Blesk

• Česko Blesk (viac)

Sériový vrah je stále na slobode a každý deň zomrie jeho rukou ďalší policajt. Keď zákon nedokáže ochrániť svojich vlastných ochrancov a policajných príslušníkov, potrebuje muža, ktorý to dokáže, aj keď poruší všetky pravidlá. Tým vyvoleným je drsný a nekompromisný londýnsky policajt Brant (Jason Statham). Do akcie vyráža so svojím kolegom, strážnikom Nashom (Paddy Considine), hoci by si radšej vybral iného parťáka. S Nashom si nerozumie, nemá ho rád a ich vzťahy nie sú ideálne. Pre oboch policajtov sa však začínajú preteky s nemilosrdným časom, pretože každý deň pribúdajú nové obete a nepolapiteľný sériový vrah sa im vysmieva. (TV JOJ)

rokone

Jason je drsný asi jak ,,šmirgl 40,, a ten borec co masakruje policajty a má v zavařovačce na okně ,, Jackson´s shit,, nemá chybu. Hodně dobrý ()

brodži

Jason Statham nějak začíná upadat. V mnoha filmech je jeho výkon dobrý ale tady to absolutně byl výstřel mimo. Rozhovory mezi postavami se rozjížděli slibně a nakonec stejně vyšli naprázdno. Film postupně upadá do průměrné šedi a konec postrádá absolutně náboj. Pointu, prostě cokoliv. ()

Paserak

Mám dojem, že film jako tento vzniká za účelem: vytvoření pomníku tvrďáctví Jasona Stathama. Kdyby tam totiž hrál někdo jiný tak tenhle film nepůjde ani do distribuce. Rovnou na kazety a do půjčoven. Bavila mě elektroodpalovací muzika. ()

SphAnel

Co to mělo kurva znamenat??? Co ta druhá dějová línie s černoškou??? Dejte mi mega a já natočím podobné hovno, kde budu hrát hlavní roli! Pro mě předvídavé ničím nepřekvapující story... Aspoň ten konec mě pobavil, jinak není o co stát... ()

Ondrew

Netvrdim, ze je to kvazi tradicna "stathamovka", ale o to tu tvorcom, pevne verim, aj islo. To, co sa spociatku javi ako relativne tuctovy akcny film, coskoro prerasta v pomerne zabavny thriller, na ktory sa rozhodne dobre pozera. Podaktore Stathamove hlasky sice je mozne oznacit pojmom "klise", ale v globale to pomerne dobre funguje a mne osobne to ladilo s celkovym spracovanim filmu. Z atmosfery dycha typicky britska natura, co v konecom dosledku len vylepsuje vysledny dojem. Co sa mna tyka, rozhodne nie som sklamany, prave naopak. 75%. ()

MiniRecenze

U tohoto krimi-Thriller snímku budete plakat,ale né nadšením,nebo emočním vypětím,ale nad tím jaká je to blbost.Už dlouho jsem neviděl tak nevýrazný film s primitivní zápletkou.Další kámen úrazů byl "záporák" , takového koko*a a ještě z něho udělat nedostižného jedince....škoda vypisovat.Tento film má dva klady---Jasona Stathama a konec filmu.Navíc Stathama role není taky nějak excelentní.Upozorňuji,pokud dáte přednost televizní detektivce před tímto filmem,uděláte mnohem líp. ()

kolodej1

mě se to teda líbilo, drsnej polda a nechutnej vrah, to byla dobrá kombinace, která na mě fungovala. Občas i nějaká ta příjemná hláška byla. Zábavné, napínavé, akční tak akorát. Spokojenost ()

SelfishMan

Jednou za čas se asi vyplatí odhodlat se a zabrousit i mezi filmy, které zdejší fundovaná kritika nemilosrdně pošle mezi modré odpadlíky, neboť i přes nížší procenta a značně dementní název člověk může natrefit souhrou náhod na takový malý trošku nevybroušený kamínek, který evidentně nedokáže docenit úplně každý. Nevím jestli je to mým pravděpodobně nízkým uměleckým cítěním, ale já se na mou duši navýsost dobře bavil a nelituju ani jediné minuty mého draocenného času stráveného u Blitze. Jako milovník téměř všeho britského a tím pádem taky fanda Luthera jsem ocenil ošuntělou drsnou atmosféru (nejen) jihu Londýna, zbytečnou nepřekomplikovanost a přímost (dobrá, trošku větší sofistikovanost by možná neškodila) i překvapivě velice dobré obsazení. Jsem rád, že Statham na domovinu úplně nezanevřel a návrat toho týpka s konstantně tím snad nejdrsnějším výrazem na "ostrovech" na jeho domovskou půdu vřele vítám, je ale faktem, že v některých momentech by se v rámci takovéto trošku temnější kriminálky hodil i borec s o něco širší paletou hereckých výrazů. Stejně si ale neodpustím 80% ()

Kozlowski8

Průměrný akčňák, který nenabízí nic nového, převratného, nadstandardního - snad kromě výborné hudby, zajímavého Aidana Gillena v roli záporáka a Jasona Stathama v jeho typické poloze. 60%. ()

musolini

Skoro všude,kde hraje Jason Statham se jedná o dobrý film a tento nevyjímaje.Neukáže tady,co vše umí z bojových umění,ale je to napínavá kriminálka,co má vše.Začátek byl trošku pomalejší,ale pak to nemělo chybu.Na britskej film moc dobrý,i nějakej ten suchej humor tam byl.Akce,napětí,děj,prostě spokojenost. ()

Glowlady

No jo, Jason Statham, jak ho miluju - ten vždycky moje hodnocení vytáhne kapánek nahoru. Ale i tak to není zas tak strašný, jak by se mohlo zdát, přesto, že filmu chybělo nějaké to napětí z toho "kdo že vlastně je ten vrah". Nejlepší byl konec... jo někdy je lepší vzít spravedlnost do svých rukou, než se nechat vysírat :) Díky Jasonovi 4* a 70% jaksepatří. ()

joklik12

Myslim ze tento film si zasluzi vsetky hviezdicky ktre som mu dal ziadne otrepane tvare ktore vidim kazdy den v kazdom filme ale konecne nove xichty stalo to za pozretie nebolo to zbitocne prehnane do nieakych extremov malo to v pohode dej a mam rad ked sa na konci stanu policajti sudcom aj popravcim takze tak asi vsio odomna ()

naytsirk

Nemůžu si pomoc, ale tohle mě opravdu nebavilo. Možná mi něco uniklo, možná jsem něco přehlédl. Anebo jsem jen nebyl správně naladěný. Stathama mám radši jako samotářského a mlčenlivého zabijáka nebo mstitele. I tady byl dobrý, to ano, ale vše okolo na mě neudělalo dobrý dojem. Škoda, opravdu jsem se těšil…. ()

snupko13

To že sa naozaj z námetu vytrieskať oveľa viac, o tom niet pochýb. Fakt slabšie po každej stránke, hlavne ma štvali rozbabrané a len akože na rýchlo dotiahnuté vedľajšie príbehy, ako napr. z detoxikovanou kolegyňou, a aj tie reči o nespavosti. Ja neviem mal som proste dojem, že to tam je piate cez deviate všetko. Mne osobne záporák nevadil, to bolo celkom v pohode, vyšinutý chlapík, ktorý to má až smutne popletené v hlave a aspoň raz chcel byť hviezdou večera. Statham bol drsný niekedy až zbytočne a nelogicky, ale na druhú stranu to dodávalo zaujímavosť, aj keď to mohli nejako viac rozviesť, že prečo, odkedy, atď. Aha, vyzdvihol by som skvelú hudbu, ktorá ovšem akoby patrila do nejakého špionážneho adrenalinového Bourna. Takže neviem no, vyspal som sa na to, ale zmiešané pocity ostavajú, toť slabý priemer. ()

hiroito

Ač hodnocení většiny lidí jsou spíše negativní, tak já tento film vidím spíše pozitivně. Mám rád britský styl filmování. Jejich filmy mají velmi zvláštní atmosféru (pro mě příjemnou, netradiční). Takže film Blitz byl doporučil, jako slušné odreagování. Jinak můj první dojem po zhlídnutí filmu byl ten, že jsem koukal na pilot k seriálu:-) ()

data675

Po první scéně, kde Jason Statham zmlátí hokejkou několik zlodějů čekáte od filmu akční nálož, na jakou jste ostatně zvyklí od filmů s Jasonem Stathamem. Čas však utíká a vy se čím dál více nudíte..až do posledních minut, kdy proběhne naprosto fenomenální konec, který je tak stokrát lepší než předešlé části filmu dohromady. ()

fakáč

Statham neuměl v tomhle filmu zahrát na vážnou strunu. Možná se snažil, ale pořád působil sarkasticky. A to do jeho role nepatřilo a ubralo to filmu na hodnocení. ()

KiJi

Může být Statham ještě drsnější? Tento film mi připomněl staré drsné kriminálky s Belmondem. Žádné velké přebujelé hollywoodské akční scény, napínavý snímek, klasický motiv, kdy zabiják jde po poldech a oni po něm, postavy věrohodně ztvárněné, i když si Statham na Belmonda jen hraje, místy až naturalistické scény. Avšak chyběla tomu ta detektivní propracovanost při pátrání. A některé scény i závěr jsou dost předvídatelné. ()

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)