Horst Schimanski se sblíží v jednom kempu u Rýna s mladou vdanou ženou Corinnou. Jednou večer vidí, jak ji obtěžuje nějaký muž, a zasáhne. Začne se s ním prát a přitom mu muž natrhne bundu. Po rvačce si Schimanski všimne, že muži vypadl z kapsy papír se jménem a adresou pracoviště. Další den ho jde Schimanski navštívit, chce po něm dvě stě marek za roztrženou bundu. Muž jménem Bernd Pfeiffer mu je nakonec dá. Na jedné stovce je flek od modré barvy a druhá je natržená. Když Horst přijde další den do práce, čeká tam Pfeiffer s tvrzením, že po něm chtěl Schimanski úplatek, protože ho viděl, jak přestříkává kradené auto. Prý u sebe tehdy neměl dost peněz, tak mu dal jenom zálohu, a včera dodal dalších dvě stě marek. Jedna stovka měla modrou skvrnu a druhá byla natržená. Policie začne prohledávat Schimanského byt. Pfeiffer tvrdí, že když mu dával peníze, vkládal si je policista do červené knihy. Kolega Thanner je tam skutečně najde (oficiálny text distribútora)

Monicina

Všetko fajn, ale ten trápny koniec, nepáčil sa mi ani ako decku pred 30 rokmi a nepáči sa mi ani teraz. Asi preto, že Schimi bola zahraný vždy tak vierohodne a svojsky, a ten záver mi k nemu nepasoval, bolo to celé umelé a neprirodzené (jediné ctipné na tom bolo ako nad komínom spustil to svoje Scheisse a ako ho tešilo, že konečne môže nadávať bez "pérovania" od Tannera). Zaujímalo by ma, či tá trápna scéna s rogalom bolo z hlavy Gotza alebo scenáristu. Ináč, pekný výhľad na Duisburg zhora, na fičiace komíny a krásnu rieku so zeleným nábrežím a motorkármi na koste. A nádherná skladba od Bonnie Tyler, jedna z mojich najobľúbenejších vôbec. ()

Kovaja

Sympaták Schimi pro svoji netradičnost a smysl pro humor,nedbá na předpisy a na tom by v Čechách asi pohořel.Policista u nás musí ctít zákon i jeho normy,ovšem trocha jeho "akčňactví" by vůbec nebyla na škodu.I u nás jsou určitě takoví policajti!Ale šéfove týmu je v zájmu práce a celku musejí krotit,jinak je průšvih na světě. Tenhe díl je jeden z nejlepších ve kterých se Šimi oběvil a zavěrečná scéna s letem na křídle a pisní od B.Tyler - Against the wind je bezkonkurenční a doslova mě mrazilo na zádech.Za zmínku stojí bomba scéna kdy hloupý šéf posílá na otisky prstů Horsta a otočí se na Henschena a ptá se ho jestli má vůbec nějaké přijmení a Henschen začne v rodné holandštině salutovat:-))) ()

Rex Mundi

Ach môj bože! Keby sme sa so synovcom schuti nezasmiali na hlúposti tohto filmu, nedala by som ani jednu hviezdičku. Zápletka, ktorá zo začiatku vyzerá uspokojivo komplikovane pre nemeckú detektívku, sa postupne zvrháva na motanicu, v ktorej je samotný Schimanski za najväčšieho blba, ktorý robí chybu za chybou. No a ten dôraz na jeho sexuálnu výkonnosť bol už vrcholne nechutný. ()

kkarx

Rozloučení se Schimanskim! Alespoň tedy co se Místa činu týká a klasické série. A že stylově. Na Schimanského ušijou boudu a chtějí ho i zabít! Zatraceně, tohle byla další pecka. Schimansky je blízko smrti a ne že se z toho dostane jako nějaký moderní detektiv chvatem, ale hezky poslouchá až do konce! Co taky může dělat. Ten konec to je vážně paráda. Nikdy bych nevěřil, že přelet nad průmyslovým centrem Duisburgu ve mně vyvolá tolik emocí. Nedokážu si představit krásnější konec pro téhle legendární série. Scheisseeeeeeee. :-D ()

subic

29. seriálový díl dvojice Schimanski a Thanner. Zároveň už bohužel úplně poslední díl této oblíbené dvojce. Začne to tak nevinně, Schimi na břehu Rýna táboří a chytá ryby s nějakými italskými přáteli vochlasty a vesele se peleší v karavanu Thannerovy sestry. Jenže Thanner už si jede pro karavan. Shimi je tentokrát obviněn z braní úplatků a je vyšetřován interním oddělením. Tentokrát mu nezbude, než se z toho vysekat sám s pomocí jeho bývalého šéfa a teď už důchodce Königsberga. Celou dobu se kolem Shimiho motá i fešná Corinna, přesněji Nora Zechová, manželka podvodného podnikatele. Tento díl je velice klidný, žádná střílečka, honička v autech, o to víc je vtipnější. Můj zřejmě druhý nejoblíbenější z celé série. 85% ()