Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Proč začala brát drogy? Jak sama říká - chtěla se lišit. Píše se rok 1996 a tehdy devatenáctiletá Katka žije v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích s nadějí na obyčejný život - touží mít přítele, jednou i rodinu. Happy end se však nekoná. Režisérka zaznamenává ve svém filmu rok za rokem Katčin sestup níž a níž na spirále krádeží, prostituce, fyzického i psychického chátrání, na spirále, přerušované jen občasným vzepětím naděje a odhodlání s drogou skoncovat. Její touha je upřímná, droga ale nakonec vždycky zvítězí. Podaří se Katce konečně najít sílu ve chvíli, kdy otěhotní a budoucí mateřství jí nabídne životní motivaci? (oficiálny text distribútora)

Hudino

Pustili nám to v škole, v rámci OČAP-u, ako prevenciu proti drogám.A minimálne tento účel to u mňa určite splnilo.Pocitmi, ktoré budete mať po videní tohto filmu, by som ho porovnal s viac známym Requiem za sen . O nejakom filmárskom ume sa nedá diskutovať, ale keďže film má primárne nastavené, prejsť v chronológii život mladej narkomanky a ukázať ľuďom surovú realitu zo sveta drog, filmárske remeslo má nárok na submisívne postavenie, pretože tento film ho doženie niečím iným, niečím silnejším... ()

IvonaK

Melancholický, užvaněný a nudný snímek o ženě, která nezvládla se dostat z těžkých drog jejíž motivací pro to přestat, nebyla ani její novorozená dcera. ()

migele

Občas si říkám co ti lidé venku dělají, z čeho žijí apod. Dostal jsem na to odpověď . Podobně jak u snímku René, musí člověka napadnout, jak se má dobře. ()

froid

Po prvním shlédnutí mě napadlo pojmenování socialní pornografie. Díváme se mladou holku která je na svém prvním detoxu a je z ní cítít chut žít normální život , ale postupem času jí ta droga jako koule na noze táhne pomalinku níž a níž a a místy se pokouší nadechnout ale pak už se jenom topí . Záblesk naděje v podobě dítě a změny života se pomalu strácí pod sílou drog. Nevím jestli je morálně správné tekhle někoho sledovat a dávat mu honorář a vědět že ho použije na drogy , ale asi to nijak nejde proto sociální pornografie. ()

Ifanka90

Příběh feťačky, která celý film opakuje jenom jedno a to samé a už je to otravné. Navíc je už od začátku filmu zřejmé, jak to asi s Katkou dopadne. Pro mě je tento film (i když jsem z oboru) ztráta času. 1* za režii. ()

DoubleJo

Este som nebol v kine asi na ziadnom filme, ktoreho zaverecne titulky odzneli az do konca bez toho, aby sa niekto v kine nepostavil alebo nieco nepovedal. V celej sale bolo hrobove ticho az do posledneho pismena tituliek. Nikto sa neodvazil zacat rozpravat, take to bolo sugestivne. Zrejme vsetci pomaly vstrebavali zazitok zo sledovania prierezu 14 rokov jednej stratenej ludskej existencie. A ja som tak dufal, ze sa jej napokon podari z toho vyhrabat, no niekedy je zavislost silnejsia ako samotna vola. A presne o tom to je. O sile vole. No ked ste tolke roky na tvrdych drogach, zrejme z tej vole vam neostalo uz skoro vobec nic. Bolo to silne, poucne a smutne. Rozhodne to ale stoji za videnie. ()

Jaromír

Ty vogo, ta to byl krystalický hnus. Daný film bych promítal každému školáku ať vidí, kde drogy končí. Takový osud bych nepřál nikomu. Třeštíková odvedla opět skvělou práci. Šlehnout si, být štastný a bez starostí, pak další den vystřízlivět a krást na novou dávnu, fakt "super" osud. Je příliš idealistické si přát aby najednou ze světa zmizely všechny tvrdé drogy včetně alkoholu a cigaret? Mimochodem, její nevlastní otec by měl dostat doživotí, protože Katka ho už má... ()

Marťulka

Katky a ani jiných podobných mi není a nebude líto. Bohužel. Po celý čas filmu mi z ní bylo špatně. Hodnotím pěti hvězdami, protože jsem v životě neviděla podobný lepší dokument ani film, který by reálně ukazoval, co s vámi drogy udělají a jakým lidským odpadem se můžete stát. ()

Filip 07

Koho zaujíma, že v Českej Republike žije jedna feťáčka, ktorá rada rozpráva rozprávky o tom ako niekam pôjde a čo s nej raz bude... nebyť na tom v kine tak to do konca v živote nedopozerám :) ()

yaqwsx

Silné. Možná i trochu, nechci říct úchylné, to není to správné slovo. Takové chladné, možná lepší slovo – jen tak pozorovat někoho, kdo klesl na dno, a stále ho pozorovat, nijak nezakročit. Avšak o to více je Katka, ani ne působivá, spíše jako drsná. Katčin obličej říká vše; a to se ani nemusí zapojit mimické svaly. Jeho postupná změna je až děsící. Rozhodně zajímavý dokument se silným námětem, ale chybí mi u něj nějaký propojovací prvek mezi situacemi - často jsem byl zmatený, pořádně jsem nevěděl co a kdy se děje. To je však ve srovnání se zbytek jen detail. Ještě mě napadá, že by možná neuškodily titulky - i kdžy jsem se sebevíc soustředil, tak jsem prostě nerozumněl. ()

jafuska

všichni uživatelé co tady píšou mají vlastně pravdu, celé je to smutné, bolestivé, a závěrná věta vzkaz pro terezku to mě dostalo, nemá cenu tady se rozepisovat, Katky mě bylo od začátku líto, její marný boj se závislostí,, ještě doted je ve mě smutek a letargie a stále si kladu otázku proč? no asi dlouho na tento dokument nezapomenu, ano, slovo ach jo, to je asi jediné na co se v daný moment zmůžu. ()

adakraj

Velice strhující dokument o narkomance. Převládají zde její emoce i jejího přítele. Co vlastně dokáže droga, když si jí poprvé aplikujeme injekcí? To můžete vidět v tomto zajímavém dokumentu. ()

arbeit

Asi som málo empatický ale nedokázal som ani súcitiť a ani ma nezaujala táto figúrka ako taká. Vlastne takýto človek si aj tak súcit nezaslúži, je to odpad spoločnosti. Odstrašujúci príklad? Ťažko povedať, ale skôr je to len niečo o čom vieme že existuje ale nechceme sa stať toho súčasťou. Opilcov a podobných karikatúr je dosť a preto ani toto nie je niečo výnimočné. ()

Vítejte v KLDR! Zdarma!

Vítejte v KLDR! Zdarma!

05.10.2010

Provozovatelé portálu pro online distribuci dokumentárních a experimentálních filmů Docalliancefilms.cz nabízí od pondělí 4. října do následujícího pondělí 11. října zdarma k vidění film Vítejte v… (viac)