Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

PlysovyMacko

Kombinacia sportoveho a rodinneho filmu. V blízkej budúcnosti klasický box je nahradeny boxovanim robotov, čím sa hlavný hrdina živí. Potom čo jeho syn vytiahne starého robota zo škarpy, začne sa im dariť. Slabou strankou filmu je naivita, ako si šrot môže merať sily so sampionmi a  jedným z motívov je vzťah chlapca a robota. Silnou stránkou sú robotie zápasy, sú výborné natočené a cool - z tituliek som vyčítala, ze boxerskym konzultantom bol Sugar Ray Leonard. ()

mrclTV

Po vizuálnej stránke skutočne prvotriedne, no nerozumiem ako môže mať tento plytký film bez štipky invencie pomerne vysoké hodnotenie. Pozrel som si Real Steel len zo zvedavosti, veď snáď na tom filme niečo bude, keď je v červených číslach ... ale po pozretí nerozumiem prečo to tak je. Prvoplánová materialistická hovadina s vyslovene nesympatickou, idiotskou hlavnou postavou a samozrejme s presladeným hollywoodskym happyendom, na ktorý sa ani Pilcherová nechytá. Jedna hviezdička za efekty. ()

Idealista

Díky O.P jsem se stal zase malým klukem, který vyrůstal hlavně na osmdesátkových amerických filmech. To se mi stalo naposled s A-teamem a Rambem. Jsou to sice rozdílné filmy , ale všechny mají tu nezamětitelnou atmosféru. Kdybych byl klukem tak chci takového super taťku a hlavně toho senzačního robota. Jenže už jsem dospělý tak chci skvělého robota a tu super-kost. Vše je zde jak to mám rád - zajímavý přimočarý příběh plný skvělých postav, skvělé triky, silné emoce na hraně kýče, má nejoblíbenější klišé sportovních a rodinných filmů utvářející přesvědčivý celek. Taky musím zmínit špičkové robotí souboje , které jsou přehledně natočené ( lépe než v Transformerech ) a i takový Rocky by se od nich mohl učit jak efektivně boxovat . Doporučuji všem co mají rádi rodinné filmy a těm co velmi rádi podlehnou naivním příběhům natočených s láskou ! ()

a0001

Skoro všetko funguje skvelo. Iba neviem či naivita, detinská jednoduchosť, predvídatelnosť, tohto nie akčného, viac rozprávkového ako sci-fi filmu boli plánovanými črtami, alebo sú iba vedľajším neplánovaným produktom. Každopádne pozeratelný film. Neviem čo konkrétne pochválíť, mňa nič nenapadá, skôr by som našiel pár nedostatkov. 50% ()

moviepill

Kokteil z už známych filmov okorenený výbornou hudbou, ale zabitý primitívnym príbehom a nesympatickým obsadením detskej postavy. Ten malý mi tam ale fakt liezol na nervy... To proste pokazí celkový dojem. 3* za hudbu, Evangeline a za záverečné titulky (bol som rád keď tento šialene naťahovaný film skončil). ()

zdeci

Tak právě takovéhle hollywoodské dojáky nemusím. Leč ta konzerva s modrýna očima, co nebyla s to shořet, byla celkem sympatická a jako jediná snad nebečela, takže za 3! ()

t.b.kat

Jako velký přívrženec filmů typu alá transformers či robocop (přívrženec jsem pouze prvních dílů) jsem šel do kina v mírné nervozitě a očekávání, co nám tentokrát naservíruje Shawn Levy, kterého já za prozatím prezentovaná díla zrovna za krále mého vkusu nepovažuji. Za normálních okolností bych na jeho film nejspíše nešel, neb prachy vložit do průměrného režiséra je jako strkat prachy do kanálu, ale což, pánbůh mi po finanční stránce v tomto měsíci přál, stejně jako má ředitelka:-). Příběh sám o sobě je klasický, vícerokrát přehraný a tudíž v konci očekávatelný, ale co dělá tento film filmem jsou poměrně dobré herecké výkony obou hlavních představitelů. A když k tomu, jako pojítko příběhu dáte jednoho robota, který navazuje na rodinný film John Badhama Číslo pět žije (svou roztomilostí) vybuchnou všechny rachejtle na noční obloze a vy budete slavit - na závěr filmu si vesele s robotem zatancujete v sále a pak cestou domů budete přemlouvat svou manželku nebo manžela (kromě emočních - jsem robot buch buch), ať Vám takového robota pořídí, protože pánové a dámy todle stvoření fakt doma musíte mít. Miláčku, co kdybychom si místo pejska pořídili takovýho velkýho a roztomilýho robota? Já dneska umeju nádobí a uvařím....no....co říkáš...he?:-) ()

Gedza

Měla jsem trošku obavu, jak si Shawn Levy poradí s tématem -ROBOTI-, ale povedlo se mu to více než dobře. Dokonce mi ani nevadilo spojení prvků z Rockyho, Transformerů a malinko Já, Robot. Herecky se parádně ukázal Dakota Goyo a s Hughem si parádně sedli. Efekty použité na roboty "nekřičely" a ani "nenudily". Absolutně odmítám hodnocení odpad, toto označení si zaslouží určitě jiné letošní snímky. Mohu s klidným svědomím doporučit. Ach, snad jen originální titulky jsou trošku mimo a když to poznám já, tak to už je co říct! ()

drepp

Ocelovou pěst, jsem očekával s napětím a byl jsem na něj natěšený jak malé děcko. Vyplatilo se. Pro mě typický film, na který se vyplatí jít do kina, kde využiju jeho přednosti. Akce, perfektní triky, zpracování a samozřejmě zvuky. Hugh si zahrál trochu pomalejšího (myšlenkově) a impulzivně uvažujícího boxera a sedlo mu to. Nějak jsem pořád doufal, že Atom bude mít nějakou tajemnou minulost, co je vlastně zač a kde se vzal, ale nevadí. Při finálním souboji jsem Atomovi fandil snad jak na opravdickém zápase :D Prostě pěkné podzimní podívání, doporučuji. ()

MASH_4077

Boxující roboti. Místo zubů lítaj plechy. Když srovnám bitky s Transformers, tak nuda. Sice naděje umírá jako poslední, ale doufat, že se váš vysavač sám opraví, je nudná. ()

g.laudeo

S hrůzou jsem zjistil, že sedím v kině na dabovaném filmu. Dav dětí kolem mě také nevěstil nic dobrého. Prvních dvacet minut bylo zralých na odchod. A pak jsem si říkal - doufám, malej, že z toho sajrajtu na vrakovišti taháš něco zajímavého. A skutečně: Chlapci rozhýbali Atoma a s ním celý film. Film o neživých a živých bojovnících, kteří dostávají do držky a vždycky se zvednou na nohy. Scény, kdy Atom stínuje malého kluka při tanci a velkého kluka při boxu, patří k tomu nejdojemnějšímu, co jsem kdy ve filmu viděl. ()

Koochy

Od začátku do konce to mělo spád. Příběh nebyl růžovej a happy end se taky nekonal. Člověk by neřekl, že zápas robotů, by mohl vyvolat takové emoce -zřejmě tomu přispěl paralelní příběh táty a syna ;-) ()

yatan

Uz kam sa clovek prepadne, ak sa maju tieto filmy brat vazne. Roboty sa biju v ringu namiesto ludi v roku 2016 klise kasa vsade navokol, a po 15min viete presne co sa bude diat az dokonca..co z toho ked su tam nacpane prachy a vyzera to cool, ked pri konci sa clovek citi trapne, ze to seriozne pozeral tych 120min ()

plaasaa

Novodobý Rocky Balboa v ocelovém oblečku překonává předsudky veřejnosti a probíjí si cetu na výsluní boxu (i když robotického). Nic světoborného v tom nehledejte. Ovšem když sečtu peckové bojové scény s "rockyovsky" napínavým závěrem a skvělými hereckými výkony (Jackman, Goyo), vychází mi 127 minut velmi slušné zábavy u mě oceněné na 75%. ()

lobo87

Jedno veľké SUPER odkazujem tvorcom, ktorí natočili jeden z top filmov tohto roku. Kto očakával vymakané robotie súboje, je spokojný. Kto čakal srdcervúce hľadanie cesty otca k synovi a nejaké morálne ponaučenie, je spokojný. Tento film ponúka všetko a to v ideálnej miere. Súboje sú vyšpikované, doprevádza ich skvelá hudba a akčná i vizuálna stránka sú veľmi silnou stránkou tohto filmu. Tou druhou je silný príbeh otca a syna, ktorí si po rokoch odlúčenia zbližujú spoločnou záľubou - robotom atomom. Klasický príbeh o outsiderovi, ktorý sa vzoprie osudu a dosiahne emotívne víťazstvo asi nikdy neomrzí. Jackman bol vo svojej roli skvelý a ťahal celý film. Goyo ani Lilly neprekážali a zaujala aj krásna mrcha Olga Fonda. Vrelo odporúčam. Na Oscara to nie je, ale pri odchode z kina som silne zvažoval maximálne hodnotenie... 85% ()

chrustie

Guláš Rockyho a Futuramy. Z hajzla a debila, se nám najednou stal charakterní a uvědomělý otec. V hodnocení sem trochu moc hodný, ale ať nežeru, nebýt těch prvních 20 minut, byly by to čistokrevné 4*. ()

mArtinko5MB

Osobne som čakal omnoho viac. Miestami mi to prišlo ako rodinný seriál, vzťah otca a syna. Tieto pasáže mi prišli dosť nudné a zbytočné. Film je podľa mňa nie veľmi dobre spracovaný, priemerný a vzľadom na dejovú os trošku nudný. *** iba preto, lebo mám Hugha rád. ()

GoloBB

Po prvých traileroch som sa celkom tešil na fajn rozprávku s robotmi, ale veľká spokojnosť sa nedostavila. Myslím že najviac tento film ťahá dole ten blonde Justin Bieber, ktorý je naozaj neznesiteľný. Nepochopil som tiež prečo bol charakter Hugha Jackmana taký prepálený...jasné - je to sympatické ale nie keď to je už veľmi nereálne. Chlap čo predá svoje decko nebude mať po prázdninách dobré srdiečko...a do tretice: hip-hop!...pre boha prečo?...keby to bola aspoň černošská rodinka...v Karate Kidovi to sedelo...tu to sedí ako päsť na oko... Osobne si tento film pozriem ešte aspoň raz aby som videl ako sa vysporiadali v dabingu s "niekoľkými" hustými hláškami ;) ()

Firko

Typicka americka rozpravka- vizualne namakana, priehladna, nicim neprekvapujuca, plna stastnych nahod.Rozpravka, ktora vas nenuti rozmyslat, naopak, predpoklada, ze rozmyslat nebudete vobec. Dve hviezdicky za dobry pocit pri sledovani- sninske kino po piatich rokoch.Naviac v skvelej spolocnosti. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky