Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

KatkaMach

Putování za poznáním sama sebe v podání Julie Roberts bylo opravdu děsné. Vůbec jsem neměla pocit, že by k něčemu dospěla, nějakému sebepoznání. Čekala jsem daleko víc. Ikdyž nemám Julii Roberts moc v lásce viděla jsem pár filmů kde byla skvělá. Ovšem ne v tomhle. Vůbec nic jsem jí nevěřila. Nebýt hezkých lokací nevím jestli by si zasloužil tak vysoké hodnocení. Dávám dvě hvězdy, koukat se na to dá, ale bez velkých očekávání. ()

Zirael

Nuda. Film je neuvěřitelně dlouhý na to, že se v něm nic neděje, jen se střídají oku lahodící lokace. Film se tváří, že má strašně hlubokou myšlenku, ale ve skutečnosti je povrchní. Never more. ()

JFlower

Myšlenka výborná, herci obstojní, zpracování chabé. Kdyby se to chytlo za správný konec, mohl být výsledek mnohem lepší. Tohle je jako točení se ve spirále bez vidiny konce, které nespraví ani poměrně slušně zvládnutý závěr (na který jsem téměř od začátku s pomocí hodinek čekala). Stopáž byla místy utrpením, ale u podobně laděných filmů to asi jinak nejde. Škoda, potenciál tam byl. ()

jjjerry

Na mě příliš dlouhá stopáž. Je to vlastně svým způsobem víc "příběhů" lépe řečeno etap které souvisle následují=) Ta třetí dějová linie se mně libila asi nejíc, poslední mě trošku zklamala, příliš dlouhé a předvídatelné. Celek působí hezky a je doprovázen hezkou příjemnou hudbou a krásnou kamerou. ()

LencaN

Neoslovilo mě to. Čekala jsem něco co mi dá nějaké poznatky o životě a vztazích. Ale tohle bylo celkem na nic. Jako kniha to možná vyzní líp, ale vidět to je poněkud zbytečnou ztrátou času. Bylo to unylé, hlavní postava mi nebyla sympatická a nespravila to ani Julia Roberts. Všechno bylo jenom naťuknuté, ale nic nešlo pořádně do hloubky, což jsem od filmu s takovým názvem čekala. Navíc ta stopáž...OMG, mooooc dlouhé na to, co ten film vlastně "obsahuje". ()

Miska2712

Tento film patrí medzi jeden z mojich najobľúbenejších a takých, ktoré by som si pozrela kľudne znova, alebo som ich už videla aj viackrát. Vrelo odporúčam ženám, ktoré nemajú vo všetkom jasno. Priznávam, že tento film som videla, keď mi bolo dosť hrozne a veľmi mi pomohol a nahliadol do duše. Film upokojí a prinúti Vás nazrieť na veci pozitívne. Vôbec už nehovorím o tom, že tam bolo skvelé herecké obsadenie v podaní Julie Roberts a ostatných hercov. Vrelo odporúčam pozrieť a určite neoľutujete. ()

kacer4 odpad!

Pán Boh ochraňuj všetkých ľudí od tohto filmu. Ja debil som si ho stiahol (nevedel som o čom je, nevedel som aký je) do autobusu cestou do Paríža. Na tú cestu nikdy nezabudnem aj vďaka tomu filmu. ()

Eddemi

Knihu som citala v obdobi, ked u nas vysla ako novinka. Nebavila ma a tak som sa do filmu vobec nehrnula... Musela som nan dospiet a dnes po pozreti musim skonstatovat, ze sa tak stalo. Vsetko bolo tak ako malo byt a film sa mi velmi pacil. ()

čertíček

Podle komentářů a hodnocení mnoho z pisatelů nepochopilo a hlavně neuchopilo to, co se film (kniha, a knižně vydané příběhy lidí, kterým kniha změnila život) snaží říct. Původně spisovatelka neměla v úmyslu vydat knížku jako motivační prvek, ale ono se to stalo tak nějak samo. Je zřejmé, že mnoho žen se ztotožnilo s hlavní hrdinkou Liz a ta jim, aniž by chtěla, ukázala, že to jde. Sice těžce a bolestivě, ale jde ... Není to o jídle jako takovém, není to o meditaci jako takové a není to o lásce jako takové ... hlubší smysl dává těm, co otevřou mysl, srdce a játra :D ... mládí nepochopí, zkušenosti jim ještě nenaplnily život, ty starší už vědí a zamyslí se. Někteří seberou odvahu a sílu otevřít dveře na nové cesty, jiní nemají či nějak nemohou, ale alespoň sní - a snít, je důležité! Proto všem přeji: jezte a oddávejte se smyslům a vášni, meditujte a najděte vnitřní klid a rovnováhu se smyslem života, milujte a naplňte nejen sebe, ale i ostatní city a pocitem pokory, jako dává matka svému dítěti :) ;) ()

Santiago.

Tenhle film je na jednu stranu docela dost špatnej, taková ta odporně sladká americká limonádka. Když k tomu přidám, že nemám rád Julii Roberts, je to doslova vražedná kombinace a adept na hodnocení odpad. Ale přesto všechno tento film obsahuje takovou neviditelnou esenci, která mě oslovila, ten vnitřní náboj a smysl naštěstí přebíjí tuto ulepenou formu,. Za tu Itálii jsem přidal jednu hvězdu navíc, pro tu mám prostě neobjektivní slabost :). ()

DöN

Napriek velkym ocakavaniam som bol sklamany, feministicka nuda. Postava Richarda Jenkins napisana naozaj zle. Postava Chaviera Bardem napisana skvele a jeden z mala svetlych bodov filmu. Za usek filmu v Rime by si to mozno zasluzilo slabsie 3 u mna. Kazdopadne nechcem nikoho odradit, chodte si to pozriet, sto ludi sto chuti. A kniha je vraj skvela. ()

dennuska

* za jídlo + * za fantastickou krajinu. Slušný cestovatelský dokument, ze kterého by se dalo vypustit 80 minut trapáren s Julii Roberts a jejími rádoby smyslnými milostnými avantýry. Tvůrci se pokoušeli o výpravně stylový film s patřičnou filozofickou hloubkou, ale vyplodily zatraceně protahovanou nudu povrchní jak kaluž po jarním deštíku. ()

Frfla

Zbytočne zdĺhavý film, ktorý by sa v kľude zmestil do hodinky a pol, a možno by to tomu aj trochu pomohlo. Ku koncu som už nevedela vydržať kedy to skončí a charakter, ktorý stvárňovala Julia Roberts, mi už časom liezol na nervy. Jedna hviezdička je za hudbu, druhá za krásne Bali a zlatého šamana a tretia za Javiera Bardema. :) ()