Při přestavbě areálu zahrádkářské kolonie narazí stavební dělníci na zakopaný starý sud. Vyděsí je z něj vytékající žíravina a přivolaní policisté uvnitř nachází lidské ostatky. Vrchní komisaři Nina Rubinová a Robert Karow identifikují zesnulého jako íránského občana Ferhata Merizadiho, který přišel do Německa v 80. letech. Zarážejícím faktem ale je, že Ferhat Merizadi podle všeho stále žije a úspěšně provozuje zubní laboratoř. Co stojí na pozadí léta neodhaleného trestného činu? (Česká televize)

Rosalinda

Celkem slušná kriminálka. Berlín super! Nicméně dva hlavní představitelé, pán a pani, mi jsou silně nesympatičtí. Asi mě to nepřitáhne k dalšímu dílu. Ale možná to ještě zkusím. ()

Crocuta

Možná by měla tato DRUHÁ epizoda vyšší hodnocení, kdyby ji Dvořákova ČT, záštita svobody a demokracie, vysílala až po té PRVNÍ, jak by to bylo celkem normální a divák by nemusel při jejím sledování marně přemítat, o čem je to na obrazovce vlastně řeč... Jelikož si ovšem naše veřejnoprávní, koncesionáři patřičně dotovaná televize počíná se svojí obvyklou mírou profesionality, a díly berlínského Místa činu uvádí na přeskáčku, divák, který ještě neztratil o seriál zájem se až po delší době dozví, jak, kdy a proč se ústřední dvojice kriminalistů setkala a o jaké nevyřešené vraždy se jedná... ()

Fox85

Přesně jak píše uživatel Corcuta, tohle se ČT hodně nepovedlo a i já jsem byl ze začátku hodně zmatený. Případ samotný zas tak zajímavý nebyl, ale asi se podívám i na další díly (hlavně ten první) a uvidíme ()