Poslední mise

(festivalový názov)
  • USA Last Flag Flying (viac)

Traja veteráni vojny z Vietnamu, Larry (Steve Carell), Mueller (Laurence Fishburne) a Sal (Bryan Cranston), sa po 30 rokov spoločne stretnú za pochmúrnych okolností - pochovať Larryho syna, mladého mariňáka z vojny v Iraku. (Real Tom Hardy)

kaylin

Richard Linklater je podle mě filmový vizionář, který dokáže přijít s takovým způsobem natáčení filmu, který je prostě zajímavý. Asi proto od něj očekávám víc, než mi dal snímek "Last Flag Flying". Herecky výborné, ale dějově je to prostě nudné. Kritika je zde velmi slabá, což mě docela mrzelo. Čekal jsem víc. ()

silentname

"Last Flag Flying" je podľa mňa dobrý, no trošku moc natiahnutý film, ktorý nakoniec sám seba svojim tempom pochová. Má zaujímavé postavy, má pár skutočne dobrých dialógov a má dobré momentky, ktoré si človek zapamätá, no musí sa cez film miestami trošku pretĺcť. Komédia celkom funguje, no dramatické momenty sú rovnako skvelé a sú tu scénky, ktoré sú vyslovene postavné na dobrých dialógoch. Ako napríklad debata vo vlaku, alebo keď si naši hrdinovia kupujú mobil. Alebo moja najobľúbenejšia momentka je, keď rozoberajú smrť Kusaja a Udaja, a ako by prežíval pán George Bush junior, keby prišiel o svoje deti. A film obdivujem za tieto scénky. No súčasne mám pocit, že to mohlo byť viac zostrihané a mohlo sa zlepšiť tempo. Lebo občas mám pocit, že scénok je tu trošku moc a nie úplne fungujú. Herecky super, dialógy sú dobré, no ako som povedal, to tempo by bolo treba zdvihnú a zvýšiť miestami náš záujem. Hodnotenie: B- ()

ScarPoul

Možno by ma to tak nezasiahlo, ak by som nemal aj ja pred nedávnom úmrtie v rodine. Film je plný akéhosi skrytého smútku so snahou vyrovnať sa s niečím, čo je do určitého momentu strašne ťažké. Silné trio hereckých výkonov a sympatická Linklaterova réžia z toho robia veľmi duchovnú očistu. Jediné čo mi tam vadilo, bol ten nutný Americký patriotizmus, kedy samotná otázka toho, prečo umierame a za koho dostáva, takú tú pachuť s ktorou sa mi ťažko stotožňuje. Scéna naštevy u starej černošky je emocionálne tak silná, že mi vyhŕkli slzy.. neviem. Mám pocit, že to má omnoho väčšiu hĺbku než by sa mohlo na prvé zhliadnutie zdať. ()

honajz2

Ta neujasněnost koncepce mi v tom dost vadila, jelikož dějovou linku ten film sice má jasnou, ale každou chvíli se to věnuje něčemu jinému a co chvíli se to tváří jinak. Taky závěr měl být silnější a celkově ten film nepřijde s ničím, co by vyloženě odrovnalo, ale jinak jsem kupodivu spokojený. Nakolik jsem se bál, že současný Linklater už za moc nestojí, tak tady jsem se po 2 zklamáních (Chlapectví, Před půlnocí) dočkal něčeho povedeného. Celý ten film o vyrovnání se ztrátou někoho hodně blízkého a o přátelství plyne příjemně pomalým tempem, sice nahodile, ale po většinu času povedeně střídá vážné situace s komickými, ústřední trojka je sympatická a navíc dobře představená, to road movie v tom funguje taktéž dost dobře a i ten scénář vůbec není špatně napsaný. Není to dokonalé, Linklater umí i líp, ale i tak se mi Poslední mise celkem líbila, pár silných scén i přes tu podivnou roztříštěnost různých podtémat v sobě taky má a něco to ve mě zanechalo. Takže si myslím, že slabé čtyři si to ode mě zaslouží určitě. Něco do sebe ten film prostě má, navíc je skvěle zahraný a není to jen obyčejné rutinní americké drama. Btw, válečný ten film není ani náhodou. Slabé 4* ()

campix

Po čistém vizionářství, které Linklater prokázal v Chlapectví a byl za něj náležitě oslavován, přichází poměrně nemastná neslaná sonda do americké společnosti. Sledujeme nepravděpodobné setkání trojice bývalých mariňáků z Vietnamské války, kteří se dají dohromady za účelem převzetí a pohřbení syna jednoho z nich. Kritika americké armády a společnosti, která zaujme tak maximálně výbornými hereckými výkony ústředního tria - Carell, Cranston, Fishburne. Forma i obsah docela v pořádku, jenom mě to absolutně nebavilo. ()