Kráľ Rudolf II. sa so svojím levom Aurixom vyberie na cestu časom do prítomnosti, pretože podľa preslávených cisárskych astrológov, iba neobvyklé bytosti z budúcnosti, ktoré si hovoria Štvorlístok, pomôžu pre panovníka získať zázračný kameň mudrcov a zachrániť kráľovstvo pred nebezpečným alchymystom Kellym, ktorý sa chce zmocniť kráľovského trónu. (STV)

ESNYR

Tohle docela bolelo. Sice nebyl čtyřlístek nikdy určený pro věkovou skupinu starší 15 let, ale i tak si autoři mohly z tím dějem trochu pohrát. Animace je taky dost mizerná, což zamrzí, když si uvědomíte že Češi vymyslely mnoho programů na animaci, které se hojně využívají v Hollywoodu. Moc bych se nepozastavoval nad reklamou, protože ve filmech je to prostě běžná věc a bez ní to nejde. Nemáme takové prostředky aby se mohly točit filmy bez sponzorů. ()

SB

Dle komentářů jsem čekal pořádný průser a americký kýč, ale musím říct, že to dopadlo ještě velice slušně. Za zbytečný product placement hvězda dolů. Editace: Zvyšuju na 3 hvězdy. Prvotní problém v nesouladu s vnitřní představou postav z komixu po více shlédnutích zmizel, takže musím uznat, že se jedná o důstojné a docela citlivé převedení Čtyřlístku do filmu. Jedinou výtkou tak zůstává nepřiměřený product placement (pořád hvězda dolů), ale snad jej někdo v budoucnu v nějakém videoeditoru odstraní. Ještě je vhodné zmínit výborný dabing krále Václavem Postráneckým! ()

CrazymanM

Ze zvědavosti jsem si to pustil,jakožto dávný čtenář tohoto komiksu,no musím konstatovat,že to bylo opravdu hodně špatné!Hlavně tedy scénáristicky,navíc to podsouvání sponzorských produktů do příběhu,nezlobte se na mě,ale to je fakt ubohé!!! ()

ZHODNOTITEL

Grafické zpracování zajímavé ale celkově by to možná bylo užitečnější jako nějaký krátký nedělní pohádkový seriál s vtipnými epizodkami, ale na celovečerní film to není dobrá volba. Především po scénáristické stránce je to prázdné. ()

Nonna

Příběh nás bavil, zpracování je vtipné a napínavé, ale co mi teda strašně vadilo, byly ty trapné a do očí bijící reklamy. Tam jsem si říkala, že si snad autoři dělají z diváka legraci. Zvláště to umocňuje fakt, že film je cílen na dětského diváka. Takovouto výchovu k reklamě bych od 4lístku nečekala. ()

girasollle

Dvě a kousek hvězdy a to díky tomu, že se jedná o legendární Čtyřlístkové hrdiny z dětsví. Vcelku překombinovavá dějová linka a až trapně vnucující se product placement!!! Ve filmu je nicméně celkem dost světlých momentů, včetně skvěle vybraných propůjčených hlasů hrdinů. ()

tucnakova

hmmm .... líbilo se mi na policejní vyšetřovně ( klaus na zdi, policejní autíčko v polici ... ) a místy praha, vtipný byl policejní zásah na náměstí .... strašnej strašnej a fakt strašnej byl kohout a taky product placement ... těšila jsem se - nudila jsem se - vadilo mi to - a ani nevím, co přesně nejvíc a proč a nehodlám po tom dál pátrat ... moje tři děti, které tištěným čtyřlístkem dost žijí, stejně, jako kdysi já, byly nadšené .... a zatímco fifinka si vzala poprvé za svůj dlouhý život spoďáry, reportérka byla totálně navostro ()

El_Shafo

Moje obavy, aby Čtyřlístek nedopadl jako Hurvínek na scéně a neudělal si ostudu na nezvratitelném konci své skvělé éry, která prostě nemůže konkurovat na území flexibilnějších autorů výrazných, zato však pomíjivých hvězdných výkřiků, jež ani nemají za cíl víc, než stát se hitem pár sezón (v případě, že budou mít štěstí a natočí se dvojka, trojka...), natož stát se klasikou bavící několik generací, jako tomu bylo a ještě trochu je u toho Čtyřlístku nebo Hurvínka, kteří pomalu odcházeli už za mé generace, se naštěstí nevyplnila!!! Čert vem product placement, do toho jsem s tím šel! Na to nemůžu brát ohled, to je jen ústupek v dnešní době, aby mohl vzniknout kasovně směšný doklad inteligentního humoru pro děti, narozdíl od množství komerčních tutovek, co vsází na domněnku, že děti jsou naivní, a proto tupé. Ano, čtyřlístek je ve velmi dobré formě, nejenom co se týká vtipu; i příběh je zajímavý, nečekaně zajímavý a snad složitý (samozřejmě ve srovnání s jednoduchostí konkurence), skvěle se zapracovalo s historickými postavami, ani v nejmenším si ti čtyři nehrají na něco, čím nejsou. Určitě se film povedl. Škoda jen, že se pravděpodobně jedná o labutí píseň kdysi slavného komiksu typického pro to lepší své doby, která ale musí ustoupit nové, jež opět - jako vždy - přichází s dobrými i špatnými vlastnostmi. Ale kdo ví, třeba tento film vzbudí nový zájem o čtyřlístek. Sám tomu ale moc nevěřím. ()

Bodos

Když jsem šel do kina, vůbec jsem nevěděl, co od tohoto filmu mám čekat. Příběh byl celkem dobrý a vtipný, nenudil jsem se takže film OK. Co ale tvůrci přehnali, je všudypřítomná reklama. Po městě jezdí kocour Pribináček a rozdává Pribináčky (s velkým nápisem), Bobík rozdělává lízátka Chupa Chups, cca 5 sekund je zobrazeno v TV reportáži přes celou obrazovku HM Studio a Čtyřlístek oslavuje dětským šampaňským Robbie Bubble. To je prostě moc. Za film bez reklamy bych dal tak 60%, kvůli této nehorázné reklamě 40%. ()

lasida

Pro mne osobne velike zklamani. Jako fanousci Ctyrlistku, za me 2 hvezdy, ale muj 3lety syn se bavil o neco vice, prestoze v 2.polovine filmu jsem ho musela vzit k sobe na klin, aby vydrzel do konce (coz se mu nestalo ani u Koziho pribehu se syrem), z detskeho pohledu za 3. ()

Joeman

Jako obrovský fanoušek Čtyřlístku z dětských let jsem si film nechtěl nechat ujít a vyrazil se synem. Výsledkem jsou smíšené pocity. Na jedné straně vcelku slušná pocta tomuto fenoménu za spolupráce otce zakladatele pana Němečka, s poněkud statickou (tak je ale známe z časopisu), přesto zvláštně milou a hladící animací, na druhé straně překombinovaný, trhaně se pohybující děj (ach ty české scénáře..) Jsem rád, že si mě zvířecí hrdinové opět získali - dostali každý svůj typický prostor a některé momenty a detaily byly vtipné, ale jinak příběh působil toporně, násilně a neuvěřitelně. Vím, mluvit v dětském kresleném světě o uvěřitelnosti je protimluv, ale to, co skvěle fungovalo v tištěné formě, ve filmu prostě nebylo. Uznávám, možná to vidím optikou tehdejšího dětského čtenáře... Jednoznačným pozitivem pro mě byla Soukupova příjemná hudba, dabing až na výjimky už méně, něco mi na něm i přes přítomnost našich předních herců vadilo. Každopádně synovi se to líbilo, mě potěšilo, ale nenadchlo, což mě kvůli Čtyřlístku trochu mrzí. Co ale bylo trapné až nechutné - povinné úlitby sponzorům. Možná to fakt jinak nejde, vím, že na český film nejsou peníze, ale je na zamyšlenou, kam až se má pro dobrou věc zajít. Dětem to je jedno, ale znechucený rodič je ten, co to platí. A mně v kině několikrát vytanul na mysli jiný název filmu - Čtyřlístek ve službách product placementu... ()

CaptNemo

Jasně, product placement párkrát pořádně bouchne do očí - napočítal jsem 3 značky. To si tvůrci mohli odpustit. Postavička z pribiňáka je ale tak otravná, že dospělé od nákupu spíš odradí. Hodně musím pochválit výtvarnou stránku filmu - je to zase "starý dobrý Čtyřlístek". Posledních cca 15 let to jde totiž s kresbičkami komiksového Čtyřlístku do kopru. Postavy mají divný sklon, počítačové kresby jsou obtažené silnou linkou, bez výrazu, bez detailů, o vykreslení okolí ani nemluvě. Dokladem budiž i nevydařený barevně jedovatý filmový plakát. Divím se, že to panu Němečkovi nevadí... Film se naštěstí inspiroval původními kresbami, hrdinové jsou baculatější, propracovanější, poměr očí a obličeje v pořádku, jemné, přirozené barvy, dobré stínování. Bylo by fajn, kdyby se vydavatelství filmem inspirovalo a dalo si s časopisem víc práce. Příběh filmu není nijak objevný, ale na české poměry slušný. Povedený dabing. Příště doladit gagy a jejich načasování, product placement omezit na závěrečné titulky a bude líp. Potenciál tu rozhodně je! 70% ()

Tempest

Film je určený spíše malým dětem. Jak již název napovídá, hlavními hrdiny je zde Čtyřlístek (Fifinka, Myšpulín, Piňďa a Bobík), který pomáhá Rudolfovi II. v boji se zlým mágem Kellym. Rudolfovi II. zachraňují korunu a nakonec musí zachránit celý svět před návratem doby ledové. Kelly se spojí se zimním strašidlem Zimozelem, které mu naoko pomáhá se získáním koruny, ale v budoucnosti chce ovládnout celou zemi. Cestuje se zde hodně časem a kouzlí. Animace byla docela dobrá, příběh slabší. Malé děti hlavně ocení vidět svoje oblíbené hrdiny ve filmu. Zatím jsem ještě v žádném filmu neviděl tak mohutnou propagaci různých výrobků, dětem to (asi) moc nevadí, ale mně to někdy už lezlo krkem. ()

MiniRecenze

Tento animovaný příběh je na dospělého člověka až příliš jednoduchý.Ono je jednoduchý úplně ve všem,příběh,animace,dabing u kterého jsem si s prominutím připadal jako dement a samozřejmě i hudba.Jedná se o zábavu pro nejmenší,které se alespoň setkali s komiksovou předlohou.Samozřejmě jde poznat,že se jedná o českou tvorbu "díky" skrytým reklamám.Považuji to za čistě průměrnou podívanou. JEDNODUCHÉ!!! ()

rigby

Čtyřlístek byl v osmdesátých letech mým kultem, komiksové sešity se tehdy velmi špatně sháněly. Dodnes si je ale rád prohlížím, i když současné příběhy ani jejich výtvarné zpracování už není, co bývalo. Proto jsem byl velmi zvědavý na chvíli, kdy mí hrdinové ožijí. Bohužel jsem zklamán. Jednoduchý děj, ve kterém se zase tak moc neděje, by snad ani nevadil. Absence života, trošky švihu, humoru, i to se snad dá překousnout, když se jedná o takový kult. Ale už na začátku trapné scény s kohoutem a naprosto mě dorazil bílý kocour rozvážející Pribináček, či Bobík likvidující ochranku hradu lízátky Chupa Chups, či hlasitá propagace dětských šampíček. Těch reklam je tam až moc a jsou zjevné tak, že silně narušují celkový dojem. A to jsem velmi tolerantní a v jiných filmech mi reklamy nevadí. Nemohu nezmínit ani trapný text písničky, ale třeba se to dětem líbí. Co jsem ale na celém tomto dílku nemohl rozdýchat, byly namluvené postavičky. Hlas Bobíka je naprosto tragický - kde by měl zuřit, tam sladkým hláskem konejší. Děkuji za zkušenost, ale příště se raději vrátím zase ke kresleným němým komiksům vonícím zašlým papírem. ()