Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

Hanys_

Sólovka pro Jackmana podruhé...a zase tak nějak kostrbatě. Tenhle japonský trip mě subjektivně bavil trošku víc než předešlý díl a hodně toho taky zachraňuje vsuvka během závěrečných titulek, ale podruhé už to vidět nemusím. 5.5/10 ()

Ashar

A nakonec Japonec! Náš skvělý zvířecí mazlík zavítal do Japonské metropole, aby po výbuchu bomby v Nagasaki pomohl Japoncům se zalidněním a tak po stylu akčních Emerických hrdinů, prostřílený jako cedník zasunul svůj samurajský meč do cudné japonské pochvy, zrušil jeden supermetalovej ohoz a zase to přežil. ()

ti88na

Aké veľké boli moje očakávania, také potom prišlo sklamanie. Hoci presun deja do Tokia mi trochu napovedal, že to nebude dobré. Vlastne išlo o dve hodiny nekonečnej nudy, ktorú sme si odľahčovali vtipnými poznámkami a vlastným dabingom japonských dialógov. Nemôžem nájsť nijaké pozitívum, hoci sa veľmi snažím a napodiv mi Hugh Jackman vôbec nestačil, aby som zvrátila konečné hodnotenie, ktoré je bližšie k jednej hviezde. Ale nechcem byť až taká zlá! Po skvelom X-men Origins: Wolverine je toto neskutočný prepad na dno s následným závalom. Ako sa hovorí, môžem zabudnúť, ale odpustiť bude ťažšie. ()

ZdenoLo

Wolverine v Japonsku? No dobrý námet, ale nechápem ako to mohli takto spackať ! Ochudobnený o Loganové hlášky, okradnutý o perfektné akčné scény a znechutený zápletkou...dámy a páni predstavujem Vám nového Wolverina ! ()

HArna

Chápu,že X-men vydělává a v Marvelu musí vládnout spokojenost,ale myslím,že Wolverina bylo už dost.X-men:budoucí minulost bude jistě nadupaná(i závěr tohodle filmu tomu nasvědčuje-nejlepší scéna),ale z tohodle dílu je patrné,že tvůrci chtělí z Wolverina vytřískat ještě co se dá.Scénář:Udělat týpka z adamantia(což je nejsilnější nerozbitný šutr na světě)smrtelného člověka,kam to asi bude směřovat?.Mohlo být víc mutantů,na druhou stranu Hugh Jackman je pro tuhle roli jasnou volbou a nedokážu si představit jiného herce co by Wolverina.Je to průměr. ()

Kalper

Kolosální zklamání a gigantický kopanec do rozkroku, jindy drsného, Wolverina. Příběh je nudný blábol bez špetky napětí, Hugh Jackman jen bezcílně bloumá plátnem a když už konečně jeho postava vytáhne drápy, z tragédie se stane hořká komedie. Scénáristé spolu s režisérem dokázali deklasovat Wolverina někam do třetí ligy a já jen doufám, že se Jackmanovi podaří pro příště přemluvit ke spolupráci někoho schopného. Jednu * dávám z lítosti a taky za to, že jsem po 15ti minutách neusnul a jen v němém úžasu přihlížel té katastrofě. ()

noby

Mít to poloviční stopáž, bylo by to docela fajn. Takhle je to směs neurčitého postávání na místě a opatrného klouzání po povrchu všeho zajímavějšího, co mělo přitom dost prostoru, aby to bylo využito. Na druhou stranu je mi to milejší než překombinovanost a nekonečné zvraty, které podobné filmy dnes tak milují. I mě ale asi nejvíc zaujala potitulková scéna :) ()

Paity

Tomuto filmu jsem fandil. Nejsem žádný komiksový supernadšenec, ale série X-Men mě oslovila. Bohužel tento "díl" se vůbec nepovedl, přitom se z toho dalo vytáhnout opravdu hodně. Veliké bylo mé zklamání. ()

provitamin

Wolverina som bral ako povinnú jazdu pred blížiacou sa premiérou X-Men: Budúca minulosť a tak to aj dopadlo. Zasadenie deja do Tokia a Nagasaki nebolo príliš šťastné, aj keď niektoré boje s ninjami či samurajmi, no proste s Japončíkmi, stáli za to. Chápem že Wolverine je z X-menov možno najobľúbenejší, ale točiť ďalší film prakticky len o ňom mi príde zbytočné. Kým ten prvý bol ešte fajn, toto ma nebavilo. ()

DailyDreamer

Z kina jsem odcházel mírně zklamaný, ale po shlédnutí nesestříhané verze obohacené o některé scény a hlavně krev (opravdu to vypadá hloupě, když Wolverine rozsekává jednoho nepřítele za druhým a nikde není ani kapka), musím uznat, že to vůbec není tak špatné jak mnozí tvrdí. X-menovských kvalit to sice stále ještě nedosahuje, ale posun k lepšímu od vše zazdívající jedničky tu skutečně je. ()

Gildor

Pohádka o udatném Rosomákovi. Zápaďák přijede na východ a nedbá tradic. "Logane, jí se hůlkama" - nezájem. "Logane, hůlky se do jídla nepíchají" - nezájem. "Logane, to se neváže jako župan" - nezájem. "Logane, meč se drží oběma rukama" - neájem. "Logane, " - nezájem. Načež Logan: "Meč se líp drží oběma rukama"; ačkoli toho zjevně nedbají ani ti Japonci. Zbývá zachránit princeznu z věže, pokálet zbytek tradic, přidat kapku japonských klišé, doutník do huby a "sajónara". Tak teda sajónara a nevrmór. ()

Stružák

Průměrný béčko, který má nesympatický japonský hrdiny a ukrutně dlouhou stopáž. Nějaká návaznost na ságu X-Menů tu taky chybí, v podstatě by ve filmu mohl bejt místo Wolverina kdokoli... Ale dokoukat se to dalo. ()

Sancty

Ako to ten Wolvie robí, že ani po štyroch rokoch od prvej sólovky nedokáže prísť s lepším príbehom. Najzaujímavejšie časti svojho života umne dávkuje v X-menoch. Ale prečo len tam? To naozaj nemá vo svojej chabej pamäti záživnejšie spomienky čo by stáli za reč? Týmito samostatnými historkami ma len utvrdzuje v tom, že bez Xaviera a jeho čudákov nemá čím zásadným ohúriť. Tak snáď nabudúce, zaslúži si to. ()

Miller

Kvalita se drží, nízké hodnocení nechápu. Jediný důvod, proč nedávám plné hodnocení je, že film nikam moc příběh neposunul, a že celá ta linka se Zmijí šla vymyslet a provést elegantněji, bez patosu. 75 % ()

vander19

Toto leto nám produkcia od Marvelu priniesla už šieste pokračovanie X-Menov. Tento posledný diel, rovnako ako bola aj štyrka je opäť venovaný Wolverinovy. Nejedná sa však o jeho minulosť aj keď úvod tomu nasvedčuje, ale prítomnosť. Prvý krát nás táto série vezme do Ázie, konkrétne Japonska. Ale začína to podobne ako to bolo aj s jedničkou. Na divokej, snehom ošlahanej Aljaške. Takto sa náš Wolverine dostane do Ázie, aby mu dávny priateľ poďakoval. Nakoniec z toho vyleze celkom zaujímavá fantasy haluška, ktorá je ale iná...Iná je v tom, že tvorcovia opustili od tak ráznej akcie ako sme boli zvyknutý. Mierne sa film zromantizoval a dokonca aj Wolverine opäť pocítil horúce lúče lásky. A preto dávam len 3*. Séria o mutantoch bola výlučne založená na akcií, efektoch a boji. Ale žiaľ tu už sa upustilo od osvedčeného scenára. Tvorcovia nám predstavili nového mutanta Viperku, ktorá no ako to povieme slušne, vypadala ako nemecká šlapka a liezla mi na nervy. Hlavnými hrdinami tentokrát nie sú mutanti, ale ľudia. Preto som bol mierne sklamaný, ale na druhej strane mince má film 126 minút a tie mi ubehli rýchlo, čiže zaujať určite vie... ()

FARGO

Střídání akce a Loganova nitra se skvěle prolíná a dodává filmu temný nádech. Japonsko jako země, kde Logan dostane smysl žít, a kde je nazván Roninem výtečně doplňuje tohle putovaní, které musel Wolverin podniknout, aby se mohl odprostit od svých stínů a v novým X-menech byl zase to drsné zvíře. ()

Ynés

Střihače traileru bych najala na nejméně pětiletou smlouvu. Nalákat mě do kina na nejlepší film roku a odcházet z něj s pocitem vyhozených peněz je opravdu umění. Očekávala jsem splněný sen - restart Wolverina zasazený do japonského prostředí (wow!) a dostala jsem klišovitý děj s příměsí "tohle už jsem sakra stokrát viděla" a "proč? proč to dělá?". Děj naprosto postrádá smysl a zasazení do hi-tech současnosti navíc vytváří další otázky "proč tu technologii nevyužije?" ale jde přeci jenom o X-men svět, takže budiž, ještě to zkousnu. Co ale nepochopím, je nadbytečná hodina "děje" vycpaná nesmyslnými rvačkami bez posunu děje, naprosto žádná proměna hlavní postavy, která jen "chrání" dívku, na kterou mu ukázali a absence jakékoli další motivace postav (otec Mariko, nindžové). Zajímalo by mě, kde ostatní vidí tu vnitřní rozevanost Wolverina, pokud tím nemyslí doslovné rozpárání břicha. Kdybych si měla za týden vzpomenout na jednu věc, která mi z tohodle filmu utkvěla, tak to bude patrně černé Audi, což je poněkud divné, když se nejedná o žádný NFS. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)