Miesto činu - Season 18 (1987) (séria)

Falošná hra (S18E06)

(epizóda)
  • Česko Falešná hra (viac)

V Duisburgu na skládce je nalezena zavražděná prostitutka zvaná Hraběnka. Komisař Schimanski se pouští do vyšetřování a vypadá to slibně: má důvěryhodného svědka správce psince Psího tátu, který zná Hraběnčina pasáka Toni Kellera i několik jejích klientů. Schimanski je však z případu odvolán, protože musí asistovat významné návštěvě panu Tumlerovi, který se snaží v Duisburgu odkrýt síť ilegálního obchodu se zbraněmi. Tumler se o vraždu Hraběnky příliš nezajímá, přesto je pozoruhodné, že kdosi Psího tátu zavraždil vzápětí poté, co se o něm Tumler dozvěděl (oficiálny text distribútora)

subic

15. díl dvojice Schimanski a Thanner. Kromě vyšetřování vraždy prostitutky a psího táty je tu brzda vyšetřování divný host z kriminálního úřadu Tumler a nakonec je z něj spolupašerák zbraní. I když tvrdil, že to měla být jen jednorázovka. Dál je v tomto dílu i 2x slušná žranice, vaří Hänschen kachničku pěkně doma, poprvé se cpe Hänschen a Thanner, podruhé se cpe Hänschen a Schimi. Po trochu vlažné první půlce přijde ta druhá, docela i akční a pod taktovkou dobového hitu od Bolland & Bolland - Tears of Ice. V tomto díle má Schimi i nějakou svou holku, zpěvačku v baru. ()

dopitak

Díl, u nějž jsem usnul asi osmkrát. Výborný dabing Prachaře v roli Tumlera, ostatní jsou klasika. Mně u těchto dílů souvisejících s prostitucí chybí právě ta erotika, i když chápu, že Schimi tohle řeší spíš mimo scénář :) ()

Kovaja

Schimi pátrá po vrahovi luxusní kurvičky Hraběnky.Na stopu vraha ho má přivést starý známý psí táta, než se však stačí sejít,je i on na pravdě boží. Horst dostává nadřízeného shora který vede vyšetřování a to se nelíbí Thannerovi který si stěžuje že šéfík je neinformuje. Super je závěrečná scéna kdy Horst těsně unikne smrti když na vrakovišti na něj zmrd háže z jeřábu dodávku.Poté se na rameni jeřábu spouští k vrahovi a ten jeho šibalský úsměv je opravdu k nezaplacení :-)) ()

Enšpígl

Na začátku případu je zavražďěna duisburská ťapina a u toho samozřejmě nesmí chybět, ani velký fanoušek bordelů Schimanski. Příběh není až tak napínavej, protože všichni krom Schimanskiho mají poměrně brzy jasno v tom, kdo za tím vším stojí. Ve filmu se dočkáme velkého hodování kachny, Schimanski nám ukazuje, že v podsvětí má mnoho známostí, dokonce v tomhle díle ma nějakou holku či co, ale osobně si myslím, že k němu se hoděj spíš kurvy i když bůh ví co bylo tohleto zač, v každým případě k ní měl pěkný vztah. Dokonce odmít i nezletilé prostituky čímže mě Schmi vysloveně zklamal. Skvělý jsou slovní přestřelky Schimi versus Thanner s holanďanem. Silná scéna je ve filmu prakticky jen jedna a to když Schimi objeví mrtvýho psího tátu. Pokud jde o chlast, tak v tomhle díle Schimi vysloveně abstinoval, protože tuším jedno pivo je na kalibr pana Schimanskiho zatraceně málo. Ovšem skvělý bylo, když byl u Kislinga jak mu sebral láhev ze stolu a nalil si, je vidět, že frajer z kriminálky Duisburg má ze svýho šéfa velký respekt. ()

• Pieseň "Tears of Ice" zložili a naspievali producenti Bolland & Bolland. (monalisa69)