Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

RoryWhite

Je to smutné, ale tenhle film opravdu "nemá děj". Ať jsem se snažila sebevíc, prostě jsem do děje vtažena nebyla. Celkově na mě působil nudně, žádné "skutečné" pocity, nic, co by mě hlouběji zasáhlo. Jediné, co se mi na něm líbilo je jeho "barevnost" scén, kostýmů... ()

mindkiller

Chýbali mi tam pomalé zábery na tú všetku nádheru, ktorá tam bola. Chýbalo mi tam počutie zvuku vetra, ktorý sa preháňa medzi korunami listnatých stromov. Chýbalo mi tam, že som nepočul krásny spev vtákov. Chýbala mi tam pesnička Good life. Chýbalo mi tam toho viac. Trailer mi "sľúbil" krásnu cestu po svete, ktorú prežijem bez toho, aby som vytiahol päty z domu a až ju skončím bude mi chýbať a budem si ju chcieť pozrieť znovu a znovu. Nestalo sa tak. ()

BenNat

Zdlouhavá stopáž, která nás zavede na tři různá místa na světě trochu připomíná agitku míru v duši, který člověk nalezne pouze pokud na rok vypustí svůj život, odjede do ciziny a začne meditovat. Poprvé v životě jsem vděčná za to, že předlohu neznám, protože mi dalo námahu příběh shlédnout, natož si o něm číst. Vůbec poprvé jsem taky byla nucená film rozložit do dvou částí na dva dny, protože téměř dvě a půl hodiny byly evidentně nad mé síly. Trochu nechápu, co postavě na životě vadilo a asi nerozumím i dalším zvláštním dialogům, které vyzněly tak nějak naprázdno a dost nesmyslně, ale třeba je chyba ve mně. Julia Roberts mile stárne, což je pozitivní bod celého filmu, příběh malé Tutti mě přeci jen trochu sebral, film má opravdu kvalitní soundtrack, to se musí nechat, ale jinak - no prostě a traversiamo - raději to přejděme. ()

karras

Takový přefilozofaný Sex ve městě. Nevím nevím. Myšlenky té knihy se mi líbily, a vlastně celá myšlenka toho filmu (i knihy) byla docela zajímavá, ale nijak zvlášť mě to nechytilo. Hlavní postava, Liz, se mi absolutně nezamlouvala. Sobecká, egocentrická a tvrdohlavá američanka. Ale to je asi o vkusu. Za mě tři hvězdičky, protože ani Javier Bardem nedokázal zachránit vytlačené slzy Julii Roberts. ()

amlug

Čekala jsem, že to bude horší, ale film mi příjemně ubíhal a dokonce jsem se i párkrát zasmála. Co mi vadilo byla snaha o dojímání a ždímání emocí, které mě absolutně míjelo. Celkově - jako odpočinkový film dobrý. ()

Boylina

Zbytečně dlouhé...utahané... nezanechá výraznější dojem.. Asi tam bylo spousta jídla.. meditace.. a nějakej ten sex..Julia mě tak utahala, že si naštěstí nevzpomínám. ()

Varoglam

Za to já jsem si celí film náramně užil :-P Je pravdou, že film je dlouhý a sem tam nuda, ale jak říkám, film na mě zapůsobil, prošel všemi mými smysli xD Něco jsem si z něj nechal, něco vypustil a jsem spokojený. Jak budu mít delší chvilku, klidně se na něj podívám znovu. A nezatracujte tento výtvor až tak moc ;-) ()

lesotho

Tenhle film ve mě evokuje jen 2 slova: velká nuda! Děj se neuvěřitelně vlekl, 134 minut je na tohle téma zbytečně moc. Možná kdyby to zásadně zkrátili. Ty dvě hvězdičky dávám spíš za krásné exteriéry :o) ()

Keytee

Mám rada Juliu Roberts pretože vie zahrať každú emóciu na tom správnom mieste. Najlepšia bola hudba ale tento film mi dal veľa. začiatok bol nudny a otravny ale asi to tak malo byť aby druha polka bola viditelne lepsia. Rím, India, Bali...to už bolo o niečom inom. a myslím, že sa tam prezentovali myšlienky, ktoré mnohým ľuďom dodajú pozitívnu energiu. :) ()

Agora

Už knížka se mi zdála pěkně otravná a film je lepší jen v krásných záběrech měst a krajiny. Já nevím, že ti Američané pořád nejsou na něco připravení a pořád se jezdí hledat do Asie - nejlépe do Tibetu nebo Indie. Jen se toto téma objeví ve filmu, tak mám po náladě. Herecký výkon J. Robertsové byl chabý a ani Bardem (a že ho mám ráda) se mi nelíbil, sice mu to tam moc slušelo, ale tu lásku jsem jim nevěřila. Líbivý povrchní film. ()

Two.Swallow

Připadá Vám život bezvýznamný? Pociťujete potřebu něco měnit, stavět se na vlastní nohy a poznat svět i z té strany, co je za zrcadlem? Možná sáhněte do knihovny a vytáhněte E. Gilbertovou. Možná opomeňme projednou lenost a skočte do obchodu a při večerní sklence a s mísou popcornu se pozastavte myšlenkami na snímku Eat, Pray, Love. Ačkoliv Julia Roberts mi absolutně neimponuje a její hollywoodský úsměv mě za chladných nocí spíš děsí než přitahuje, tak nějak si ji v roli Liz dokážu představit. A i když je to hvězda těžce za vodou, dovedu si i představit, že by se někdo jako ona mohl potýkat s tou malou životní krizí. Každopádně, v momentě, kdy film skončil, najedou jsem byla plná nenasytné energie a okamžitě jsem chtěla vycestovat do Itálie, přežrat se pizzou v Neapoli, vychutnávat si špagety v Říme a náhodou tu potkat nesmrtelnou kamarádku, která mluví stejnou řečí a náhodou zná výborného učitele italštiny. ()

JohnJa

Moc jsem si od tohohle filmu nesliboval, a možná i proto byl výsledek lepší, než jsem čekal. Takový jasný průměr. Na druhou stranu bych řekl, že je to až moc dlouhé, takové trochu o ničem a postava, kterou hrála Julia Roberts, mi nebyla moc sympatická... A tyhle prvky jsou u podobných filmů základními stavebními kameny. ()

JARDAHONDA

S vírou,že v životě jde o víc než jen o manžečla,dům,a kariéru,,,Opouští Liz (Julia Roberts) New York a vydává se na cestu do Itálie,Indie a na Bali,aby našla novou chut´ do života prostřednictvím jídla,meditace a nové lásky.......Průměrné romantické drama u mě za *** ()

karmenka

Juliine zilnate celo mi propomina navrete rameno Arnolda v casoch, ked tocil napr. Komando... Julia je tu cela divna, aj pribeh ma skor nudil ako pobavil a zaujal, jedine pozitivum vidim v charizmatickom Javierovi, ale kym on prisiel na scenu, skoro som uz spala od unavy. Asi by som si mala radsej precitat knihu. ()

lenulapenula

Mne sa film páčil... bolo ukázané, že aj ked má človek v živote viac menej všetko aj tak nie je šťastný lebo nemôže nájsť svoju životnú rovnováhu a zmysel bytia. myslím že do tohto štádia raz dojde každý či má alebo nemá existenčné problémy... len málokto sa dokáže vykašlať na všetko a ísť hladať svoje šťastie pretože každý sa s vnútorným rozpoložením vyrovnáva inak. Radosť z maličkostí ako napríklad jedlo... je tiež dosť obohacujúce a meditácia, modlitby alebo počúvanie svojho vnútorného hlasu nie je nikdy na zahodenie. Takže tento film má pre mňa hlbokú myšlienku aj ked nie nejakú svetobornú a Julia Roberts je perfektná herečka ... 7/10 ()

J.Bonnie

Z celých 134 minut filmu mi zajímavých přišla tak 10, dalších 80 minut bylo nudných a zbytek (tedy třičtvrtě hodiny!!) nesnesitelných a neuvěřitelně hloupých! Jako nejlepší část filmu vnímám "Itálii", kde se jedlo a bavilo, poté měl film skončit a dala bych mu možná i 70%. Ale čím víc minuty plynou, tím více se blížíme ke klišé červených knihoven, k frázím, které by (některé) ženy chtěly někdy (aspoň jednou) od nějakého (jakéhokoliv) chlapa slyšet, ale které jsou v jejich hlavách a NIKDY v hlavách mužů - kort těch hezkých, mezi které patří i Javier Bardem. Je jasné a trapně, že při scéně, kdy zve Julii na loď mu do úst vkládala slova žena, škoda jen, že Murphymu to nijak moc nevadilo. A který muž se rozbrečí při loučení se synem navíc v přítomnosti ženy, kterou by chtěl??? OH MY GOD!!!! Když o tom tak zpětně přemýšlím, ani nevím, proč jsem dala 2 hvězdy, možná to ještě změním jen na jednu (za skvělou Julii Roberts).... ()

vlkcz

Tenhle film je úplně zbytečnej. Stejné téma už si Robertsová střihla v Nevěstě na útěku a nutno přiznat, že i když se jedná o klasickou romantickou komedii, tak jsem nad ní přemýšlel víc, než u tohohle "uměleckého" filmu. Hlavním problémem filmu je jeho téměř nesnesitelná délka. Začátek ještě jakžtakž ujde, když tedy pominu, že hlavní hrdinka se mi stihla během zhruba první půlhodiny zprotivit. Naprosto jsem nepochopil, proč tolik trvala na tom rozvodu. Část v Itálii byla jediná koukatelná a podle mě už tady mohla pochopit, k čemu jsme se museli protrápit ještě další hodinou. V Indii už příběh začíná postrádat logiku (rozvedená dáma přesvědčuje mladičkou nevěstu, jak je manželství fajn). Jediné světlé okamžiky této části jsou sarkastické poznámky Richarda z Texasu. A návrat na Bali, to už je takovej cukrkandl, že jsem fakt uvažoval jestli to dokoukám, nebo se radši zvednu a odejdu. No, vydržel jsem, ale i ty 2 hvězdy jsou až až. ()

CernaMoora

rozhodla jsem se ho zkouknout jen proto, že jsem na něj už párkrát slyšela v jinejch filmech narážky, tak abych věděla vo co gou ... když jsem viděla místní hodnocení, tak jsem si to nakonec málem rozmyslela, ale nakonec teda jo no ... a přijde mi tu trochu podhodnocej ... je to sice romantická nereálná blbost (a část s Indiií je hodně trapná), ale už jsem tady viděla podobný kousky hodnocený mnohem líp ... moc mě to nebavilo, znova ho nedám a bardem byl děsně směšně ubrečenej, ale tak ... záběry dobrý no ... 60 % (dala bych tři hvězdy, ale protože si myslím to o tom podhodnocení, tak čtyři) ()