Bushido je na koncertnom turné po Nemecku, keď sa mu dostane do rúk list od otca. Vtedy sa mu v hlave začnú vynárať spomienky: na jeho detstvo a život v gete, keď sa musel prizerať ako otec bije jeho matku, na to, ako v škole predával drogy, ako sa stal kriminálnikom až po momenty, keď sa dostal do väzenia.
Aj na vrchole svojej rapovej kariéry musí Bushido čeliť démonom minulosti. Film je adaptáciou knihy "Bushido" a ide o biografiu najúspešnejšieho nemeckého rapera súčasnosti. (Slider)

frolish

Bushidovu hudbu milujem, ale ako herec by sa teda nepresadil. Okrem toho bol cely ten pribeh dost fadny a ako jedine pozitivum vnimam vyborne vygradovany zaver (cca poslednych 10 minut). Na lepsie hodnotenie to nestaci. ()

Mr.Hudson

Jelikož jsem velkým zastáncem německého rapu, bylo pro mě těžké koukat se na tento film objektivně a zkusit v něm najít také nějaké chyby. 94 minut jsem hledal a nic. Bushido hraje sám sebe velmi přesvědčivě. Film vypráví o násilí, touze po respektu a hlavně o těžkém životě přistěhovalců v Německu. Na filmu se mi nejvíce líbí , že Bushido jej očividně líčí takový jaký opravdu byl to znamená, že ve filmu můžeme spatřit mnoho pouličních bitek, násilí atd. Bushido se nesnaží skrývat svoji minulost naopak se mi zdá , že je na ni pyšný a to z toho důvodu , že ušel dlouho a trnitou cestu, ale na konci měl ten vytoužený respekt kolem kterého se film odvíjí. Abych , ale nemluvil pouze o Bushidovi , musím zmínit také roli mého nejoblíbenějšího německého interpreta Flera ( Patrick Losensky), kterého Bushido potkal v psychiatrické léčebně. I Fler má za sebou určitě velmi zajímavou cestu na vrchol a rozhodně by nebylo od věci zmapovat i jeho život. Dalším přínosným faktorem byl ve filmu jednoznačně Karel Gott, kterého jsem tam opravdu nečekal. Na začátku filmu o něm sice byla zmíňka, ale jelikož jsem před shlédnutím filmu nekoukal na herecké obsazení tím pro mě byl větší šok, když se ve filmu objevil. A musím říct, že exceloval zazpívat včelku Máju před vyprodanou Braniboskou branou to chce odvahu. Celkově bych tento film shrnul velmi zdařile, Bushido velmi pěkně vylíčil svůj ne vždycky lehký příběh a spolu s kvalitním režijním zpracováním se dostal na svět dle mého názoru nejlepší německý film, který jsem v posledních letech spatřil. ()

Game90

Nebol som až taký fanúšik nemeckého rapu ale po zhliadnutí tohoto dokumentu sa Bushido vytiahol z môjho imaginárneho rebríčka o dosť vyššie. ()

manhamaya

Für immer jung ein Leben lang für immer jung, DU MUSST DICH AN SCHÖNE ZEIT ERINNEN, DENN NICHTS IST FÜR IMMER! .... :) Velmi příjemné překvapení. ()

boul

Tak jak nemusím německej rap, tak tenhle film byl prostě super! Skvěle jsem se u něj zasmál, soundtrack a bushidovy beaty byly parádní a pěkně to na mým basáku tepalo v rytmu německýho rapera, dřívějšího dealera a sprejera. Nikdy jsem o jeho životě nevěděl, tak jsem si pustil film ve kterým nebylo asi všechno, ale celkem mě sním seznámil a mile překvapil. U filmu jsem se vůbec nenudil a v podobném světě jsem i vyrůstal, takže film byl pro mě velkým překvapením a Edelova režie nezklamala.. Tak jak u Biggieho, musím dát 5* a 85% ()

Rathalos

Sice som o raperovi Bushidovi nikdy nepocul,ale tato zivotopisna drama je vyborne natocena,krasne zobrazuje biografiu tohto spevaka,myslim,ze aj ako clovek sa mi rata,mal som z neho velmi dobry dojem a dokonca sa vo filme objavi aj Karel Gott a ako to tam roztoci na koncerte,no klobuk dole,ten chlap bol fakt Boh,cize davam pat z piatich...:-) ()

landsman

Bushida jsem jeden čas poslouchal. Netušil jsem, co všechno dokázal a jaký byl jeho život. Myslím, že se úžasně vypracoval. Film popisuje nejzákladnější události v Bushidově životě. Hrozné dětství, otec alkoholik, 11. září, Karel Gott, drogy, grafity, pouliční rvačky, muslimští mafiáni, ... to vše mu poznamenalo život a zároveň ho to donutilo pracovat na svém cíli. ()

Indyi

Překvapivě dobrý film, pochopitelně musíme přetrpět klasická žánrová klišé o tom, jak se kluk z chudé rodiny dostane "tvrdou pílí" až na vrchol, ale na rozdíl od řady podobných snímků zde najdeme i jistou nadstavbu. V hlavě mi zůstala především scéna, kdy Bushido žádá mámu, aby mu půjčila peníze na drogy a vrchol filmu přichází na konci při konceru před Braniborskou bránou, kde září Kája Gott a Biene Mája, pecka:-) ()

myfe

"Wenn du kein Respekt hast, dann bist du ein Niemand ! Ein Opfer !!!" Velmi pekny film o Bushidovi. Pre mna, ako Bushidovho fanusika, to bol aj emocne velky zazitok. Zobrazuje jeho zivot, ktory vobec nebol lahky. ()

a0001

Toto je v poradí už druhý dobrý film kde hral Karel Gott, prvý bol samozrejme Dedičstvo alebo Kurvahošigutntag. :D Nebyť Karla tak by to bolo kurvahoši k ničomu. ()

lukin12

Život rapera který si zřejmě neprožil nic moc pěkného.Mohu přiznat že mi něco na filmu přišlo přehnane,ale i tak se mi film hodně líbil.Ve filmu je zachycen hezký moment ve kterém de vidět že když si člověk uvědomil že dělá chybu tak ji chce hned napravit než bude pozdě. ()

watari

Jeden z mála životopisných filmů, u kterého jsem neměla chuť rozbít monitor a nevztekala jsem se jaký je hlavní aktér pitomec ( až na výjimky ). Sympatický příběh, žádné přikrášlování, zachycuje vše tak dobře, že film není nekoukatelný ani pro někoho, kdo zrovna neujíždí na Bushidovo hudbě. I já jsem se na tento film dívala s tím, že jen vím, že nějaký Bushido existuje, nic víc. Za mě jedno velké překvapení. ()

Saxos

Německy rappující fenomén Bushido/Sonny Black bude mít určitě I podstatné prvenství - nejvíc smazaných videí na YouTube. S naším Slavíkem si zarappoval i v pražském Lucerna music baru. Für immer jung zazní i ve finále filmu. 90%. Závěr: doporučuji. ()

Terfle

Nenapadá mě lepší hodnocení než NAPROSTO PERFEKTNÍ FILM. Přiznávám se rovnou - ano, miluju Bushida a jsem tudíž asi dost neobjektivní. Ale podle mě byl film výborně natočen. Plynule, bez hluchých míst a zajímavě od začátku do konce. Něco mezi dokumentem, životopisem a záznamem koncertu a to všechno dalo dohromady můj nejoblíbenější film. ()

LUCIM

Parádní film o životě Bushida. Jsme velkým fanouškem Německého rapu (Aggro Berin...) a o to víc jsem ocenil, že se tam objevil Fler a další borci. Opravdu víc takových filmů směr německo. ()