Terminátor Genisys

• USA Terminator Genisys (viac)

Budúcnosť je temná. Súdny deň v deväťdesiatych rokoch minulého storočia zlikvidoval polovicu ľudstva a tí, ktorí prežili, sa od tej doby snažia márne vzdorovať počítačovému systému Skynet. Najsilnejšie hnutie odporu sa sformovalo okolo Johna Connora (Jason Clarke), ktorý pre Skynet predstavuje najväčšiu hrozbu. Problém má vyriešiť Terminátor, stroj na zabíjanie s ľudskými rysmi (Arnold Schwarzenegger), ktorého Skynet pošle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) skôr, ako stihne počať svojho syna. Lenže aj ľudský rebeli majú prístup do stroja času a za Sárou pošlú vojaka Kylea Reesa (Jai Courtney), aby ju pre zmenu zachránil pred Terminátorom. Až do toho okamihu sa vyššie uvedený popis zhoduje s prvým dielom. Návratom do roku 1984 však dochádza k zásadnému bodu obratu. Kyle Reese zisťuje, že Sára nie je bezradná a vydesená servírka, ale poriadna bojovníčka, ktorú žiaden Terminátor nemôže vystrašiť, zvlášť keď jej jeden taký stroj už pár rokov robí spoločníka a ochrancu. Lenže táto výhoda môže byť k ničomu, pretože Skynet má ,,prsty" všade a rozhodne chce zabrániť tomu, aby táto nesúrodá trojica namaľovala ľudstvu ružovú budúcnosť. (Barracuda Movie)

Torpid

Drahé béčko, které mne na mnoha vážně míněných místech rozesmálo. Neuvěřitelně dlouhé, nudné a zmatečné pasáže vysvětlující "časové osy" v zoufalé snaze film propojit s díly předešlými. Zneužití zanačky TERMINÁTOR. Přeji tvůrcům, ať tohle veledílo finančně propadne a definitivně ukončí natahované ždímání prachů z legend prvního a druhého dílu od Jamese Camerona. ()

Narayan

Zásadní věci při sledování nového terminátora, je naprosto se vyhnout jakýmkoliv otázkám typu -"proč?", "jak je to možné?", "o co jde?" apod. Jakmile totiž zapojíte mozek, a budete se snažit nalézt nějakou logiku v tom co se na plátně děje, nemáte šanci, smysl to bohužel velký nedává. Nemám problém s tím, když ve filmech není vše vysvětleno, a třeba i velkou část děje si člověk musí domyslet, nebo někde dočíst - jako třeba filmový Matrix, ale tady není vysvětleno vůbec nic, a přijde mi, že tvůrce nějaká logika věci vůbec nezajímala. Co film dále sráží jsou totálně gumoví herci, zejména postava Kyla Reese je fakt tragicky zahraná, týpek má v repertoáru asi tak 2 mimické výrazy, které s velkým úsilím poctivě střídá. Danaerys se na postavu Sáry Connorové absolutně nehodí, to mi bylo jasné už z trailerů, Linda Hamilton se jistě otáčí v hrobě. Zbytek je také těžký průměr, jediný kdo za něco stojí je Arnold, pro jehož ksicht je role terminátora ušitá na míru. Atmosféra se s prvními dvěma díly nedá srovnávat ani omylem, což do značné míry způsobuje i naprosto prodprůměrný hudební doprovod. Celkově je to tak na 2,5*. Některé části jsou celkem zajímavé, ale celé dohromady to bohužel moc nefunguje. ()

Dm1tr1j

Buď mam mám ďalekosiahle medzery vo fyzike alebo to bolo plne wtf momentov. Moje ego vylučuje prvu z možností takže len za 2 :-D ()

Jajar

Hrozná otrava. Většinu času jste nuceni poslouchat kecy debilních postav nad slátanou zápletkou, která nedává smysl. Neustále se to odvolává na původní díly, ale přitom to s nimi nemá nic společného. Hlášky nefungují, akce neohromí, atmosféra nulová. Od totálního průseru zachraňuje Terminátora Genisys Arnie, ani on ale nemůže udělat ze špatného filmu dobrý film. ()

emdvojka

Na ďalšie pokračovanie legendárneho terminátora v podaní Arnolda, som sa tešil ako malý. O to väčšie je moje sklamanie keď som videl T-800, ako v putách sedí na stoličke na policajnej stanici.. Videl som vnom celý čas obyčajného starého chlapa. No nič, škoda, že sa nerozbehli stými pokračovaniami ešte v 90. rokoch, mohli sme si vychutnávať mladého terminátora plného sily. Teraz nám už len ostal nostalgicky pohľad na jeden akčný trhák, ktorý už len zbiera peniažky a robí s legendy akčného filmu, už len párodiu seba samého. No ale taká je "továreň na sny" či ako sa tomu hovorí... ()

Johny M.

Možná Genisys nikdy úplně nepochopim (nehodlám svádět vlastní nechápavost-blbost na scénáristy), ale to mi nezabrání si ho parádně užít. Arnold v parádní formě, spousta odkazů a druhej nejlepší Terminátor hned po kultovní 'dvojce'! ()

darkreider

To najlepšie na tomto celom je fakt, že Arnold to ešte stále vie uhrať. Casting je moderný a je to asi škoda, pretože porovnať to s prvotným Téčkom, tak srdce zabolí. Nebudem tvrdiť, že mi vadí fakt, že moderná Sarah Connorová je šik. To nie, rád sa pozrie na pekné krivky, ale to, že so sebou ťahá Barrett M82 a neohrozene bojuje so všetkým žívým aj neživým sa takej baleríne verí ťažko. Courtney mi vadí vždy a všade. Už sa vtrel do jednej z mojich srdcoviek (Die Hard) a teraz mi ničí aj druhú. Neostáva mi len veriť, že tým to končí a viac už ho neuvidím. Suma sumárum je nový Té solídny akčný oddych a rád som si zaspomínal. Ja nad týmto tipom filmu moc nepremýšľam, tak mi lobotomický scenár až toľko nevadí. ()

TheMraca

Já vím že to není kandidát na Oskara ani film roku, ale je to poslepované přesně tak jak si to pamětník prvních dílů přeje. A ani jsme nebyli ochuzeni o "I will ve back!" ()

Stíba

Myslím, že tímhle dílem se ukázalo, že by bylo lepší vše se ctí ukončit a do dalších dílů se nepouštět. Genisys v podstatě jen čerpá ze slávy Terminátoří minulosti a v mnoha ohledech se jen vykrádá a byla by škoda v tomhle dál pokračovat a poškozovat památku jedné z nejgeniálnjších akčních sérií. ()

bararich8

Terminátor je zpět, respektive Arnold je zpět a zbytek osazenstva je trochu někde jinde (pominu fakt, že Jai Courtney se tam nehodí). Občas se tam tak zableskne ta stará klasika, hlášky, souboje plechovek hlava nehlava, ale zbytek je takový průměrný americký akční film. Máte-li rádi tuto sérii, asi budete celkem spokojeni, ale jinak už je to nijak nevybočující snímek. Nájezd na další díl? No, prosím, ale chtělo by to trochu oživiti/lépe uchopit, 3*. ()

Jeand´Boa

S terminatorem to nemá už mnoho společného. Možná pár odkazů a nějakou tu terminologii. Ve své podstatě jde jen o průměrný sci-fi film, ve kterém se neděje mnoho zajímavého, objevují se nepodstatné postavy, které se následně nechávají bez dalšího vývoje, a ve kterém triky a poničené movité i nemovité statky nudu maximálně zvlní. ()

Torgal

Od ohlásenia názvu som tušil, že tento film dopadne tragicky. Obsadenie ma v tom utvrdilo (Jay Courtney?! To drevo má najlepšieho agenta na svete a Emilia Clarke je drsná ako košík s mačiatkami) a po obrázkoch a traileroch som čakal len to najhoršie. Samotný film mi nečakane nesprznil spomienky na detstvo tak intenzívne ako som sa obával a prvá polhodina bola dokonca veľmi slušná. Keď sa však na scéne začali objavovať zástupy terminátorov a v čase sa skákalo už aj do budúcnosti, sa z deja stal neprehľadný, zmysel nedávajúci maglajz. Ešte aj ten Arnold, stále fungujúci ako oporný bod filmu, je už len bledým tieňom samého seba (a opäť bohužiaľ v sebaparodujúcom móde). Toto pokračovanie, navyše negujúce príbeh prvých dvoch filmov, si Cameronove klasiky naozaj nezaslúžili... 5-/10 ()

KafuR

Terminátor popáté a zase jinak. Časové skoky a popírání fyzikálních zákonů zde dosáhly již takové úrovně, že i samotný žánr sci-fi by z toho nevěděl, jak se definovat, na druhou stranu tomu ovšem nelze upřít jistou dávku scénáristické invence, díky čemuž film rozhodně nenudí, i když akce už nestrhuje tak, jako tomu bývalo u podobných filmů v osmdesátých letech. Komické vložky také nevycházejí vždy tak, jak by měly, ale Arnie je v roli stárnoucí T-800 stále zárukou zábavy, i když trochu nostalgické. Bohužel konec je vyloženě slabý nenápaditý odvar, jehož zbytečnost se ještě umocňuje potitulkovou scénou. ()

hrudka

Mám pocit, že se po pátém dílu Terminator Genisys série dostala do fáze časoprostorové recyklace, kdy si tvůrci můžou dovolit prakticky cokoli, jenom to musí náležitě vysvětlit a divákovi to snad bude dávat smysl. Neberu to jako špatný film (určitě je lepší než předchozí), ale možná by neškodilo, aby to konečně uzavřeli, snad tou šestkou. Jenom závěrečná titulková píseň se mi v terminátorově kontextu zdá spíš úsměvná a zbytečná. ()

Ondr@932

Po slabší čtyřce, kde ani nebyl Arnie, tak zde to bylo opět luxusní podívaná podobně jako v trojce i když trojka je ještě lepší. Mohli zde dát Arniemu ještě víc prostoru. Jinak skvělé výkony a skvělé herecké obsazení a parádní akce. 90% ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

01.09.2022

Režisér Miguel Sapochnik, mimo jiné tvůrce nejlépe hodnocených epizod Hry o trůny, se původně do světa Západozemí vracet nechtěl. Museli ho nakonec přemlouvat scenárista Ryan Condal a autor předlohy… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

05.07.2018

Fanoušci kultovního seriálu Rodina Sopránů mohou být klidní. Tedy, jak se to vezme. Prequelový film o mafiánské rodině v čele se zesnulým Jamesem Gandolfinim (Pravdivá romance, 8 MM) se po rocích… (viac)

Terminátor po mexicku?

Terminátor po mexicku?

22.11.2017

Tim Miller (Deadpool) se chystá režírovat nového Terminátora v produkci Jamese Camerona. Zapomeňte na Salvation a Genisys, jež se ukázaly být slepými uličkami. "Šestka" se vydá vlastní cestou a… (viac)