V zime roku 1795 stvoril šialený doktor Victor Frankenstein monštrum, ktorému sa v pustatine Antarktídy podarilo prežiť až do dnešnej doby. Dvesto rokov od svojho zrodu sa netvor vracia sa do moderného sveta, ovládaného nadprirodzeným silami. Nesmrteľný Adam (Aaron Eckhart) blúdi ulicami mesta, v ktorom proti sebe bojujú Démoni a Chrliči, dva klany nadprirodzených bytostí. Ocitol sa vo vojne o vládu nad svetom, pričom v hre je osud celého ľudstva. O Adama prejavujú záujem obe znepriatelené strany, pretože tajomstvo jeho nesmrteľnosti by im pomohlo k víťazstvu. Démoni, vedení temným princom Naberiom (Bill Nighy), sa snažia odhaliť tajomstvo Adamovho stvorenia, aby pomocou neho zničili ľudstvo. Proti Démonom stoja Chrliči na čele s kráľovnou Leonore (Miranda Ottová), a tí sa snažia ochrániť Adama za každú cenu, aby život na Zemi zachránili. Adam si začne uvedomovať, že je kľúčom k budúcnosti celého sveta a musí sa rozhodnúť, ku komu sa pridá. Adam sa pokúša nájsť zmysel svojho stvorenia a svojej existencie. Pomôže ľuďom, ktorí ho stvorili a ktorých za to nenávidí, alebo sa im pomstí za svoje utrpenie a zavŕši ich večnú skazu? (TV JOJ)

Richi007

kde už sem jen něco podobného viděl? Jo vlastně, Legie. Další bulshit. Popravdě už mě přestávají bavit tyhle bitvy mezi Bohem a ďáblem v podobě svých stoupenců posazených do moderní doby nic netušících lidí, kde vždycky nějaká krasotinka je do toho zasvěcená. Jakoby si nemohli dát raději spolu šachy a nechat těch bojů. Jinak to klišé v podobě, že Já Frankenstein bla bla bla, už jsem ho vlastně na konci neposlouchal, jak měl o sobě ten nudný a krátký proslov. Asi na škole neprobírali proslovy a slohové práce... Jedna hvězda za to ztvárnění umírání obou stran (spíš myšlenka než ten kostičkovaný efekt), to bylo docela dobrý a jedna hvězda za Yvonne, protože je to kočka. Jinak prosím už nic netočte na tohle téma. Už mi tam fakt chyběli jen trpaslíci, hobiti, elefanti a těch náhodně a příhodně bojujících 666 legií. Co mají přád všichni s těma šestkama. Fakt příště raději nasaďte Frankimu prsten a pusťte ho se probojovat přes těch 666 legií až do Mordoru. ()

CrashONE

Ještě teď si říkám a pravděpodobně dlouho budu....Co jsem to zatraceně právě dokoukal? Tohle mohl někdo natočit a ještě to dobrovolně pustit do kin? Jít na "tohle" do kina, tak chci své peníze zpět! ()

gpx

Nekonzistentní blbina s neuvěřitelně slabým scénářem. Situaci nezachraňuje ani Yvonne, která se zbytečně málo odhaluje. Víc tělové barvy by filmové plátno určitě sneslo. ()

kacer4

Od filmu som nemam žiadne očakávania, no predsa len som myslel, že by to mohol byť hon na upírov alebo hocičoho na spôsob Bladea. No toto bolo dosť o ničom. Nič ma nepotešilo (maximálne možno hudba), nič ma nesklamalo, každej postavy mi bolo jedno, no možno až na tú bielu suku (nežnejšia polovička psa). A fascinovala ma veľká hlava Jaia. On má asi najväčšiu hlavu akú som videl. Jednu hviezdičku som dal za Eckharta, ktorý bol v pohode, za Yvonne, ktorá bola sexi v pohode a Billa, ktorý bol v pohode pokým sa nepremenil. ()

Roxeet odpad!

Já tyhle gotický slátaniny celkem můžu. Ale tohle...tohle byl teda mazec. Jsem poměrně trpělivý filmový divák, který shlédne všechno, ale když nevydržím dokoukat film ani do poloviny, tak je to jasný odpad. Ale musím říct, že jsem tou první půlkou ani zas tak znechucenej nebyl, naopak. Velmi mě pobavily dvě věci. Ta první byla ta, že příběh byl o tom jak dvě tajné frakce, chrliči a démoni, vedou mezi sebou tajnou válkou....a tyto dvě frakce se jen tak mimochodem mezi sebou rubali o půlnoci na náměstí v centru velkoměsta. Paráda. Druhý fórek přišel v podobě otázky vědce, který byl natolik kvalifikovaný, že měl oživit mrtvolu, přesto se ale musel přesvědčit od své kolegyně, jestli jsou úhoři ,,ti slizcí vodní hadi." Ach jo, ach jo...jdu asi zvracet. ()

Atten

Viděl jsem hada srát, žábu bušit pěstí do zdi, cikána pracovat, mrtvoly chodit, kamenný sochy lítat a dokonce Constantina přestat kouřit, ale z tohohle... z toho se mi chce Blejt. Co na tom, že dávný řád chrličů v TAJNÉ a prastaré válce s 666 legiemi démonů, lítá po obloze, ničí baráky, provozuje noční laserovou šou a dělá do země krátery velikosti poprsí Haliny Pawlowský. Žádný náhodný kolemjdoucí to vůbec netankuje. To bude asi tim, že tam nikdo neni. A chudák Harry se jednou proletí nad Londýnem v trabantu a hned je v průseru. Tenhle bráchanec Van Helsinga je spíchnutá hromada nesmyslů. Pistácie, uherák, sýrovej popcorn, karamelová zmrzlina a guláš jsou dobroty, ale dát si to dohromady, tak se po tom člověk taky akorát posere. ()

Ironhead

Desna CGI ptakovina. V dnesni dobe prijit s timhle do kin, to chce odvahu :_) Pribehem i celkovym vyznenim je to nekde na urovni Spawn z roku 1997. ()

brasek

Celý film mi pripomínal nepodarenú počítačovú hru. Silne nezaujímavý príbeh, o nejakom napätí a atmosfére, ktorá by dotvárala príbeh nemôže byť ani reč. ()

Sodar18 odpad!

Ja som si myslel že to bude dobrý film ale zistiť som že to je hovadina, ani sa nečudujem prečo to ma 46%. Režiser ktorý robil tento film musel biť totálne sfetovaný. ()

Kosi.. odpad!

Hezoun s jizvou na čele (Frankenstein) jakožto hlavní klaďas, vraždí stylem kung-fu démony. Kdo proboha zplodil takovou zhovadilost! ()

moriero odpad!

Zase jsem se nechal nachytat. Moje chyba. Nějak naivně jsem předpokládal, že se jedná o upgrade klasiky, a tou myslím i kousek z roku 94! Ale tohle bylo stejně jako Město z kostí a jiné andělodémonovské sračky jen trochu delší epizodou seriálu Čarodějky. Námětem i ztvárněním. Dokoukal jsem to jen do poloviny, přesně - takže už se cítím oprávněn tomu napálit odpad! Uff...trochu se mi tím ulevilo. Ale jak říkám. Byla to moje vina. Nedával jsem pozor, na co klikám. P.S. Ale aspoň už chápu, proč dali krásné Yvonne Strahovski o 4 roky později v Predátorovi Evoluce do ruky masku Frankensteina. ()

Allein4

Už to trochu kluci přepískli. Zatímco Underworld dokázali oprostit od šíleností, sem je nandali i s úroky. A ztvárnění démonů? Alá levný seriál. Škoda, protože jinak to byl velmi zvláštní nápad. ()

Lokitre

Je to dobrý film? NE. Je to asi to lepší co letos dávali v lednu? ANO. Já, Frankenstein je film o válce mezi Gorgoyli (neboli obrovskými kamennými chrliči co vypadají jako okřídlené opice ze země Oz) a démony. Jak je vidět, bude tu zapotřebí opravdu mnoho CGI a v některých scénách to opravdu vypadalo zoufale špatně. Hlavní zápletku nebudu komentovat, jen řeknu že s takovýmhle světem typu Underworld mohli udělat něco lepšího. Celý film vpodstatě herecky stojí jen na Aaronu Eckhartovi a byla to dobrá volba. On svou roli zvládl, ostatní už jsou na tom hůře. Nejlepší film ledna má ode mě 60%, byl to špatný měsíc. ()

Frosty_CZ

Totální megaslátanina. Spousta "WAT" scén kdy jsem absolutně nechápal, jak to těch 200 let fungovalo. Viděl jsem to jednou a stačí mi to bohatě. Škoda jen těch peněz, ale na druhou stranu 100 lidí 100 chutí. Viděl v kině - 40% ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

McClane Jr. je Kyle Reese

McClane Jr. je Kyle Reese

20.02.2014

Terminator: Genesis, pátý film známé akční série, je koncipován jako začátek nové trilogie. Jestli na ni dojde ukážou až tržby, poloreboot Cameronovy ságy (v němž nebude chybět Arnold Schwarzenegger)… (viac)

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (viac)

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

09.10.2011

Jednou si už komiksového ošklivce zahrál (snad není potřeba připomínat, kterého). Zkušenost si zopakuje díky adaptaci grafického románu I, Frankenstein od Kevina Greviouxe, jednoho z tvůrců série… (viac)