Dokonalý zmysel

• Slovensko Dokonalý cit (viac)

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (Film Europe)

jprmusic

Eva green nahá ve vaně? Co by chtěl člověk víc že jo? Tady taky nic víc není. Takový neosobní, studený .... Trochu mi to připomíná jednu písničku od Xindla X - ..... to nejsme my, jsme jen dvě osamělá těla ..... oba patříme ke stejný etnický nadpoloviční menšině, jsme dvě nešťastný svině ..... ()

Micoldee

Film ze skvělým potenciálem a slibným začátkem, z kterého nakonec vyšla jakási divná deep rozprava o lásce a smyslu existence, což mě teda úplně nechytlo. Možná v tom někdo viděl nějaký hlubší smysl, ale mně to přišlo ke konci už jak nějaká nesmyslná šílenost. ()

maoc

Viděno na jaře 2020 za koronakrize. O to to bylo silnější. Jak jel Ewan na kole a udiveně potkával další cyklisty v rouškách...záběr k nezaplacení. Silná hudba podtrhla silný, i když trochu logiku postrádající příběh. Takto by se to totiž nestalo. Ale o to více času a prostoru dostal pár na své sblížení a na bezproblémové proplutí apokalypsou okolo. Aby se nakonec ve tmě sežrali láskou. ()

tkey

Co ti budu říkat, tohle mě rozstřelilo jako párek rusáků ten muniční sklad u Vrbětic. Moc na tyhle romantický věci nejsem, ale tohle mě zkrátka vtáhlo. Zajímavý snímek i z psychologického hlediska. Co dál? Hele radši nic, rozhodně mrknout. Prostě MOUKA a TUK! ()

PlysovyMacko

Mne doteraz neznámy, ale o to zaujímavejší film o epidémii, pri ktorej ľudia strácajú zmysly. Pri strate chuti a čuchu sa svet prispôsobí a ide ďalej. Síce ovplyvní oboch hlavných hrdinov (on kuchár,ona epidemiologička), medzi ktorými vznikne romantický vzťah. Námet nabáda k ťažkej depke, ale priebeh choroby a koniec nesú skôr nádej. Také malé prekvapenie. ()

aggatka

Uau konečne ma niečo tak okúzlilo ako Večný svit nepoškvrnenej mysle, tak dlho som na túto chvíľu čakala...prenádherný film s krásnou myšlienkou, nádhernou hudbou a Evou Green...Kedy sa len ľudia konečne zobudia, prestanú sa trápiť minulosťou, nepodstatnými vecami, prestanú sa večne za niečim hnať a začnú si vážiť to čo majú a vnímať to krásne na svete...kým sa ešte dá. Možno som iba prehnane sentimentálna ale toto ma dostalo :-) ()

natalie15

V prvom rade je to veľmi zaujímavé spojenie romatickej drámy a katastrofy, ktorá sa na ľudstvo rúti. Pre mňa toto spojenie však nebolo dobrou voľbou. V každom prípade, je to iný film a to sa cení. Má svoj vlastný príbeh, štýl a spád. Hoc je dej asi od polovice predvídateľný, nevadí to. Hlavní predstavitelia boli skvelo vybraný. Eva Green a Evan McGreagor sú skvelí herci. Žiaľ, ako celok ma to veľmi nenadchlo, preto tomuto filmu dávam zlatý stred: *** a 65 - 70%. ()

DonBraso

Nebudu chodit kolem horké kaše, ale pro mě to bylo fiasko.Z filmu jsem si nevzal ani špínu za nehtama,jenom tuk a mouku,tuk a mouku.Nejvíc tento film vystihuje slovo NUDA.Po půl hodince,mě už i Eva nebavila,dialogy to psal asi anglickej u piva,druhý hlas co nám říkal o tom co postihne svět,byla katostrofa,natočený to bylo,že to šlo dát do půl hodinky s celým svým Já.Sledujeme páreček Ewana a Evu,jak se mají rádi,pořád se milujou nebo v posteli a tím to vadne,chemie mezi nima fakt žádná,jestli promluví,tak je to navíc,protože filmu nedají vůbec nic,to je romantika z Bronxu tohle:DPostihuje je nějaký choroby,která nám rejža hodí někde z youtube,pak veme pár a hodí to do jedný ulice,aby jsme s tím v křesle usnuli nejspíš.Škoda tak snad jindy,začátek vypadal slibně. ()

Moy

V tomto filmu jsou dvě prolínající se roviny - samotný děj točící se kolem McGregora a Greenové, a hlas zamýšlející se nad otázkami lidského chování, vztahů, a vůbec všeho možného, doprovázený často obrázky ukazujícími děj odehrávající se v jiných částech světa. Toto zamýšlení se nahlas na mě působilo jako rámec, a děj kolem McGregora jako jeden exemplář, na který se díváme zblízka. Film mi tak přijde jako úžasná kombinace poezie a prózy, přičemž prozaické části pomáhají konkretizovat ty poetické, ale stále film působí převážně na emoce a samotný děj mi nepřišel moc podstatný. Co je ale nejpodstatnější je, že tento film je velmi zvláštní, a i díky tomu si myslím, že bude existovat řada jeho možných interpretací a také celá škála názorů. ()

lubos.cermak

Nesmírně hluboká myšlenka, která mě už dlouho nezasáhla. Něco, co Vás přinutí zastavit se a pozorovat dění kolem Vás, přičemž cítíte, že nejste jeho částí, že svět se zastavil a Vy jen vnímáte jeho běh. Vřele doporučuji shlédnout! ()

akcul

Vrchol filmařiny? To ne - spíše duševní potrava pro hledače pravdy. Potrava, kterou budete trávit několik dní. Mám ráda senzualistické snímky. Zatímco snímek své hrdiny o smysly připravuje, Vy si je chcete udržet, uvědomit si je, vychutnat si je (myslela jsem na mango ??? - mám ráda jeho vůni, chuť, i to jak jsem po něm ulepená:-). Svět se rozkládá a rozkládá se rychle. Někteří rabují, někteří jen touží po tom, aby zbytky svých smyslů nasytily tím druhým. Originální, jednoduché. Film by mohl být dotaženější, méně chladnější, ale je tím, čím je a má v mumraji umění své místo - pro pár myšlenek, pro pár momentů - scéna ve vaně, anebo Michaelovo vyznaní, které neslyší ani on sám ani Susan, kterou "zahlušuje" záchvat zuřivosti. Bavily mě dokumentární vsuvky s monology, oba hlavní hrdinové by mohli bavit ještě víc (stále trošku chladní navzdory tomu, že jeden pro druhého jsou a musí být spásou, předtím aby se nezbláznili, aby neztratili zbytky lidskosti) a krásná hudba, podtrhující celé to smyslové ouzko. Neobvyklé. Toužící probudit. ()

Kornout

Originální snímek. Nápad se ztrátou všech smyslů je skutečně výborný. Apokalyptická část filmu funguje na 100%, ta romantická část je na tom o něco hůře. Eva Green nedala postavě Susan moc velké charisma a chemie mezi ní a McGregorem příliš nefunguje. Vyzdvihnout ale musím vynikající hudební doprovod, který dodává snímku tu správnou smutnou atmosféru. A závěr filmu je skutečně povedený. Perfect Sense je důkazem, že i depresivní love story může chytnout za srdce. ()

suertuda

Možná je to tím, že po hodině absurdních scén a nevěrohodných hereckých výkonů jsem začala film přeskakovat až na konec, ale... snad poprvé v životě jsem nepochopila význam příběhu. A jestliže jsem usínala již na začátku, poslední třetina beze zvuku byla utrpením. Snad někdy najdu odvahu mrknout na tento film znovu, tentokráte celý, abych jej dokázala hodnotit objektivněji. ()

blondboss

Keď máte dobrú náladu, tento film Vám naozaj neodporúčam, lebo si ju skazíte. Ale ak nemáte chuť na nič a siahnete po tomto filme, náladu Vám to nezlepší, ale ponúkne Vám nadpriemerný filmový zážitok. David MacKenzie oživil tému zmyslovej epidémie tak ako nikto pred ním. Sofistikované zobrazenie ľúbostného príbehu na pozadí globálnej morovej epidémie, v ktorej ľudia postupne strácajú všetky zmysly, a to všetko v doplnení skvelej hudby od Maxa Richtera. Najviac ma dostal ten záver - dvaja ľudia v objatí bez vnímania okolitého sveta. Keďže Ewana McGregora veľmi nemusím, hviezdička dole :) 80 % ()

Mart2n

Tenhle film velmi překvapil, protože jsem o něm nic nečetl (doporučuji udělat to samé). Oficiální text vyzradí skoro všechno už jen proto, že celý film se točí pouze okolo jednoho velmi zajímavého nápadu, který je postupně rozvíjen, ale často má problém film utáhnout bez dalších pomocných berliček. Precizní režie a hudba dávají chvílemi pocit, že sledujeme něco skutečně výjimečného. Hlavně ke konci film útočí na divákovi smysly a pocity s plnou polní. Přesto člověk po filmu cítí, že tomu něco zásadního chybělo (a to se vám může líbit nahá Eva Green sebevíc). {7/10} ()

xzajox

Čo je pri snímkach tohto typu nutné, je zabudnúť na zaužívaný štýl hodnotenia, odosobniť sa od takých nezmyslov ako: dej, akcia, zápletka, ukončenie... a sústrediť sa na to, čo film ponúka, v akej forme a množstve. Začína to veľmi zaujímavo, prichádza neznáma nákaza... tu však končí obyčajný film a začína originálny pokus o prienik do ľudskej duše. Pri strate chuti a opise reakcií ľudí cez reštauráciu a jedlo sa len potvrdilo, čo dávno vieme. Keď stratíme zmysel, tie ostatné zaujmú jeho miesto. Z toho podľa autorov vyplýva, že ak nám teda zostane len jeden, bude dokonalý. Film vo mne zanechal hlbokú citovú stopu a čo sa týka zábavy - skvelé bolo to napätie, ktorý zmysel bude ďalší, a aké šialenstvo mu bude predchádzať (dobre som sa bavil hlavne na žravosti a záchvate smútku). Slušné obsadenie, dobre podchytená atmosféra, silný odkaz. 94% - 5* ()

mArtinko5MB

Od Perfect Sense, druhého zhliadnutého filmu od Mackenzieho, som čakal viac ako od Samca. Priznám sa, že som pred pozeraním neprečítal plot a čakal som ako scifi maniak viac scifi, navyše katastrofické filmy nie sú moja šálka kávy. Na druhej strane už po niekoľkých minútach ma film dostal. Katastrofický film pojatý neamericky, bez prehnanej romantiky, zobrazený tak ako má byť. Dostali ma taktiež "dokumentárne" prvky (myslím, že ich nahovorila E. Green). Scény boli presne na mieru, čo do času a obsahu deja. Ľutujem, že som si film nepozrel skôr a jedinú výhradu mám voči romantickému koncu, bol však na hrane a nakoniec aj dojal. 4 hviezdy málo, 5 však už veľa ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)