Dokonalý zmysel

• Slovensko Dokonalý cit (viac)

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (Film Europe)

delman

romanticky film prelinajuci sa s katastrofickym tak nadhernym sposobom, ze clovek cely cas s napatim sleduje kazdu minutu...spolu s killing them softly je perfect sense po dlhej dobe dalsim dokazom, ze sa velmi dobry kusok da natocit aj bez klise, z netradicneho uhla pohladu a s minimalistickym nadychom...rozhodne stoji za to vidiet. ()

margita figuli

filmy o nakazach su vsetky uplne rovnake, od saramangovej slepoty cez komercnu ebolu az po soderbeghovu contagion je to vsetko o tom istom. zacne sa od jedneho az vsetci padaju/prejavuju symptomy ako hnile hrusky, plus nejake tie ludske pribehy na pozadi. perfect sense nebol ziadnou vynimkou, ale ewan mcgregor s evou green fungovali tak dobre a hrali tak pekne, ze sa mi to javi ako mierny nadpriemer v zanri. ()

BaMia

Pre mňa ako pre milovníčku romantiky až príliš deprimujúci a tragický film. Neviem vlastne prečo som siahla práve po takomto smutnom filme, keď nekonečne verím v smiech. Verím, že to je najlepší spalovač kalórií. Verím v bozkávanie, vo veľa bozkávania. Verím, že šťastné ženy sú tými najkrajšími ženami. A tu mi neskutočne chýbal najmä smiech a šťastné ženy. Lepšie povedané, tento film mi po citovej stránke skôr ublížil a niečo zobral ako o niečo obohatil. Stále však verím v lásku. Lásku večnú a nekonečnú. ()

Zanian odpad!

Dobrý námět, voiceover člověka vždy zaujme, dobří herci... Ale prostě to je nemožně nudná kravina... Chování postav je také na palici. Ano, ale takhle určitě ne! ()

Jaros.mil

Je zvlastni se na to koukat. Plny dojmu vam pisu, ze netusim, si myslim. Asi vam doporucim se na film podivat, pokud se vqm nebude libit tak jej vypnete. Nic necekaneho se v nem nestane. Za me celkem hezka podivana, plna silnych dojmu a zamysleni. ()

Shadowrat

Velmi zajímavý film s krásnou hudbou a dost optimistickou představou, co by se dělo, kdyby se něco takového stalo. Ale na druhou stranu je to příjemná změna od jiných katastrofických snímků, kde se lidé vzájemně vraždí, jsou drceni čímkoli a po tisících umírají. Nejde tu o potřebu uniknout, utéci před katastrofou, ale zvládnout ji, překonat a pokusit se s ní žít dál. ()

Kaslunajmeno

...a pak jednoho dne, ztratíme úplně všechno a asi v ten okamžik nám dojde, že to co jsme pokládali za vše, vlastně nebylo tak důležité...Film se krásně soustředí jak na romantiku, tak i na drama, které nákaza znamená. Ústřední dvojce byla skvělá, pokud tedy nemluvím o jejich vztahu. Ewana jsem nikdy moc ráda neměla, a tak jsem se trochu bála, že mi celý příběh filmu bude trochu „rušit," ale opak je pravdou, byl úžasný, stejně tak jako Eva (ale ta je mou oblíbenkyní už dlouho). Jako celek mě film opravdu zaujal- skutečně skvělý a úžasně zpracovaný námět. ()

maxs

Já nevím, ale buď mi cosi uniklo, nebo je ten film vážně divný... Občas vypravěč, aby divák chápal dějovou linii, která je stejně divná.. Dvě hvězdy snad za herecké výkony hlavních postav, podtrženo a sečteno, divný film :/ ()

RonnieR

Fakt perfektný námet! Však len si to predstavte, že by sme strácali postupne všetky zmysly...Bŕŕŕ! Hercov musím tiež len chváliť a k mojim piatim hviezdám prispela aj super hudba. 88%. ()

lineker

Lyrický epos o lidství postavené před nejtěžší možnou zkoušku s neobyčejně pozitivním závěrem. A právě za ten závěr, za neobyčejně smyslnou Evu Green a krásný audiovizuál za pět hvězd. ()

dj_p_j

Vyborný námet, ale časom začína strácať dynamiku a stáva sa trochu nudným. Zrejme to malo byť vynahradené gradáciou vzťahu hlavných postáv, ale tam mi to nejako nefungovalo a vôbec to na mňa emočne nepôsobilo. To je asi aj najväčšou slabinou filmu. Keď už takýto koniec, tak skončiť to malo pre mňa jednoznačne tým vypnutím obrazu, žiadny ďalší zbytočný a nič nehovoriaci komentár. Je to téma na ktorou sa dá veľa premýšľať - napr. ako veľmi sme závislí od svojich ''zvieracích'' zmyslov a ako málo toho bez nich zostane, ako sa človek prispôsobí takmer všetkému, ... Celkovo je to tak na 50%. Jednu hviezdu pridávam za scénu /SPOILER vyhladovaného osadenstva reštaurácie SPOILER KONČÍ/ a jednu odoberám za to, že tretina filmu vyzerá ako reklama na cigarety. Čiže zostávam na pôvodných 50, zaokrúhľujem nahor na 3 hviezdy, nech nežerem. ()

pretorij

Skvela myslenka a jeste z toho atirkaji emoce. Na strane druhe to neni uplne ubrecene. Zcela jednoznacne az 5* Jedno z nejlepsich dilek, co jsem videl. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)