Miesto činu

• Česko Místo činu (viac)
Západné Nemecko / Nemecko / Rakúsko / Švajčiarsko, (1970–2024), 1897 h 8 min (Minutáž: 56–140 min)

Réžia:

Houchang Allahyari, Jochen Bauer, Alexander Adolph (viac)

Predloha:

Henning Mankell (kniha), Axel Corti (kniha), Werner Kließ (kniha) (viac)

Scenár:

Michael Haneke, Kai Hafemeister, Rainer Boldt, Martin Suter (viac)

Kamera:

Frank Lamm, Hagen Bogdanski, Axel Block, Wolfgang Treu, Helge Weindler (viac)

Hudba:

Klaus Doldinger, Evžen Illín, Johannes Kobilke, Peer Raben (viac)

Klaus J. Behrendt, Miroslav Nemec, Udo Wachtveitl, Dietmar Bär, Ulrike Folkerts, Joe Bausch, Andreas Hoppe, Peter Espeloer, Annalena Schmidt (viac)

Tatort, neboli Místo činu se v Německu vysílá už od 70. let a je označován za nejoblíbenější a nejdéle vysílanou krimisérii v německy mluvících zemích. Vysílá se pravidelně kažou neděli a garantuje vysokou sledovanost. Každý díl se odehrává v jiném městě, ať už Německa, Rakouska nebo Švýcarska, a kromě soudobých společenských problémů (kriminalita i osobní život detektivů) nabízí pohled i na lokální kolorit (kulturu, architekturu, zvyklosti) daného regionu. (rogue13nasic)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (33)

Smrť na štadióne (1984) (S15E07)

Smrt na stadionu ? Spíš nahatej Schimanski než smrt. ()

Dvojaká hra (1985) (S16E03)

Schimi vs sekta byl hodně slabý díl. ()

Vila na predmestí (1985) (S16E07)

Schimanskiho odchytne v baru ženská, že se jí ztratil manžel, tak s ní jede do baráku na samotě ... potud to vypadalo na jeden z lepších dílů, ale pak byli v tom domě obklíčeni gaunery, kteří je odstřelovali ... a to už se z toho stala taková taškařice, které nasadil korunu ten jako zfetovaný dvojník Kinského dabovaný Brabcem. ()

Výměna (1986) (S17E04)

Asshole jako lekce geopolitiky, Midnight lady od Chrise Normana po několikáté se Schimim v případu s politickým nádechem, únosu synka Horstovi milé. Nostalgická oddechovka. ()

Černý víkend (1986) (S17E08)

Spíše konverzační než akční případ, ale ve výsledku mírný nadprůměr. ()

Falošná hra (1987) (S18E06)

Kapku slabší Schimanski... nebavilo mne to. ()

Zlomené květy (1988) (S19E05)

Vražda v autobusu městské hromadné dopravě přivede Schimanského k případu obchodu s bílým masem z Thajska - špinavej Duisburg, detektiv v parkeru, osmdesátková atmosféra, feeling západního Německa, muzika Dietera Bohlena respektive Chrise Normana, malé cameo kulturisty Ralfa Moellera ( aka jednoho z univerzálních vojáků ), skok do bazénu pro pasáka s nahatýma holkama ... po Zub za Zub je tohle nejlepší Schimanski, já tenhle koktejl jako malej baštil a i dneska mne na to baví koukat ze sentimentu. ()

Samovazba (1988) (S19E09)

Schimanskiho osloví odsouzený vrah, aby ochránil jeho dceru, která bojuje za jeho nevinu. Do toho balkánský obchod s bílým masem, Tanner jako papiňák a za největšího sviňáka je tady samotný Kukura. Za mne jeden z nejlepších dílů Horsta. ()

Krvavá stopa (1989) (S20E08)

Schimi vs. palestinští teroristé... zajímavější bylo Thannerovo fáro s elektricky stahovatelnýma okýnkama. ()

Káťa mlčí (1989) (S20E11)

Horst jako trenér amerického fotbalu týmu problémových mladíků. Padouch jasnej slizoun hned a femme fatale divná ne moc hot. ()

Léčitelé (1990) (S21E04)

" Chytáme i německou televizi, dávají tam pěkné pořady, třeba Místo činu." hláška starší dámy v Nizozemí,, kam přijel Schimanski hledat uneseného kluka svědka vraždy svého otce rybáře. Jeden z legendárních dílů díky scéně z Schimiho bytu - holky a mašiny. ()

Až po krk v blátě (1991) (S22E07)

Schimanski vs. vidláci. Asi jeden z nejlepších dílů s Georgem. ()

Případ Schimanski (1991) (S22E15)

Poslední případ Schimanského v rámci cyklu Místo činu, kdy je Horst vyšetřován po falešném obvinění z braní úplatků poté, co ho potopí femme fatale Maja Maranow. Za ten úvod a závěr týhle oddechovky s fajn případem čtyři hvězdy. ()

Vzpomínka na Prahu (2002) (S33E14)

Hvězdy dávám za ten vlasteneckej pocit, že jsme zase byli v televizi v německu. ()

Nickov zákon (2013) (S44E09)

" Kykyrykýý, vaše pětiminutové vejce je hotové " Til Schweiger jako komisař Nick Tschiller dokonce tentokrát první den jako policajt v Hamburku sejme pár obchodníků s bílým masem a rozjede krimi jízdu, kde honí svého bývalého parťáka. Hodně nenáročná oddechovka, která se dá a není tak přeakčnělá jako jiné kousky s tímto komisařem, ale konečný pozitivní dojem byl hlavně díky vyše zmíněné hlášce. Místo činu slavilo letos padesát let a tento díl z těch 1.146 epizod asi zapadl do nezapamatovatelnosti. ()

Nickova pomsta (2014) (S45E11)

V prvním díle Til Schweiger jako komisař Tschiller v Hamburku dostal pár kurdských obchodníků se ženami z klanu Astanových a hned na začátku druhého dostal státní zástupkyni Lennertsovou ( Edita Malovcic ) do postele. Hlavní záporák skvělý Erdal Yildiz řídí pomstu proti hlavnímu hrdinovi ( snaží se ho sejmout a nechá zřídit jeho milenku ) a přeorientuje se na obchod s drogami. Nenáročná televizní krimi akční oddechovka, která jela v nadprůměrném tempu. ()

Hraniční čára (2015) (S46E10)

Netušil jsem, že Místo činu má místo činu i v Rakousku a v tomto případě vraždy českého agenta na kajaku témeř u nás, ale jinak je tohle ve výsledku taková nudná záležitost staromódního stylu alá devadesátky pro důchodce. Přesto mne tu mile překvapilo, že tu řeší české estébáky a dokonce zmíní legendární křiváckou zákeřnou  akci STB Kámen. ()

Berlín: Kurýr (2015) (S46E12)

Případem dvou mladých drogových mul, které v žaludku pašují z Jižní Ameriky kokain začíná první Místo činu Berlín, kde nastupuje na oddělení vražd Mark Waschke k Meret Becker. Fajn krimi oddechovka, která je dějově prvním filmem této série, ikdyž uvedená jako druhá v pořadí. ()

Berlín: Žíravina (2015) (S46E34)

Mrtvola v sudu a nakonec takové banální rozuzlení. ()

Nickova bolesť (2016) (S47E01)

Třetí Místo činu s komisařem Tschilerem, kde musí osvobodit svého úhlavního nepřítele Astana, protože mu jakási Ukrajinka unesla ženu a dceru. Řekl bych, že kvalita této nenáročné krimi oddechovky stoupá a nebo já jsem v záplavě jednohvězdičkových filmů otupěl s nároky na něco náročnějšího. My rekreační němčináři máme z názvu sice spoiler, ale neva. ()