Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

MichaelG

Když jsem se dodíval myslel jsem si asi 10 minut že se přede mnou taky objeví Tyler Durden takže hodně silný film na psychiku ale trošku mi to příjde přehnané.. tak moc psychicky labilní být člověk nemůže ()

sun.eagle

Když tento film už jednou vidíte tak se vytratí většina jeho působivosti. Na herce a prezentaci celého příběhu je chvilkama zábavné se dívat, ale já se přiznám že jsem si tento "hit" koupil na BD a prostě jsem u něj usínal, než jsem celou stopáž dojel mi trvalo tři dny. ()

andy60

Můj pohled na tenhle film je trochu schizofrenní. Námět samotný včetně scénáře je na odpad (násilí v jakékoliv podobě se mi hnusí), ale režijně je to zmáklý tak na čtyři hvězdy - takže suma sumárum za dvě. ()

Nag0

Kam to môže dotiahnuť jednotlivec, ak odhodí všetky zaužívané pravidlá či tradície a prekročí svoj vlastný tieň? Niekedy to skutočne treba nechať na Tylera Durdena a len sa nechať unášať prúdom. V skutočnosti prúdom vlastného potu, vlastnej snahy, zahodiť obavy a stať sa tým, po čom túži. Edit: Ako sa navyšuje čislo mojich vzhliadnutí tohto revolucionárskeho (aj revolučného v mojich očiach) filmového veľdiela, tak sa aj navyšuje moje nadšenie z jeho dokonalosti. Kedy som mal naposledy pocit, že po 20. minútach stopáže som sa cítil ako by som pozeral ten film 2 hodiny? Asi nikdy. V tom filme nie je nič prebytočné, ani tam nič nechýba. Každý aspekt a tým myslím každá scéna, každý záber na Nortona, Pitta alebo Helenu je neskutočne atmosférický. Tie myšlienky, narážky, všetky ešte nevidené a nepočuté pasáže obsiahnuté do tohto konzistentného klenotu kinematografie (nad ktorým sa rozplývam ako už nemálokto mohol postrehnúť), zahalené do, na prvý pohľad šialeného kabátu, skrývajú skutočnú alegóriu, skutočný odkaz a to v neskutočnej psychologicko-filozofickej, zábavno-dramatickej, odľahčene-napínavej forme. 5* ()

Krastom

Za mě osobně vynikající film s opravdu vyjimečnou hlavní myšlenkou. Ta myšlenka Tylera Durdena zní: Lidé chodí do práce, kterou nemají rádi, aby si koupili věci které nepotřebují. Proč tu jsme? Jsme jen spotřebitelé. Členi klubu rváčů si to uvědomují a začínají být dost vzteklí. Nemyslím si, že je nutné zřizovat klub rváčů, ale tento snímek mě opravdu donutil zamyslet se nad životem. Baví mě to co dělám? Ubírám se v životě správným směrem? Jsem šťastný? Asi takové otázky jsem si během sledování Klubu rváčů pokládal. ()

V0rK

Presne v tomto filme som zistil, že si vlastne nie som istý, či som to pochopil aj na ten 11. raz. (smiech) Veľké boom v mojej hlave. Takto som to nečakal! Veď som si chcel pozrieť, len-tak, tento klub bitkárov. Prvé pravidlo klubu bitkárov: Nehovoriť o klube bitkárov. Druhé pravidlo klubu bitkárov: Nehovoriť o klube bitkárov.... Čo to je za film? Viete, prísť na to, že David Fincher je génius mi trochu trvalo. Ale stálo to za to. Klub bitkárov je niečo ako šialene rýchly príbeh rozprávača, ktorý sa nevie ani predstaviť. To boom v mojej hlave tam je doteraz. Takže mám dva úplne najobľúbenejšie filmy a jedným z nich je práve tento Klub bitkárov. Edward bol jednoznačne srdce tohto filmu, no Brad a Helena B. Carter nezaostávali veľmi. Geniálna pocta patrí ale D. Fincherovi, vďaka za tento filmo-zážitok. Zhrnutie: 5 hviezdičiek, + ešte jedna za to, ako ma tento film poplietol. 6*! ()

Tomas_313

Po dlouhé době konečně něco osobitého, co zaručeně přivodí ten toužený pocit uspokojení, jako když po hodině hledání najdete to pravé porno. Fincher se s tím jednoduše "nesere" a takřka celý film se člověk kochá s otevřenými ústy a nabývá dojmu, že by vlastně taky někomu s potěšením pozměnil fasádu a probudil v sobě aspoň na chvíli to dlouho skrývané zvíře, kterému, jak nám film ukázal, je občas potřeba popustit uzdu. Dalším pozitivem je skvělé obsazení, hlavní hybnou silou je tentokrát Norton a ostatní rváči s Helenou Carter jsou v závěsu. Jediné, co bych vytkl, je slabší rozuzlení, které rozhodně neurazí, ale v kontextu s ostatními parametry je to nejslabší článek. Tahle nekompromisní, zdůrazňuji dospělá a inteligentní jízda je odvážným počinem odvážného režiséra, který se nikdy nebál přinést na filmové plátno něco nového, ale tímto filmem posunul pomyslnou hranici ještě dál. 95% ()

Purple648

Film mi život nijak nezměnil, i když herecké výkony herců se mi opravdu líbily. Nemyslím tím jen polonahého Brada Pitta ;-). Moje oblíbená scéna je například, kdy Edward Norton zmlátí sám sebe před šéfem nebo ten záběr na budovu, na níž "chlapci" z klubu udělali smajlíka. Snímek je sám o sobě drsný, samy o sobě stačí bojové scény. Konec jsem moc nepobrala. Věřím, že to mělo vyvolat svůj efekt, ale mě ty padající mrakodrapy nějak pokazily dojem z celého filmu. Sečteno podtrženo, na to, jak se o filmu mluví jako o trháku měnící lidské životy, si myslím, že takový megafilm to nebyl. Ale jak už jsem napsala, herci se mi v něm vesměs všichni líbili. Helena B. C. umí hrát role tohoto typu. ()

Tereza11

Stále sem se rozmýšlela mezi 3 a 4 hvězdami....nejvíc mě totiž vadilo když už jsem se v půlce filmu dozvěděla jak to celé je...což všichni tady sice oceňují ale já na to u Finchra nejsem zvyklá a zvykat si nehodlám...ale i přesto jak se to celé vyvíjelo tak mě bavilo jak film graduje k uskutečnitelné uvěřitelné skutečnosti :-) ()

NatyR

Výborné herecké obsazení a skvělé zpracování... Už vím proč se říká, že je Fincher jeden z nejlepších režisérů! ()

wholock6

Po shlédnutí tohoto filmu jsem se přesvědčila o genialitě Davida Finchera. Dokázal příběh znázornit nejen reálně, ale zároveň neuvěřitelně. Přiznám se, že pochopení tohoto filmu mi zabralo nějaký ten čas. Co se týče obsazení, tak na roli lehce vyšinutého mladíka Tylera Durdena si režie nemohla vybrat lepšího herce, než je Brad Pitt. Ani další obsazení bych určitě neměnila. Prostředí filmu bylo dokonalé. Tak temné okolí skvěle symbolizovalo stav mysli hlavního hrdiny trpícího nespavostí. Tomuto snímku prostě nemůžu odepřít to nejlepší hodnocení. ()

januar789

Kvalitný film, na ktorý ale človek musí mať žalúdok. David Fincher nám tu predkladá svoje majstrovské dielo, ktoré je podľa môjho názoru dokonalé. Edward Norton a Brad Pitt ako hlavné postavy, zahrali svoje role bravúrne. Ak sa človek pozorne pozerá tento film, scenárista ho dokáže plne vtiahnuť do deja, hlavne kvôli celkovej atmosfére, ktorá vo filme pôsobí. Dokonale vystavaný temný svet, skvelá kamera, kostýmy a hudba. Dokopy to vytvára reálny a uveriteľný príbeh. ()

gagun

SMRT SYSTÉMU, zakřičel Palahniuk a tím to vše začalo. Antisystémové drama se stavbou děje podobnou 12 opicím. Ale i přes tohle lehké kopírování, je to skvělý film, kde se předvedla dvě velká jména ve dvou velkých rolích....jediné čeho lituji, je Helena, která prostě do tohodle filmu nepatřila..... ()

BranuliQ

Tak takýto úlet som od Finchera veru nečakal. No aký úlet! Dokonale natočený, precízne zahraný a výborne napísaný. Fincherova geniálna réžia drží film pohromade a aj tie najabsurdnejšie aspekty filmu tak vyznejú majstrovsky. Stavil by som sa naozaj o veľa, že byť réžia v iných rukách, film by som považoval za absolútny výplach. Fincher ale búra všetky predsudky, podkopáva systém a robí to tak vynikajúcim spôsobom, až sa jeden nestačí čudovať. Piatu ale neprihodím, na to je Fight Club až priveľké sústo a zrejme by som sa cítil ako blázon. 85% ()

Vector18

Po úžasném Se7en je to skvělý Fight club! Film mnohonásobně předčil všechna má očekávání a výborně jsem si ho užil.100% ()

ffiikkyy

((91%)) Můj nejoblíbenější režisér vytvořil něco velkolepého. Film KLUB RVÁČU jsem si zamiloval okamžitě. Skvělý Brad Pitt a hlavně Ed Norton dávájí filmu pořádný náboj a neuměl bych si představit příliš mnoho herců na jejich místě. Prostě mi to k tomu nesedělo. Není nad zajímavý konec a poslední scénu po který už bude všechno v pořádku , všechno bude v pořádku a BUUM! Do toho skvělý song Where is my mind a já jdu do kolem a jsem přesně ve stavu, ve kterém chci být po kvalitním filmu. Taky někdy neomrzí, jen mi tam možná lehce neseděla Helena B. Carter jako ženská herečka, ale to je čistě můj názor. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý