Kráľ Rudolf II. sa so svojím levom Aurixom vyberie na cestu časom do prítomnosti, pretože podľa preslávených cisárskych astrológov, iba neobvyklé bytosti z budúcnosti, ktoré si hovoria Štvorlístok, pomôžu pre panovníka získať zázračný kameň mudrcov a zachrániť kráľovstvo pred nebezpečným alchymystom Kellym, ktorý sa chce zmocniť kráľovského trónu. (STV)

IvcaSammet

Původně jsem Čtyřlístek ve službách krále vůbec vidět nechtěla. Nakonec jsem se ale přece jen rozhodla, že se na film podívám. Jako "věrný" fanoušek Kryštofa Hádka mi prostě žádný film nemůže chybět ... Čtyřlístek nakonec dopadl tak, jak jsem čekala ... Snad jedním z mála pozitivních věcí na tomto filmu bylo to, že se hlavní postavy nesnažili "vylepšit" a nechali je přesně tak, jak je všichni známe ... Příběh mi přišel moc přecpaný různýma zápletkama, které zbytečně oddalovaly konec. Navíc si myslím, že pro zfilmování mohli vybrat daleko lepší námět, než je návrat do minulosti s Rudolfem II. Možná, že kdybych byla dítě, tak bych si tento příběh Čtyřlístku užila ... Jenže Čtyřlístek nikdy nebyl čistě pro děti, já osobně jsem ho četla snad do třinácti let a stále se k němu ráda vracím ... To ale u tohoto filmu říct prostě nemůžu ... ()

mh.mail

50% - Dneska jsme se byli s dcerou na film podívat a musím říct, že jsem to čekal horší. Příběh je takový Čtyřlístkovsky standardní, po mírném zjednodušení si ho dovedu představit v klasické komixové podobě. Však taky scénář napsali po Ljubě Štíplové další dvorní autoři - Hana a Josef Lamkovi. Trošku jsem se obával, jak dopadne přenos kultovních postaviček do filmové podoby, ale bylo to bez problémů. Hůř jsem si zvykal na to, že postavičky mluví, přece jenom mi k nim hlasy konkrétních herců moc neseděly, ale to je určitě můj problém. No a ten proklínaný product placement? Myslím, že tu někteří dělají z komára velblouda. Celý PP ve filmu se skládá z postavičky kocoura, který na začátku rozváží Pribináčky a který se v příběhu párkrát mihne v epizodní roli, jednou se ukáží lízátka a jednou dětské šampaňské, na budově se objeví logo České pošty a hračkářského obchodu. A to je všechno. Samozřejmě, že scény s PP jsou do příběhu vloženy trošku násilně a jsou tam navíc, ale řekl bych, že se to tvůrcům podařilo udržet v rozumných mezích. Mně osobně to rozhodně nijak nerušilo. Ten, komu z PP naskakují pupínky, by si měl uvědomit, že každý film něco stojí a někdo to musí zaplatit. A když na to dá peníze, tak za to něco bude chtít. A tvrdit, že když dítě uvidí na plátně rychlý špunty, bude je chtít koupit hned cestou z kina, je už opravdu čirá hysterie. Suma sumárum: Bezproblémový animovaný film, který by možná mohl být o pár minut kratší. ()

Lapacka

S lítostí musím konstatovat, že duch Čťyřlístku je v tomto filmu rozbitý a jsou tam docela podbízivé "vtipy", ze kterých mi bylo několikrát trapně. Přece jenom jsem čekal něco jiného. Převést komiks postavený na krátkých příbězích do podoby celovečeního filmu není jednoduché, to bylo vidět např. na filmu Simpsonovi. Je to složité i proto, že Čtyřlístek nemá námět klasické pohádky, ale kombinuje pohádku a moderní dobu, příp. sci-fi. Z toho důvodu musí scénárista zkoušet něco nového a nemá jednoduchou práci. To uznávám, nicméně tady nezafungovala jakási primární sebekritika, nikdo ty nápady nezkorigoval a film zkrátka nemá ten "glanc", který bych od značky Čtyřlístek čekal. Pro mě teda zklamání. ()

andaa

Pro mě jedna z prvních zkušeností, kdy jsem šla do kina s malými dětmi. A překvapilo mě, že Čtyřlístek vlastně vůbec neznají. Pak mi došlo, že to je komix našeho dětství, které je už asi nenávratně za zenitem (ročník 89). Takže za mě obrovská odvaha, že někdo vůbec komix zfilmoval... Pro dospělé je návštěva spíš jen z nostalgie a dnešním dětem už víc říkají gogoni, tranformeři a podobné hovadiny. Proto se tato skutečnost projevila na velice protivném product placementu, který se prolíná celým filmem. Pochopím, že se někde v pozadí mihne budova se znakem firmy nebo tak něco, ale narušit konzistenci filmu kocourem s pribiňákama nebo hromadou rozsypaných Chupachups? OMFG WHY??? Odpověď bohužel výše. Pak už k samotnému příběhu: musím říct, že je super, že se zde zapojilo historické téma, kde se děti něco málo "naučily" nenásilnou formou. Bohužel mám ale pocit, že příběh byl až zbytečně komplikovaný a na několika místech jsem měla pocit, že už končí, i když zbývala snad ještě půlka stopáže. Osobně mi ale nevadil dabing, který mi přišel vyhovující k postavičkám. Animace mi taky nepřišla jako pěst na oko, jako v jiných českých pokusech o pohádku, které velice neuměle kopírují holywood. Některé situace byly dobře vtipné a za mě byla příjemná i ústřední písnička, která byla hlavně pro děti dobře zapamatovatelná. Pro mě teda průměr, ani ne příjemné překvapení, ani ne zklamání. Osobně bych ráda, kdyby měl film úspěch a natočila se dvojka, kde už nebude potřeba tolik reklamy a autoři spíše rozpracují příběh. ()

TomasKotlant

Plasticita tomu dle mého trochu škodí, ale daleko větší problém je se sžitím s postavami, které nepůsobí zcela živě (není-li to onou plasticitou?). Jakmile přišel záběr s product placementem, celá jakžtakž snová atmosféra animace šla ke dnu. Několik pěkných gagů to bohužel nezachrání, i když úplný průšvih to není. *** Ve zkratce: Čtyřlístek ve službách tvarohového krému, který už si teď nikdy nedám. ()

Košoun

Ultimátní znásilnění komiksu, na kterém jsem vyrůstal. 1* za to, že prostě Čtyřlístku (dodnes mám komplet svou sbírku schovanou, každé to vydání jsem přečetl minimálně třikrát) odpad dát nemohu, a také za Soukupovu hudbu. Když pominu scénář a "humor", který scénáristé vymysleli asi tak za jeden večer, tak ta animace je naprosto odporná a amatérská s divnými světly a stíny. Několikanásobné "ble!" všem tvůrcům a dalším nesoudným lidem, kteří se na tomto projektu podíleli... ()

HH

Je to smutné pokoukání na můj oblíbený komiks, na němž jsem vyrůstal. Poetika papírového vydání setřená šmirglpapírem až na kost, ze které vyvěrá neuvěřitelně stupidní product placement. Tříštění filmu do souběžně běžících příběhů také na akčnosti nepřidá. Sečteno, podtrženo: nuda, nuda, šeď, šeď... A ani dabing se tentokráte nijak nevytáhl...Škoda promarněné příležitosti... ()

Luk Skywalker

Celkem nuda a když se něco děje tak to chvátá až moc (hlavně v závěru, řešení situace v současnosti), product placement hodnotě nepřidá (ale graficky vypadá v animovaném světě dobře). Na film jsem se těšil, hlavně kvůli komiksu, který jsem četl v dětství, ale filmové zpracování moc dobře nevyšlo. ()

Rockerman

Čekal jsem větší průšvih, ale není to tak zlé. Možná je tam trochu moc násilí, možná tam neměla být ta kriminální zápletka a určitě tam nemělo být tolik "skryté" reklamy. Celkově však je to celkem zajímavé ikdyž pro děti, možná, moc složité. ()

Qeo

Uff. To byla jízda. Jednu hvězdu dám snad jen z nostalgie. Kdyby se totiž děj (pouze děj) převedl do komiksu, bylo by to docela k pokukání. Ale tento výsledek předčil všechny moje obavy z české kinematografie. Tato slátanina product placementu je nepochybně důkazem, že čeští filmaři si Českého dědictví příliš neváží. Sečteno a podtrženo: Nemám slov. ()

Olík

Ajajaj, pro mne obvzláště choulostivé téma. Komiksy Čtyřlístku, LP desky s Hurvínkem, knížky s Mikulášovými dobrodružstvími nebo dětmi z Bullerbynu nebo filmy o Vinnetouovy....nedotknutelné ikony mého dětství a vlastně celého života. Na zfilmovanou čtveřici z Třeskoprsk jsem se třásl od první zmínky o připravovaném projektu.....přirovnal bych to k očekávaní Simpsonových ve filmu. No a výsledek.....leké zklamání :(. Začal bych animací, která ve mně více něž dynamickou modernu evokovala 15 let starou PC adventuru Polda (určitě policistu Pankráce dabovaného Luďkem Sobotou znáte). Úplně běsný jsem byl ze zcela otevřené reklamy na Pribináčky, lízátka a další....vím, že bez peněž na dvůr Rudolfa II nelez, ale nešlo to udělat trochu skrytěji??? A co dál: nesmyslné a pro děj naprosto nepodstatné scénky s kohoutem, mytický Grif s podobou špatně namalované slípky, Bohdan Tůma dabující Bobíka, přepadení transportu zlatých cihel.....Ne, teď Vám řeknu co bylo plusem.....nebo plusem, spíš co bylo fajn.....příběh.....příběh byl jedním slovem čtyřlístkovský......takový si dovedu představit jako komiksovou knížku. No nic, bylo to celkem fajn se po letech zase setkat s hrdiny, kteří mne doprovázeli v první dekádě mého života, ale svým potomkům, spíše než DVD s Čtyřlístkem ve službách krále, předám svou půdní sbírku časopisů z let, kdy byl Jaroslav Němeček v top formě. ()

BeranSon

Spíše jednorázová výplachovina, nežli solidní film pro děti. Vlastně nijak poučné téma zavádí spleti lepších i horších situací, které by aspoň podle tvůrců "měli" souviset s dějinami Česka. Kdyby nebylo té chytlavé písně na začátku jdu s hodnocením ještě níž, ale nelze se zlobit na čtyřlístek. -3/10- ()

Ydrosten

Když se budu držet originální předlohy, tak jsou postavičky, jak zvířat, tak lidí a i hlavních postav, v pořádku. Nejsou to žádné přiblblé karikatury, jako v Kozím příběhu, kde to bylo jak pěst na oko. Takže zde se držely originálu a to je v pohodě a neruší to jako jinde. Kdo je zmlsaný animacemi od Pixarů, bude asi ofrňovat nos. Tady se sice mají ještě Češi co učit, ale v našich poměrech je to v podstatě lepší průměr. Příběh kulhá na obě nohy ale on ani sešitkový čtyřlístek neoplývá inteligentní zápletkou a příběhy jsou jednoduché a hlavně jsou to příběhy pro děti. Když si v hlavě sesumíruju všechny pozitiva i negativa + dalších pár věciček, vyjde mi z toho hodnocení na 3 hvězdy. Pokračování bych se nebránil a věřím tomu že by se časem tvůrci zlepšovaly a čtyřlístek by dostal svůj prostor ve světě. ----- Mnozí tady hází kameny za propagaci reklamy. Můj názor na tohle je neutrální, protože jsou to sponzoři a mají tak podíl na celém vzniku. Na druhou stranu se třebas nikdo nepozastaví nad tím že v takových bondovkách je reklamy až dost. ---- .Co mi dost vadilo - u čtyřlístku jako celku - byla hudba, která se tam podle mně moc nehodila a znížila moje hodnocení o 1 hvězdu. - - - - - - - - - .Za moji maličkost dávám 2 slušné hvězdy ( možná i 3 ) ()

MickeyStuma

Český mnohagenerační dětský komiks se dočkal filmového animovaného z pracování. No konečně. To to trvalo. Koncem 80. let sice vznikal večerníčkový seriál, ale ten byl ukončen a stihly se udělat pouze tři díly. Zpracování komiksu se povedlo. Počítačová animace je plynulá a ničím nerušená. Nejedná se však o 3D a je to dobře. Obrázky jsou věrné, skopičiny a humor identický, příběh jednoduchý akorát pro děti. Ano, je to pro děti, takže dospělý divák jen bude kroutit nepochopitelně hlavou, co že to zase je. Vyprávění příběhu nikam nespěchá, a je srozumitelný. Překvapením je dobrodružná napínavá atmosféra odlehčená již zmíněným humorem a skopičinami. Scéna ze dvora Rudolfa II. hodně připomíná Jana Wericha ze snímku Císařův pekař. Těžko říct, jestli v tom byl úmysl. Pocta komiksu se povedla a zbývá jen doufat, že se tvůrci rozhodnou natočit další. Jedno přání by přeci jen bylo. Bobík by mohl mít daleko hlubší hlas. ()

Kirman

Čtyřlístek byl a je pro mě srdeční záležitost, tedy ten tištěný - vždyť první sešity mám ještě po mámě a listoval jsem si v nich jako malý kluk v době, kdy jsem ještě neuměl číst. Nemám tedy kompletní sbírku všech sešitů (ne vždy se daly po trafikách sehnat), ale dodnes mám sešity Čtyřlístku uschované. Ale zpět k hodnocení filmu, na můj v kus moc ztřeštěné a příliš mnoho trapné a nucené reklamy, přesto pořád je to Čtyřlístek (Ivan Trojan mi k postavě Myšpulína sedl), takže pokud bych se vrátil v čase o nějakých 25 let, tak bych byl asi přes to všechno nadšený. Z nostalgie přidávám hvězdičku na celkové ***. ()

char_t

Jedna hvězda za to, že jsem před dvaceti lety žral komiksovou podobu, druhá za to, že se podařilo jakž takž důstojně převést na stříbrné plátno důvěrně známou čtyřlístkovou grafiku. Ten zbytek je jen připitomělá pohádková reklama na Pribináček, Českou poštu, Chupa Chups, Rychlé špunty Robby Bubble atd. atd. Tfuj. ()

Harry_

Příběhy Čtyřlístku čtu skoro třicet let, jsem zvyklý na jejich čistě 2D statickou podobu, takže jsem si na rozjívené animace musel chvíli zvykat, figurky mi ani nepřišly podobné originálu. Po deseti minutách filmu jsem se s tím však smířil a sledoval děj, který není vůbec špatný. Je dobře, že se toho ujmuli Lamkovi, v novodobé historii Čtyřlístku patří k lepším scénáristům (Ljuba Štíplová byla nejlepší, ale už mezi námi bohužel není). Postavy dodržují archetypy Čtyřlístku, komiksové vyjádření pohybu funguje, je takové české. Vše je v pořádku až do prvního product placementu, který je nenápadný jak slon v muzeu výšivek. Možná by to šlo přejít, kdyby nepřišla reklama druhá a třetí a čtvrtá a pak zase ta první.. Myslím, že první filmový 4L se povedl, ale za ten útok reklamou na děti jde 1a1/2 hvězdy dolů. ()

Karmyn

Mě se to teda líbilo, ale mohlo to být kratší, myslím si, že stopáž je moc dlouhá, stačilo to zkrátit na 60 minut a půl hodinu vaty odstranit. Ale jinač moc pěkné, akorát pohádka pro děti :) ()

Lmslaver

Mě product placement nějak nevadil ani nepohoršil. Děj filmu sice nedosahuje kvalit komiksových příběhů, zejména z osmdesátých let, ale chápu, že je určen pro děti této doby a ne odrostlm pamětníkům z dob normalizace. Tohle dílko je určitě lepší, než ta spousta amerických kravin, kterými krmí naše televize děcké mozky od rána do večera. Hvězdu navíc dávám za dětské diváky se kterými jsem to sledoval a líbilo se jim to. ()