boxu ... Ve finálovém zápase proti šampionovy prohrává ale nakonec se vše obrátí a on je vítězem .. Zkrátka klasický příběh ale vždy zabere a tady to bylo ještě obohaceno dobře zpracovanýma efektama :) Takže i přez tuctový děj 4* :) Přeji příjemnou zábavu ;) ()

Xentorob

Dlouho jsem váhal tento film okomentovat. Nakonec mi po delší době v hlavě zbyla jen jediná důležitá věc. Ten naprosto nejlepší nástup do ringu co kdy asi uvidím. V podstatě opak nejlepší odchodu z ringu v podobě bratra z Warrior. Klasické klišé outsidera ala Rocky atd., přesto na mě pořád funguje. Malý kluk, kterému mu všechno prostě věřím a také díky jeho hraní - 90%. ()

Florent

Me se film velice libil. O to vic, ze jsem od nej necekal nic vic, nez nahrazku ubihajici krajiny za oknem autobusu. Ano, vsechno z tohoho filmu uz tu bylo. Sentiment, rodinne vztahy, prohry i vyhry - jak zivotni tak jine. Ale tenhle mix je proste dobre namichan a navic zasazen do pomerne zajimaveho prostredi i deje. A to ze je to v podstate akorat vykradacka jeste neznamena, ze to musi byt spatny film. Jedl jsem mraky variant bolonskych spaget, od nechutnych az po "povasseutlucu" verzi. Vsechny to byly bolonske spagety. A rozhodne to neznamenalo, ze ta prvni byla top a ostatni humus, jen proto, ze dalsi recepty byly "vykradacky"! Kazdy byl svym zpusobem original. To stejne plati i u filmu. Obcas me opravdu bavi nektere komentare radoby intelektualnich kritiku, mozna je na case spustit i hodnoceni jednotlivych autoru komentaru na tomto portalu. ()

Regig

I když některé části filmu byli dosti podobné jiným, obzvlášť ty v závěrečném boji (Rocky 3 a 4), ale některé zase originální. Závěr byl klasický doják, slzák co u amerických filmů je běžné. Shrnul bych to následovně, dobrý film ve kterém je humor, akce, rodinné pouto, přátelství a láska ke sportu, i když k ocelovému. :-) ()

MovieFanatic

Pre mňa osobne veľké prekvapenia aj napriek tuctovému neinovatívnemu príbehu, rodinnému klišé aj napriek tomu, že som od prvej do poslednej sekundy vedel čo bude nasledovať ma tento film dostal. U mňa zaslúžených 4 z 5. Film ktorý v takmer každom objaví malého chlapca a hrdinu. Príbeh chlapca a jeho nenápadného robota, hrdinu ktorý to za žiadnu cenu nevzdá. Naozaj paráda mám chuť zašiť sa do garáže a postaviť si vlastného Atoma :D . ()

StandikK

Určitá srovnatelnost s "Over the Top" zde určitě je. Hlavní rozdíl je v tom, že Hugh Jackman je pán herec... Ve filmu jsou určitě nějaké věci, které by se mu daly vytknout (kopirování Rockyho I apod.) ale z celkového pohledu a nápadu se jedná o velmi dobrý film, který i přes délku nezklame. ()

AdamRaphael

Hugh Jackman jako bývalý boxer ve světě, kde ti aktuální boxeři nejsou z masa a kostí, zvládl roli na výbornou. Nápad scénáristy si zaslouží pět hvězdiček, i když inspirace Rockym se nezapře. Velmi povedené a při tanečních vystoupení i zábavné jsou efekty s roboty a zpracování robotů samotných. Co už tak úžasné není je klišé s přeměnou špatného otce, to do jinak kvalitního filmu vložilo spoustu odporných scén, kdy "cukr teče z repráků". Samozřejmě konec dopadl tak, jak všichni od začátku čekali, ale konec konců - od filmů, jako je tenhle, se to očekává. ()

malahradna

tak takto áno...veľmi zábavné nenáročné sci-fi...nič viac nič menej...ale kto od podobného filmu očakáva niečo viac, musí byť blázon...malo to byť zábavné a zábavné to aj je...a tak to má byť..film má predsa baviť... o psychickom rozpoložení môžem filozofovať aj osamote...toto som pozeral hlavne kvôli tomu aby som mohol vypnúť mozog a zabaviť sa...a to sa aj splnilo...zabavil som sa ()

FidoKuba

Nápad dobrý .... herci dobrý ..... to je celé! Jinak klišé, klišé, klišé a ještě k tomu předvídatelné! Neohromí .... neurazí =) dávám 65% ()

RISOvonVODKA

Špičková športová dráma, ktorá ani vlastne tak nie je športovou, ako rodinnou. Roboti a futurické vyhlaliadky do budúcnosti. Skvelé efekty, špičková atmosféra ala Rocky Balboba. Perfektne som sa bavil, možno práve preto, lebo som očakával pekelnú nudu. Zaslúžené a skvele natočené štyri hviezdy! ()

MiroSmith

Je to sice nalinkované podle starého a osvědčeného příběhu, kdy se z aucajdra stane hrdina, ale přesto to má parádní atmosféru. Nejvíce bych vyzdvihnul soundtrack, momenty kdy obří robot dokonale napodobuje pohyby a tančí podle chlapce jsou super. Spojení hrubé síly robota s velkým snem a silnou vůlí malého chlapce je skvělá myšlenka a proto si tenhle film získal moje velké uznání. ()

San Miguel

Myslím, že tento filmeček se povedl. Nejprve jsem si myslel, že to bude nějaká narychlo splácaná kravina, a že na to ani nepůjdu do kina. Naštěstí jsem nedal na první dojem a do kina nakonec zašel. A musím říct jen toto: ***** ()

MilanM76

Dejová línia je postavená na rodinnom príbehu vzťahu nezodpovedného otca a syna, ktorého nechal samého s matkou a teraz sa o neho musí chvíľu postarať. Tento rodinný príbeh je však len na pozadí, lebo väčšiu časť filmu tvoria dobre prepracované boxerské scény súbojov robotov v ringu. Film ma dobre spracované efekty s výbornou grafikou a reálnymi pohybmi robotov. Páčil sa mi aj výber hercov do jednotlivých úloh. Záverečný súboj je okrem gradácie doplnený aj emocionálnymi scénami čo sa mi veľmi páčilo a minimálne túto čast filmu si určite pozriem niekedy ešte raz. ()

oliamiri

Rodinný sci-fi sportovní film. Trikově je to výborný ale to je asi každej film do kterýho se nacpou velký prachy, takže žádný překvapení. Hugh Jackman mě mile překvapil. Celej film je za sobeckýho hajzla a v posledních několika minutách filmu se změnil v hodnýho taťku kterej udělal jednou v životě obrovskou chybu, a to už sem mu teda nežral. Ale na druhou stranu je to jedinej herec kterej ve filmu opravdu "hraje", ostatní jsou naprosto neviditelný a plní roli jakýhosi komparzu. Jinak příběh je tak rodinej až to bije do očí a neustále opakuje už stokrát viděný klišé ( polepšenej taťka atd.). Jinak souboje robotů jsou výborný ale to se dalo čekat. Je to oddychovka na sobotní odpoledne. ()

kolotroch

Rocky? To áno.. Over the top? Môže byť... Real steel ako určitá vykrádačka? WTF? Iste, vizuálna kvalita je nepopierateľná, scenár ako taký tiež zaujal, ale inak tomu chýbalo niečo čo by chytilo a nenútilo sledovať časomieru, že koľko je ešte dokonca. Ak ma malo chytiť to záverečné predstavenie Atom vs. Zeus, so slzami a emo-prestrihmi, tak bohužiaľ.. toto nežeriem. Za technické prevedenie, viac-menej presvedčivého Hugha Jackmana dávam 2*, inak bieda. Pri spomienke na preafektovanosť malého Maxa ma ešte teraz naťahuje. Díky, ale tento film už radšej nie, čo je škoda, keďže nápad mal veľký potenciál. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky