Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

e-pilot

Trochu té schizofrenní nálady. Bojím se - jsem odvážný. Raduji se - děsím se. Utíkám - bojuji. Směrem ke konci vše parádně graduje, ale rozjezd je až moc zdlouhavý. A tak i já podléhám rozdvojení. *** nebo ****. Tři je málo, čtyři je moc. ()

martinexa

Tak tento film předčila všechna má očekávání. Je pravda, že jsem klub rváčů nejdříve viděla jako představení v divadle a potom až pustila film, ale oboje byla úžasné. Ano tenhle film řadím mezi mé neoblíbenější filmy, protože mě bavil od začátku až dokonce. Na snímek Klub rváčů můžu říct jen jedno slovo: BRAVO!!! ()

DaweBIKE

Fincherova dokonalost.Pro mě jeden z nej filmů vůbec.Norton s Pittem tvoří dokonalou dvojku.Je to tak hnusný až je to dokonalý.Geniální snímek,který mě nenechal v klidu ještě pár dní po jeho shlédnutí... ()

ThomYorke

Film, přes který jsem se dostal k jednomu ze svých nejoblíbenějších režisérů - Davidu Fincherovi. Dobrý příběh je u filmu základ, dobrý režisér je nosná zeď, strop i střecha. Tady Fincherovi se stavbou hodně pomohli Edwart Norton a Brad Pitt, Helena Bonham Carter příliš práce nezastala, ale rozhodně nebyla přítěží. Společně dokázali vytvořit jeden z nejzajímavějších domů, pardon, filmů, které jsem kdy viděl. Where is my mind? ()

Mr.Hackels

Vůbec nevim co si o tom myslet. Po titulkách jsem civěl do prázdna a zpětně si ty dvě hodiny promítal. Norton a Pitt byli skvělí. Celý je to úžasně vymyšlený. Ale na můj vkus až moc ujetý. Kdyby to nebylo myšlený vážně tak OK, ale takhle... Norton si povodí všechny a pak si sám na sebe uplete bič? A že to proroste takovym způsobem až do policejních řad. Moc přitažený za vlasy. Zas na druhou stranu od začátku do konce jsem se nenudil a rozuzlení mě zaskočilo což je plus. Dal bych tak 70% a přiklonim se dolu. ()

Sovice

Nejlepší Fincherův film.Ano lepší než 7.Edward Norten obecně,ale tady především spolu s Bradem září jako nikdy předtím ()

mimuzik

Ačkoliv nemá David Fincher za sebou moc filmů, tak každý jeho film je většinou lahůdka. Úžasný film s napínavým dějem a skvělými hereckými výkony. Za celé dvě hodiny jsem se ani jednou nenudil a to oceňuji především. Ústřední trojice hlavních představitelů neměla chybu, nebojím se říct, že to byl herecký koncert. Závěr filmu, který jsem si pustil asi pětkrát za sebou, dodal ještě tu pověstnou třešinku na dortu. Nejsem slabá povaha, proto dávám plné hodnocení. ()

franzit

Tzv. anarchismus v praxi. Brad Pitt i Edward Norton suprově ztvárnili svoje postavy bojovníků proti systému. Co se týče příběhu, nemá to chybu. Myslím si, že kus pravdy na tom bude, nicméně asi bych to neřešil takovýmto drastickým způsobem. David Fincher s jeho režijními schopnostmi, vytvořil mistrovské dílo, které se utkví v paměti snad každému. ()

michalkop

První půlku mi film připadal opravdu výjimečný - neotřelý, zajímavý. Zajímavý nápad klubu rváčů se začíná však po hodině rozpadat. //ŘÁDKY DÁLE MOHOU VYZRADIT ZÁPLETKU// Potom do toho začnou kdovíproč plést anarchismus. Naivně chtít zlikvidovat sídla bank s tím, že bude po dluzích a něco se tím změní. Pak konec je degradován rádoby "cool" rozpolcením osobnosti. A co mě nejvíc znechutilo, tak že se střelil do pusy nebo kam, nezemře, ale ještě s tím chodí, kouká se na obr ohňostroj s jeho přítelkyní. Takový slaďák, blé. To kazí vše předešlé. Za první půlku dávám 80%. ()

FAxPR

zásadní film. když jsem ho viděl poprvé, tak jsem asi dospěl nebo něco takovýho. prostě princezna Leia už nebyla tak heiss jako dřív. ()

uuuuups

Jeden z velice rozporuplných filmů.Jednomu se bude líbit šíleně a druhý usne v půlce.Doporučuji tedy koukat se sami, aby Vás přísedící neotravoval jako mě ten můj.Šíleně jsem se těšila na Nortona a on opravdu nezklamal.Jeho nádherná IKEA vize života dostala opravdu jinou fazonu. ()

rime

Po dlouhé době jsem si vzpoměl na tenhle film. Nadčasová a stále aktuální záležitost. Možná ještě víc než dřív. ()

fox_karol

Zbožňuju Chucka Palahniuka, zbožňuju Edwarda Nortona a Davida Finchera (toho zbožňování je až příliš, ale tenhle film pro mě byl střetnutím toho nejlepšího) tudíž jedinou možností je..zbožňovat i tenhle film. Předlohu jsem četla před filmem i po něm a musím říct, že jsem prožívala každej řádek tý knihy a každou vteřinu filmu. Zanechal ve mně hodně vzpomínek a i když je to už dlouho..co jsem ho naposled viděla, neustále se k němu v myšlenkách vracím a vzpomínám si na útržky dialogů slovo od slova. Nebudu řešit, zda má nějakou hlubokou myšlenku...jen budu hodně dlouho tvrdit, že je to jedna z nejlepších věcí, které jsem kdy viděla. ()

Thundler

Dlouho jsem shlédnutí tohodle kousku odkládal, byl jsem v obrovském očekávání, co uvidím. Čekal jsem film, který naplní všechnu tu spoustu superlativů, které jsem na jeho adresu slyšel. Musím však říct, že marně. Na oko perfektní, avšak ve své podstatě hloupé. Zkrátka jsem čekal víc ... sorry ()

Alister

Na Fight club se dá koukat. Každej záběr je estetickej orgazmus, Fincher disponuje vůbec nejširší paletou barev. To, oč ve filmu běží.1) Jakási pocta neapatickým mužům, nacházejících v agresivně primitivních kořenech blaženost z možnosti majznout někoho po hlavě. 2) Když někoho nadopujete kyslíkem je klidnej jak indická kráva a stejně tak, když rozdáte lidem kreditky, navliknete je do bilejch kosil, date jim misto v kanclu a katalog IKEA - stane se z nich poslušný stádo, neni se čeho bát - iluze bezpečí. Film je ryzí vzpourou proti konzumní společnosti a zároveň zobrazuje snadnost překročitelnosti hranice mezi vzpourou individua a organizovaným fundamentalismem, který radikálně vyznívající snímek, nemohu si pomoct, přímo propaguje. To, co má divák možnost vidět, je přesné poukázání na problémy naší generace a možnou nešťastnost či šťastnost( al- kajda by jistě tímto dilematem postižena nebyla...) ve snahách o jejich radikální řešení. Film je i varováním, jelikož zobrazuje jedince, jehož cit pro danou situaci a struhujici projev animalnosti, schovavajici se za určité pevné vnitřní zásady, dokáže zaujmout masu lidí a využít jí jako pouhý nástroj vlastní ideologie. Tyler Durden je Hydem, a je třeba říkat milovaným. Naučili jsme se ovládat bolest, a ted jsem svobodní. Vše co systém produkuje je dopingem našeho zájmu. Když dáme děcku hračky, nezlobí. Ale co se stane, když vás začne televize nudit nebo třeba přijdete o všechno své hmotné vlastnictví, nejsme teprve tehdy nejčistší, když vše přestanem lačně požírat a nemáme nic ? Je účelem našeho bytí konzumace, nejlépe všeho ? Lidstvo je nechutnej žaludek. Každej den se probouzíme a začínáme žít znova, někdy nemužem spát...to se pak všechnozboří. Spánek a vlastnictví. Heroin lidstva. Možná návrat k Rousseauovi a zároveň Nietzchemu, jehož apokaliptické vize člověka jako červa rezultujou v Sartrovo zhnusení se nad vlastním tělem, které je přeci jen nástrojem k bytování ducha, nikoliv však objektem vyžadujicim narcistní šlechtění. Když dostanete přes držku zůstanou vám jizvy, ale něco se naučíte o sobě. Parádní film, jehož poselství bude do budoucna zajisté nabývat významu. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý