Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

bergeron

"Go fuck Yourself Pretty Boy". Logan v pokračovaní na svoje hlášky nezanevrel, Co sa týka scenára, bol určite jasnejšie rozložený, a stráviteľný ako u "jedničky". Pokračovanie bolo natočené daleko lepšie. Už od samého začiatku som sa tešil na túto lahodku, a dostal som ju. Jediné čo bolo trošku od veci bol ten zakrpačitý záver, trošku nezmyselný adamantiový robot, a nepochopenie čo ten Wolwerine dokáže prežiť i na pokraji síl. Ale krvacajúci Logan musím priznať bolo tu prvý raz, ()

bukaj231

Mohol to byť veľmi dobrý film, keby to nepokazili také detaily ako keď sa zrazu v tulci na šípy objavia namiesto štyroch dvadsať šípov, alebo keď sa po akrobatických kúskoch na streche vlaku, počas ktorých prejde z jedného konca na druhý, znovu objaví na začiatku vlaku. Žeby sa už Wolverin vedel premiestňovať aj v priestore? Je to síce sci-fi a fantasy, ale odtiaľ-potiaľ. Hadam sa raz dočkám filmu bez logických chýb. ()

ledofredo

No "zatím poslední" film v řadě v ságy X-menu mě trošku příjemně překvapil, v první polovině filmu jsem přemýšlel jestli to vypnout nebo ne, moc mutantů krom Wolverina a té "zmijí ženy" tam není no vlastně až na konci kde je magneto a profesor Xavier tam není nikdo. Film hodně dbá na japonskou kulturu a historii kde zachovává její odkaz až do současnosti. Je tu spousta scén které jsou perfektně natočený ale to ozvučení soubojů mečů proti Loganovým drápům je nereálné...nebudu to tu rozvádět pro laika je to perfektní film pro mě je to další X-men v řadě ale jsem fanouškem splečnosti Marvel proto hodnotím film 4mi hvězdičkami perfektní není ale dát celou řadu od First Class po zatím poslední snímek považuju za totálně dokonalý odpoledne až do večera. ()

Toki_ nek

Mám rád Wolverina, moc.. ale tohle. Strčte si tu svoji psychologii do prdele. Bezduchá sračka, spousta wtf momentů, první půlka filmu předvídatelná, druhá zbytečná. Wolverine je věčně nasranej nesmrtelnej hajzl, co neví co bylo kdysi a dělá, že mu je jedno, co s tímhle debilním světem bude, ale nakonec všecky zachrání s Doutníkem v držce. Nic z toho tu není. ()

snupko13

Asi to tu budem zbytočne písať, ale ozaj ide iba a len a to aj napriek zárobkom o slušné sklamanie tohto roku. Chcelo by to možno viac skomixštiť. Skloňovanie nie je mojou silnou stránkou. :) ()

mirushbiatch

Slubny zaciatok a zbytok jedna velka katastrofa bez duse,stracajuca zmysel a pozitok z komiksoveho filmu.Omyl,pri ktorom som neustale zaspaval a nudil sa.Radost predcilo zhnusenie.Epic fail.Skoda.Cau. ()

pepca72

Musím sdělit, že film, i přes mé slabší očekávání, zejména přes zde slabší hodnocení, dopadl dobře. Jedná se o samostatný příběh, zdálo by se že zbytečný, v kontextu dějové linie série, ale není tomu tak. Logan je stále Logan, a jeho vnitřní souboj se sebou samým se mi líbil. Rovněž technická kvalita filmu je na dobré úrovni, a nemám co vytknout. Zasazení děje do Japonska bylo příjemné oživení a jsem rád, že tam nelétali Nindžové vzduchem jak mouchy. Trochu mě zklamal závěr, a to ve všech směrech. Jinak shrnuto, celou dobu jsem se bavil, Loganovi jsem to věřil a rozhodně to nebyl ztracený čas. Ty 4 * si film zaslouží. ()

RoyBatty444

Málo suchého Logan humoru, snaha o vsadenie samurajskej tematiky len povrchná a zápletka bez zaujímavých zvratov. Čo ostalo bol drsňák s novou láskou a pár dobrých akčných scén. Nakoľko chýbal charizmatickejší protivník a aj Yakuza škrabala len na dvere chýbal ten správny protipól. Tak to musel zatiahnuť Wolwerine sám a to bolo málo. ()

johnysd

Paráda. Mám z tohoto filmu fakt radost. Musím se přiznat, že zatím všechny filmy, které měli nějaké to X v genech mě bavili. Tento není vyjímkou. Jo scénář občas pokulhává, ale co. Wolverine většinu filmu dostává po hubě, předvádí super akci a vzávěru to pěkně rozčísne. Blockbuster jak vystřižený. Co víc si přát. No a rozhodně, jak nám napovídá záběr se těším na další chromozomy X. ()

chytri

Ačkoli se film odkazuje na předchozí sérii X men, tak jí ve svém jádru zcela ignoruje. 2* dávám pouze za to, že se mi líbily 2 Japonky v hlavních rolích. ()

Allein4

Nindža film s vostrým Loganem. Nic víc, nic míň. Upřímně, dle hodnocení jsem očekával docela průšvih, ale naopak jsem byl relativně příjemně překvapen. A to i na to, že samurajské a nindža filmy moc nemusím. Příběh sám o sobě vcelku dobrý, režie Jamese Mangolda velmi poutavá. A moc se mi líbil ten úvod dalších X-Menů na konci. ()

BaseDallas

Nemám celkom zmapovanú túto oblasť, nevenujem sa veľmi komixom, preanimované superakcie ma moc neťahajú, ale toto nebolo vôbec zlé, a to práve kôli civilnejšiemu spracovaniu. Herci boli fajn, film mal zmysluplný dej, akcie akurát a dobrej. Mnoho fanúšikov frfle, ale keďže nie som "zaťažený" predchodcami, laicky hodnotím 4 hviezdami. ()

doogiemus

Keď som bol počítačový závislák, mal som obzvlášť rád tú schopnosť, že som sa v hrách rýchlo uzdravoval, alebo som mal viac životov ako mačka. Stále som behal vo virtuálnom bojisku a ničil všetkých, ktorí sa mi priplietli do cestry. Rosomák má, zdá sa, tiež slušnú odolnosť, a to dokonca aj vtedy, keď z neho spravia ježka. Asi tie skúsenosti z hier dokáže preniesť do svojho života. U mňa to nefunguje. Minule som sa trochu porezal pri holení a krvácal som možno aj hodinu. Ale inak škoda, že vrčiaci hlavný hrdina stratil adamantiový poťah zo svojich drápov. Malo to štýl a vyzeralo to fajn, no teraz, keď mu zostali len halúzky, neviem, či sa ho niekto vôbec zľakne. Nebolo to však zlé, ale čosi mi tu chýbalo. Ďalšia časť by mohla byť trochu lepšia. ()

redwing19

K tomuto filmu budem nekompromisný. Stále čakám na poriadneho Wolverina a stále nič. Už by to mal zobrať pod ruky niekto normálny, pretože mi pripadá ako by sfilmovali animák pre deti a nie komiks... Wolverine si zaslúži predsa niečo viac!!! ()

magic0

Jsem milovníkem komiksů a obzvlášť Wolverina, ale co je moc to je moc. Co jste to s postavou Logana udělali. Pokus o X-men versus Kill Bill? Musel jsem se na to podívat dvakrát jestli mně něco neuteklo, abych ve své duši film nehodnotil špatně a neuteklo ba dokonce jsem podruhé musel koukat s kyblíkem kdyby se mi náhodou přitížilo. Krom toho, že je velmi dost filmařských hrubek, ale to bych spoiloval. #20.11.2013 ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)