Kráľ Rudolf II. sa so svojím levom Aurixom vyberie na cestu časom do prítomnosti, pretože podľa preslávených cisárskych astrológov, iba neobvyklé bytosti z budúcnosti, ktoré si hovoria Štvorlístok, pomôžu pre panovníka získať zázračný kameň mudrcov a zachrániť kráľovstvo pred nebezpečným alchymystom Kellym, ktorý sa chce zmocniť kráľovského trónu. (STV)

Cheeker

Nejdřív jsem si říkal, jak může mít Čtyřlístek tak nízké hodnocení. Vždyť na těch legendárních komixech jsem vyrostl. Ale po zhlédnutí jsem si naopak musel říct, proč má tak vysoké. Ano, animace je pěkná, hudba také není nejhorší. Pro dnešní děti asi tak ideální. Ale proč ,proboha, ten product placement? Viděl snad někdo někdy v komixech Pribináček, obchod s hračkama, u kterého jsem už zapomněl název nebo dokonce Rychlý špunty? Dále mi tam nezapadají mobily, počítače apod. Musím přiznat, že ty nové Čtyřlístky jsem nečetl, jen ty staré. Ale když už používali nějakou moderní technologii, tak pokaždé vylezla z Myšpulínovy laboratoře. Závěrem bych dodal, že pro dnešní děti je to jedna z nejlepších nových animovaných "pohádek", ale kdo četl komixy, moc velký zážitek z toho mít nebude. ()

pepa3rd

Už jsem značně odrostl dobám, kdy jsem netrpělivě očekával každou další knihovničku čtyřlístku a jedním dechem ji pak několikrát přečetl. Přesto jsem se na první filmové dobrozdružství značně těšil a ačkoliv recenze zchladily mé očekávání, rád jsem se na tenhle film podíval. V první řadě, toto rozhodně není film pro dospělé, dokonce ani pro nostalgiky, protože i ti se budou šťourat v děravém scénáři, zmatenému přeskakování mezi scánami a zbytečným odbočkám, které děj pouze komplikují a uměle nastavují stopáž. I humor je tu výhradně prvoplánový, určený dětskému poubliku, a dospělý se tak zasměje možná jednou. Aby toho pak nebylo málo, bez výjimky si všimne do očí bijícího product placementu, který mu toto nevinné dobrodružství dokonale znechutí. Děti naopak uvidí příjemnou taškařici, dobrodružství se svými oblíbenými postavičkami a nad nějakou tou nelogičností či pribinákem k snídani, mávnou rukou. Za mě ale bohužel spíše zklamání a průměrné hodnocení zaokrouhlím hvězdami nahoru jen z nostalgie. 50 % ()

dandislav1991

Ne, nepatřím k té generaci co 4lístek sbírala, nebo ho nějak extra četla, pro mě je to prostě partička, kde jsou tři borci na jednu Fifinku a sem tam něco (po)dělaj, tj vše, klenot to možná je, ale jen na papíře a né ve třetí dimenzi :D ()

cerbygerby

Tak tady dávám jednu hvězdu snad jen za to že v mládí jsem to četl, jinak si myslím že tento film neměl ani vznikat, a když už tak asi od někoho jiného, protože tohle bylo úplně o ničem a ještě k tomu v dnešní době animace se na to nedalo ani koukat... chápu že je to česká animace, ale právě proto se toto nemělo ani uskutečnit.. příběh taky slabej, za mě tedy jen jedna hvězda a 10% ()

JBMAVERICK

Animovanej čtyřlístek se v ději, a vlastně i ve všem ostatním drží jednoduchosti časopisů, nelze od toho čekat víc. Jako film pro děti, ve stylu dnes už kultovních příběhů, funguje stoprocentně. Kdybych ho viděl před deseti lety, bylo to jasných 5*. Dnes volím průměr, už jen kvůli tomu, že hlasy čtyř hrdinů, jsem si zkrátka vždycky představoval jinak. ()

UniqueNett

Myslím, že jednou svým dětem koupím pár výtisků Čtyřlístku než abych jim ho pořídila ve formě nezajímavého kresleného DVD. Jedna * za fajn hudbu. ()

feryk

Sešitový čtyřlístek je o dvě třídy lepší, hlavně ten starší. To je asi to hlavní zhodnocení filmu. Velmi chabý scénář, který se zaměřil asi více na to, jak vměstnat reklamu do příběhu, než na příběh samotný, který je díky tomu slabý a plný nelogických věcí. Výtvarná stránka je dobrá, ale horší to je už s animací, která zamrzla kdesi na půl cesty, nejspíš také někde v minulosti. Škoda, že takové klasice, jakou čtyřlístek je, se nedostalo lepšího zpracování. Tři hvězdičky jen díky připomínce mládí, jinak to je spíše podprůměr. ()

tranquill

Myslím, že není nutné zmiňovat, že Čtyřlístek byl dlouhá léta (a vlastně až dosud) můj nejoblíbenější komix. Tak proč nenatočit film. Ale tento kult by si zasloužil lepší zpívané texty, nejlépe od Jaroslava Uhlíře. A já bych raděj přivítal formu večerníčku a klidně začít od začátku, od prvního dílu. ()

Schlierkamp

Český animovaný film podle legendárního nejznámějšího československého komiksu, jenž vznikl v roce 1969 a jehož mimořádný věhlas se zasloužil výtvarník J. Němeček a autorka příběhů L. Štíplová. Oblíbený zvířecí kvartet v tomto celovečerním filmu zažívá jedno z jejich tradičních dobrodružství, a sice cestování do minulosti a zpět, objevení kamene mudrců, seznámení se s císařem Rudolfem II. a výpomoc v jeho boji proti podvodníkovi magistru Kellymu. Možná příliš překombinovaný, ale přesto snesitelný příběh doplněný nejen o moderní technologické prostředky, ale i o nežádoucí reklamu, patří k lepším prvkům díla režiséra M. Žabky. Navzdory neobyčejně zajímavému seznamu herců, jež dabovali jednotlivé kreslené postavičky, se působivý dojem z mluveného slova nedostavil. Grafická stránka díla rovněž nenaplnila mé očekávaní, neboť nejen že některé postavy se nepovedly (lev Aurix, Fifinka), ale celkově za výtvarným zpracováním geniálního pana Němečka, zejména jeho starších kreseb, nedostižně zaostávala. Domnívám se, že přes veškerou snahu autorů, se přenesení oblíbených postav z fenomenálního komiksu na filmové plátno nezdařilo dle představ, otázkou však je, zdali je vůbec převedení typického a mile vtipného kreslicího Němečkova stylu do třetího rozměru možné a neztratí-li tak svoji roztomilost. ()

Ozzy2 odpad!

Na časopisu Čtyřlístek jsem vyrůstal a kvarteto Pinďa, Bobík,Myšpulín a Fifinka byli mí nejlepší přátelé.I další příběhy jako Polda a Olda, Semtamťuk a mnoho dalších.Stále dokola jsem četl ohmatané časopisy a dodnes si ty příběhy pamatuju.Za tenhle film by štáb zasloužil nemilosrdně postřílet.Prznění Čtyřlístku, Hurvínka, nebo Krtečka by mělo být trestné, protože to, co si dnešní produkce z těchto klenotů dovolí "vytvořit" je opravdu hnůj. ()

BDMarty007

No, velký film to není, ale úplný průšvih také ne. Pár vtipných momentů v úvodu rozesmálo většinu dětí v kině a tak plné kino už jsem dlouho neviděl. Bohužel nastavenou laťku se pak už nepodařilo udržet. Příběh není nijak silný a udělat z toho 90 minut je chvílemi dosti nastavovaná kaše. Ono ale o příběh u Čtyřlístku nikdy nešlo až tak moc, spíše o spoustu potřeštěných dílčích nápadů, Myšpulínových vynálezů a vtipných půtek mezi Pinďou a Bobíkem. Bohužel toho je ve filmu spíše málo. Product placementu je tam bohužel spíše moc. Obecně proti němu nic nemám, pokud je výrobek přirozenou a organickou součástí děje. Když se Pribiňáček objevil poprvé, bylo to celkem veselé a vtipně zasazené do děje. Když tam byl počtvrté či pokolikáté, už to začínalo být otravné. A lízátka byla taky trochu přitažená za vlasy. Bohužel by bez sponzorů ale celá věc možná ani nevznikla a celkově v tomto problém tohoto počinu není. Obávám se, že přenésti komiksy z tištěného Čtyřlísku do filmu se úplně nepodařilo. Technická a výtvarná stránka věci není problém, ale ten humor a celkový duch se nějak vytratil. Kdyby to zredukovali na řekněme 45 minut a přidali pár šílených vynálezů a vtipných gagů, bylo by to fajn. Ale kino si bohužel žádá pořádnou stopáž .... ()

Psycho.R

Téma mi nepřišlo úplně vhodné, jelikož mi přišlo, že takový příběh jsem ve Čtyřlístku viděl už hodněkrát, to však hodnotit nebudu. Jediná skutečná vada filmu je produkt placement, dětskej šampus, HM studio a Pribináček... ale dokázal jsem si to trošku odůvodnit, že i v časopise jsem vídával od začátku 90´tyhle reklamy a často cíleně s obrázky postav, ať už to byla zmrzlina Max nebo kulatý žvejky. Scénář napsali textaři komiksu a je to vidět. Skoro se zdá, že vidíte jednotlivé obrázky ze stránek se hýbat, protože tu uslyšíte fráze, hlášky zpívání stejně zkratkovitě, ale to jsem asi proto chtěl. Uvažoval jsem o třech hvězdách, ale z mého pohledu je to blíže ke čtyřem a kompletní hodnocení všech bych asi radši viděl alespoň na 65%. ()

HonzaMag

Jedná se přece o kultovní a pamětnický komiks, takže je nutno občas přivřít oko. Ale s tou neustálou reklamou jste to trochu přehnali ... I když z něčeho se to asi zaplatit musí. ()

Rypley

Čekal jsem velký průšvih a ten se naštěstí nekonal. Příjemná animace. Grafika stylu 2D, ale s trojrozměrným efektem se mi moc líbí. Příběh je celkem pěkně zasazený do historické Prahy. Animace Prahy mě také bavila. Hlavně jsem neměl nutkání příběh kritizovat. Podle mě vše tak nějak funguje. A co je nejdůležitější, můj syn vydržel větší část sledovat takřka bez hnutí. Navíc po blbosti, jako byl Kozí příběh, tomuto počinu tleskám. ()

cyright

Nevím, co tu všichni kritizují. Nepamatujete si čtyřlístky? Tohle byl typický čtyřlístkovský příběh se vším všudy (myslím, že "staré časy" komiksového Čtyřlístku si tu většina lidí těžce idealizuje). Animace odpovídající, prostoduchost s nápaditostí se vzájemně vyvažují, totéž platí o humornosti a trapnosti, dabing netrhal uši. Co víc chtít? Snesitelná nostalgická podívaná i pro některé dospělé, děti si to ale určitě užijí mnohem více. Nicméně pouštět tohle v hlavním večerním čase je vskutku znakem vyšinuté mysli. Neviděl jsem začátek, tudíž product placement mě minul, což zřejmě sehrálo svou roli v mé blahosklonnosti při hodnocení. ()

Petulka88

Animák bez vtipu a nápadu, zato s do očí bijícím product placementem. A i když Fifinka ráda ukáže co má pod sukní, nemůžu dát víc než 2 Myšpulky z 5. ()

Armin82

Trapnej pokus oživit jednu kreslenou legendu na jejíž vydání jsem se jako malej těšil a každej den po cestě do školy koukal do trafiky jestli už náhodou nevyšla. Tohle si čtyřlístek nezasloužil. To nemohlo bavit ani ty děti. Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Trapnej příběh, trapné scénky, scénáristi neměli ani tolik představivosti, aby vymysleli něco svého, protože jsem tam slyšel slůvka z Harryho Pottera včetně kamene mudrců, což bylo asi trapné nejvíc. Jen další ukázka toho, jak strašně šla česká filmová produkce kvalitou dolů. Málokdy mne něco osloví a tohle nestojí za nic --->40% za nostalgii a pár známých hlasů ()

boni

Jakožto fanoušek Čtyřlístku jsem se na tento film těšil a jakožto fanoušek Čtyřlístku jsem byl tímto filmem zklamán. Tvůrci si nevybrali nejhorší příběh, ale rozhodně ne ani ten nejlepší. Celkové zpracování se mi moc nelíbilo, děj byl upraven pro potřeby filmu dosti nešťastně a chybí tu typický čtyřlístkovský humor. Taky mi moc nesedělo to moderní výtvarné zpracování, i když to by asi v dnešní době jinak nešlo. Není to špatné, ale potenciál to mělo o několik tříd vyšší. Znovu to vidět opravdu nepotřebuji a ty 3* dávám spíše z nostalgie. ()

dj.coffee

Na můj vkus až příliš okatý product placement. Ne moc propracovaná animace a podivně roztříštěný děj neděj. Jednu hvězdu dávám za Ludolfovo číslo :-). ()