Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

Veronika953

Julia Roberts je úžasná herečka a v tomto filmu si zaslouží 4 hvězdičky . Je to velice zajímavý příběh má příjemně ztvárněný hned jako první jídlem a to v Itálii je úplně krásný nápad. Nakonec se milovat na Bali je nádherné spojení fantazie a i příjemného prostředí . Tento film je dokonalý pro lidi ,kteří se chtějí na chvíli odpoutat od každodenního stereotypu a zažít úžasné dobrodružství s krásným, koncem. ()

Bajislaw

Julia Roberts hraje znuděnou, zpovykanou, sobeckou starou brécu v příšerně natahované reklamě na libovolnou cestovní kancelář. ()

Madeleine.o

Jsou filmy, který nemůžete hodnotit objektivně. Protože jsou vám tak citově blízký, že vám nezbejvá nic jinýho než je bezmezně milovat. Eat, Pray, Love mezi ně patří. ()

macco33

Taková správná, lehce zidealizovaná pohodovka. V záplavě akčních divočin a potoků krve velice vítaná změna. A Julka s tou svou pusenou od ucha k uchu dokáže stále potěšit - mluvím samozřejmě jenom za sebe. ()

Keen.lady odpad!

Existenční krize jedné nány, která si neumí vytvořit samostatně fungující osobnost, ale raději kopíruje své velmi špatně vybrané protějšky, dokud si opět neuvědomí, že to nemůže jít dál (teď nemluvím o sobě, i když proč ne...). Konečné rádoby prozření (které v reálném životě kobylky dopadne úplně stejně jako předešlé vztahy) je absolutním nulovým posunem v rámci děje. Ani chuť na jídlo jsem neměla a falešné meditace ať si strčí za klobouk :) ()

Blackadder

I dovuhodinový film nemusí mít příběh. A toto dílo to dokazuje. Dá se na to dívat, ale nečekejte, že vás vtáhne do děje - není tam prostě žádný. Pro koho tedy film je? Pokud odpovíte aspoň 4x ano, tak je pro vás: * mám rád Itálii, Řím, italská jídla a italštinu? * líbí se mi filmy s krásnými záběry z různých koutů světa? * věřím v meditaci, buddhismus a vůbec ve vyrovnanou duši? * nevadí mi že je Julia Roberts opravdu už stará? * líbí se mi Javier Bardem? ()

Dashia5

Milé ráda se k tomuto filmu vracím, vždy mi něco připomene... hlavně dělat co člověk chce sám, a ne jak chtějí ostatní. Julia Roberts je perfektní. ()

Stepka.T

Tak tohle mě fakt nezaujalo a to si myslím, že jsem měla náladu na nějakou blbost o hledání smyslu života, lásce, práně a tak. ()

Eywa11

“I didn’t want to destroy anything or anybody. I just wanted to slip quietly out the back door, without causing any fuss or consequences, and then not stop running until I reached Greenland.” Myslím si, že toto je presne film, ktorý sa ľuďom buď páčiť bude alebo ho rovno zavrhnú ako úplnú somarinu. Je to o tom či sa s tým stotožníte a nájdete tam rozbité časti seba samého, alebo nie. Ja som ich tam našla celú kopu, preto sa mi to tak páči, lebo sa v tom vidím. Už trápnejší ale pravdivejší a úprimnejší komentár ma nenapadá. Je v poriadku cítiť sa nevyrovnane zle a stratene v živote, ale nie je v poriadku to v sebe dusiť zacykliť sa v tom a nič s tým neurobiť. Taktiež sa mi páči, že je to celé zachomútené do cestovania po svete. Veď ako znie ten citát?! "Travel is the only thing you buy that makes you richer." Veru tak! Takže........Attraversiamoooooooooooooooo! :) ()

laardlad

Nesympatická Julia Roberts se rozhodne rok cestovat - nejdřív bude jíst v Itálii, pak meditovat v Indii a nakonec se zamiluje v Indonésii. Pustil jsem si to, že by to mohl být zajímavý film o cestování, ale jediný, co mi přišlo zajímavé byla ta část o žraní v Taliansku. Meditací v Indii film začal neskutečně nudit a když odjela na Bali, tak jsem si už jenom říkal "kill me please." Kdybych to měl podstoupit ještě jednou, tak už jenom první třetinu, zbytek filmu never again.... Btw, už vidím, jak v Itálii holka ze Švédska mluví o tom kolik váží a používá při tom libry :D hahaha :D ()

Alciele

Až teď, když je mi tolik, kolik mi je, a mám za sebou všechny ty neblahé zkušenosti... ale teprve před sebou ty blahé a to uvědomění, co vlastně od života chci. Jo, teprve teď dokážu tenhle film ocenit. Jak moc pravdivý je. A skutečný. A ne pro každého. Chci jet na Bali! ()

jsed

Slabucké, zalozené hlavne na Roberts. Posledná cast a vztah s Bardemom velmi plytké - preco sa vlastne do neho zamilovala? ()

Figuska

Film se mi líbil víc než knížka. Autorka napsala příběh o sobě, takže se v tom nesnažím hledat klišé a pointu nekritizuji, naopak. Ne každý si může dovolit hledat své "já" tímto způsobem, tak proč se na jeden takový neobvyklý případ nepodívat aspoň v kině. Javier Bardem byl rozhodně správnou volbou a dodal špetku emocí, které knize i Julii Roberts chyběly. Jinak souhlasím: "je to holčičí". ()

MonarC

Upřímně jsem od tohoto filmu čekal víc. Myslel jsem si, že z kina budu odcházet s blaženým pocitem a plný pozitivních myšlenek. Jenže to se nestalo. Film sice není špatný, ale místy až moc zdlouhavý, nudný a některé pasáže by tam vůbec nemusely být. Na druhou stranu je to pěkný cestopis, je tam plno krásných záběrů na pláže, italské ulice, krásné záběry z Indie... Atmosferu to má, ale čekal jsem víc. ()