Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

Goldenhair

Tři posvátná slova zredukovaná do “nesleze ze záběru“ Julie Roberts v povrchním filmu o tom, jak se jedna ženská rozhodne na všechno vykašlat a odjede se hledat. Kéž bychom všichni mělo to štěstí a mohli si dopřát tak sebestřednou duševní a tělesnou očistu... ()

Ryuuhei

Fajn premisa, horší provedení. Hrdinka, co potřebuje vystoupit ze své komfortní zóny, 3 země a v každé také jiná sorta lidí s vlastními příběhy. Itálie pro začátek celkem ušla, i když byla vyloženě o žrádle, Indie s meditací se zaměřila taky na tuto zajímavou stránku a Bali... to už byla romantická nuda o ničem. ()

VittaBella

Většina diváků si stěžuje na to, jaké jedno velké klišé tento snímek je, ale myslím si, že musíte být určitý typ osobnosti, aby vám Jíst, meditovat, milovat něco říkalo. Já patřím k té menšině a snad každé gesto hlavní hrdinky a všechna ta moudra jsem naprosto chápala. Pro mě to byl slušný návrat Julie Roberts na filmové plátno, velmi hluboký film a v neposlední řadě jsem byla nesmírně spokojena s výpravou. Přece jen mi chyběla nějaká ta dynamika a lepší herecké výkony. ()

Triny

Hm, jako nebylo to špatné, ale nevím no.. Možná pro mě až moc dlouhé.. Po hodině už jsem se vrtěla a po dvou už jsem nevěděla jak sedět.. Kdyby mě ten film nějako moooc zaujal, asi bych seděla na zadku a ajni nedutala, ale i když jsem tu Julii jako hlavni hrdinku obdivovala za její odhodlanost a výdrž a snad i záviděla její dobrodružství, tak to pro mě bylo takové dlouhé, rozvláčné, jak by řekl bilbo pytlík, jako máslo rozetřené na moc velký krajíc chleba.. Kategorie: Když to už neuvidím nic se nestane:P ()

anli

Romanticky film s Julii Roberts-co by divak mohl chtit vic?Tady asi bude divak rozhodne chtit vict,tim sem si jisty.Sice tu je Julia Roberts v poloze,kde ji maji divaci nejradeji,ale tentokrat se vysledek miji ucinkem.Film by mel pojednavat v nejake hloubce o lidech a o vztazich mezi nimi,pritom tak nejak podivne klouze mimo a po povrchu a cele to je dost velka nuda.Scenar je plytky a rezie bez napadu.Herci vcetne Robertsove se snazi,ale film nezachrani.Navic asi strihac stavkoval,protoze 140!!!minut je opravdu moc i pro milovniky zanru.Skutecne a poctive jsem se dost nudil a jen opravdu par scen diky hercum bylo koukatelnych,takze chvili medituji a davam jim za to presnych 50%. ()

terunka003

Pozitivní, meditační × dlouhé, o ničem, rozmarné, ufňukané. To bylo teda hodně divný! Děj o ničem, herci o ničem, ztráta času. Takové moc sladké a moc pozitivní. Jediné plus za Javiera Bardema. ..jdu meditovat, třeba mě to dostat do takové pohody, že udělám zkoušky a dostanu se do letňáku.. ()

elanius

A podľa mňa to náhodou neni taký otrasný film :). Jasné stopáž neskutočne prestrelená, pri filozofovaní hlavnej postavy o nezmysloch ma občas zdvíhalo, ale niečo ma pri tom filme stále bavilo. Možno to bolo obsadenie (Bardem, Franco, Jenkins), alebo len skrytá chuť tiež niekam zbaliť kufre a vypadnúť (rozhodne nie do Indie :). Každopádne talianska časť filmu zdvíha hodnotenie na slušných 6/10. ()

rowdys

Na film som sa díval len kvôli "segmentu" v Taliansku, tj. šiel som do toho len kvôli vizuálu. Ak by sa po Taliansku film prehupol rovno k záveru, bol by som s ním vcelku i spokojný, pretože miestami mal svoje silné stránky i v príbehu a dialógoch, no druhá polovica ma už nútila pretáčať. Jednoducho 2,5 hodiny sa na romantiku pozerať nevydržím a už zvlášť nie, keď mi problémy Liz nič nehovoria. Pri prvej hodinke sa ale dalo zasmiať i uvoľniť, z čoho mi vychádzajú dve lepšie hviezdice. A idem si aj rovno pozrieť Prázdniny v Ríme. ()

Hnedoocko

Obrovské zklamání! Film byl natolik zdlouhavý a nezábavný, že jsme u sledování s přítelem usínali. Ač je mi to líto, byl to průměrný film, který ani krásná Julia nezachránila. ()

Pavlínka9

Po shlédnutí tohoto filmu jsem měla dost rozporuplné pocity a nevím, co jsem si vlastně z filmu "odnesla" nebo co mi dal :) Ale vím, že se mi spíš nelíbil než líbil :) Ale jedna scéna byla vynikající ;) - italská gestikulace :D ()

lennyd

Spisovatelka Liz Gilbert (Julia Roberts) již nějaký čas neví, co si počít se svým životem - právě přestála rozvod se svým manželem, a s novým přítelem také není úplně nejšťastnější, a tak se rozhodne udělat ve svém životě něco jedinečného. Na rok odjede do ciziny - do Itálie, do Indie a na Bali - poznávat jiné lidi, jinou kulturu, jiné jídlo .. a možná i jinou lásku ... Jíst, meditovat, milovat má rozhodně dvě nesporné výhody - tou jednou je Julia Roberts, která v pohodě celý film vzala na svá bedra, a i když se semtam chová hloupě, kdo by jí neodpustil. A tou druhou jsou nádherné exteriéry - ať již jídlem provoněné Itálie, meditativní Indie nebo slunečného Bali. Každá ze zemí (a tím i každá část filmu) přináší divákovi něco jiného, a myslím že by si každý vybral. Potěší také přítomnost několika dalších známých jmen, přičemž mi asi nejvíce uvízl v paměti skvělý Richard z Texasu v podání Richarda Jenkinse (tady to není ten uťápnutý stařík jak jej známe z několika posledních filmů). Celkově mne film i přes zpočátku hrůzostrašnou délku bavil - ale to asi opravdu díky tomu, že jsou to vlastně tři filmu v jednom... ()

venison

Podle mě je důležité přečíst nejprve knihu a potom pustit příběh s úchvatnou Julií Roberts. Tento film je nejen o hledání smyslu života, ale také jako obrazová oslava úžasných zemí Itálie (jíst), Indie (meditovat) a Bali (milovat).. Hlavní hrdinka na své pouti světem potkává různé postavičky s pestrými osudy a prostřednictvím nich se pokouší pochopit a nalézt sama sebe.. Je to příjemný dvouhodinový film, který kupodivu nenudí, ale myslím, že opravdu není pro každého.. ()

Jolinar

Tyhle cajdáky mám prostě ráda. Navíc jsem velký labužník, mým největším snem je cestovat a mám za sebou velmi špatný rozchod =) takže jsem Liz docela chápala... kdyby nebylo opravdu trapného konce, dala bych ****. Richard Jenkins nejlepší. ()

skretik

Príjemný, oddychový, vcelku dosť realistický film... dosť sa v ňom vidím :)... a s odstupom času sa mi páči ešte viac a pridávam aj tú poslednú * :D ()

sahe

Zaujal mi výrok - ‎"Zlomené srdce znamená, že jste se o něco snažili." Bylo tam pár dalších zajímavých výroků, který sice tento film nebudou posouvat na první příčky oblíbenosti. Je taky dost možné, že tento film si pustíte po rozchodu... ()

Kicune

Tvůrci filmu během natáčení nejspíš jedli, meditovali a milovali to. Ovšem zapomněli na vše okolo a stvořili film, který je opravdu moc dlouhý, moc nudný a je celkem vzato o ničem. Tedy hloubání o rovnováze vlastního já mohlo dopadnout i lépe, kdyby se vyhodila půlka zbytečností a přešlo by se na svižnější děj. K lepším stránkám patří nádherná kamera a herci, ovšem ani úsměv Julii Roberts evidentně film nedokázal zachránit. ()

Sany33

Celkom som sa pri tomto filme nudil. No nalejme si čistého vína filmy o hľadaní životnej pravdy a o ceste k nej sú celkovo nudné ak sa k tejto pravde teda nepresekávate mečom alebo neprekáľate inou zbraňou. Liz sa rozhodla hodiť celý svoj doterajší život, manžela, priateľov jednoducho všetko za hlavu iba kvôli tomu, že sa cíti nešťastne. Kurva drát svet je sviňa každý druhý človek na svete sa cíti nešťastne zato nemusíme robiť iracionálne rozhodnutia na základe ktorých sa môžeme stať bezdomovcami. No nič Lízike to vyšlo rozbehla sa do Talianska, kde zistila že v Newyorkské špagety asi nej sú original a zachutilo jej. Potom sa rozbehla na Bali aby našla svoj duchovný kľud prostredníctvom meditácie a čo by to bolo za ženský romantický filmíček ak by sa nakoniec aj nezabuchla podotýkam že v Indií do Brazílca žijúceho v Austrálií to ma vážne už zabilo. Išlo mi v celom filme iba o to, že takéto jednoduché to nie je a preto sa mi aj celý film zdal mierne neuveriteľný a plný klamu. Čo sa týka hercov neprechovával som k nim žiadne známky odporu počas celého filmu akurát som si všimol, že Julia je už trocha v progresívnom veku ale to na jej hereckých kvalitách nič nemení. Bohužiaľ ani ona nedokázala zachrániť túto snúšku kecov a životných poloprávd. 25% ()

strelenaL

Liz spisovatelka, která se rozvedla, bláznivě zamilovala do mladšího muže, jedla ty nejlepší pokrmy a pochutiny ve slunné Itálii. Naučila se mluvit plynule italsky, poznala nové kamarád(k)y. Meditovala a našla samu sebe (mantru) skrz nejhlubší poznaní a nakonec se bláznivě zamilovala. Filmové zpracování knihy Jíst, meditovat, milovat bylo velmi věrohodně natočené. Scénáristé do filmového příběhu dali všechny důležité aspekty elizabetina poznávání a objevování krásy. Myslím si, že film velmi potěšil všechny čtenáře, kteří měli tu čest a knihu již přečetli. Co dodat…“Attraversiamo.“ :-). ()

Kurikmoon

Mne to tak hrozné, ako tu vychádza z komentárov, nepripadalo. Áno, začiatok otravný a finish mi ako vyvrcholenie nepripadal. Ale medzitým si človek mohol vybrať a rozmýšľať nad tým čo hlavná hrdinka hľadá a v akom rozpoložení sa nachádza. ()

blackJag

Ukrutně dlouhé, tak trochu blbé a dokonale nudné. K smíchu, ale ne vtipné. Pokud někoho chcete přimět k zamyšlení nad svým životem, toto mu nepouštějte! 40% ()