Tamara Dreweová

• Slovensko Tamara Drewe (festivalový názov) (viac)

Mladá novinárka a autorka fejtónov Tamara Drewe (Gemma Artertonová) sa po rokoch vracia do svojho rodiska na malebnom anglickom vidieku, kde prežila detstvo. Dôvodom jej návratu do rodnej dedinky v Dorsete však nie je potreba odpočinúť si či zaspomínať, ale zrekonštruovať a predať svoj rodný dom po smrti matky. Jej prítomnosť však vyvolá u miestnych starousadlíkov nebývalý rozruch a rozvíri inak stojaté vody pokojného vidieka. Tamara zisťuje, že súčasný anglický vidiek je oveľa zábavnejší než ten klasický, je plný pompéznych spisovateľov, bohatých víkendových obyvateľov, buržoáznych bohémov, nadržaných rockových hviezd a, samozrejme, domácich zvierat a dobytka, hlavne kurčiat a kráv. Ale kto si chce na vidieku užívať, nesmie sa báť špiny. A tak mladá žena v dedinke svojej mladosti obráti život miestnych obyvateľov hore nohami. Tamara, kedysi škaredé káčatko, sa premenila - s malou pomocou plastickej chirurgie - na neodolateľnú krásku. Kamkoľvek sa mladá žena pohne, sprevádza ju závisť, vášne, klebety a ohováračky. Pobláznení starousadlíci sa užierajú rôznymi chúťkami, žiarlivosťou, závisťou, ľúbostnými aférami a najrôznejšími ambíciami. Tamara nad nimi vládne najmocnejším a najstarším kúzlom zo všetkých - sexuálnou vyzývavosťou svojej mladosti. Tamaru však viažu city hneď ku dvom mužom naraz, no váha medzi nimi a nedokáže sa rozhodnúť, ktorého si z nich si vyberie. (TV JOJ)

Harts

Přemýšlel jsem o čem ten film vlastně je, o pisálcích, o životě na venkově, no nějak takhle, ten anglický humor je zajímavý , nicméně tady to pokulhávalo i co se týká děje a jeho návaznosti ()

pepa3rd

Možná jsem nebyl uplně naladěný na tuhle notu, ale místy jsem se neskutečně nudil. Znáte to, když se po dvou hodinách podíváte na hodiny a zjistíte, že uplynulo sotva 60 minut. Vztahový kolotoč v domě spisovatelů, dvě relativně vtipné, ale neskutečně otravné šestnáctileté školačky, spřádající pikle, náhody, podvody, vztahy v kulisách anglického zapadákova. 40 % ()

ER

Poměrně okouzlující příběh Tamary, která svým příjezdem do rodiště na anglickém venkově rozjede řadu událostí, jenž zprvu působí zábavně (a hlavně pobaví dvě 15 ti leté puberťačky),ale posléze se dočkáme "slzavějších konců", které však, jako v každé dobré pohádce, mají šťastný konec.... I když jedna mrtvolka by se našla. ()

haWranka

Hodně slibný začátek, po půlce ovšem dech slábne a slábne a konec byl, no, očekávaný. Velkým plusem je kouzelná atmosféra malého městečka a taky několik postav. Na druhou stravu velkým mínusem je, no, taky několik postav. Bohužel těch hlavních. Já se prostě s nimi nedokázala ztotožnit. Zvlášť s Tamarou, to byla taková protivná ženská... ()

snek49

Potrhlý příběh z krásného prostředí britského venkova, kam se uchylují spisovatelé k načerpání inspirace a k získání potřebného klidu k soustředění. Vše se změní v okamžiku, kdy se sem vrátí po několika letech mladá žena, aby prodala svůj zděděný dům. Postupně nám začíná mohutný propletenec situací, kdy jedna ovlivňuje ty další. Muži jsou zahleděni do nově příchozí, někteří žárlí, jiní „bojují“ s možnou nevěrou a mládež nám vymýšlí, kudy se dostat k srdci vysněné hvězdy. V tomto filmu hrají v prim humorné situace, krásné malebné prostředí a pobláznění muži plni naivních snů. Milý příběh, který není úplně dokonalý, ale na příjemné odpoledne je k relaxaci jako stvořený. ()

TommyDiamond

Takhle žijou v británii na venkově? Myslím si, že takhle idylické to byt snad ani nikde nemůže. No klidně z toho mohli udělal nějaký nekonečný seriál. Náběh na seriál to mělo pěkný. Já bych tento film zařadil hezky do průměru. Neurazil mě, místy mě i pobavil. Ale příběh docela pokulhával a mě zastihla i nuda. Celkově 50% ()

DadysGirl

Yep! Britský vtip, absurdita a ironie, tak jak to mám ráda... K tomu nádherná Gemma, sexy Dominic (slint), dvě malý hovada a spousta pošuků... Asi začnu zase psát... :) ()

DavidWebb

Rezizér Stephen Frears divákom táckuje príbeh a prevedenie niečoho, čo mi pripomínalo jeden z dielov Bárnebyho líznutého iným dielom Nory Roberts. Ja som to vážne dopozeral? Ale s akými mukami! A iba kvôli Gemme Arterton. Tá baba je rajda, o tom žádná, ale to je všetko. Rozumiem, že väčšine žien sa takýto snímok asi páči, ale prečo som zase sadol na lepidlo... V podstate proti romantike nič nemám, vážne. Ale nevidel som v tom ani romantiku, ani drámu a ani raz som sa nezasmial. Tak do akého vreca by to šlo vlastne natlačiť? Nemám ani šajna. Celý film mi prišiel tak tupý, nepravdepodobný a zúfalý, že nebyť celkom trefného castingu, tak by to bolo aj na odpad. ()

dogma97

Vzácně vyvážený mix zdánlivě neslučitelných přístupů - od vážných a dojemných scén přes ironický nadhled až k parodii - který funguje i jako celek. Skvěle napsaná i zahraná postava puberťačky Jody, kterou si Jessica Barden při natáčení očividně užívala. ()

Born2BeAlone

Chvílema vtipné, chvílema pravdivé, chvílema romantické ale bohužel většinu času neskutečně nudné a ploché. Dvě z pěti a ani o chlup víc. ()

Bigwave

Do teď nechápu o čem to vůbec bylo, co to mělo říct, jak se to mělo prezentovat.Bylo to o spisovatelské krizi, hledání vhodných témat? O milostných vztazích, které nás v životě potkávají? Dvě hvězdy za pár intelektuálních dialogů a malebně rozmanitou britskou krajinu. ()

RobbieM@N

Když se spojí suchý britský humor a skvěle napsané dialogy, vyleze z toho komedie střílící jednu hlášku za druhou - ve svém konceptu nepřináší Tamara Drewe nic nového, ale příjemní herci, dialogy a britský venkonv dokáží výborně zabavit, Frears je dostatečně dobrý režisér, na plátně mluví přesvědčivým způsobem a happy-end to celé skvěle završí. ()

jafuska

film komediální, ale všechno je odbyto špatným scénářem, bez špetku logiky, mizerné dialogy, až u toho člověk usíná, herci se snažily co mohli, ale vzniklo z toho nudný, nezáživný film,Hrdinka rozebírá problémy, které ji nastaly, do toho všeho se zapletou další lidi, mě tento film nic nedal, jen velkou nudu, ()

petisek

Tamara Drewe je ukážkový príklad toho akú dôležitú úlohu pri výbere filmu na večer môže mať filmový plagát. Hodnotenie na ČSFD: 57% (5. 10. 2012) by ma asi normálne odradilo od pozretia si filmu, ale keď som zbadal plagát s Gemmou Arterton vedel som, že do toho idem :) ...a rozhodne som neľutoval. Film okrem krásnej Gemmy ponúka typický britský humor, anglický vidiek a dobré herecké výkony. Oplatí sa vidieť! ()

Maica odpad!

Ani se mi nechce plýtvat slovy. Mně se to prostě nelíbilo, humor jsem asi nepochopila, děj utekl radši přes malebné kopečky z díry Ewedownu pryč, přišlo mi to celé jaksi úchylné. Prostě nenajdu nic, co bych mohla pochválit. Škoda, pontenciál by tu byl. ()