Mladý teenager Light Turner (Nat Wolff) nájde tajomný zápisník, pričom zisťuje, že mu umožňuje zavraždiť každého, koho meno doň zapíše. Pre outsidera, ako je on, je to perfektná príležitosť. Onedlho však zisťuje, že so zápisníkom prichádza tiež obrovská zodpovednosť a všetko nebude také jednoduché, ako sa zdalo spočiatku. (Marceloo)

Blackthunder

Tak to byla povedená adaptace! :) Mně se to strašně líbilo, hlavně, že tam nepletli ty další blbce z eLova klubu :D A konec je taky mnohem lepší než anime :) Za mě palec nahoru! ()

Niki_Uzumaki

Kdybych neviděla anime, možná dám o hvězdičku víc. Ale tohle fakt nešlo. Promyšlenost a hloubka postav zcela chybí. Light by měl být naprosto inteligentní, umět dokonale lhát a přetvářet se a snažit se být vždy o krok napřed. Bohužel zde z něj udělali vyjukaného teenegera, který se zdá být uvnitř hodný klučík a hned na začátku dá Ryuzakimu možnost ho snadno najít. Zároveň nechápu jeho máčklou přítelkyni, která je máčklá úplně jinak, než Misa v anime. Každopádně, musím uznat, že Ryuk se povedl :-). Celkově velká škoda. ()

soukup_b odpad!

Ach proč, Death Note je nadprůměrně dobré anime, ale jednou a dost. Všechno od scénáře po herecké výkony bylo špatně. Tenhle film je absolutní zprznění původního anime. Obsadit do role geniáního asiata L nějakého amerického pseudoherce, byl pěkně blbý nápad. Velké zklamání! ()

Kushina

Zajímavý béčkový film, který měl příběh velice hezky promyšlený. Téměř vše do sebe zapadlo, nenudil jsem se, herecké výkony nic moc a režie mohla být taky lepší, ale dalo se na to koukat. 55% ()

brasek

Netflix je hnoj! To je jasné a preto moje očakávanie o niečo dospelejšom príbehu sa od začiatku vytratilo. Japonský originál bol mierne detinský, ale dosť zaujímavý, americká verzia dosť nezáživná, herecky negramotná, miestami smiešna a hlavný hrdina keby mechom udretý ako samozvaný tunajší hororový expert. ()

xxxxxxxxx

Jedna z nejhorších adaptací stejnojmenné mangy. Od charismatického,chytrého hlavního hrdiny, kterého jsme mohli vidět v anime a jeho komplexu boha, nezbylo nic. Složité povahy hlavních postav a jejich vztahy mezi sebou jsou ukázány povrchně. Veškeré klíčové momenty jsou zkomolené do nějaké kaše, takže člověk ,který neví nic o originálním příběhů, se může lehce zamotat. A k tomu všemu tu máme příšerně vypracovanou postavu Ryuka, která vypadá, jako by jí tam přidělali fotošopem. Je to škoda, protože potenciál tento film měl veliký a díky úspěchům ostatních adaptací měl tento projekt i ohlas mezi obecenstvem. Dopadlo to však tak, jak to dopadlo.1/10 ()

mar.tika

Pre mňa pošliapanie skvelej predlohy. Film postráda stránky, v ktorých je predloha silná, preto sa mi to docela hnusí. Hviezdička za peknú kameru a Willema Dafoe ako Ryuka. ()

Hummer93 odpad!

Adaptace Netflixu, která si z originální mangy bere opravdu jen naprosté minimum, mě opravdu zklamala. Vzhledem k tomu, že jsem předlohu četl, mohu s jistotou tvrdit, že je vymyšlený geniálně, což se o této adaptaci rozhodně říci nedá. V originálu Light i L jsou neuvěřitelní géniové, přesahující kohokoli jiného a jsou vždy o pět kroků napřed, naproti tomu zde je vše redukováno do naprosté banality. Nehledě na to, že Light má být na konci skoro až posedlý šílenec a ne vyděšený středoškolák. Je mi jasné, že tak obrovskou literární sérii nelze obsáhnout v jednom filmu, ale toto je opravdu mimo. 1/5 ()

Emperor1

Parádní téma s filozoficko-etickým přesahem. Komiks neznám (a ani nejsem fanoušek tohoto žánru), tudíž nemůžu porovnat, ale film je celkem příjemnou jednohubkou, nic víc, nic míň. ... Zajímavost: když si Light ve škole poprvé prohlíží deník smrti, je možné na okamžik spatřit jednu stránku napsanou zvláštními znaky. Ty pocházejí z tzv. Voynichova rukopisu, záhadami opředené knihy, jejíž písmo ani jazyk doposud nebyly rozluštěny. ()

Jemes odpad!

tohle se může líbit opravdu jen někomu, kdo nezná předlohu. Ten film vše totálně převrátil bohužel do horší verze a pravidla, které tam jsou si samovolně porušují a dokonce si tam i jedno přidali. Film má být o dvou chytrých lidech, který si jdou po krku a spoustě dalších věcí, který vtom filmu jednoduše nevidíte. Týpek se chová, jak totální idiot a jak se zbláznil jeho protějšek ani zmiňovat nebudu. Konec filmu je úplně mimo. klasický film ve stylu USA, kde z něčeho dokonalého uděláme sra*ku, kterou tak moc mají rádi v USA. ()

HanzoBureshi

Někdo zřejmě musel napsat do zápisníku moje jméno a donutit mě, abych se na tento zjev podíval. Co to jako bylo? Death Note je skvělý, ať už se jedná o originál nebo dvoudílné filmové zpracování. Tento film mi dokázal, že i Light Up the New World z roku 2016 je docela ještě cool. Byl jsem zvyklý na souboj dvou chytrých hlav, jenomže zde se asi soutěžilo o to, kdo je větším hlupákem. Light mi přišel až dost ustrašený, L se jen neskutečně přežíral sladkostmi a Ryuk byl zvláštní, protože jeho hlava celkem šla, ale ruce měl někdy lidské a jeho první setkání s Lightem je tou nejvíce směšnou scénou. Všude létaly lavice a židle a Light seděl pod stolem a ječel, to byla dobrá parodie. Příběh byl až vtipně rychlý. Občas přítomnost Shinigamiho byla zabalena do strašidelného kabátku, to je jediný plus, jinak bych dal odpad. Mé hodnocení: 2/10 ()

JackMarvel

Nic pro fanoušky..... Jen Ryuk si zaslouží 1*, i když nedostal moc prostoru... -_- a tolik jsem se těšil a věřil, že to bude stát za to. ()