Američan

Nájomný vrah je nútený utiecť zo Švédska po tom, čo zabil svoju priateľku. Jeho zamestnávateľ trvá na tom, že nemôže ostať v Ríme a poradí mu, nech sa uchýli do dedinky v talianskych horách. Tie by mu mohli ponúknuť zaslúžený odpočinok. Zoznámi sa tu s katolíckym kňazom a zaľúbi do prostitútky. Ale keďže v jeho živote nie je miesto pre šťastie alebo lásku, dostáva novú prácu. Navyše sa v dedinke začínajú zjavovať podozrivé osoby... Nájomný vrah Jack (George Clooney) je neustále v pohybe a stále sám. Po tom, čo sa jeho zákazka vo Švédsku skončí omnoho tragickejšie, než predpokladal, uchýli sa na taliansky vidiek, kde sa schováva v stredovekom mestečku. Užíva si nerušené chvíle v prostredí, kde sa akoby zastavil čas,  skamaráti sa s miestnym kňazom Benedettom (Paolo Bonacelli) a zároveň aj očarenie miestnou kráskou Clarou (Violante Placidová) prerastá do ľúbostného vzťahu. Idylka však pretrváva iba do chvíle, kým ho neosloví krásna a záhadná Mathilda, ktorá od neho chce, aby pre ňu zostavil zbraň. Jack túto zákazku príjme, no postupne, ako zbraň vylepšuje, začína v ňom narastať podozrenie až paranoja, že sa ho niekto pokúsi zabiť. Jack sa teda rozhodne vystúpiť zo svojho tieňa, čím naruší pokoj mestečka a začne pokúšať svoj vlastný osud... (TV JOJ)

Swifft

Musím říct, že tenhle film opravdu není můj šálek kávy. Už po prvních minutách divák ví, kdo je záporák už v půlce fimu víte, jak to celý dopadne. Hodí se tak možná k odpolednímu odpočinku a když usnete o nic neříjdete, jelikož akce tu není žádná a děj pochopíte během pár minut. Z krimi není snad ve filmu nic a drama tak možná pro vaši babičku. Clooney byl sice výborný, ale to pro mě film nezachránilo. Celkové hodnocení filmu: 4/10. ()

Puchyr

Tohle je zajímavý žánr. Málo střílení, málo efektů a hlavně se jede na děj. Od filmu jsem nic moc nečekal, možná i to je hlavním faktorem příjemného překvapení že film byl nejen zajímavý, ale hlavně skvělej a originální za čoš může hlavně geniální George. Příjemná podívaná. ()

Lacoo

Film sa časovo dosť naťahuje, je nudný a aj v tomto prípade som čakal kedy sa to už skončí. V podstate sa tu nič nedeje a osobne si myslím že Clooney je profesionálny "neherec". Ten človek má stále, v každom filme ten istý výraz. ()

Marcel1975

Film se posouvá velmi pomalým tempem a hned zpočátku je my jasné,že se jedná o typ filmu,kde se děj posouvá jakoby odničeho k ničemu.Přestože je to nekoplikovaný film,bez nějaké větší zápletky,tváří se překvapivě tajemně a pro mně to byl velmi příjemný relax. ()

Pelous

Příjemný a velmi pomalu se táhnoucí film, jehož hlavní slabinou je, že se v něm vlastně nic moc neděje, ovšem ona slabina je zároveň tou nejsilnější stránkou, neboť pokuď vám nevadí absence nějakého většího dění a rádi se ponoříte do dlouhých obrazů italské vsi, je tento film to pravé pro vás. George Clooney jako záhadně smutný vrah na odpočinku. Skvělá atmosféra a sice předvídatelný, ale i tak úžasný závěr. ()

Tomrou

Jediný výraz, který vystihuje tento film je NUDA, já jsem u něho usnul, což se mi už dlouho nepodařilo. Děj je úplně o ničem, chybí tu souvislosti a jediné, na co se dá dívat je Clooneyho prostitutka/milenka. Slabota a zklamání. [55%] ()

StarFsh

Corbijn je skvelý fotograf, vyhľadávač nádherných, zvláštnych a zaujímavých exteriérov, ale to na dobrý film proste nestačí. Na videoklip k nejakej alternavno-rockovej pesničke v poho, ale na film to je proste málo. Film je okrem vizuálnych orgií postavený aj na nejakom tom príbehu, na postavách. Tie sa v tomto filme vyskytujú len akoby náhodne, akoby len tak náhodou vliezli Corbijnovy do záberu. Proste slabé, aj keď vizuálne nádherné, miestami až úchvatné. ()

Jarisko2

Samotný příběh nic nového nepřináší a děj je vlastně jednoduchý a předvídatelný. Ale... Podmanivá krása prostředí, ztvárnění scén a nádherná dvojka Clooney-Placido, to na mě platí. Tedy chvílemi jsem měl pocit, že se George stal Conneryho dvojníkem, neb se mu nejen podobal, ale i se snažil hrát jako Connery, ale slušelo mu to. A "objevil" jsem Placidovu dcerku, což je žena, jenž na mém pomyslném trůnu krásy vystřídala Monicu Bellucci. I když... ()

Orbeek

Z Američana je vidět, že Corbijn není L'Americano, ale především excelentní fotograf, u nějž vzal Clooney roli (i) zřejmě z obdivu jeho práce (a pro koho :) Ostatní je opravdu "jako" : ) Je zbytečně tak moc vyartované, až nemůže většinově být v "červeném" a to je škoda. Překvapením je slušná hudba od Grönemeyera, který pro mě do této chvíle byl pouze jakýmsi "rakouským" popovým zpěvákem. ()

Sunti

Jediné proč na snímek koukat je kvůli Georgovi Clooneyemu, protože jinak je snímek obyčejně průměrný bez Geoege se troufám říct, že by byl podprůměrný. ()

trango

Príjemný pomaly plynúci film v mediteránskom prostredí talianskeho vidieka o starnúcom nájomnom vrahovi. Len prečo mi posledné zvolanie sympatickej Violante Placido : "Eduardo!" pripomenulo koniec agenta W4C ? :-) ()

Filmjunkie

Tenhle velmi přesný a elegantně udělaný film jednoho rozeného fotografa není pro lidi, kteří nevnímají krásu vizuální kompozice. Příběh je jednoduchý a ani nebylo zapotřebí, aby byl složitější. Jako dobrý western: A lonely cowboy 21. století , replika Jamesa Bonda, kterého s úctou cituje. Ale to co Corbijn dal rozmazlenému publiku, to k čemu chtěl diváka kultivovat, je vizualna poetika. Každý druhý záběr by mohl být pohlednice, nebo ve velkém formátu viset na zdi. Kromě toho správně demonstroval minimalistické filmové řemeslo, kde méně je opravdu více: krása ženy, napětí a strach zabijáka, indiference půvabného okolí...Aby se správně prohlédl, aby navedl na správné asocijace a paralely, citoval Sergia Leonea na více místech, jako rozcestníky. Udělal film jasný a krásný a s tak jednoduchými prostředky, že tím vysoko rozpočtovému Holliwoodu ukázal dlouhý nos. ()

BStone

Američan je jeden z těch filmů, které mě dost baví, ale podruhé už si je nepustím. Jinak Clooney výborný a Violante Placido výborná a nádherná. 70% ()

mdf

Odolával jsem dlouho a fakt žádné milé překvapení nepřišlo.Tohle byla veliká nezáživná nuda....spíš jenom reklama na nějaké italské městečko,kde se tu a tam,něco děje,asi jako Cizinec.... ()

supg

Skvělí herci, výborná kamera, smysluplné dialogy a barvite vyjádřena atmosféra. Nenápadný film, ale o to napaditejsi dej. Nemám rád kurvy , ale tady jsem se zamiloval.. ()

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (viac)