Dokument věnovaný osudům Rudolfa Hrušínského, jak profesním, tak především těm soukromým. Pohledem režiséra Jordi Niubo si připomeneme jeho klíčové životní situace. Rozhovory s pamětníky doplňují autentické materiály z rodinného archivu, ukázky z filmů a divadelních představení. O své zážitky s tímto výjimečným člověkem se ve vzpomínkách podělí synové Rudolf Hrušínský ml. a Jan Hrušínský, dále pak Svatopluk Beneš, Radoslav Brzobohatý, Jiří Menzel, Theodor Pištěk, Michael Kocáb, Radovan Lukavský a další. (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Osoba pana Hrušinského si zaslouží mnohem podrobnější dokument.Tichý muž byl zaměřen na pana Hrušinského jako člověka nikoli herce , ale i tak bych uvítal větší prostor pro jeho herecké kolegy i rodinu. Nejvíc mě dostala kapitalo, ve který se panu Hrušinskému se do života dost zásadně zapsal komunistickej ksindl. Určitě jsem se koukal moc rád a poslouchal ze zaujetím, ale čekal jsem víc povídání o něm a víc sestřihů na rozhovory s ním a nebo mě to prostě hrozně rychle uteklo. ()

Tsunami_X

Mluvící a kariéru rekapitulující hlavy, které do nadprůměru vytahuje několik výtečných jednotlivostí. Hlavní devizou je zde bezpochyby takřka apokalyptická 16 mm story z pouště v Turkmenistánu (archivní záběry k nezaplacení) a její cenzurní dohra, oproštění se od neustálého zbožšťování herecké legendy spolu s minimalizací patosu a šťastná dramaturgova (režisérova) ruka v linii vyprávění synů Jana a Rudolfa. To má hlavu, patu a světe div se i dramatický oblouk. Jako bonus lze vnímat i lehké nakousnutí Hrušínského politické kariéry na počátku devadesátých let. ()

sator

KSSS si stěžoval na chování Hrušínského při natáčení filmu v Rusku (Oáza 1972) naší KSČ.Odtud vítr foukal... Pak samozřejmě podepsání 2000 slov a odmítnutí odvolání... ()

otík

Dokument ČT z cyklu Příběhy slavných (nebo Soukromé osudy) o velikánovi československého i českého filmu. Poutavý dokument sice natočený tradičním způsobem (rozhovory s kolegy a rodinnými příbuznými, sestřihy z filmů, divadelních her či rozhovorů), ale k tomu také spousta zajímavých informací především o tom, jak to bylo se zákazem veškeré mimodivadelní činnosti a s podpisem anticharty. Poutavé a poučné. Skvělé. Hudební režie: Vladimír Chrenovský ()

subic

Ještě ve formátu 4:3 a natočeno ještě v době, kdy vzpomínali Brzobohatý, Lukavský, Vinklář a další. A jak říkal Radek, on nepotřeboval ty grimasy, on to měl v sobě, on to všechno řekl očima. Přitom byl nestudovaným hercem, učil se v herecké kočovné společnosti rodičů a prarodičů. ()