Past na rosomáka

Neúnavné rádio hraje nasládlé popové melodie 70. a 80. let. Hezká Zoe Adler u něj tráví nespočetné hodiny a touží po velké lásce. Její růžový svět se ale jednoho dne rázem promění. Dojde k podivné nehodě, při níž zemře policista a vrah uprchne. Dívka však zůstane na místě činu. Než proběhne soud, je ponechána v domácím vězení, kde je jejím častým hostem vyšetřovatel Daly. Vzájemné sympatie se ale promění v lásku a muž se pokouší ze všech sil zachránit její život a svobodu. (oficiálny text distribútora)

D.Sleeper

Nečekaně příjemné osvěžení :) První a možná poslední film, který jsem si po absenci na našem trhu neváhal objednat přes "Amazon" přímo z chicagského velkoskladu :) S odstupem času a po dalších dvou shlédnutích ve mě kladný dojem ještě zesílil a neváhám s úpravou na plný počet. ()

seba

Tak nějak si představuju dobrý nezávislý film. Za málo peněz, hodně zábavy. Stačí mít dobrý nápad a z toho vytvořit slušný scénář a pak si vystačíte s minimálními náklady. Herce to chce neznámé nebo skoro neznámé, ale hlavně levné. Tohle všechno + hitovky z osmdesátých let a výborná/ný komedie/rodinný/drama/thriller (ČSFD má pravdu) je tu. Více takových filmů na ČT2. ()

Nonna

Zajímavý film na zajímavé téma - soudně nařízené domácí vězení. Výborně natočené jsou právě sekvence odehrávající se v domě, kde se hlavní hrdinka musí nedobrovolně zdržovat. Stěny místnosti neumožńují nadechnutí a dveře i okna jsou nedobytná pevnost. Ta hrůza, kdy ven se dostat nelze, ale dovnitř může každý, postupně s rozkrýváním zápletky přibývá. Film doprovází skvělá hudba, zejména při zběsilém honění času v ulicích města podněcuje netrpělivost, provokuje. Robin Tunney hraje civilně přirozeně a dobře a celý děj táhne dopředu. ()

buchannon

Tenhle super film je jeden z mála, které jsem viděl kdysi (asi 2002 - 2006) na ČT v rámci nezávislých snímků a které si mlhavě pamatuju. Ale každopádně jsem rád, že se mi těch pár podařilo znovu objevit a připomenout si, jaké to tenkrát bylo v mém nejšťastnějším období. Řekl bych, že přelom tisíciletí je začátek nejplodnější doby, co se týče kvalitních nezávislých (nejen amerických) filmů. Myslím kvalitních, rozhodně ne pseudodíla od von Triera, kterého vůbec nemusím. To, že mám obzvlášť rád toto období, je určitě způsobeno i tím, že tehdy bylo pro mě sledování kvalitního počinu mnohem větším zážitkem než dnes. Tento film je tak trochu od více žánrů: drama, krimi a trochu romantika. Kočanda Robin si hned získala mé sympatie a celou dobu jsem jí fandil až do konce. Nevím, jestli je příběh pro každého uvěřitelný, i tak má ale určitý spád a závěr mi tak trochu připomněl Lola běží o život. Good ()

Sejkorka

Zvláštní film, ale dobrý - tedy chvalitebný, z hlediska školské stupnice. Chvílemi to připomínalo divadelní hru. Robin Tunney je pro mne objev, přiznám, že jsem ji vůbec neznal, než jsem si stáhnul Empire records. Pěkný děvče :) ()