Tento film vypráví příběh tří lidí, které nějakým způsobem postihla smrt. George (Matt Damon) je americký dělník, který má zvláštní napojení na posmrtný život. Na druhé straně světa prožije francouzská novinářka Marie (Cécile De France) okamžik, kdy se ocitne blízko smrti, což naprosto otřese jejím vnímáním reality. A když londýnský školák Marcus ztratí nejbližšího člověka, potřebuje nutně odpovědi na otázky, které s odchodem milované osoby vyvstávají. Každý je na cestě za hledáním pravdy, jejich životy se protnou a navždy změní tím, v co věří, že by mohlo být – nebo musí být – po životě. (oficiálny text distribútora)

jolanek

nijak inak sa to neda nazvat ako dvojhodinova nuda.Film ktory mal potencial a celkom schopny zaciatok -ale to bolo asi vsetko. Vela zbytocnych momentov a trapnych dialogov. Dost som sa nasmiala aj na situaciach, ktore asi nemali byt vtipne ( krmenie a romanticka predstava Georga na konci filmu). Skoda. ()

Ceres

Výborný film, na základě některých záporných komentářů, jsem tohle nečekal. 3 příběhy, které se nakonec protnou, Matt ovšem zase ruluje. Clint mě potěšil, tohle je skoro dokonalý snímek. ()

JohnSmith

Příběhy tří lidí, kteří se potkali se smrtí a následně se jejich životy protly a změnily. Čekal jsem od toho mnohem víc a hlavně jsem si myslel, že to bude mít nějaké myšlenkové zakončení. ()

klima777

V kontextu tvorby Clinta Eastwooda spíše slabší a pro někoho možná nezajímavé. Přes všechny výhrady a permanentní pocit, že Hereafter opravdu není počin určený pro mne, chápu, proč Eastwood film natočil (nebo snad musel natočit). "Život, kterej je jen o smrti, neni žádnej život". Svatá pravda. S úctou (či z lásky k jeho dobrotivé a čisté duši) 2,5*. Ano, mám sentimentální náladu... ()

MI-380

Další Eastwoodova záhadná režisérská práce. Film je (s výjimkou tsunami) zdánlivě pomalý, nevynalézavý, staromódní, ale vše je zajímavé a děj postupuje bez zbytečností klidně a jednoduše vpřed, takže jsem byl trvale udržován v napětí a příjemném očekávání toho, co nastane. Snad každého občas napadne, co bude po tom, až přijde konec, a vzhledem k Eastwoodovu věku je jasné, proč je film právě o tomto nijak originálním tématu. Výsledek: minimálně 115 minut jsem byl nadšený režií i herci, ale zbrklý a useknutý konec bez pořádné pointy snižuje mé hodnocení na stále ještě vysoce nadprůměrných 85%. Po brilantní trojici Million Dollar Baby, Výměna a Gran Torino je to jen malý krůček zpět, pod 60% hodnotí snad jen ti, kteří Eastwooda nenávidí. ()

Eoin

Veľká škoda, že to tentokrát Eastwoodovi nevyšlo. Spočiatku sa mi film páčil, skvelé vyzualné efekty ničivej tsunami. Lenže potom film uberal na svojej kvalite a posledná polovica a koniec boli najslabšie. Všeobecne najslabší Eastwoodov koniec čo som videl. Neviem prečo si Eastwood vybral pravé tento príbeh, dúfam, že J. Edgar dopadne lepšie. 70% ()

Guzo

Až na některé výjimky (počáteční scéna s tsunami) to bylo velmi příjemné drama. Možná někoho odradí ta mysteriózní část, nicméně i ta byla natočená slušně a hlavně pokud se vzala jako fakt, nikomu necpala nějaký názor. Pokud bych měl srovnávat třeba s Gran Torinem, dopadlo by Hereafter dost špatně, ale jsou to tolik odlišné filmy i námětem i stylem točení, že by to nemělo moc smysl. Mile překvapil i Matt Damon, poslední dobou se mi ve filmech líbí čim dál víc a to jsem ho dřív moc nemusel. ()

Kurikmoon

V hodnotení som sa chvíľu nevedel rozhodnúť. Ale nakoniec to vyhral príjemný, nenásilný pocit z filmu. Originálna téma, herci mi sedeli. Hlavne dvojičky. Z traileru som sa mi film zdal úplne iným ako v skutočnosti bol. Pomaličky namiesto akčného. ()

blackJag

Tři linie, žádná se nezdá upřednostněná, všechny se nakonec protnou (bylo by asi divné a bezkonceptuální, kdyby ne) a všechny se zdráhají laciné elevace (přitom prostor tu je - tsunami v Thajsku, bombový útok v londýnském metru). Pro vstřebání poklidného tempa snímku asi nejlépe poslouží vlastní víra v titulní život po životě, mně osobně tento nejprostější projev ateismu (těžko věřit v posmrtelnou nástavbu) nijak nepřekážel a snímek spolehlivě poutal mou pozornost až do konce. II Scénář: Peter Morgan. 80% ()

Roseinka

Tenhle film mě dostal a když jsem si na konci přečela, že je to od Eastwooda, tak mi došlo proč. Na tohle má prostě Eastwood fakt talent. Musím opět přiznat, že jsem řvala jak mimino, protože to jinak nešlo. Bylo hodně smutné, dojemné, místy příjemně úsměvné. Obsazení se mi taky moc líbilo. Musím říct, že bylo příjemné vidět Damona v nepsychopatické roli. A pak především propletené osudy a jejich společné vyústění. Myslím, že tenhle snímek jen tak nezapomenu, dotknul se mojí citlivý dušičky... 8/10. ()

Autogram

Keby sa skoro po celú dĺžku filmu neriešilo všetko možné, len nie život po živote, tak by to mohlo byť celkom iné. Tých pár minút, ktoré chvíľami prídu a osviežia diváka niečím nápaditým, mi zďaleka nestačilo. A spojenie troch príbehov na konci spôsobom, že sa jednoducho náhodne stretli, tak to je tiež slabé. ()

ELduderino

Uživatel Lima to vytsihl vskutku dokonale! Ano, film je velice pomalý a rozvleklý, ale svou pomalost využívá k tomu, abychom se mohli bez problému vžít do některé z postav. Tři příběhy jsou podávány rovnoměrně, já si nejvíc oblíbil ten s Damonem. Nemám ho příliš v lásce, ale byl zde jeho civilní, přirozený, snadno uvěřitelný projev prostě dokonalý. Myšlenka filmu je zajímavá. Co se stane až umřeme? To nikdo z nás neví a myslím, že ani vědět nechce. Clint Eastwood si s danou tématikou poradil skvěle, přece jen se možná už o život po životě trošku zajímá. Nebyl zde ovšem cítit jeho rukopis, kdybych nevěděl, že snímek natočil on, nepoznal bych to. Závěrem, nechápu prozatimní zdejší nízké hodnocení, ale upřímně, je mi to celkem jedno. PS. Při tsunami scéně mi šel mráz po zádech. ()

jenik71

Eastwood má v posledních letech za sebou kvalitní počiny, logicky jsem se tedy těšil i na Život po životě. Tentokrát to ale není úplně to pravé. Téma je jistě atraktivní, bohužel ale pokulhává samotné zpracování. Měl jsem představu, že příběh půjde hodně do hloubky a bude i dostatečně emotivní. Ze třech spojených příběhů je asi nejzajímavější ten, který se týká dvou bratrů. Jinak jde o méně zajímavou záležitost. ()

Šakalík

Já se přidávám na stranu kladných recenzentů. Na Clinta Eastwooda je prostě spolehnutí, což je mezi hollywoodskými režiséry poslední dobou pohříchu ojedinělý úkaz. Hereafter je poeticky výpravný film v ryzí podobě a pokud se někdo nechal nalákat na reklamní hlášky o mysteriozním thrilleru alá Šestý smysl, byl asi zklamán a dobře mu tak. Eastwood je mistr ve vyprávění nevšedních životních osudů a na téhle úrovni Hereafter rozhodně nezklame. Místy je to pravda poněkud natahované, možná až lyrické, ale to se od filmu pojednávajícímu o posmrtném životě tak nějak samo sebou očekává. Výborně se tady představil Matt Damon a mě osobně vedlejší, ale silnou rolí Melanie zaujala sličná Bryce Dallas Howard. Za zmínku stojí i skvěle natočená úvodní tsunami. Jedinou výtku bych měl k poněkud nevýraznému hudebnímu doprovodu, přesto hodnotím film veskrze pozitivně. ()

BMAJTZ

Nevím sice kolik tenhle film stál, ale dokážu si představit, že polovinu rozpočtu vycucalo prvních 10 minut filmu. Potom už se moc trikových orgií nedočkáme. Smutné je, že pro mě osobně je těchhle 10 minut nejzajímavější částí příběhové linie francouzské novinářky Marie. Po této scéně je celý její příběh děsně nudný a nevydržel bez zívání. Naštěstí to zagraňuje Damon coby psychotronik a potom Marcus a jeho brácha. Přesto musím konstatovat, že jsem od Eastwooda očekával víc a myslím si, že srdceryvné drama proste natočit umí lépe. U tohodle jsem se prostě a jednoznačně nudil a jednu hvězdičku tomu snad uberu jenom za ten naprosto ujetý závěr. Upřímně je to někde na pomezí dvou a tří hvězd, ale ať nežeru dám tři. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky