Past na rosomáka

Neúnavné rádio hraje nasládlé popové melodie 70. a 80. let. Hezká Zoe Adler u něj tráví nespočetné hodiny a touží po velké lásce. Její růžový svět se ale jednoho dne rázem promění. Dojde k podivné nehodě, při níž zemře policista a vrah uprchne. Dívka však zůstane na místě činu. Než proběhne soud, je ponechána v domácím vězení, kde je jejím častým hostem vyšetřovatel Daly. Vzájemné sympatie se ale promění v lásku a muž se pokouší ze všech sil zachránit její život a svobodu. (oficiálny text distribútora)

Isherwood

Lehce nezávislé, lehce minimalistické, lehce přehlédnutelné Takových snímků je spousta a právě z takových kusů se nakonec klubou ta největší překvapení. Past na rosomáka je takový snímek. Režiséru Finnu Taylorovi stačil pro adaptaci jeho vlastního scénáře minimální prostor vyklizeného bytu a občas se kouknout na ulici. Zdánlivě nezáživný děj poposunuje kupředu díky technickým figlům, ke kterým patří práce s kamerou, nervózně pobrukující hudbou a nestálým zvukovým podkreslením. Drama, které pohltí, thriller, který napne a černá komedie, která zaručeně rozesměje. Žánrově Past na rosomáka nejde jednoznačně zařadit. Taylor hraje s divákem rafinovanou hru a nedává mu ani chvíli vydechnout tím, že si na něj chystá nečekané změny nejen žánrové působnosti snímku, ale i dějové kličky a proměny charakterových barev. Nijak extra super herečka Robin Tunney, snad z vděku za takovou roli, předvádí naprosto excelentní výkon. Strach, nehody a nebo jenom čistá láska. Odsuzujeme ji, nechápeme, ale vždycky fandíme. Malý filmeček, který mou pozornost upoutal čistou náhodou, se mi nakonec královsky za můj obětovaný čas odměnil. Ne, všechno co ČT 2 vysílá v nočních hodinách, musí být zaručeně intelektuálská žabožroutina. Tohle je stylovka, které by hlavní vysílací čas slušel mnohem více, ale s tím přichází dabing a jak známo, od toho raději ruce pryč. ()

Skejpr

Tohle byl jeden z těch méně záživnejch nezávislejch filmů, co sem viděl.. Nebylo to nic světabornýho, ale dalo se to vydžet... ()

Rex Mundi

Dala by som možno aj 3*, no väčšiu časť filmu mi pokazil prekombinovaný scenár, ktorý z hlavnej hrdinky Zoe urobil zbrklú kozu a snažil sa postaviť vtipnosť aj napínavosť príbehu na stúpajúcej frekvencii hlúpych náhod a Zoeiných chýb. V niektorých scénach som mala dojem, že aj potkan vie byť múdrejší ako ona, lebo nezožerie ružové guličky, po ktorých skapal jeho kamarát. Ak sa v niektorých chvíľach správa rozvážne, vzápätí kopí chybu na chybu a zo žiadnej sa nepoučí, kolíše medzi rozumným uvažovaním a nepremyslenou hyperaktivitou... Nakoniec je z toho nesúrodý guláš, ktorý svojou prítomnosťou zlepšuje iba melancholicko-romantický Tim Blake Nelson. ()

k212

Past na rosomáka jsem viděla už podruhé a i po tomto shlédnutí mám opět rozporuplný pocit. Nejen že ho nelze jednoduše někam zařadit (on by to možná mohl být jakový ten přechod mezi nezávislým filmem a bijákem, na stranu druhou působí dost televizně), ale on má i celkem originální a zajímavý děj, je občas zachycen v sítích černho humoru, thrileru, kriminálky, love-story a v neposlední řadě je i dobře odehraný (pro mě osobně naprosto neznámými herci). Ale možná právě pro ten mix více žánrů pořád váhám mezi *** / **** . Každopádně se znova někdy ráda podívám a třeba i dospěji k vyššímu hodnocení. ()

kingik

Působivý film z nezávislé produkce využívající skvěle divadelního minimalismu s kdysi nadějnou herečkou Robin Tunney, která ani svým výborným výkonem nepřesvědčila režiséry, aby jí v pozdějších letech dávaly další zajímavé role a nakonec zakotvila v seriálovém Mentalistovi v roli špičkové vyšetřovatelky, kde se jí daří. Tady ovšem zákon porušila a ocitla se v roli odsouzené dívky k domácímu vězení, která s detekčním zařízením na noze tráví dlouhé hodiny ve svém bytě. Pravidelně ji navštěvuje z počátku poměrně nesmlouvavý vyšetřovatel v podání Tima Blake Nelsona, aby jí nejen zkontroloval, jak se jí daří, ale hlavně, aby se do ní postupně zamiloval a z pekla čtyř stěn ji pomohl na svobodu. Film podle popisu nevypadá jako nějaký strhující snímek, ale má v sobě náboj, kdy těm dvěma v jejich lásce fandíte a přejete si, aby našli konečně svobodu ve svém nerovném vztahu. Film se pohybuje po žánrové ose komedie-drama-thriller přičemž to zvládá s přehledem a ani jeden z žánrů si vzájemně nepřekáží. Pro mě nečekaně fungující směska od nepříliš známého režiséra Finna Taylora natočená za pár babek, ale s o to větší silou, zasáhnout emoce diváka na pravém místě. Co zabránilo plnému počtu? Fešná Tunney by se do Nelsona nikdy nezamilovala, stačí se na něj podívat, ale předstírala to pěkně. 80% ()

PetrPan

Tak nevím, je to komedie, drama či thriller? Nezařaditelný, malý, ale milý filmeček s příjemně hrající a hezky vypadající Robin Tunney a se skvělou hudbou. ()

decouble

Romantická komedie se mění na netradiční vězeňský film, který přechází v kriminálku a vrací se zpátky k romantickému tónu a celé to stále osciluje na poli hudebního filmu. Netradiční žánrový mix s rozkošnou Robin Tunney v hlavní roli a BRANDONEM WALSHEM ve vedlejší roli sexy svůdníka!;-) ()

DonPedro

Finn Taylor honil hodně zajíců – a všechny chytil. Past na rosomáka je docela milá love story s dobře natočenými napínáky, teritoriálním háčkem na intelektuály a bezvadnou Robin Tunney v roli, která se hraje sama. ()

cariada

Celkem zajímavý snímek o ženě ,která čeká na soud za zločin ,který nespáchala a tak musí mít náramek ,který nesmí sundat a ani se vzdálit do soudu na určitý počet metrů. Je to spíš drama než komedie s příjemnou Robin Tunney. ()

Lanark

Dosti podivná romantická komedie. Vtipně zakomponované klasické popiny ze sedmdesátek. Zajímavá myšlenka, že šmírování je v pohodě, pod podmínkou že jste hodnej, lehce zakomplexovanej a stydlivej. Zkusim časem tomuhle kometáři dát hlavu a patu, ale bude to těžký u filmu, který přesně tyhle věci postrádá :) Báro, no nevim, i to Aero je poslední dobou nějaký slabší.. ()

ewi odpad!

Hmmm, kdyz mate pocit, ze hlavni hrdince nekdo vykradl hlavu az do posledni mozkove bunky, nelze s ni sympatizovat. A koukat na tuhle romantickou komedii dyl, asi by i me mozkove bunky spachaly harakiri. Odesla jsem z kina v pulce. A klidne mi nadavejte do pseudointelektualu. ()

dANo

Mne sa tento film celkom páčil a asi to bolo tým, že som od toho veľa nečakal a tým pádom ma príjemne prekvapil scenár, herecké výkony a hlavne oddych, ktorý mi to nejak doprialo... :o) ()

cab

Nespravedlive odsouzena zena k domacimu vezeni s obtizemi vyhledava neco, co by ji po dobu odsouzeni mohlo zabavit. Stale ale v sobe nese presvedceni a touhu, ze spravedlnost zvitezi a k tomu ji muze pomoci jeji casti navstevnik. Nezavislovka se utapi ve svem nevyraznem pribehu na malem prostoru. Do romance ci komedie to ma tez daleko. 40% ()

allebra

Velmi sympatický film, ve kterém se vystřídalo několik žánrů, v doprovodu příjemné hudby a za skvělého hereckého výkonu Robin Tunney. ()

Kochanski

V druhe polovine film vsadil na akcni prvek tajemneho muze obtezujiciho Zoe. Psychologie postav, budovana atmosfera a vubec cely film jde do p******! Ale za prvni pulku dam 3! ()