Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

Johgas

Film mne nenadchnul. Je to o "hledání sebe samé" a štěstí, jenže na cestu hledání a poznání se hlavní hrdinka vydá poté, co odkopla manžela - prostě proto, že se nudila...a to jako má být východisko pro hledání štěstí? 2 hvězdičky za italskou část - lekce italské gestikulace a čekání na rozmrznutí krocana byly opravdu zábavné. Jako zřejmě nechtěný "bonus" nám režisér naservíroval scénku v Itálii - Julia si velmi vychutnává nějaké špagety, čte si italské noviny, číšník na ni mluví italsky a to vše podtrhuje árie z Kouzelné flétny - zpívaná v němčině:-) no já jsem se u toho nasmála, ale nejsem si jista, z dali to takto humorně bylo zamýšleno. ()

zero_zelo

i když to zahrálo na moji cestovatelskou notu a především podobnej model a zkušenost s "řešením" života, tak to bylo moc dlouhý :) jinak mě to ani tak nějak moc neuráželo, nechyběla patřičná "hloubka" vzkazu, osobně si myslím, že takhle to nějak je ve skutečnosti. dycky někde vyskočí ňákej vzkaz v lahvi a znamení a člověka to posune, ale o stařečcích či střenkách, sypajicích moudra z podpaží to určitě není :) co mi trošku vadilo byly ty přesuny. půl roku obžerství v itálii, najednou šup bali a jakože meditovat, pak najednou šup a už to umím, tak jedu dál, protože teď už vím, o čem to je... v knize a skutečným příběhu to asi probíhalo trošku jinak, chápu, ale ten film má tragických 134 minut, tak to mohlo bejt ztvárněno mírně jinak :) zkrátka, neurazí, ale je to rozhodně film pro ženský a to jenom některý :) ()

MJI

Americký film pro amerického diváka. Sám bych si přál trochu víc smyslu, ale chápu, že pak by se to trochu hůř prodávalo... Oblíbené téma, pochopitelný úkrok ve zpracování. Nicméně, je to film, na který nezapomenete. Proto zvyšuji na 4*. ()

leopoldina

Když jsem byla na tomto skvostu v kině, nijak obzvlášť mne neuchvátil. Julia se mi zdála moc stará a pyskatá, nějak mi to přišlo hrozně utahané, některé pasáže přehrávané a přišlo mi to nějak nereálné. Po dvouleté pauze jsem filmeček shlédla s mojí kamarádkou, která se nachází na podobném rozcestí, co hlavní hrdinka v JMM a film jí mnohými moudry pomohl. Pokud film dobře pochopíte, zjistíte, že Vám předává pár důležitých message pro život a tím jsou: 1. užívej si života, dokud jsi mladá a bezdětná; 2. nezůstávej s někým pouze z toho důvodu, abys nebyl sám/sama; 3. neboj se změn a vezmi svůj život do svých rukou 4. vyzkoušej a ochutnej vše, co Ti život nabízí. Na film se dobře kouká z hlediska překrásných exteriérů a labužníci si přijdou na své. Během filmu dostanete hlad:-) ()

Boobus

Film Jíst, meditovat, milovat mapuje "pouť mladé dámy za pozemskými i duchovními rozkošemi napříč Itálií, Indií a Indonésií". V každé z oblastí Liz ozdravuje jinou část svého já jiným způsobem, s jinými lidmi, prostě jinak. Pro mě je to jeden z nejinspirativnějších filmů vůbec. Je to přesně ten typ filmu, který si ženy pouští v okamžiku, kdy mají pocit, že je všechno v háji. A on pomáhá! Navíc osobně považuji roli Liz Gilbertové jako jednu z nejlepších rolí Julie Roberts. ()

katy72

Jednoho dne se člověk probudí a zjistí že i když je úspěšný,splnil si své sny tak jeho život je prázdný a smutný. A tak se rozhodne udělat něco jinak. Myslím že film Jíst,meditovat,milovat vystihuje přesně to co člověk cítí a taky by se nejradši sbalil a jel... Film mohl jít trochu hlouběji v myšlenkách,ale jinak super. ()

Svadbos

Počas celého filmu som mal pocit, že tento film spískala Julia so scenáristom, aby sa mohla pozrieť na Bali, do Indie a do Talianska a ešte pritom zarobiť. Bezduché a prázdne. ()

skepticka

Veľké očakávania, zase raz, splodili veľké sklamanie.Nie ,že by sa to nedalo pozerať,ale vzhľadom k obsadeniu a námetu sa z toho dalo vyťažiť o mnoho viac. ()

robbez

Každý má asi někdy chuť se na všechno vykašlat, odjet někam daleko a poznat, ochutnat a vyzkoušet něco nového a jiného. Někdo má dokonce i dost odvahy, aby to skutečně udělal. Film to ale všechno podává strašně prvoplánově a kýčovitě jako v nějaké telenovele. Chvílemi jsem měl pocit, že scénář napsal Viewegh společně s Nesvadbovou nebo že Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě odjela do světa poznávat samu sebe. Navíc ještě celým filmem prostupují ta rádoby duchovní a „filozofická“ moudra a rady na úrovni EZO TV. Julia Roberts tu vlastně hraje znuděnou bohatou ženušku, které v podstatě nic nechybí. Má ale pocit, že to nějak není ono a chtěla by asi zažít nějaké nové vzrůšo. Proto si začne vytvářet pseudoproblémy v partnerských vztazích, aby se mohla v krátké době rozejít se svým manželem a vzápětí i se svým novým milencem. Pak konečně může vyrazit do světa hledat své pravé (samozřejmě velmi duchovní) já. Místa jejího pobytu jsou turisticky velmi provařené destinace, které zřejmě podle představy tvůrců budou v divácích a hlavně v divačkách vyvolávat velmi příjemné asociace. Místo do Říma, Indie a na Bali tak naše hrdinka klidně mohla odjet třeba do Paříže, Tibetu nebo Thajska. Na cestě potkává neustále nějaké úžasné lidičky, jejichž úžasné myšlenky a srdceryvné osudy ji ovlivní a obohatí tak úžasným způsobem, až by se z toho jeden posral. Nakonec se samozřejmě naše neklidná cestovatelka a „duchovní hledačka absolutna“ opět zamiluje, aby byly tužby všech „romantických“ divaček plně ukojeny. Za nejlepší část filmu ještě považuji tu italskou, kde se hodně a dobře jí, což je mi opravdu sympatické. ()

lubica1995

Móóžem aj ja natočiť o sebe film?? Prosííím.. šak určite by sa každí na to rád pozrel.(nie, absolútne nežijem obyčajný život...n a o z a j ) šak keď to vezme do ruky dobrý režisér.... tak to bude trhák, a to hovorím bez srandy.. ()

RoyBatty444

Ako duchovná cesta pre neschopného človeka nájsť sám seba bol film možno poučný. Lebo sa dá ľahko stratiť vo všetkých radách a postrčeniach, ktoré príbeh ponúka. Knihu som nečítal ale ako vždy odchýlky od predlohy sú. Osobne som bol od Indie presýtený a pobyt na Bali išiel tak trochu mimo mňa. Tým chcem povedať, že mi už nemal čo ponúknuť ako dáte si kávu alebo roastbeaf. ()

ReTeZa

Zajímavé a zamyšleníhodné... Jak je těžké odpoutat se od věcí a lidí jen proto, že už si na ně člověk zvyknul... Život je o stereotypech, ale taky o tom, jak moc se od nich dokážeme vzdálit... ()

Ajfist

Kravina neuvěřitelného kalibru.Robertsová bere koukám vše co jí nabídnou.Taky tahle herečka nikdy nebyla a nebude zárukou dobrého filmu.Tento film je naprosto o ničem.Nebyl jsem schopný ho dokoukat až dokonce.Nuda s přehnanou stopáží. ()

breebencova

Nějak jsem to Julii Roberts nevěřila. To potěšení z jídla a z toho, že nedopne džínsy, ani ta milostná zmatení mysli. Asi na to nahlížím příliš pragmaticky, ale která rozvedená čtyřicátnice by řešila rozchod ,,trandáním" po světě? (Která by na to měla?). Pro mě příliš dlouhá nudná pohádka :-) ()

BlackVelvet

Adaptace z knihy se dle mne vubec nepovedla. Eat Pray Love of Elizabeth Gilbert neni pro kazdeho, ale mne osobne se kniha moc libla, Gilbert je docela talentovana a co knihu udelalo celkem obohacujici je skoro cestopisna kvalita. Kniha sice zacina docela sebestrednym popisovanim toho, co Gilbert prozivala pred rozvodem a po nem a s Davidem, nicmene jak Elizabeth zacla cestovat, tak kniha zacla byt docela dost zajimava. Skvele popisuje lasku Italu k jidlu a nauci nas spoustu zajimavych Italskych slov, a celkove je kniha plna postrehu o zivote v Italii, v Rime atd. Ve filmu vidime jen skupinku lidi co porad "zere" a tim, jak Julia do sebe hazi spagety mame tedy pochopit jak je jidlo skvele. V Indii Elizabeth popisuje meditacni techniky a boje zapadaku kdyz prechazeji na klid mysli neuveritelne dobre, je to dle mne nejpodarenejsi kapitola, v Indii kniha je az do metafyzicna a konceptu mimo beznou realitu. Zaroven ale celkem srozumitelne, coz je podle mne skvele, protoze takove literatury jako by pohledal. Ve filmu Julia tak nejak proleti ashramem a o hluboke krizi viry a narocnosti celeho pobytu se nedovime zhola nic. Na Bali Elizabeth skvele popisuje realie zivota na teto celkem exoticke zemi, pise o tom, co se stalo, kdyz sehnala penize na barak a proc to bylo tak silene frustrujici. Elisabeth pise o Bali mystickem, zahalenem do havu nazoru, predstav, presvedceni a predsudku ktere zapadak nejen nezna, ale i velmi tezko chape. Proste cist knihu je radost, a pribeh se netoci jen kolem Elisabeth a jejich pribehu s chlapama a nebo bez nich :) Koneckoncu i jeji brazilska laska je popsana v daleko sirsim kontextu a chapeme tak, proc se do nej tak hodne zamilovala a jak namlouvani probihalo a proc na pozadi Bali a tamni kultury. Ve filmu opet vidime velmi velmi povrchni pribeh, kde scenariste zapomneli na hodne zajimaveho z knihy, ale nezapomneli na nahataho chlapa v jezirku, ktery se snazi Julii svest atd. Film je povrchni, postavy ploche, pribeh se vseho jen dotkne a cely film tedy neni jen povrchni, ale neni moc dobry ani jako cestopis. A kdo proboha delal casting, Julia tu roli hraje fakt hodne mizerne, a jeji "electricity" s filmovyma partnerama je na nule. James Franco jako jogin, my ass ! ()

Caskett

Hrdinka filmu neví, co si sama se sebou počít a aby se nemusela rozhodnout, co dál, dá si roční pauzu. Přesto jsem byla zvědavá kam až to ta Američanka dotáhne. A píšu záměrně Američanka, protože se to odráží na celém zbytku filmu. Naivní představa, že se dá utéct (v jejím věku bych spíš řekla, že totální blbost) před jakýmkoli vlastním rozhodováním a absolutně slepé následování a podřizování se jiným... no nejvíc mě vyprovokovala scénka s loďkou. Říkala jsem si v tu chvíli, aha asi nějaký vnitřní konflikt, něco co ještě divákovi neodhalili. Houby! Prostě jí jenom někdo řekl o vyrovnanosti a nějaký jiný stařík (a jen proto, že žije na Bali a má 64 nebo 100 let, tak sežral všechnu moudrost světa) jí poradí, že vyrovnanost se mění... A ta radost z meditace. Jistě, celý život žije v konzumní společnosti v NY a najednou se po měsíci přeorientuje na východní způsob chápání náboženství... trochu mě udivuje jak jednoduché je podle ní přijet a "pochopit" úplně jiné myšlení a kulturu a napasovat to všechno (Itálii, Indii a Bali) na svůj život. Ani romance, ani cestopis... pel mel made in USA. ()

KraLuban

Navzdory slušnému potenciálu spíše slabé - utahané, příliš dlouhé, prostě zabité. Body dolů za nelogické chování hlavní hrdinky předtím, než uzná, že Bardem je pro ni dost dobrý. ()

Bluesun

V podstatě krásný film. Zvláště první dvě části jsou výživné. Bohužel poslední část, kdy by měl film vrcholit, upadá do prachsprosté love story se všemi klišé, které v romantických filmech známe. Další problém filmu zpočívá v tom, že není vždy úplně zřejmá motivace hrdinky pro opouštění svých partnerů a překotné životní změn. Ale asi se to dá dočíst v knize. ()