Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

johnymdoe

Vykradlo to snad úplně každé klišé které mohlo. Celá závěrečná čtvrthodina byla do detailu obšlehnutá od Rockyho, ale světe div se..ono to fungovalo. Nebýt zbytečné dlouhé(nudné) stopáže tak by film byl tak na 80 procent...Za tu nudu ze začátku dávám 70%. ()

goniss

Proč tak malé hodnocení? Obyčejný předvídatelný příběh, nijak ničím zvláštní, ale pěkný. Fajn scénář, dobré efekty, skvělé herecké výkony. Nic mi to vlastně nepřineslo nového, a od samého začátku vím co a jak bude. A tohle u mě vede k nevelkému hodnocení. Nádherná Evangeline ovšem... :) a Jackman se mi líbil taky, dle mého, role všem sedla. ()

rusty09

Sice je to prostě už ohraná písnička, je to na způsob Rockyho, Over the top a dalších sportovních věcí, ale prostě mě to bavilo, roboty mám rád, a takovejch 70% tomu prostě musim dát. ()

Erinien

Mé hodnocení je čistě neobjektivní, protože v tomhle filmu hraje Hugh Jackman! a ještě v kombinaci s Evangeline Lilly! a Dakota Goyo je klučík kterého nemůžete nemilovat. Že je to film plný klišé a obvyklého předvídatelného děje vás nezajímá, protože to šlape. Roboti jsou obrovští, nadšení toho malého kluka nakažlivé a morální poselství všeříkající. A Jackman? Hughovi prostě drsňáci jdou. ()

KosiR_ksr

Příliš předvídatelný (řekl bych místy prvoplánový) film, Shawn Levy se příliš nevymanil z hollywoodského stereotypu a tímto filmem pro mne nevystoupil z řad průměrných "výrobců" filmů (Levy by měl asi raději zůstat u svých komedii). Ocelová pěst aneb (rodinný) film o robotech - trochu jsem měl pocit, že někdo vsadil na popularitu Transformers (lehce mixlých s Rockym Balbou). Pár slušných scén, sem tam nějaký slušný efekt, dobrá hudba a skvělý tanec s robotem - bohužel dobrý film potřebuje více. Rodinný film, který se drží průměru a zaslouží si maximálně 70%. ()

sNeDy

Nakonec musím dát jen dvě hvězdy. Sice se na to kouká docela dobře a dvě hodiny utečou relativně rychle, ale celý příběh je naprosto mimo, rodinná dramata nemusím a prostě je to celé takové "nepravděpodobné". A to nejen proto, že tu boxují roboti. ()

Pidzey

Šel jednou Sly Stalone po ulici a tu potkal Optima Prima, ti dva si pak skočili do hospody a dali si pokec. Slovo dalo slovo a oba se dohodli, že natočí další díl Rockyho, kde bude hlavní boxerem Optimův syn Atom. Sly však neměl moc čas na to tam hrát taky a tak se té role arogantního bývalého boxera zhostil Hugh Jackman, který zaprodal svého syna v podání až ne zas tak moc otravného Dakoty Goyo, toho seznámil se svou kamarádkou, kterou hraje stále roztomilá Evangeline Lilly. Otec a syn k sobě hledají cestu, aby je oba spojilo nalezení výše zmíněného Atoma. Hugh jej pak vytrénuje?? Aby pak společně mohli po Rockyovském způsobu prohrát s nejlepším robotím boxerem budoucnosti. Tak a teď jsem prozradil celí děj, za což se moc omlouvám, ale ono co se děje týče, vážně není o co stát. Ovšem to ostatní jako je Evangeine nebo pěkně zpracované robotí bitky jsou fajn. Takže ano, dá se na to koukat, ale nesmíte moc řešit hromadu klišé, které by vás mohli ubít. ()

abetu

Hugh Jackman válí a už to by mohlo stačit, dokázal by film strhnout kompletně na sebe a byla by to paráda. Jenže on i ten kluk je parádní, Evangeline Lilly je nevtíravě sympatická. Chemie mezi herci funguje, což je u feelgood filmu dost podstatné. Jasně, žádné převratné téma, ale nijak genericky zpracované, žádné vyžívání se v dojemných okamžicích a dojení diváka na závěr. Soundtrack tomu dodává grády a baví. Kdo se u tohohle nebavil, prostě nechtěl, nebo to jako pravý intelektuál nikdy nepřizná. :) Za mě pohodová podívaná, kterou není zase tak jednoduché najít. Těžká a komplikovaná témata umí každý, ale takhle nekýčovitý klídek, to chce cit. :) ()

Cermbo

Byť poměrně předvídatelný, tak pořád velice příjemný celovečerák, s dobrým a slušně provedeným nápadem, sympatickým obsazením (až na občas dost protivnýho a nesympatickýho spratka v hlavní roli). Určitě typ filmu, který by se mohla podívat celá rodina a pěkně se u toho pobavit. ()

fisus

Byly momenty, kdy mě to dost bavilo, ale byly momenty kdy mě ten malý klučina štval. Připomínalo mi to film Over the top ( Do útoku ), jen místo turnaje v páce tu zápasí roboti. Jackman mi sedí snad v každém filmu, kde ho vidím a i tady byla radost sledovat jeho boxerské umění. Ale přiznám se, že být mi tak 14 let, byla by to pro mě neskutečná pecka, takhle dávám lepší 3 hvězdy. ()

Hapretor

Velmi rozporuplné. Představoval jsem si úplně něco jiného. Kdo si myslí, že do filmu narve pár robotů, i třeba dobře animovaných, a je hned z toho sci-fi, je mimoň. Toto je směska filmů "Rocky" (hodně), "Do útoku" (velmi) a "Robot Jox" (trocha). Mimochodem myšlenka, že robot/boxer by měl být ovládán samotným pohybem hráče (self-control, či jak to nazvat) a ne jen pomocí joysticku, je opravdu revoluční, tomu říkám sci-fi. Nejlepší na tom je, že na to nepřišli za celou dobu nej designéři robotů a ... no, nebudu spoilerovat. Tohle neni ani akční, ani drama, sci-fi už vůbec ne. Je to dobrý rodinný film, kde je pár robůtků, Jackman hraje svoje obvyklé, on špatně hrát ani neumí, a překvapivě skvěle na svůj věk mu sekunduje ten capart. Přál sem jim vítěztví, čili film zapůsobil, jak měl. Nakonec se mi nedostalo žádného uspokojení z vyvedeného sci-fi, navíc s Jackmanem, který byl hlavní důvod mé projekce, ale ani zklamání. Tento počin si plně zaslouží tři *. V mých očích snad nemůže teď aktuálně být něco jiného víc tak "středovaté". ()

Axident

Tak především a na úvod: mozek a přemýšlení musíte při téhle kombinaci Over the Top/ Transformers/ Rocky a E.T. zcela odložit a prostě si tu pohádku přeslazenou jak metrák povidel užít, zubit se od ucha k ucha, jak k posraní roztomilý je ten přemoudřelý klučina, jak dobrý je Jackman a Lilly a rádi odpustíte i tu megamega dávku klišé, kýče a emoční ždímačky, až to smrdí. Malinko ubrat by dost pomohlo, proto nedám plný počet, abych neztratil soudnost. Ale pravdou je, že jsem si tuhle odlschool standartku užil jedna báseň :o) ()

cielle

Většinou nemám ráda, když ve filmech hrajou malé děti a snaží se být rádoby vtipné, ale tenhle klučina byl fajn a moc se mi líbil :) No a Hugh Jackman... co dodat, je to zkrátka sekáč :) Film super! ()

Lyžař

Litovali jste již někdy toho, že jste jeli do kina až na večerní promítání? Já včera poprvé. Poprvé se mi stalo, že kdyby dávali filmek ještě jednou, šel bych..klidně stejná cena, stejný sedadlo, atd atd...klidně. V sílu Real steal jsem věřil, ale ne tak moc, jak se pak stalo skutkem. Když budu jmenovat Rockyho, myslím, že o ději a scénách samotných neřeknu moc a na druhou stranu vlastně všechno. Ohledně scénáře zmíním jediné - konečně si tvůrci uvědomili, jaký konec chtějí lidé vidět. KONEČNĚ!!! To jim to trvalo!! No a kdybych měl ocenit to vše ostatní kolem?? Jak sakra můžu hodit snímek, který mě dojme k slzám, hned několikrát ve mně probudí něco, co mi naježí všechny chlupy na celém těle krom chodidel (tam chlupy nejsou) atd (tím atd myslím jen a jen komplimenty a pozitiva) a k tomu hraje hodně silná hudba, do jiného koše, než *****? Opravdu nemám, co bych dodal. Režie: *****; Scénář: *****; Herci: *****; Hudba: ***** Snad jen...proč se Charlie tolikrát a tolik moc diví, že je synkovi 11 a ne 9-10 let?? Je vůbec tím, za koho ho celý film máme? No a kdybych měl dodat jen jedno slovo, tak volím jasně: "Dvojku! Dvojku! Dvojku!!!!!" ()

mahjo

ked to beriete ako Rodinný / Detský / Sci-fi, tak je to ok. ale ak cakate Akční / Drama / Sci-Fi, ako je v popise, tak to ste na zlej adrese ()

kostej_

Film postrádající jakékoli překvapení, plný standardního klišé. Tvůrcům došla odvaha hned po iniciálním nápadu boxujících robotů. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky