Kráľ Rudolf II. sa so svojím levom Aurixom vyberie na cestu časom do prítomnosti, pretože podľa preslávených cisárskych astrológov, iba neobvyklé bytosti z budúcnosti, ktoré si hovoria Štvorlístok, pomôžu pre panovníka získať zázračný kameň mudrcov a zachrániť kráľovstvo pred nebezpečným alchymystom Kellym, ktorý sa chce zmocniť kráľovského trónu. (STV)

karlik4801 odpad!

Sakra proč. Tohle vážně zamrzí, na komiksu Čtyřlístku jsem vyrůstal a tak jsem se těšil na krásnou filmovou podívanou. Ale ne, tohle prostě nemá s komiksem nic společného a jen se to vyživuje na jménu. Nějaká duchaplnost postav? Vůbec, postavy nemají vůbec co říct. Dabing je naprosto otřesný, všichni ze Čtyřlístku mají být dospělý a ne děti jak se dabéři snaží zachytit. Příběh je přeplácaný, když se něco vyřeší, přijde něco dalšího, zbytečného a nudného. Za celou dobu se nestalo nic co by dávalo aspoň malinko smysl do příběhu. A naprosto zbytečné vedlejší postavy, jako jsou třeba lupiči. A Soukup je vážně prase, horší hudbu jsem ještě neslyšel. Režisér a scénáristi jsou prasata, protože přeci musí vědět, co vypustili za kravinu. Je to vážně smutný jak to dokáže komerce zkazit. Taky nechápu proč se nikdo nesnažil z toho udělat aspoň komedii, plný sál dětí a nikdo se vůbec nezasmál, děti se v sedačkách obraceli. Ale asi nejvíc jsem se bavil u těch reklam, co scéna to reklama. Bože, kdyby to byl hraný film tak neřeknu, ale tady ta halda reklam bije do očí a působí to uboze. ()

filmmovier

Tak jsme na tom včera byly v kině. Ještě než jsem přešel k Marvelu, tak byl komiks mého dětství Čtyřlístek. Miloval jsem Třeskoprsky, Blaťák, jejich vtipné příběhy a samozřejmě i hlavní čtyřku. Tenhle film jsem bral hlavně jako vzpomínku na to, co bylo ještě před pár lety. A musím říct, že film mě vůbec nezklamal, spíš naopak. Nejdřív věci, které se mi nelíbily. Pribináček mi tady fakt hodně překážel, proč proboha? Vadila mi propagace Chupa Chups a šampusu. Příběh sice není nikterak skvělý, ale v komksu se mi líbil a líbil se mi i tady a to ohromně. Animace mě nezklamala, komiks hodně připomíná. Povedlo se i obsazení dabingových rolí. Film nenudil, párkrát jsem se zasmál, byly tu lupiči i čistokrevný záporák a naprosto na kousky mě rozsekal příjezd policajtů do zlatnictví... Hudba mi nikterak nevadila, právě naopak. Atmosféra Třeskoprsk je super, postavy jsou super, příběh je super... Jen to s dobou ledovou bylo už trochu moc. A chtěli upálit Fifinku... Jinak ale proti tomu nic nemám. Dvojka by mi nevadila, s českými animáky to rozhodně není tak špatné. Co takhle natočit Rexíka? ten by se mi líbil ještě víc... 80%. ()

Honzíno

První polovice krom otravného pribináka ve mně vyvolala spoustu nadějí. Příběh odsýpá a celkem dává smysl. Sekvence s nalezením Rudolfa a jeho osvětlování příběhu a motivací není vůbec zlá. Naneštěstí se to celé zvrhne v jeden pořádnej segedín, až se člověk nestačí divit, jak krásně originální český komix (rozuměj předlohu) vykrádá Harryho Pottera, Star Wars, LOTRa atd., aniž by to ale měl zapotřebí. Neboť vrcholné sešity naší supr čtyřky jsou opravdu výtečné. Smutním. O reklamách už toho bylo napsáno spoustu.. ()

Liznic

Nejsem fanda komiksu - nikdy jsem nečetl ani stránku, holt jsem vyrůstal na jiné literatuře. Film má osobitou a krásnou animaci - hodně mi připomínala rotoskoping, ale asi je to jen osobní pocit. Příběh je přímočarý, jednoduchý a vcelku příjemně odplyne až do konce. Ještě mne velmi potěšily ty "komiksové vizuální efekty" - myšleno vizuálně zpracované zvuky (dopad, rána, atd.). Pro děti výborná volba! Jen o fous utekla třetí hvězda a věřím, že kdybych byl ctitel předlohy, budu velmi spokojen. Rozhodně to dopadlo kupodivu dobře! PS: Ta hudba je geniální, hlavně celá instrumentální část na začátku, takový hravější motiv z 12 opic. ()

Mr.Bulanek

Stokrát řečené reklamy, které jsou v jiných filmech aspoň trošku skryté, tak tady byly do očí blijící. Když už tam dali ty zloděje, tak je měl aspoň Čtyřlístek chytit, mě to připadalo jak kdyby tam byli dáni jen pro dodržení 90 minutové stopáže. Pak mě ještě zarazil slepico-lev, který měl být orlo-lev, ale to už je jen grafický detail. V kině byla spousta dětí, a ty se bavily a to přece šlo ne? :-) Já byl mile překvapen protože jsem čekal průser. Nebýt těch reklam tak bych dal čísté 3* ale takhle s pribináčkem v lednici, robby buble ve sklenici, a lízátkem v puse dám horší 3. Po Čtyřlístku jsem myslel, že bude na řadě Anča a Pepík nebo Rexík, ale ono nic, titulky a domů. ()

Mrkvič

Reklamy ve filmu ať vezme klidně ďas. Když bude film dobrý, tak díky aspoň za tento způsob financování. První polovina filmu ještě ani není tak špatná a občas se dá i nad něčím pousmát. Animace je už mnohem slabší a odpovídá televizní tvorbě. Děj také žádná sláva, protože se vlastně za celý film nikdo nepohne z místa a ke konci je to už hodně náročná nuda. Nakonec ale to nejlepší, co odsuzuje film k vysílacímu času 7:00 v neděli ráno maximálně tak na Čt2. Co si od toho sakra mají odnést ty malé děti? Postavy jsou naprosto retardovaný! Nelogické chování a absolutní tupost. Nebo chování pětiletých dětí? Asi tak dospělé jako pohled na cestování v čase autorů. Vypadá to spíš na dva paralelní světy, kde čas běží rovnoměrně. Po pár dnech strávených v budoucnosti se totiž není možné dostat v minulosti jinam než pár dní po jejím opuštění. Film si tak užijí jen pětileté děti, které ale pobaví prd nebo to, že lev najednou mluví. Proto myslím, že je lepší nejmenším pustit Lálu a dělat pápá, a těm trochu starším radši rovnou Návrat do budoucnosti. ()

honza7

Žabko... tak takhle teda ne!! Tohle bylo opravdové zklamání! Animace střídající se z 3D na 2D apod. je to nejhorší co můžou udělat. Taková animace byla naposledy ve hře Polda apod. Příběh nebyl zas nejhorší, ale ani mě nenadchnul. Ale co mě dorazilo, lev se má změnít v Griffa a co vidím? Jakousi přerostlou slepici se 4 nohama.... no to néééé! Nehledě na to, že chvíli jsem si myslel, že režisérem je Karel Janák. A proč? Hned vysvětlím: Ti co viděli jeho filmy jistě ví, že je to takový úchyl na reklamy ve filmu... krátký příklad: Všichni furt žerou Kinder bueno a výrobek Sprite se řekne ve filmu víckrát než jmého hlavního aktéra. Zde to bylo podobné. Bobík vytahuje z kapsy Lízátko, ale ne ledajaké on má Chupa chups! A ještě takové zvýraznění ve filmu a detailní záběr! Či bouchneme šáňo Robbi Bubble? A co měl být ten Pribiňáček? Postava roznáší své výrobky a objevuje se dokonce i na kole když hrdinové jedou autem!!! STRAŠNÝ!! Ikdyž popravdě čekal jsem, kdy Fifinka vytáhne koláče Penam a zjeví se mi na obrazovce Babiš. Bože můj! Nemohli jste si ty reklamy aspoň ve čtyřlístku odpustit!? Asi néééé. Čtyřlístek jsem četl už jako kluk ve školce, dokonce i namluvené CD jsem od rodičů vykňoural... proto mi srdce nedovolí dát odpad! ale aspoň tu 1 *. ()

LadyPupu

Komiksový Čtyřlístek byl za mého dětství pojem. O to víc jsem byla zvědavá na jeho filmovou verzi. Všechno zazdil všudypřítomný product placement. Optikou dospělého opruz, ale děti se asi pobaví. ()

Ryuuhei

Celkem blbost. Trochu infantilní, nechutně viditelné propagování některých produktů, ze kterého mi bylo poněkud zle, ale dalo se na to koukat. Každopádně jednou a dost. ()

LiborGondek

Proč vytahovat staré kostlivce ze skříně? Mnohem raději budu vzpomínat na ten originální čtyřlístek, než aby mi to bylo zhnuseno touto moderní blbovinou plnou reklam... ()

Lachtaan

Čtyřlístek byl nejdůležitějším časopisem, jenž jsem musel mít každý díl v onen den, kdy vyšel, rád jsem po knihovnách sháněl i prastaré díly. Jejich obyčejná, ale poutavá dobrodružství jsem si jako malý zamiloval natolik, že jsem si i již jako středoškolák prostě musel dopřát filmové zpracování, které jsem si léta nazpátek tolik přál. Film samozřejmě nenabízí absolutně žádnou pointu, stejně jako novodobé pokusy o vzkříšení Hurvínka, kde si tvůrci myslí, že přizpůsobit ho dnešním dětem znamená totálně zprznit jeho původní kouzlo. Čtyřlístek ve filmu ovšem nabízí spousty potrhlých skrytých odkazů, u kterých jsem se doopravdy zasmál. Takový Žokej Váňa v blázinci je středobodem všech kladů tohoto snímku a že jich upřímně člověk moc nedohledá. ()

bubun odpad!

Taková nehoráznost! Jak se mohli vůbec opovážit? Tisíckrát fuj, Žabko, a ty, Soukupe, se svou debilní rádoby akční hudbou, ses asi posral. Fuj. Příběh na hovno,. dialogy stupidní, a kdo vybíral ty hlasy? Animace hnusná a všudepřítomný product placement. Chudák Němeček a Štíplová. Chudáci my. Chudák Čtyřlístek. Tisíckrát fuj. ()

anli

Když 15.5 1969 vyšel první komiks se čtyřmi nerozlučnými přáteli ,asi nikdo netušil ,jaký bude mít úspěch.A v tehdejší socialistické zemi se tak stalo a příběhy Čtyřlístku četl snad každý a staly se fenoménem.Sám jsem už od útlých dětských let hltal každý jejich příběh a nemohl se dočkat toho dalšího.Této popularity si byl jistě producent Miloš Šmídmajer vědom ,když se do této látky pouštěl ,protože film se svými oblíbenými hrdiny chtěl vidět snad každý.Tvůrci byli postaveni před základní rozpor-natočit film hlavně pro čtenáře komiksů,tedy dnešní generaci třiceti a čtyřicetiletých ,nebo natočit klasický rodinný film.Snažili se brouzdat někde uprostřed ,aby se zavděčili všem.Takže někdo spokojen bude a jiný ne.Osobně jsem byl jako čtenáč komiksů spokojen ,i když určité výhrady mám.Scénář Josefa a Hany Lamkových je vcelku jednoduchý ,aby ho pochopil každý ,i když díky přesunům v čase se v něm menší děti budou asi ztrácet.Taky myslím ,že je tu poměrně dost postav a postranních příběhů ,kde zejména ten se zlatými cihlami mi připadl přebytečný.Ale budiž.Výtvarná stránka je zejména díky autorovi a výtvarníkovi v jedné osobě ,tedy Jaroslavu Němečkovi ,příjemná a skvěle zachovává ducha předlohy.Je to přesně ten příjemně nevinný,bezstarostný a dobrosrdečný příběh ,který předlohu ctí a vychází z ní.Animace je hezká a pohladí ,i když chvílemi může pro někoho připomínat počítačovou hru.Hudba Ondřeje Soukupa je příjemná a s příběhem bezvadně ladí.Příběh samotný je zajímavý,dobrodružný a trochu i zábavný.Trochu jsem se přenesl do čísla 48. s názvem "Na rozkaz císaře ",odkud myslím scénáristé aspoň trochu čerpali.Trošku dost mi vadilo pojmenování Zimozel ,které se Zmijozelu více než blíží.Chtělo to nějaký nápad.Taky byl místy příliš okatý product placement ,i když vím,že film není levná záležitost ,ale myslím ,že se to dá udělat vkusně a s grácií.Tady to bylo několikrát opravdu přehnané.Pochválit bych chtěl dabing,který se opravdu povedl.Když to mám celkově zhodnotit ,myslím ,že si autoři měli opravdu rozmyslet ,zda udělají příběh pro starší(ten by podle mě Čtyřlístku slušel víc) ,nebo pro ty menší.Takhle bylo v příběhu dost kompromisů ,aby ho pochopil a vstřebal každý ,včetně malých dětí.A to je podle mě škoda.Jinak jsem byl ale spokojen a upřímně řečeno jsem to čekal horší.Režisér Michal Žabka se s příběhem popral dobře a zbytečně nenapaloval stopáž.Taky je tu několik opravdu vtipných momentů(např.výjezd policejního auta) ,ale sám bych jich přivítal více.Jako znalec a milovník mých oblíbených příběhů chvíli přemýšlím a musím uznat ,že autoři se velmi snažili a natočili srozumitelný a dobrodružný příběh pro všechny ,takže dávám slušných 70% a určitě se zajdu mrknout do Zlaté uličky: ()

MikyAff

Veliký kus mého dětství. Jé, jak já si zavzpomínala. Proto se mi to asi líbilo víc, než bych čekala. Už jen samotný styl animace mi odehnal již v počátcích, ale nakonec to zas tak strašný nebylo. Našlo se pár fórků, kterým jsem se zasmála jak já, tak rodiče. Věřím, že pro mladší publikum to musí být hrozná bžunda. Ale proboha, ty nenápadně nápadný reklamy byly šílený! Hlavně teda Pribiňáček.. ()

uglug

Bohužel jen čistě dětská záležitost, takže pokud máte doma sbírku Čtyřlístků z dětství a čekáte, že tvůrci mysleli i na Vaše dospělácky fanouškovské srdce, budete zklamáni. Jinak jako pohádka pro skoro nejmenší Ve službách krále funguje celkem obstojně. Místy trochu překombinovaný příběh, poměrně brutální upalování Fifinky a podprahová reklama, které už se možná ani nedá říkat podprahová deklasují Žabkův výkon na slabší tři hvězdy. ()

marie.en odpad!

Miluju čtyřlístek, je to moje dětství a to co s ním provedli je zkrátka odporné. A nikdy by mě nenapadlo, že se product placement dá použít i v kresleném (nebo co to sakra je) filmu. ()

Prekarkar

Ano, domrvený kult dětských komiksů. Myslím, že to nejde zfilmovat, nebo aspoň se to nemělo stát v této podobě! Nebo jsem na to neměl koukat. V tu chvíli se mi rozplynulo to, co jsem zažíval tenkrát. Škoda. ()

Siri69

Překvapivě jsem se na tuhle pohádku těšil, ale skoro u celého filmu jsem nakonec jen nevěřícně kroutil hlavou!!! Naprosto zbytečně natahovaný příběh, který je sám o sobě dost nepovedený a nudný. Několik scének (které měly být vtipné), byly udělané tak trapně, že se tomu ani děti nezasmějí. A nejvíc ze všeho mě vytáčely ty ''strašně nenápadné'' reklamy na různé výrobky, jako třeba Chupa Chups, dětské Rychlé špunty, nebo Pribináček... 1 hvězdičku dávám za dost povedenou komiksovou animaci a za Soukupovo hudební doprovod... 1* ()